0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравейте,
от около 2 месеца работим по много сериозен ъпдейт на календара, който увеличи скороста му на работа значително и ще намали натоварването на базата от данни. Всичко е готово от около седмица, като от тогава провеждаме тестове върху функционалноста му.
Ъпдейта включва 3 важни стъпки:
1. Изграждане на базата с новата структура
2. Прехвърляне на данните в нова структура на базата от данни
3. Подменяне на целия софтуер на календара

Очаквания резултат е:
1. Всичко да работи доста по бързо от сега, а натоварването на базата каквото е в момента на теория ще бъде достигнато с новата структура след около 60 години със сегашните темпове на употреба :-D.
2. Да няма никаква загуба на данни за потребителите (т.е. за вас)
3. Външно няма разлика във функционалноста, така че за вас би трябвало да няма никаква разлика в това как сте работили с календара преди и от сега нататък.

Целия ъпдейт е изпробван вече на друга машина и отнема около 3 часа, така че очаквайте късно през ноща прекъсване от около 3 часа.

Когато ъпдейта свърши ще пиша отново тук.

Поздрави
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: сериозен ъпдейт на календара през тези почивни дни
« Отговор #1 -: Септември 08, 2007, 23:23:43 pm »
Благодаря ти за безвъзмездния труд който полагаш, ти и още шепа хора! :flower:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: сериозен ъпдейт на календара през тези по
« Отговор #2 -: Септември 09, 2007, 00:01:38 am »
Готово ъпдейта мина,
Искам да благодаря на Борислав от ICN който дори и в отпуск и извън София се намеси за да помогне с миграцията на данните.
Оказа се че всичко приключи за около 30 минути (защото компютъра на който правих тестовете е доста по бавен от сървъра - около 6 пъти по бавен).

Ако някой забележи някакви проблеми свързани с преструктурирането на данните моля да пише тук.

Поздрави

evro, за мен е удоволствие (пък и си галя егото, на кой друг програмист софтуера му се ползва от 30000 млади и хубави жени :-D)
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: сериозен ъпдейт на календара през тези почивни дни
« Отговор #3 -: Септември 09, 2007, 00:28:53 am »
Браво, супер бързо и лесно мина, даже не усетих.  :lol:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу