0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #960 -: Януари 11, 2013, 18:59:51 pm »
Врабчо, хипофункцията на жлезата може да намали лактацията, но кой как се влияе конкретно трябва да каже лекар. Аз не съм спазвала това правило, а и доколкото съм чела, левотироксинът е безопасен при кърмене, защото само минимални количества преминават в кърмата.

Тоест важно е да си пиеш лекарството - вредата е пренебрежимо малка в сравнение с риска да нямаш достатъчно мляко.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #961 -: Януари 15, 2013, 13:20:00 pm »
Здравейте и от мен.
 И аз си правих изследвания и резултатите ми са
TSH- 3.08-/0,27-4,20/
A-TRO- <5.00 U/ml- /0,00-34,05/
Не ми е ясно това A-TRO дали е в нормални граници и какво всъщност е то.






*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #962 -: Януари 15, 2013, 15:36:14 pm »
ТСХ-то ти е малко височко, за забременяване препоръчват да е между 1 и 2, Анти ТРО са едните натитела на щитовидната жлеза.Освен тези е добре да излседваш и фТ3 и фТ4, както и другите антитела, че те са два вида.

Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #963 -: Януари 16, 2013, 16:39:10 pm »
Освен това отнема известно време функцията на щитовидната жлеза да се стабилизира след бременността, така че не очаквай внезапни промени. Нужно е да те следят (особено ако искаш да кърмиш), но промяната настъпва след месеци.
Цигу, каква е връзката между ТСХ и кърменето  :oops:? Има ли опасност от спиране на кърмата?
При последния ми преглед при д-р Начев преди да родя той ми каза, че след  раждането трябва да намаля дозата на Л-тироксина, т.е.колкото е била преди да забременея и да направя контрола след 45 дни.
Също така ми каза да пия лекарството 30 мин. преди първото кърмене сутрин.
Имала съм предвид след първото кърмене.
Благодаря на Имел, че ми обърна внимание  :)
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #964 -: Януари 16, 2013, 16:54:42 pm »
Привет ! Забременях случайно, след изследаване на ТСХ резултата беше-3,8, който след един месец се покачи до 6, 8 след още един месец отново беше 3,8. Вече съм в последните дни на 5-я месец :):):) ... Лекарите ме успокояват, че бебчето ще се роди здраво... ТАКА ЛИ ЩЕ БЪДЕ ? Приемам по 1/2 таблетка Л-Тироксин 50. / това е лекарство, което след 10г. прием с прекъсвания от по няколко месеца не вярвам, че ми действа / Благодаря ...
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #965 -: Януари 16, 2013, 17:25:29 pm »
Привет ! Забременях случайно, след изследаване на ТСХ резултата беше-3,8, който след един месец се покачи до 6, 8 след още един месец отново беше 3,8. Вече съм в последните дни на 5-я месец :):):) ... Лекарите ме успокояват, че бебчето ще се роди здраво... ТАКА ЛИ ЩЕ БЪДЕ ? Приемам по 1/2 таблетка Л-Тироксин 50. / това е лекарство, което след 10г. прием с прекъсвания от по няколко месеца не вярвам, че ми действа / Благодаря ...
Това лекарство се приема, но може би дозата ти е ниска....посети надежден ендокринолог.....
високото ТСХ е вредно.
Лека бременност докрая.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #966 -: Януари 16, 2013, 19:43:26 pm »
Привет ! Забременях случайно, след изследаване на ТСХ резултата беше-3,8, който след един месец се покачи до 6, 8 след още един месец отново беше 3,8. Вече съм в последните дни на 5-я месец :):):) ... Лекарите ме успокояват, че бебчето ще се роди здраво... ТАКА ЛИ ЩЕ БЪДЕ ? Приемам по 1/2 таблетка Л-Тироксин 50. / това е лекарство, което след 10г. прием с прекъсвания от по няколко месеца не вярвам, че ми действа / Благодаря ...
Бихте посъветвала да посетиш ВЕДНАГА ендокринолог, който си мисля, че задължително ще ти коригира дозата на Л-Тироксина, ниска е според мен, тази 1/2 таблетка. Не отлагай! Не искам да те плаша, но не пропускай това, важно е за бебчето! Стискам палци всичко около него да е наред  :D


*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #967 -: Януари 16, 2013, 19:44:02 pm »
gospodinova, никой тук не може да ти отговори на въпроса. Ако ти правят обичайните пренатални изследвания, и редовно тестват ТСХ и напасват дозата на левотироксина, значи са взели нужните мерки.

Защо казваш, че лекарството не ти действа? Ако имаш симптоми заради понижената функция на жлезата, може би ти е нужна различна доза и по-ниско ниво на ТСХ. Ако нямаш симптоми и се чувстваш добре, значи нарушената функция е овладяна и контролирана, и лекарството работи, стига да го приемаш без прекъсване.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #968 -: Януари 17, 2013, 16:15:35 pm »
За 10 години откакто е установена нарушената функция аз никога съм нямала симптомите характерни за заболяването. Приемала съм дневно и по 2 таблетки Л-Тироксин и резултата е бил повишаване на ТСХ и обратното е било без Л-Тироксин ТСХ се е понижавал. Забременях в момент, в който не пиех Л-Тироксин. След 6 месечно пиене на хапчета по 1,5 на ден резултата през месец май 2012г. беше 8,2 - ТСХ /повишение от близо 4 единици/, след което последва период без лекартсва / май-октомври 2012г./. Октомври 2012г. беше установена бремеността и ТСХ - 3,8. Не вярвам от години на лекари и лекарства, понякога си мисля, че по рождение съм с нарушена функция на жлезата. Бебчо се развива нормално, а аз се чувствам толкова добре и някакви стойности на ТСХ ми помръчават на моменти щастието. :( ...
« Последна редакция: Януари 17, 2013, 16:18:06 pm от gospodinova »
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #969 -: Януари 17, 2013, 16:40:48 pm »
Щом нямаш симптоми, значи си пример за онези хора, които въпреки ниво на ТСХ извън препоръчаните граници, се чувстват добре и нямат нужда от терапия.

Бременността ти е отделен въпрос. Рисковано е да спреш да следиш функцията на жлезата и приема на левотироксин, защото това може да се отрази зле на бебето. Но тревогите ти са знак, че осъзнаваш този риск.

А дали вярваш на лекари и лекарства, точно в този форум и в тази тема я остави тая песен. Без лекарства и лекари нямаше да забременея, износя и родя детето си. Не знам наистина ли го мислиш, но поне е окуражаващо, че ти следят бременността.
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #970 -: Януари 17, 2013, 16:42:41 pm »
Аз мога само да ти завиждам благородно, че нямаш неразположенията до който води това вариране в ТСХ.Моя организъм отчита всяка промяна на хормона и веднага ми показва, че нещо не е наред.

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #971 -: Януари 17, 2013, 23:04:19 pm »
Аз мога само да ти завиждам благородно, че нямаш неразположенията до който води това вариране в ТСХ.Моя организъм отчита всяка промяна на хормона и веднага ми показва, че нещо не е наред.

Да, точно така, при мен, също е така ... Но си мисля и друго, дори да няма никакви "проявления" на ЩЗ върху организма, това не означава, че нелекуването и не се отразява "неблагоприятно" върху нас и плода в нас!


Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #972 -: Януари 17, 2013, 23:29:23 pm »
Аз съшо нямам никакви неразположения,но си пия лекарствата редовно най-вече заради бебето.Живот и здраве след като се роди бебето и спра да кърмя,ще спра и лекарството.Тогава ще преценя как се чувствам без него и с него и дали има смисъл да го пия.Обаче докато съм бременна не си правя никакви експерименти и си следя редовно на 45 дни ТСХ и ФТ4,колкото и да ми е неприятно и притеснено докато излезе резултата,но след това се чувствам удовлетворена,че съм направила всичко каквото зависи от мен.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #973 -: Януари 18, 2013, 16:57:36 pm »
Благодаря Ви ! Продължавам да пия Л-Тироксина заради бебчо дори и да не действа. ТСХ, Ф3 и Ф4 се изследват на 28 дни ... Нека късмета да е с ВСИЧКИ ...
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #974 -: Януари 18, 2013, 17:01:00 pm »
Благодаря Ви ! Продължавам да пия Л-Тироксина заради бебчо дори и да не действа. ТСХ, Ф3 и Ф4 се изследват на 28 дни ... Нека късмета да е с ВСИЧКИ ...
на 40 дни се изследват.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #975 -: Януари 18, 2013, 17:05:36 pm »
Сега за бебчо ми препоръчаха да ги изследвам на 28 дни ... преди това с хапчета и без хапчета на 2-3 месеца ги изследвах ...
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #976 -: Януари 19, 2013, 21:57:44 pm »
Здравейте, аз и преди бях писала но не бях посетила лекар. След посещение при ендокринолог ми поставиха диагноза постпартален тириоидит, като беше започнал с хиперфункция на ЩЖ, а после премина в хипо с ТСХ - 18,36 (интересно че нямах оплаквания на физич. ниво). Та предписаха ми да пия Т4-62мг за 2 месеца, и след това пак на преглед със нови изследвания. Аз реших да направя след първия месец ТСХ и беше паднало на 0,63, ако няма грешка лабораторията. Сега не знам, да спра ли хапчетата да не би да изпадна  пак в хиперфункц??? На преглед съм чак след месец. Някои имал ли е подобен опит??
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #977 -: Януари 20, 2013, 09:16:10 am »
Хапчетата не се спират без лекарско предписание. Може би трябва да се намали дозата. Посети лекаря си.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #978 -: Януари 20, 2013, 14:04:44 pm »
Ако можеш да звъннеш по телефона на доктора ,да му кажеш за резултата на ТСХ или да отидеш по рано на преглед при него ,но в никакъв случай не променяй сама дозата на хапчетата или пък да ги спираш.Резултата ти на ТСХ не е под референтните граници ,не се притеснявай за хиперфункция .
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #979 -: Януари 20, 2013, 15:28:02 pm »
Здравейте, аз и преди бях писала но не бях посетила лекар. След посещение при ендокринолог ми поставиха диагноза постпартален тириоидит, като беше започнал с хиперфункция на ЩЖ, а после премина в хипо с ТСХ - 18,36 (интересно че нямах оплаквания на физич. ниво). Та предписаха ми да пия Т4-62мг за 2 месеца, и след това пак на преглед със нови изследвания. Аз реших да направя след първия месец ТСХ и беше паднало на 0,63, ако няма грешка лабораторията. Сега не знам, да спра ли хапчетата да не би да изпадна  пак в хиперфункц??? На преглед съм чак след месец. Някои имал ли е подобен опит??
Незабавно се свържи с ендокринолога си (може и по телефона), съобщи му резултата, възможно е да ти се намали дозата (според мен), но не спирай приема!