0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте на всички.Аз съм Теодора от Бургас.Всичко започна през 1993 година,бях на 18 години,още ученичка в 11 клас когато забременях.Родителите ми бяха твърдо против това да родя детето си,защото твърдяха че аз самата съм дете,а не се чувствах като такова.Искаха от мен да абортирам бебето си,но аз категорично отказах,казах им че ще го дам за осиновяване,вместо да го убия,в буквалния смисъл,по добре да радва някой друг,отколкото да не му дам възможност да живее,което за мен си е жив грях,след като има толкова майки който желаят да имат дете,независимо дали е осиновено или биологично.Родих на 15 Декември 1993 година дъщеря си,и я дадохме за осиновяване както беше уговорката с родителите ми.Преживях го много трудно,плачех всеки ден,раздялата ми с нея беше като че ли откъсват част от мен,прекъснаха връзката ни която беше толкова силна.Не спирах да мисля за нея,но с времето някак си се примирих,но не напълно,не ходих да я виждам защото щеше да ми стане още по гадно.През 1995 се срещнах с мъжа на живота си,той ми помогна да видя някаква светлина в тунела в който вървях.Септември същата година забременях,но радостта като че ли не беше като при първото дете (това не означава че не ги обичам по равно).Май 1996 родих втората си дъщеричка Елена,живяхме добре,но аз постоянно мислех за първата си дъщеря Валентина.Разкахаз на мъжа ми всичко,той естествено ме подкрепи и каза че ще направим всичко за да си я върна.Отидохме до дома където беше настанено детето ни когато се роди,но вече 3 години по късно.Дълго се молихме,докато ни дадат информация за нея.Мислех че всичко е изпуснато,че вече са осиновили дъщеря ни,но по чудо тя все още не беше осиновена.Мислих си че явно нещо и има,за да не са я осиновили през тези 3 години,но уви,когато я видях отново,вече почти 3 годишна,беше много красива,руса със сини очи,не че сега не е.Когато я прегърнах за втори път през живота си усетих отново онази връзка,която изпитах при първия ми допир с нея,разплаках се от радост и вълнение,исках да и кажа толкова неща,но беше толкова малка че нямаше да ме разбере.Знаех,че не е редно,след толкова време да отивам и да си искам отново детето,и правата който вече нямах,но започнах процес на осиновяване.За щастие той не траеше дълго,само 5 месеца.През Август 1997 вече си беше при нас.В началото беше малко трудно,докато свикне,не че много разбираше,но не и беше много приятно,с времето и с помощта на един много добър психолог тук,детето си свикна с нас и от едно отчаяно и все намръщено момиченце,се превърна в 1 прекрасна и весела принцеса.3 години по късно през 2000 стана първокласничка,много умно и интелигентно дете е,сега тя  е 11 за 12 клас,а сестра и 8 за 9.Никак не ни е лесно с Георги у дома с 2 тинейджърки,почнаха да се прибират след 10 часа,да ходят  по компании,дискотеки и тн,понякога много се тревожа,и не си лягам без те да се приберат.Но искрено мога да кажа че съм много щастлива и обичана.Пожелавам и на вас,да намерите утеха в живота,да забременеете,или пък да си осиновите възможно най-скоро желаната рожбичка.Целувки от мен и мойте принцеси :)

Re: Моята история,наистина стават чудеса!
« Отговор #1 -: Юли 10, 2011, 09:20:38 am »
 :bighug: много се радвам, че си взела правилното за теб решение! бъдете щастливи  :D

Re: Моята история,наистина стават чудеса!
« Отговор #2 -: Юли 10, 2011, 10:45:45 am »
БЛагодаря,и на вас ви пожелавам това щастие! :bori_007: :bori_015: :bori_008: :bori_016: :bori_020: :bfp1: :hangclothes:

Re: Моята история,наистина стават чудеса!
« Отговор #3 -: Юли 10, 2011, 17:54:38 pm »
Здравей наистина стават чудеса!!!Бъдете много щастливи!!!
*
Re: Моята история,наистина стават чудеса!
« Отговор #4 -: Юли 10, 2011, 23:17:23 pm »
Интересна история!
А аз се натъжих от нея.
Представих си момента, в който и нашата БМ решава да направи всичко да си я върне. И в един хубав ден звънне на входната врата. Съгласна съм, че за детето е най-добре да бъде с биологичната си майка, аз съм само осиновителка, но все пак ми стана много тъжно от изречението, че ще направят всичко да си я върнат, без даже и да помислят, какво би станало, ако е осиновена.
Re: Моята история,наистина стават чудеса!
« Отговор #5 -: Юли 11, 2011, 07:51:54 am »
Цитат
Представих си момента, в който и нашата БМ решава да направи всичко да си я върне.
Момиченцето не е било осиновено все още,затова са го осиновили те.Има разлика.
istinsko_4udo, възхищавам ти се-ти си истинска майка.Пожелавам от все сърце здраве и щастие на теб ,твоя прекрасен съпруг и твоите момиченца.
*
Re: Моята история,наистина стават чудеса!
« Отговор #6 -: Юли 11, 2011, 08:41:41 am »
Тя, историята хубаво така завършва като в приказките.....
 НО ти си била дете, а възрастните около теб и те ли са деца!? Как така с лека ръка дават част от дъщеря им, от себе си на улицата!?
Ти би ли постъпила по този начин?
А, ако нямаше историята такъв край и детето беше някъде - неизвестно?!
Група възрастни, решили да не си нарушават собствения комфорт, няма що!
*
Re: Моята история,наистина стават чудеса!
« Отговор #7 -: Юли 11, 2011, 08:54:13 am »
на измишльотина ми намирисва работата, ама сигурно защото съм драка  :D
В очакване ....
*
Re: Моята история,наистина стават чудеса!
« Отговор #8 -: Юли 11, 2011, 09:29:06 am »
Ох и аз като Fussii не мисля, че тази история е истинска.
Здраво, право дете от български произход да не го осиновят толкова време - при положение, че са толкова кът децата за осиновяване с такива характеристики ми се струва твърде невероятно.
Не ми харесва и тази целеустременост как след като веднъж си дала детето за осиновяване - тръгваш да си го търсиш на всяка цена - ами ако вече е осиновено какво правиш - разбиваш едно семейство?
След като си оставил веднъж детето за осиновяване - изборът е направен - освен това ти правиш осъзнат избор, защото си на 18 години и трябва да носиш последствията от това.
Но това е сигурно защото съм една бездетна и злобна реалистка. :x
Re: Моята история,наистина стават чудеса!
« Отговор #9 -: Юли 11, 2011, 14:57:04 pm »
 :drunk: хайде да ударим по една ракийка по случай случката!  :ask: я всъщност кажи истинско чудо, коя част от историята е точно чудото? и защо след като за втори път е станало чудо - да станеш майка си казала на твоят човек за първото чудо?  :ask: чудно наистина как такова детенце да не е осиновено толкова време... това бих го нарекла късмет, чудо ще е ако някоя жена забременее непорочно  :lol:

Re: Моята история,наистина стават чудеса!
« Отговор #10 -: Юли 11, 2011, 16:33:25 pm »
За мен чудото беше че детето ми не беше осиновено,и че си е пак с мене,а и през 90-те години се раждаше много повече отколкото сега,лично като раждах 1993 имаше поне 20 родилки.Знам че има Господ и той гледа отгоре,а и какво лошо има че съм си я потърсила отново,все пак аз съм си я родила,и то с доста мъки,и много силно я желаех,никой друг не би обичал и се грижил за едно дете по-добре от родната му майка.Мойте извинения,ако съм засегнала някой.
Цитат
Представих си момента, в който и нашата БМ решава да направи всичко да си я върне.
Момиченцето не е било осиновено все още,затова са го осиновили те.Има разлика.
istinsko_4udo, възхищавам ти се-ти си истинска майка.Пожелавам от все сърце здраве и щастие на теб ,твоя прекрасен съпруг и твоите момиченца.
Благодаря ти миличка,да ти се връща тройно  :bighug: :bighug: :balk_16: :balk_21:
« Последна редакция: Юли 11, 2011, 16:38:30 pm от istinsko_4udo »

*
Re: Моята история,наистина стават чудеса!
« Отговор #11 -: Юли 11, 2011, 17:28:04 pm »
Истинско чудо,не мисля че тук е най подходящото  място да споделяш своята история-не виждам как една жена която се бори с години за детенце и преминава през всички трудни етапи на диагнозата инфертилитет, ще се разтопи от радост и заахка от вълнение прочитайки споделеното от тебе...
« Последна редакция: Юли 11, 2011, 17:33:49 pm от Mikona »
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
Re: Моята история,наистина стават чудеса!
« Отговор #12 -: Юли 11, 2011, 19:59:27 pm »
 :) не исках да прозвучи като заяждане. затова по-горе писах, че се радвам, че си взела правилното решение! защото това е правилното според мен /щом детето не е осиновено!/ - да си го вземе родната майка. прави ми впечатление малката разлика от две години /93-95 г./,  през които ти си "узряла". не смятам за подходяща формулировката "чудо", по-подходящо би ми прозвучало - една щастлива история.  :) разбира се, че я обичаш, тя е част от теб и пак подчертавам - поздравявам те, че след като си установила, че не е осиновено детето и си се разбрала с твоят партньор сте взели това решение.

*
Re: Моята история,наистина стават чудеса!
« Отговор #13 -: Юли 11, 2011, 20:47:36 pm »
Цитат
Знаех,че не е редно,след толкова време да отивам и да си искам отново детето,и правата който вече нямах,но започнах процес на осиновяване.За щастие той не траеше дълго,само 5 месеца.

Биологичната майка НЕ ОСИНОВЯВА, просто оттегля декларацията, която е подписала. Но  това е в обикновените случаи, тук говорим за чудеса все пак.

Моми(ета, каталясала съм, но утре обещавам ще ви напища за правата на БРодители. Споко, не се връзвайте
« Последна редакция: Юли 11, 2011, 20:52:01 pm от Fussii »
В очакване ....
Re: Моята история,наистина стават чудеса!
« Отговор #14 -: Юли 12, 2011, 07:56:01 am »
Малко като сюжетна линия на дълга сапунка :D.
Re: Моята история,наистина стават чудеса!
« Отговор #15 -: Юли 12, 2011, 12:28:16 pm »
:balk_161:
...никой друг не би обичал и се грижил за едно дете по-добре от родната му майка...

 :x Хм, явно ние осиновителите сме некадърници, не можем да обичаме и т.н. ...
istinsko_4udo, като пишеш мисли -  уважаема г-жо, имаш 2 дъщери (ако историята наистина е истинска) и помисли дали един ден няма те да се окажат в положението на осиновителки - не знам дали и тогава ще си на мнение, че само биологичната майка може най-добре да се грижи и обича едно дете. :?

Обещах на Ganka:)
Re: Моята история,наистина стават чудеса!
« Отговор #16 -: Юли 12, 2011, 13:01:00 pm »
:balk_161:
...никой друг не би обичал и се грижил за едно дете по-добре от родната му майка...

 :x Хм, явно ние осиновителите сме некадърници, не можем да обичаме и т.н. ...
istinsko_4udo, като пишеш мисли -  уважаема г-жо, имаш 2 дъщери (ако историята наистина е истинска) и помисли дали един ден няма те да се окажат в положението на осиновителки - не знам дали и тогава ще си на мнение, че само биологичната майка може най-добре да се грижи и обича едно дете. :?



 :balk_103:
Напълно се съгласявам с мнението на елма_гб
*
Re: Моята история,наистина стават чудеса!
« Отговор #17 -: Юли 12, 2011, 14:01:16 pm »
абе я не се връзвайте! Според мен темата е плод на болно въображение и има за цел да ни дърпа за опашките. Недейте влиза в тоя филм

Нямаме конкуренция с биологичните родители. Ние имаме едно място, една роля в живота на нашите деца, те си имат своята. Неможем да си ги мерим - кой е по-главен  :lol:

като ми остане време днес ще си изпълня обещанието
В очакване ....
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Моята история,наистина стават чудеса!
« Отговор #18 -: Юли 12, 2011, 14:42:30 pm »
Честно казано не вярвам някой да си прави труда да пише измислици. В това, че майката си е потърсила детето и е имала късмета то да не е осиновено и да си го прибере обратно е много хубаво.
istinsko_4udo, не съм съгласна с това, че родната майка обича и се грижи най-добре за едно дете, има стотици случаи на тормозени и малтретирани деца от биологичните им родители, но това е друга тема.
Re: Моята история,наистина стават чудеса!
« Отговор #19 -: Юли 12, 2011, 15:13:52 pm »
Честно казано не вярвам някой да си прави труда да пише измислици. В това, че майката си е потърсила детето и е имала късмета то да не е осиновено и да си го прибере обратно е много хубаво.
istinsko_4udo, не съм съгласна с това, че родната майка обича и се грижи най-добре за едно дете, има стотици случаи на тормозени и малтретирани деца от биологичните им родители, но това е друга тема.
Права си,а и за какво да пиша измислици,никога не съм искала да се дразня или нещо подобно,просто исках да ви покажа че за всяко нещо си струва да се бориш докрай,че не винаги всичко е изгубено.А и това с децата и истинската майка  е така,защото до 9 месец те имат специална връзка с майката,и когато детето бъде отделено от нея и тази връзка се прекъсва,и то се чувства самотно.Бебето усеща кога майка му е до него,те усеща аромата ,говора и,абе всичко.Лично при малката ми дъщеря,1996 когато беше на 1-2 месеца,когато вечер плачеше,никой друг не можеше да я успокой,само аз,когато я гушнех бебето спираше веднага да плаче.Така че едно е истинската майка,друго е тази която го е осиновила да гледа бебето,защото тази биологична връзка я няма,тя е била прекъсната в деня в който то е дадено за осиновяване.Съжелявам че оставихме дъщеричката ми там,толкова я желаех,че много трудно се разделих с нея.Но после когато си я взех,всичко си дойде на мястото.А и не мога да нарека своето вид осиновяване,защото наистина че не е,просто си я взимам обратно,всяка биологична майка има това право,да си поиска детето обратно,ако разбира се е осъзнала грешката си.Мисле че след 18 часово раждане,си я заслужвам.В края на раждането направо бях жив труп,и казах на доктора-"Кога ще излезе това нещо от мен".Ама какво да ви разказвам,ако не си го изживял,няма как да разбереш.

*
Re: Моята история,наистина стават чудеса!
« Отговор #20 -: Юли 12, 2011, 15:16:54 pm »
Ама какво да ви разказвам,ако не си го изживял,няма как да разбереш.

 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

За това е всичко нали  :lol:

виж, пробвай на друго място, тука няма да върже
В очакване ....