0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Августина, микробиологията излиза за около два дни, а вирусологията има давност 3 месеца.
Успех!

Благодаря, marsi!
Здравейте,

Искам да попитам дали тиреоидните хормони (TSH, FT4, FT3, TAT, MAT) могат да бъдат пуснати за изследване на 3-я ден от МЦ, заедно с репродуктивните?
*
Alexa_C, може, те се изследват по всяко време на цикъла и на деня, без ограничения.
*
Alexa_C, може, те се изследват по всяко време на цикъла и на деня, без ограничения.
Ааа, има си ограничение - без да се пие кафе... И евентуално преди приема на назначените медикаменти.
*
Лили, няма никаква логика в коментара ти. От 2009-та пия левотироксин и ги правя тези изследвания. Никога никой лекар не ми е ограничавал лекарството и кафето в деня на изследването.

Точно обратното е, ако не си взема дневната доза, измерените нива на хормоните в този момент ще са аномалия и няма да покажат дали тази доза компенсира достатъчно нарушената функция на жлезата, както във всеки друг ден.

По каква логика кафето ще промени нивото на хормоните? Аз всеки ден пия кафе. Значи ли, че кафето ми влияе зле на функцията на жлезата или нарушава действието на левотироксина? Ако това важи в деня на изследването, значи важи всеки ден.
*
цигу,  в сайта на Cibalab имат изискване FT3 и FT4 да се изследват "Сутрин до 10ч. на гладно, без кафе и кофеин съдържащи вещества и медикаменти".
http://cibalab.com/products.php
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
rtfrtf, в друга тема се обсъждаше също, че лабораториите в България приемат само секрет от нос и гърло, взет на гладно, което е абсолютно безсмислено. Тази практика няма никакво научно основание.

http://my.clevelandclinic.org/heart/diagnostics-testing/laboratory-tests/thyroid-blood-tests.aspx

Цитат
This test may be measured any time of the day without fasting.
*
Относно кафето: винаги в лабораторията ме питат дали съм пила кафе и коментират, че това има значение. Не знам причината, просто винаги ме питат за кафето.
Относно лекарствените средства - неслучайно написах 'евентуално'  8) . Мненията които съм срещала са 50:50, че трябва и че не трябва да се взима дозата преди изследването. Аз бих се консултирала с ендокринолога си как предпочита, защото после той ще ме лекува в зависимост от показания резултат.
Здравейте,
понеже проверявам ТСХ и FT4 всеки месец, ще цитирам лекуващия ме ендокринолог какво ми е казал за пускане на изследването: “Сутрин, на гладно и жадно, преди да си вземеш дозата и преди да си пила кафе или нещо друго, може само мааалко вода“.
Кафето влияе на инсулина, като го повишава.
Здравейте,
регистрирах се преди време, но не съм писала съм съвсем нова тук. Надявам се на подкрепа и най-вече съвсем скоро на бебче. Започнах с изследванията, защото съм решена да направя ин витро. Вече избрах клиниката и доктора. На 38 години съм, нямам сериозни здравни проблеми, но съм сама – разведена и без приятел. По една или друга причина не можах да забременея досега. Имам въпрос относно тези изследвания. Всички ли се плащат или някои може да ти ги назначи личния лекар или специалист гинеколог или ендокринология. Благодаря, предварително.
*
Здравейте,
регистрирах се преди време, но не съм писала съм съвсем нова тук. Надявам се на подкрепа и най-вече съвсем скоро на бебче. Започнах с изследванията, защото съм решена да направя ин витро. Вече избрах клиниката и доктора. На 38 години съм, нямам сериозни здравни проблеми, но съм сама – разведена и без приятел. По една или друга причина не можах да забременея досега. Имам въпрос относно тези изследвания. Всички ли се плащат или някои може да ти ги назначи личния лекар или специалист гинеколог или ендокринология. Благодаря, предварително.

Ти имаш ли някакъв проблем? Ако не, може първо да се опита с няколко донорски имсеминации, които са много по-ненатоварващи финансово и за организма.
Към коя клиника си се ориентирала, ако не е тайна?

*
Бъдеща мама, погледни изследванията в първия пост на тази тема. Маркираните в червено се поемат от ЗК. Успех и дано случиш на кооперативен лекар! И.. скоро да махнеш 'бъдеща' от ника си!  :bighug:

Ти имаш ли някакъв проблем? Ако не, може първо да се опита с няколко донорски имсеминации, които са много по-ненатоварващи финансово и за организма.
Към коя клиника си се ориентирала, ако не е тайна?

Bluesky, нямам сериозни здравословни проблеми. От време на време вдигам кръвно, но мисля, че на моята възраст това е нормално. Също мислех за донорска инсеминация. Истината е, че идеята за бебе ми се върти още от години. Опитвала съм, докато бях женена, но не се е получавало. Затова се и записах тук, но не съм чела много по въпроса. Бях решила, че ако до 38 не забременея, ще се подложа на ин витро. Ще си направя този "подарък". За някои може да звучи глупаво и дори егоистично, когато нямам мъж до себе си, но за мен това е може би е най-голямата мечта. Клиниката, която ми препоръча моя приятелка е Афродита. Тя и мъжа й се подложиха на ин витро и тя забременя там след втория опит.
Бъдеща мама, погледни изследванията в първия пост на тази тема. Маркираните в червено се поемат от ЗК. Успех и дано случиш на кооперативен лекар! И.. скоро да махнеш 'бъдеща' от ника си!  :bighug:

lili2011, благодаря ти за разяснението  за изследванията :-) Много съм обнадеждена, че мечтата ми ще се сбъдне и скоро ще усетя първото ритниче :-)
Лекарят без съмнение е много важен. Преди 10 години загубих по нелеп начин гинеколожката си и много дълго след това не можех да си намеря подходящ лекар. Направо се бях поболях. Обикалях от лекар на лекар, докато попадна на такъв, на който вярвам. Доверието между лекар и пациент е много важно. Може да е най-голямото светило, но ако му нямам доверие, нищо няма да се случи.
Здравейте момичета,
Чета от известно време форума и реших и аз да се включа.
С партньора ми опитваме за бебе, но нещо не се получава. Правила съм  някои изследвания- на видеозон са ме гледали, влагалищен секрет съм изследвала, купувала съм си тестове от аптеката за овулация, но това не помогна. Насочила съм се към болница Щерев, но ми се ще малко повече инфо. Разбрах, че имат няколко лекаря за такива проблеми, но не знам към кого да се насоча. Бих искала лично впечатление за някой от тях. Как става записването, да си правя ли други изследвания, които искат преди да дойда. За мен е важно да забременея, а не колко време се чака. За добрите лекари знам, че се чака...
*
Здравей, hope111, най-добре задай въпросите си в тази тема, за да го видят момичетата,
които в момента правят процедури там:

Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника Щерев
« Последна редакция: Януари 28, 2015, 20:10:35 pm от marsi »

Здравейте момичета. Имам един въпрос, който може да ви се стори глупав, но... при прегледа при гинеколога, ми даде тампон с транспортна среда и направление за микробиологично изследване на влагалищен секрет и  ми каза вкъщи, сутрин преди душ сама да си взема материала и да го нося в лаборатория. Въпроса ми обаче е аз ли трябва да го направя това? И дали някой може да ми каже микробиологична лаборатория в Пловдив, която да работи с направления?
*
Намери и посети лекар, който да ти вземе той микробиология, и той да го изпрати в добра лаборатория, а не ти сама да си взимаш материала, и да се чудиш къде да го занесеш.  :P