0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Ами като гледам доста момичета пишат, че са доволни от калолечението в Поморие, но има ли някоя забременяла??


Има ли забременели след калолечението?
« Отговор #1 -: Юни 09, 2006, 12:53:38 pm »
Аз, гласувах но искам и да пусна един глас и за моя приятелка с която се запознахме на калолечението и при нея резултата дойде на лице още на другия месец.Сега вече си има прекрасна дъщеричка.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Има ли забременели след калолечението?
« Отговор #2 -: Юни 09, 2006, 13:27:44 pm »
Мен ме притеснява и това, което ми каза един гинеколог. При него били идвали момичета, които получили възпаления от тези бани, защото било нехигиенично и ненаучно. Навита съм да ида, но се чудя -  полза и да няма, поне да не ми навреди.


Има ли забременели след калолечението?
« Отговор #3 -: Юни 09, 2006, 13:51:25 pm »
Цитат на: butterfly
Аз, гласувах но искам и да пусна един глас и за моя приятелка с която се запознахме на калолечението и при нея резултата дойде на лице още на другия месец.Сега вече си има прекрасна дъщеричка.

Аз пуснах глас вместо нея.

Не съм ходила на кални бани и нямам (струва ми се) показания за такива.
*
Има ли забременели след калолечението?
« Отговор #4 -: Юни 09, 2006, 14:24:59 pm »
Аз съм ходила в Кюстендил. За съжаление при мен нямаше ефект, както и при две други момичета, с които се запознах там и с които поддържам връзка.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Има ли забременели след калолечението?
« Отговор #5 -: Юни 09, 2006, 14:50:16 pm »
При мен също няма бебе все още като резултат от калолечението, но пък за сметка на това нямам никакви болки при идването на цикъла. Имах си даже преди това и диагноза дисменорея. Разликата от преди калолечението и след е, че мезнисът ми беше с продължителност 7 дни и с ужасни болки първите 2 дни, а сега ми е 3 като въобще не  усещам кога ми идва, единствено че като количество ми стана много по-обилен. След калолечението съм правила микробиология и цитонамазка. Първата беше чиста, а цитото беше ПАП 1.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Има ли забременели след калолечението?
« Отговор #6 -: Юни 09, 2006, 15:48:48 pm »
Цитат на: bori_st
След калолечението съм правила микробиология и цитонамазка. Първата беше чиста, а цитото беше ПАП 1.

Това звучи успокояващо :)


Има ли забременели след калолечението?
« Отговор #7 -: Юни 09, 2006, 15:50:49 pm »
Аз бях на кололечение в Кюстендил преди 2 месеца :)
 Бебе няма, но за пръв път от година и половина имах спонтанна овулация, и така вече 2 месеца.

 Нищо гадно не пипнах :D

Даже бих повторила след време
*
Има ли забременели след калолечението?
« Отговор #8 -: Юни 09, 2006, 19:45:34 pm »
Аз бях преди 9м.,и о6те няма бременост.Там се запознах с жени,на който приятелките са били забременяли.Става въпрос за Поморие.
Има ли забременели след калолечението?
« Отговор #9 -: Юни 10, 2006, 23:03:26 pm »
Зайо,благодаря че си пуснала глас за моята приятелка.
Има ли забременели след калолечението?
« Отговор #10 -: Юни 13, 2006, 08:23:13 am »
Здравейте момичета,
И аз съм от тези доволните от Поморие, но без последвала бременост. Макар че и на мене калта ми се стори доста нехигиенична , за щастие не упсях да се сдобия с инфекция.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Има ли забременели след калолечението?
« Отговор #11 -: Юни 13, 2006, 09:59:33 am »
Ходила съм и в Кюстендил, и в Поморие. Не съм забременявала веднага след процедурите, но оттогава не съм имала никакви болки по време на менструация, а преди това бяха доста силни. Това лято мисля пак да ходя в Поморие, ако ми отпуснат от НОИ направление  :roll:
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Има ли забременели след калолечението?
« Отговор #12 -: Юни 13, 2006, 19:24:19 pm »

      За нас,ок-кални бани.Но ако проблема е мъжки фактор?Какви са процедурите в този случай?
Има ли забременели след калолечението?
« Отговор #13 -: Юни 14, 2006, 00:43:29 am »
Карелия, в Поморие д-ра даже препоръчва когато жената е там и мъжа й да е с нея.За тях също има кални процедури,е не знам точно какви са,но било хубаво и двамата да са там и да има повече ''кекс'' заедно с процедурите.
*
Има ли забременели след калолечението?
« Отговор #14 -: Юни 14, 2006, 16:31:36 pm »
Когато бях вПоморие имаше доста мъже.На тях също им правят кални бани- кален тампон в ануса.Предполага,че е доста неприятно за тях,но...
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Има ли забременели след калолечението?
« Отговор #15 -: Юни 15, 2006, 10:49:05 am »
Ходих на калолечение във Варна преди 4 години по препоръка на една приятелка, която на следващия месец забременя. Уви, при мен нямаше ефект.
Re: Има ли забременели след калолечението?
« Отговор #16 -: Юли 28, 2006, 14:06:52 pm »
аз забременях на 2 месец след кал, физиотерапия в съчетание с разтоварващ режим на плодове и чай и  инжекции ФИБС.
Имах диагноза от цветна снимка проходими тръби ,но течността не се излива в коремната кухина.
Предния месец преди да забременея имах киста 7 см функционална.
Re: Има ли забременели след калолечението?
« Отговор #17 -: Август 03, 2006, 21:07:04 pm »
Аз също ходих на калолечение в Поморие преди 2 години. Засега няма бебе, но болките при менструация намаляха веднага. Сега, след 2 години пак започвам да усещам силни болки и се чудя дали да не посетя и баните в Кюстендил. Някой знае ли цените по НОИ и дали лесно се урежда място там?
И на нашата улица ще изгрее слънце!!!

Re: Има ли забременели след калолечението?
« Отговор #18 -: Август 03, 2006, 22:21:01 pm »
Да, лесно се урежда и струва около 80-90 лева за 15 дни.
Re: Има ли забременели след калолечението?
« Отговор #19 -: Август 24, 2006, 10:08:37 am »
Здравейте!  Много отдавна чета всичко изписано тук , но рядко пиша.
Първия път забременях по време на втори курс физиотерапия  /ултразвук и бипулсатор/ , за съжаление бременността се оказа извънматочна последва операция и отстраняване на едната тръба. Единствената ми останала беше непроходима според резултата от цветната снимка. Ходих в Поморие юни месец 2005 год. януари 2006 год. се оказах отново бременна , за съжаление отново извънматочна , последва операция и отстраняване и на другата тръба.  Сега чакам здравната каса да благоволи да ми отговори и да започвам с инвитрото.
Така че имайте вяра явно помагат тези кални бани
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Има ли забременели след калолечението?
« Отговор #20 -: Август 24, 2006, 17:29:24 pm »
Ангелина, съжалявам за това, което си преживяла :( Желая ти успешно инвитро и да се похвалиш като видиш точицата/ите ;)


Re: Има ли забременели след калолечението?
« Отговор #21 -: Август 25, 2006, 10:16:09 am »
Благодаря за пожеланията Бебе
*
Re: Има ли забременели след калолечението?
« Отговор #22 -: Януари 19, 2007, 15:35:56 pm »
Искам да попитам в кой точно център в Поморие за кални бани са ходили момичетата?

Къде е струвало 90 лева за 15 дни?И има ли нужда от някакво направление?

Препоръчва ли да се ходи при ЛУФ синдром и чести кисти?
Мерси много:

Angy_baby

*
Re: Има ли забременели след калолечението?
« Отговор #23 -: Януари 24, 2007, 08:12:37 am »
аз ходих в кюстендил.изключително съм доволна от всичко там.всичко да ти кажа си зависи от проблема, с който си отишъл.примерно от нашата групичка нямаме още родено бебе.за съжаление имаме 3 прекъснати бременности по различни причини, като едната от тях е икси.но от следващата 'партида' там има вече бебета.не може жена със запушени тръби да иска да има ефект от 1вия път, като някоя друга с по-леки проблеми.
иначе процедурите са приятни.
за цените-аз бях на частно, мъжо по НЗОК.моят престой беше 15 лв на ден, неговия 4.36, ама в луксозна стая.бях пуснала в ДИР-а теме от тогава, директно от кюстендил, нямам време да я търся, беше към август 2005та.там бях описала нужните документи и условията.
успех на всички!

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=probzab&Number=1944077435&page=49&view=collapsed&sb=5&part=
« Последна редакция: Февруари 02, 2007, 20:50:19 pm от Мимка »
Re: Има ли забременели след калолечението?
« Отговор #24 -: Февруари 02, 2007, 09:35:26 am »
Калните бани в Поморие се намират точно до болницата. Санаториума може да се посити на частно , може и по НОИ. Странното е , че аз съм от Поморие , не мога да забременея близо година , но изобщо не ми е дошло на акъла за кални бани.Ако някой реши скоро да идва да пише тук. Може да се навия и аз да вляза! :D
Re: Има ли забременели след калолечението?
« Отговор #25 -: Февруари 03, 2007, 19:00:13 pm »
На първата страничка бях писала,че съм ходила на кални бани в Кюстендил. :D Е, тогава още не съм знаела, но същия месец съм забременяла :D, което прави 2 месеца след калните бани :lol:
*
Re: Има ли забременели след калолечението?
« Отговор #26 -: Февруари 03, 2007, 23:31:31 pm »
Момичета, а когато сме с мъжки фактор, препоръчват ли се кални бани?
Ние сме от Бургас. Плащаме осигуровки и двамата със съпруга ми около 20 години вече, но никога не сме се възползвали от санаториуми. Даже не знам от къде и как се вземат направления, карти или там каквото и да е...
Сега съпругът ми не работи, а аз съм в болнични след операция от извънматочна бременност и се чудя дали не е благоприятен период за посещение на такъв санаториум. А пък и просто имаме нужда от почивка. А и никога нищо не сме получили безплатно в този живот, най-вече от здравна гледна точка....Дали да не се пробваме да отидем?

*
Re: Има ли забременели след калолечението?
« Отговор #27 -: Февруари 04, 2007, 09:46:52 am »
du6ka , калолечението е един невероятен начин за релаксация и да, препоръчва се и при мъжки фактор.
това, което трябва да направите е да се обадите на рецепцията,където мислите да ходите.от там ще ви питат дали имате направление от джи пи-то, кажи, че имате-диагноза ппървичен стерилитет.те ще ви пратят покана по факс апарат.с нея отивате при личния лекар и той ви издава направленията.след това с поканата и направлението отивате в НОИ, те ще ви дадат да попълните едни документи, т.е. счетоводителя на работодателя да ги попълни и готово.с всичките тези неща отивате на датата в санаториума и готово.за да отидеш по НОИ е нужно за 6 месеца назад да имаш внесени не смамо здравни, но и социални осигуровки.
процедурите са много приятни, пак побликувам линка на темата, която бях пуснала тогава в дир-а, описала съм ги една по една.
успех на всички!!!


http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=probzab&Number=1944077435&page=49&view=collapsed&sb=5
*
Re: Има ли забременели след калолечението?
« Отговор #28 -: Февруари 04, 2007, 09:51:01 am »
Дени, душата-аз ли съм пропуснала или ти си забравила да съобщиш новината официално?айде, честити от мен!желая ти лека бременност и най-здравото и сладко бебче на света!!!!!!!!!!!

междувпрочем накъде във форума бях попаднала на товя снимка, май беше в 'мисис Зачатие', та аз имам снимка на същото място-на централния площад в кюстендил, а отгоре се вижда Хисарлъка.страшно красив град, нали?
« Последна редакция: Февруари 04, 2007, 09:55:15 am от Мимка »
*
Re: Има ли забременели след калолечението?
« Отговор #29 -: Февруари 04, 2007, 09:58:29 am »
Мимка, здравей!
Благодаря ти за информацията!
Ще се обадя да питам и после ще пиша какво е станало.
Случайно да знаеш, дали има някакво значение кога се ходи - имам в предвид преди или след цикъл?! Дано си ме разбрала какво питам!
Желая ти успехи в борбата за бебе!
 :bighug:

*
Re: Има ли забременели след калолечението?
« Отговор #30 -: Февруари 04, 2007, 10:11:17 am »
миличка, задулжителното условие е да не си в цикъл!!!!прокървиш ли, никакви процедури.аз като герой прокървих преди за минаването и пих хапчета през целия си престой там!
еййй, жалко, че нямам скенер, можеше да пусна доста снимки от кюстендил-снимала съм самата сграда, града, стаите..., ама тогава все още бяхме с 'канон'-чето, нямахме още цифров!ама хубавото е, че там се запознаваш с много хора с твоите проблеми, сега имам много истински приятелки, благодарение на калнеолечението.
забравих да ти кажа, на направлението на личния като препоръка трябва да пише-балнеолечение.и да не пише 'от... до...', че ние така направихме и се оказа, че за тоя период няма свободни легла, та пак ходихме за ново направление.
*
Re: Има ли забременели след калолечението?
« Отговор #31 -: Февруари 04, 2007, 11:15:25 am »
 :thankyousign:

*
Re: Има ли забременели след калолечението?
« Отговор #32 -: Февруари 04, 2007, 12:05:05 pm »
 :bighug:
*

    дени_

Re: Има ли забременели след калолечението?
« Отговор #33 -: Февруари 10, 2007, 19:07:46 pm »
да, аз забременях от Поморие. и пак ще ходя за 2ро.
Re: Има ли забременели след калолечението?
« Отговор #34 -: Февруари 11, 2007, 20:55:19 pm »
Дени, душата-аз ли съм пропуснала или ти си забравила да съобщиш новината официално?айде, честити от мен!желая ти лека бременност и най-здравото и сладко бебче на света!
междувпрочем накъде във форума бях попаднала на товя снимка, май беше в 'мисис Зачатие', та аз имам снимка на същото място-на централния площад в кюстендил, а отгоре се вижда Хисарлъка.страшно красив град, нали?

Мимка, пропуснала си! :lol:Още тогава се похвалих, но все пак беше отдавна :lol: Иначе , чудесно си спомняш за снимката :lol: Даже се преместих в този красив град :lol:
 Успех на теб!
« Последна редакция: Февруари 11, 2007, 20:57:32 pm от Дени »
*
Re: Има ли забременели след калолечението?
« Отговор #35 -: Февруари 11, 2007, 21:47:12 pm »
ееее, ако някога повториме приключението ще има на кой да се обадим за по една биричка!
целувки и леко бременеене, миличка!!!!
*
Re: Има ли забременели след калолечението?
« Отговор #36 -: Февруари 12, 2007, 13:30:14 pm »
Момичета, не е добре тестисите да се загряват, а калта прави точно това! По времето, когато ходихме съпругът ми беше с астенозооспермия и леко варикоцеле и му назначиха само минерални душове, но не и кални бани. Общо взето, не мисля, че е уместно при мъжете, макар че имаше мъже, които се подлагаха на калолечение. Аз лично не разреших на мъжа ми, бяхме двамата и прекарахме много приятно, но на калта ходех само аз  :lol:
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Има ли забременели след калолечението?
« Отговор #37 -: Февруари 12, 2007, 13:44:35 pm »
И аз така смятам! Ако отидем на санаториума, може ли обаче да си избираме кой какво ще прави? Не ти ли назначава някой процедурите? Днес смятах да звънна по телефона в Поморие. Моят съпруг говорил с един съсед, който бил там с жена си и сега ме разубеждава. Каза, че в краен случай ще дойде с мен, но няма да разреши да му слагат някакви тампони в ....
Ще видим какво ще решим!

Re: Има ли забременели след калолечението?
« Отговор #38 -: Февруари 12, 2007, 14:47:19 pm »
Душка, в Кюстендил не правят на мъжете тампони с кал, така че, за да е по-спокоен мъжът ти, що не го заведеш там?  :lol: На жените също не правят процедура с кал във влагалището. Само промивки с минерална вода.
*
Re: Има ли забременели след калолечението?
« Отговор #39 -: Февруари 12, 2007, 18:32:07 pm »
Ами защото имаме много семейни проблеми и не можем да отсъстваме от града, а от Поморие до Бургас ще можем често да си отскачаме, едната  вечер - аз, другата - мъжа ми н-р. Ох, много неприятности и болести все около нас! Направо си мечтая да можем да си грабнем шапките и да ни няма поне няколко дни. Когато правя инсеминациите, пътувам всеки ден до София, което си е живо убийство, но какво да се прави. Цяла нощ на автобуса, сутринта - прегледи, хормони и след обяд - обратно. На другия ден на работа. Вечерта - пак път и т.н. Но да не ви обременявам с моите проблеми....

*
Re: Има ли забременели след калолечението?
« Отговор #40 -: Февруари 13, 2007, 08:08:03 am »
Ами защото имаме много семейни проблеми и не можем да отсъстваме от града, а от Поморие до Бургас ще можем често да си отскачаме, едната  вечер - аз, другата - мъжа ми н-р. Ох, много неприятности и болести все около нас! Направо си мечтая да можем да си грабнем шапките и да ни няма поне няколко дни. Когато правя инсеминациите, пътувам всеки ден до София, което си е живо убийство, но какво да се прави. Цяла нощ на автобуса, сутринта - прегледи, хормони и след обяд - обратно. На другия ден на работа. Вечерта - пак път и т.н. Но да не ви обременявам с моите проблеми....


ами не мисля, че е много добре процедурите да се правят през ден.процедурите се назначават от гинеколког, а не както на теб ти се иска.на мен всичките ми бяха приятни.моя мъж първоначално малко се дърпаше, защото всички процедури с кал и вода се правят на чисто голо, ама на 3тия ден не му пукаше, защото всички около теб са си чисто голички.
*
Re: Има ли забременели след калолечението?
« Отговор #41 -: Февруари 13, 2007, 11:10:43 am »
Не, Мимка, не си ме разбрала правилно. Само вечерите трябва да се прибира някой, сутрин пак ще е на линия. То разстоянието е малко, нонезнам как ще се оправим с парите. Сори, но май засега, ще отпадне санаториума. В момента мисля за документи за инвитро и трябва да взема много решения. Благодаря за мнението!

Re: Има ли забременели след калолечението?
« Отговор #42 -: Март 21, 2007, 14:35:06 pm »
Хайде момичета, лятото наближава. Решихте ли вече дали ще ходите на кални бани и най-вече къде?
Аз в моемта мисля различни варианти.
*

    dimitrowa

Re: Има ли забременели след калолечението?
« Отговор #43 -: Април 30, 2007, 17:54:58 pm »
здравей
Аз също ще ходя на калолечение и искам да те попитам какви хапчета взима да не кървиш. Защото и аз го имам този проблем. 
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Има ли забременели след калолечението?
« Отговор #44 -: Юни 05, 2008, 10:16:10 am »
А да ви питам, как се действа, ако си от малък град, от Петрич, първо се обаждаш да резервираш ли, от къде се взема карта за резервация, как се действа всъщност.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Има ли забременели след калолечението?
« Отговор #45 -: Юни 05, 2008, 17:01:22 pm »
В другата тема, в която си задала същия въпрос съм описала реда. Дано ти е от полза.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Има ли забременели след калолечението?
« Отговор #46 -: Юли 15, 2008, 17:32:47 pm »
Да ви питам за Кюстендил, стаята ни е А*, хубава ли е.А има ли хладилник, има ли условия нещо да си направим, да си запечем за ядене, кафе да си сваря, всъщност какво има.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.