0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #640 -: Септември 19, 2015, 18:56:47 pm »
Фрея, всичко ще бъде наред.
 :bighug:
Кога планувате да стартирате?
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #641 -: Септември 19, 2015, 19:04:30 pm »
Злати, на 25-ти съм при д-р Персенска и тогава ще разбера кога започваме. Дано да е наред, че сега съм като черен облак...





Бореща се за една мечта.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #642 -: Септември 19, 2015, 19:12:51 pm »
Всичко ще мине безоблачно. Ще видиш как Октомври ще се превърне в Май. И мен вече малко ме хващат вълнението и шубето, защото и нашето време наближава. Не знам до кой номер са вече с раздаването, но продължавам да си чакам търпеливо :)
« Последна редакция: Септември 19, 2015, 19:27:02 pm от Zlateto »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #643 -: Септември 19, 2015, 19:22:38 pm »
Дано, Злати! Лошото е, че сме много тежък случай  :(

За номерата не съм гледала тези дни до кой са, но стискам палци октомври да вземеш заповед! :)





Бореща се за една мечта.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #644 -: Септември 19, 2015, 22:15:00 pm »
Привет! Водих днес Иво в БНБ, а после в Театъра на Армията по случай Дните на отворените врати. Е, той не спря да мрънка и да се тръшка, но ни изтърпяха.  :D Много професионално отношение от охраната и от служителите, ангажирани да забавляват гражданите. В БНБ ни направиха и снимка за спомен, оформена като банкнота. Служител от охраната ни придружи по-рано до баткото, който се занимаваше с техниката и съкратихме обиколката. А в Театъра на Армията се разбрахме, че като му доскучае на младежа, ще ни упътят да си тръгнем и използвах забавлението в звукозаписното студио на театъра да слезем към изхода. Бяха се постарали да ни е интересно,  :D
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #645 -: Септември 19, 2015, 23:50:14 pm »
Ртф, ти май готвиш Иво поне за академик, ако не и за директор на БАН.  :lol:

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #646 -: Септември 20, 2015, 06:12:48 am »
Добро утро. :P

Спокойна неделя за всички!

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #647 -: Септември 20, 2015, 06:59:54 am »
Добро утро  :D
Тединка, много си ранобудна, благодаря за кафенцето!
Рачо, много обичаме моренцето с ММ. А вие си живеете до него - кой на кого да завиди  :D
м-и, моренцето тук е супер (снимката от вчера не е моя), няма мнго хора. Не знам как е през сезона - Блу да каже (живо ме интересува, защото имаме нова резервация за там, за догодина). Колкото до температурата на водата, поне до края на месеца ще е ок. Надничам ей тук и всичко казват, за всяко моренце: http://water.travel.org.ua/september/thessaloniki-water-temperature.html И като гледам за Кипър, там става до края на октомври  :lol: За който иска - късно море през есента  :lol:
Фрея и Злати, много късмет и кураж и на двете!
rtf-че, и аз щях да напиша същото, като Блу - Ивчо ще стане много образован, а и така трябва  :D Да ти е жив и здрав!
Блу, отщя ми се да ходя в Германия изобщо от тези "бежанци". Имахме идея за една разходка до някой Коледен базар (може би не до Берлин, защото са скъпи билетите вече, но полети има до доста градове) - ей така, за да усетим отново германския дух. Ама ц, ще се разминем с разходката, заради тях...

Тук нямаме изгреви (плажът гледа на север), но ето един залез, за настроение. Хубав ден!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #648 -: Септември 20, 2015, 07:57:46 am »
Добро утро!
Зайче, то изгреви в момента и аз не виждам, че е мъгла до 8ч., но залеза е прекрасен! От кафето най-много ми харесва бонбона  :lol: тъй че другите спокойно, не съм го изпила   :wink:
Блу, аз така на море сигурно след 15-20 години  :lol: въпреки, че моето дете е тихо на плажа и като баща му го гледа е приятен релакс. Дори това лято го карах на сянка под асмата на заведението  :D
Ртф, завидях му на Иво, а той и недоволства  :D
Фрея, пожелавам ви успех!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #649 -: Септември 20, 2015, 08:51:34 am »
Добро утро! Взимам си от кафенцето, че ако се върна в леглото,  :balk_126:
Ходим ние насам-натам с Иво, гледам накъде ще прояви интерес, ама то засега само "Гъли-гъли" и "Тю-тю" му е в главата, което си е нормално де. Сещам се как на една колежка детето й се заигравало само, пък познавало часовника и други такива. Е, много важно, ако не го влече, по-добре да е щастливо детето. И родителите му,  :D Пък Иво като види повече хора и си показва маймунджилъците и почва с тръшкането и глезотиите, ама то на такива места е организирано по групи, за да не се шматкат отделни индивиди насам-натам, превантивни мерки срещу тероризъм, крадци, повреждане на имущество и т. н. Оф, цял трактат написах за добро утро.
Пък да взема да сложа по една мързелива закуска за начало на деня:

"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #650 -: Септември 20, 2015, 09:13:35 am »
Добро утро! Кога пък станахте,че се и разговорихте.... :lol:Почивайте ,бе,нали са почивни дни :wink: Фрея,Злате,спокойствие и само хубави мисли. :D Всичко ще си нареди! Ще видите! Знам аз! :D дали ще става академик ,малкия Ивчо или професор,това никой не знае,но е хубаво от малък да се среща със стойностни неща.Още малко да порасне и нашия и го "грабвам" :lol:! Зайо,хубаво да си почините.ще ви трябва.Щом имате възможност,нека.Радвайте се на спокойствието и заради нас. Приятни почивни дни ви желаем.
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #651 -: Септември 20, 2015, 10:19:04 am »
Включвам се малко късно, макар че съм станала преди повече от три часа :). Неделя е, мотам се. Затова и ще си позволя още едно кафе, това хубавото на Теди, преди да стартирам със замислените за днес трудови дейности. У нас пак мечка не може да си намери мечето, та ще трябва да поразтребя малко. Деца няма още, ама имам мъж и котка, така че безпорядъкът е оправдан :lol:

Зай, благородно завиждам за морето. Мечтая някой ден да съм там целогодишно. Скоро моя колежка сподели, че оглеждат имоти в Гърция и смятат да купуват (те къде ли нямат вече...). Било много модерно сега да инвестираш в недвижимо имущество в Южната ни съседка. Модерно, ама с какво?... Много хубаво да си изкарате и да се топнеш веднъж и за мен :D

rtf, направо му завиждам на Ивко за разнообразието и забавленията, които му предлагаш. Браво! Малък е още, но някой ден ще оцени това, което правиш за него :)

Фрея,Злате,спокойствие и само хубави мисли.

Опитвам, Рачо, не съм спряла, ама все като ме изненадва нещо непредвидено и не на място, в един момент сбъгясвам. А тепърва ми трябват сили и вяра. Добре, че е ММ да ми ги дава :)

Айде, аз отивам да се правя на домакиня, че днес и зимнина съм замислила, пък да видим (не съм се изфукала, ама вече ни доставиха новия хладилник и каквото успея, мисля да замразя :wink:)

Усмихната неделя!
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #652 -: Септември 20, 2015, 11:51:21 am »
А добър ден (вече)!
Не към станала сега де. Малката станала ранко, после баща ѝ и аз само ги слушах как спорят, докато закусваха. После чух, че той излиза, тя си догледа детското в другата стая и дойде да ме информира, че е време родителите да стават. И двамата. :lol: Но от известно време не иска да ме целува за събуждане, понеже съм миришела на ... сънено. Единственото ми успокоение е, че „момчетата миришат повече“, та и баща си не целува и не гушка.
Отидоха сега на площадка двамата, та да може мама да се разсъни хубаво. Сега ще ровя в рецептурника, да видя на Жбрулата рецептата за туршия, че лани много ми хареса.
Следобед пък ще се видя с една приятелка, да ѝ нашокам канчето, че нещо мрънка по повод студентката си. Преглътна това, че даде маса пари за уроци (приеха го детето), преглътна и това, че учебниците също струват много. Но не можела да се примири, че студентката иска да се снабди с череп и да го държи в къщи. Медицина е прието детето, ако не е станало ясно.
Ето и нещо за хапване за този час на деня и за късно ставащите:

Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #653 -: Септември 20, 2015, 12:34:29 pm »
Благодаря ви! И аз като Злати точно, когато не трябва се сбъгясах, за капок и с мъжа ми се сдърпахме. Лошото е, че след вчера си загубих вярата, че опитът ще е успешен, защото са много зле нещата.





Бореща се за една мечта.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #654 -: Септември 20, 2015, 12:48:45 pm »
Фрея, не губи вяра. То понякога, когато си най-отчаян стават чудесата. Желая ви успех! А на теб горе гшавата и смело напред!  :grouphug2:


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #655 -: Септември 20, 2015, 22:14:57 pm »
Зайо, бежанците няма да ги видиш из центъра. Не са и на Коледните базари. Така че, можеш да си направиш екскурзията.
През сезона нямаше много хора в Агия Триада. Основно местни ходят там. Не е като че ли място за туристи. Хапнахте ли в Анемос?

Фрея, нали знаеш, че е по-трудно да се откажеш отколкото да се бориш? На много от момичетата тук не им е (било) лесно, но не се отказват. А ти още си съвсем в началото. Ние затова сме тук. Ще те подкрепяме.
А за карането с мъжа ... Докато нямахме деца почти не сме се карали. Сега дали умората, дали защото някои неща го виждаме по друг начин (всеки по своя си), караниците се увеличиха.

Ртф, не ми казвай, че някоя майка твърди, че двегодишно дете познава часовника!  8O
« Последна редакция: Септември 20, 2015, 22:21:41 pm от blue_sky »

Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #656 -: Септември 20, 2015, 22:29:13 pm »
blue_sky, права си за всичко написано. То, че няма да се откажа, няма, обаче, последната година ни е много трудна - с всички ходения по лекари и разправии. Знам, че не е лесно, и че сме в началото, но при мъжа ми положението няма да става по-хубаво с времето, а операциите не дават гаранция за подобрение.  :balk_144:

Просто ми се събра малко повече, но ще продължа напред. Благодаря ви за подкрепата  :bighug:

А за караниците, ние за сериозните неща винаги сме на едно мнение, но за някакви дребни щуротии, сме на противоположни мнения.





Бореща се за една мечта.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #657 -: Септември 21, 2015, 07:25:33 am »
Ртф, не ми казвай, че някоя майка твърди, че двегодишно дете познава часовника!  8O
Хахах, веднъж присъствах на погача и една мацка ми заяви, че тригодишният племенник смята до 100 и знае 300 думи на английски /при все, че не живее в двуезична среда/  8O

Хубав ден Ви пожелавам! За мен е работен и изчезвам след малко, да не остане народа гладен  :D
Ще трябва да облека дебелите дрехи, голям студ настана  8)

Заповядайте на кафенцето и закуската  :lol:

« Последна редакция: Септември 21, 2015, 07:27:45 am от Ники »

Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #658 -: Септември 21, 2015, 07:35:04 am »
Добро утро  :D
Ники, мерси за кафенцето и закуската! Имам нужда. Сега нещо се прецака нашата машина...
Блу, хапнахме в Банана - ресторанта на нашата къща. Не ни се разхождаше чак до Анемос. Но пък вчера се изсипа огромен автобус туристи - май румънци и хич не беше приятно. но пък ние извадихме огромна раковина и им обрахме точките  :lol:
Тук времето не е хубао и може би ще се приберем предсрочно - за какво да висим цял ден и да гледаме сърдитото море...
« Последна редакция: Септември 21, 2015, 07:37:23 am от little_rabbit »
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #659 -: Септември 21, 2015, 08:38:05 am »
Добро утро!
Ники, благодаря за кафето!
Блу, изобщо не им се впечатлявай кой какво знае. То е като нас, всеки с интересите си. Някой деца са все наврени в някой възрастен и им е интересно, независимо, че наоколо тичат и играят, моят е първи там и съответно и на 4 не познава часовника  :lol: Снощи за сефте е изявил желание да пеем песничка  :D
Зайче, ще покажеш ли раковината :)