0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #60 -: Февруари 15, 2011, 20:45:12 pm »
Охх,Зори най-накрая да видя някой минал през същото.При вас кога се стабилизираха нещата?Милен също беше 2 седмици в кувьоз и на системи и тамън го изписаха и се зарадвах,че се е оправил и пак се върнахме в болницата.Дано повече не ходим там...
Аптамила ми го препоръчаха,че май бил по-калоричен и щял да задържа кр.захар по-височка за по-дълго време.
07.10.2009
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #61 -: Февруари 15, 2011, 20:51:20 pm »
Аз съм си хранила децата само с Аптамил и Милумил това второто е по сладко за по злояди не,че единия се е скъсал да яде.В болницата им даваха пре Нан,но като минаха мисля 3 кг. и нещо минах на тези Ам до края и бях много доволна.
Е,вярно по скъпи са,но то кое ли не е.Да се "похваля" ще станем на 3 години другия месец и нямат и намарение да се отказват от памперсите може да поставят рекорд.
Аси, за сега моите водят рекорда -на  3 години и 2 месеца свалихме памперсите  :lol:

Да се "похваля" , Боби е със скарлатина, явно из наше село е плъзнала.Докторката каза,че Антъни най-вероятно няма да се разболее, но да видим.
Мини, за какво питаше ти всъшност по-подробно  :wink:
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #62 -: Февруари 15, 2011, 21:35:28 pm »
Ема,и в наше село е плъзнала скарлатина не само във вашето :).

*
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #63 -: Февруари 15, 2011, 21:40:58 pm »
Аз и двамата с Аптамил, с Алекс се наложи да използвам аптамил комфорт една кутия, но след отстраняването на проблема пак се върнахме на аптамил 1.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #64 -: Февруари 15, 2011, 22:03:05 pm »
ами бързо се оправи ,след болницата вече не е имал проблем.Това беше и една от причините да му давам допълнително АМ след кърмене,защото ужасно се страхувах пак да не стигне до болницата .Той имаше и силна жълтеница( искаха и за това да ни вкарват в болница,но ни се размина) и въпреки че много се противих да давам вода със захар,все пак давах по малко ,та и това е помагало явно.

 Аз съм късметлийка по отношение на махане на памперс,биба ,АМ - Жоро много лесно и бързо ( от раз) се отказа и от 3-те. :D
<br />
*
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #65 -: Февруари 15, 2011, 22:13:01 pm »
Привет и от нас! Здрава и усмихната седмица на всички! :)

Напоследък не мога да се класирам да седна и да пиша, и за четене почти не ми остава време  :oops:..

Мише, да ти е жива и здрава зъболекарката, живот и здраве ще се възползваме от услугите и ;)

Дано лисичетата, вече са добре и са си вкъщи!

Паур, дано вашите преживявания си останат само лош спомен и всичко да е наред от тук нататък!

Ние се крепим здрави. Вечер и двамата киснат по 15 минути на инхалатора с надеждата да ни се разминат хремите, че схемите с кой да ги гледа като са болни влияят на моето здраве.

За млякото, Стефан беше на НАН и доста добре наддаваше, сега наскоро го показвах какво кюфтенце беше на 4 месеца, а на 1 месец като си го прибрахме от болницата нямаше три кила и беше кожа и кости.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #66 -: Февруари 15, 2011, 23:39:53 pm »
Време е да се похваля-днес излезнаха резултатите от стерилната урина.Преборили сме ешерихия-та коли :).
Парси...как вземаш стерилна урина на малкия...аз имам много проблеми с това...две седмици се борих и успях да взема първа урина сутрин, но резултатите са, че има повече от два вида бактерии и искат нови проби, взети по всички правила за стерилна урина...е как да взема средна струйка урина на толкова малко дете...лепя колекторите и едвам хващам по малко...вече не знам какво да правя..
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #67 -: Февруари 16, 2011, 07:53:00 am »
power, дано всичко е зад гърба ви!
Аптамил е едно от предпочитаните и класни млека,
но е и въпрос на вкус на детето и желание да пие от шише.

Ема, дано само с обрива се размине, племенника ми къде и по-голям беше
и висока температура вдигна!

minim , аз с Митака никога не съм имала проблем,
но са нужни двама души, аз държа над легенче баща му улавя струята със стерилната чаша!

За девойки Мешко има патент  :P, залепваш с дъвка за дъното на гърнето чашката и слагаш девойката да пишка!

Аз никога повече няма да сложа колектор, след последния обрив на Калина и
реакция от лепилото му, но то е наш изолиран случай, просто споделям!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #68 -: Февруари 16, 2011, 09:05:41 am »
Миним,той Митко пика прав и затова като стане от сън измивам веднага колкото-толкова,слагам стерилно шишенце и като почне да пика изчаквам малко и подлагам шишенцето.Е,малко го опишкваме,но после го позабърсвам и така :lol:.

Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #69 -: Февруари 16, 2011, 10:16:35 am »
Пауър, дано всичко вече е минало и от тук натам само хубави мигове.
Ние в началото бяхме на Аптамил Конфотр за дохранване, сега сме на обикновения и в последните два месеца на едно френско мляко от Карфур, от което съм хипер доволна. Не е толкова гъсто и всеки ден редовно си ходи в памперса.

Аз да се оплача....онзи ден нали правих домашна пица. И трябваше да излеза за малко и викнахме бабата и...тя го захрани с пица. Мъжа видял и скочил да вади парчетата от устата на бебето. Скарахме се, но май тя не вдява, защо не искам да дава такива неа още. Уфффф, а казваше, обещаваше, че нищо през главата ми няма да даде.

На мен кърмата ми се върна. Имам малко, само вечер, но върши работа за приспиване :lol:

Аз да си призная...бате Енчо ме плаши..
[/url][/url]
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #70 -: Февруари 16, 2011, 11:10:17 am »
Вени, браво за кърмата! Кърми си го колкото можеш сладкия Никчо :)
Пауър, много се радвам за Миленчо:) Да няма повече проблеми!

Момичета, споделете с какви дезинфектанти или детергенти почиствате подовете и повърхностите вкъщи. Искам да използвам нещо по-сериозно, но нямам идея кои са безвредни за детето. Препоръчайте ми нещо, моля!
От няколко дни е влюбена в пода и постоянно го ближе...
Да ви питам също и с какво дезинфекцирате гърнетата?
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #71 -: Февруари 16, 2011, 11:49:01 am »
За пода аз съм много доволна от Меглио. Веднъж в седмицата заставам на 4 крака и с гъба търкам плочките , понеже сме с куче и никога не ми се вижда наистина чисто. Не знам с пълзящо дете до колко е безопасно...добре плакна.
Днес сме на лекар - ще попитам .
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #72 -: Февруари 16, 2011, 12:05:56 pm »
:)Колко е хубаво да сме си в къщи:)
Но най-хубаво е да сме там където могат да помогнат на дечицата ни:)

От днес вече и аз и Алекс сме си у дома:)
Пуснаха ни, без да ни изписват, защото ако се наложи следващите ден, два да ни приемат бързо:) Вече са здрави, но Алекс вдига отвреме навреме температура (не повече от 38) и немогат да разберат от какво е. Всички изследвания са му добре.
Изкарахме 10 кошмарни дни в инфекциозна болница. И не заради условията, които не са чак толокова страшни а и прекрасното отношение на целия персонал те карат да забравиш за удобства и единственото важно нещо да бъде оздравяването на децата.
Стреса, който преживяхме всички ме смаза първите 3-4 дни. И за първи път откакто се родиха изпаднах в паника в неделя през ноща преди да ни приемат в болница след като видях колко бързо се влоши състоянието им. За това имам вина и аз разбира се понеже 3 дни не казах на личната ни лекарка, че Алекс е с разстройство, мислейки, че е нещо напълно нормално след прием на антибиотик и докато се опитвах да не забравя на кой какво лекарство давам, пропуснах, че и това трябва да се лекува. Приеха и тримата по спешност. Алекс с пневмония и гнойна ангина, Дани с пневмония а Никол уж най-добре с бронхит и няколко спазъма.
Слава богу, всичко мина а децата са достатъчно малки за да забравят бързо, че белият цвят не е задължително за плач. Дани се засмя с глас едва вчера, но и сега стои само в ъгъла и като се отвори вратата бяга в другия край на стаята. Алекс пък, който никога не се е гушил в мен непрекъснато е отгоре ми и открихме нови игри с милувки:))))))) 1000 пъти на ден ми се пръскаше сърцето, като ги гледах в болницата изплашени и плачещи, но в същото време бях благодарна и спокойна, че сме там. И още 10 дни да ни бяха оставили шяхме да стоим без да гъкнем.
Никол беше любимката на всички, защото е най-оправната:))))))) научи се да бяга в големия дълъг коридор.

Благодаря ви за обажданията момичета. Ако знаете как ми помагахте само.

Пожелавам ви здрави деца и се пазете от безобидните настинки и болести.
Хубава седмица:)
*
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #73 -: Февруари 16, 2011, 12:11:51 pm »
Лисе,дано повече не минаваш такива премеждия.Радвам се че сте си у дома :).

*
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #74 -: Февруари 16, 2011, 12:16:09 pm »
Лиско  :bighug:
Не познавам по-силна жена от теб!
Разплака ме отново, но този път от радост, че сте добре.
Целувки на моите любимци!
*
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #75 -: Февруари 16, 2011, 12:29:24 pm »
Лисе,чудесно е,че вече сте си в къщи!
Дано вече да не изживяваш тази кошмар!Целувки на лисичетата!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #76 -: Февруари 16, 2011, 12:48:17 pm »
Лисе радвам се, че сте добре.  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #77 -: Февруари 16, 2011, 13:40:02 pm »
Лисе, радвам се, че вече всичко е минало. Дано не се повтаря повече този кошмар!
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #78 -: Февруари 16, 2011, 13:44:02 pm »
Лисе  :bighug:
*
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #79 -: Февруари 16, 2011, 13:55:37 pm »
Лис, радвам се, че вече сте си у дома.  :bighug: