0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Ето и аз да се отчета
« Отговор #20 -: Октомври 04, 2005, 16:26:21 pm »
Ами и аз не знам вече колко ще трябва да останем! :(
Всеки път различен период ми казват, така че се уморих вече да питам и по течението. А за парите ме е яд, защото ако знаех предварително- 5000 ще ти трябват например - нямаше да искам 3000 назаем, а 5000 и сега нямаше да се притеснявам за финанси, когато друго е много по-важно. Разбираш ли, не е въпросът в парите, а в това, че трябва всичко да е ясно от началото. Ами ако го нямаше тоя сайт, ами ако нямах достъп до интернет. Откъде мога да предположа, че трябва да чета по вратите на кабинетите колоко ще ми струва, след като съм попитала и са ми отговорили! А има момичета, които /както аз бях едно време в началото/ въобще не са наясно за какво става въпрос нямат щастието да се радват на подкрепата на всички посещаващи сайта! Представете си каква мъгла е при тях! Както и да е не ми се говори вече за пари!:) Много я задълбах като че ли нямя бебе да правим, а алъш-вериш!:D Да сме живи и здрави - всичко се нарежда!
Но аз да се похваля имам напредък. Предишният път като влязох в центъра всички ми се усмихваха като на познат човек дотолкова че си помислих, че някой е чел мнението ми и затова има промяна, но...
докторът изобщо нямаше представа коя съм аз и за какво се боря! Даже ме попита:"Къде ти е папката!?!" като че ли аз им ги подреждам :?  Обаче!
Вчера веднага ме позна!
Ура!
Може бли защото един чичко пусна вратата на бензиностанцията /където прави почивка автобуса/, пред мен и кафето ми се изля ЦЯЛОТО върху мен!:x  Кво ше кажеш, а ей тва е кърък! Но аз приемам нещата от смешната страна! Каквато съм кафеджийка, ха дано по кафе със сметана да ми върви!:)
Утре съвсем ще затвърдя позицията! :D
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Ето и аз да се отчета
« Отговор #21 -: Октомври 04, 2005, 22:16:49 pm »
Граци, ама ти съвсем си настръхнала, като коте срещнало куче! Пак ще ти кажа да приемаш нещата по-леко. Съгласна съм с теб за парите, но го приеми като недоразумение, защото практиката на тези хора в центъра не е такава. Знам, че всичко става със заеми и наред с притеснението ДАЛИ ЩЕ ЗАБРЕМЕНЕЯ???, се питаме ДАЛИ ЩЕ МОГА ДА СИ ПЛАТЯ??? Ако ги имахме парите в излишък, нямаше да се дразним, знам. Аз получих цялата информация за разходите като седнах с бял лист и писалка срещу диктора и изброихме всичко. Просто питах подред, защото преди всичко той е човек и е човешко да забрави нещо в момента да ми каже. Въпреки че съм чела 100 пъти ценоразписа, пак продължавам да го поглеждам. Теглих чертата накрая и светанаха 5-6 бона (ако има замразяване на ембриони и бластоцист трансфер)  и това е. Ако ми харесва?
Сега трябва да си много спокойна и не се коси....кафето се пере.  Ето малко смешки, за да се разведриш.
Случвало ти се е да се наконтиш от сутринта с готино костюмче и да тръгнеш на работа пеша, със служебен автомобил, който те чака на средата на пътя, за да те закара на другия край на София. Наконтена щото фирмено сме на театър вечерта и наконтена от сутринта щото нямам време да прелетя от Младост до Надежда, че да се наконтя точно преди театъра. Тъ......качвайки се сутринта в колата на колежката, ми се СЦЕПВА целият седалищен шев на панталона от горе до долу. Костюма черен с фешън късо сако и един Голям Бел Задник лъснал кат лампа!!! Ко ще кажеш, а??!! Кърък или просто лош късмет. Не питай как преживях деня?! Не отидох на театър, щото се сговнясах. Даже не помня дали се ших във фирмата или си дойдох до вкъщи.
Или нещо друго. Но тогава никак не ми беше смешно. Миналата година, 11 октомври още не мога да проумея как го преживях? В този ден:
-Дойде ми М след първо инсе с МНОГО големи надежди
-Първи работен ден след 40 дневен болничен за лапарото
-Бясна шефка, че не се свърза с мен 40 дни по телефона, щото си смених умишлено номера. Мислеше, че съм бременна и няма да се върна на работа
-Офиса е бил цяла седмица без нито един човек и няма кой да наплюе клиента щото от 2 колежки няма нито една. Аз в болничен, другата напуснала.
-Среща с бившата ми шефка на паркинга на фирмата, заради която напуснах предишната си работа и която ми казва, че ще ми бъде новата колежка
Просто не искам да се сещам!  
Искам да ти кажа, че не всичко изглежда толкова гадно и винаги има накъде да се потъва. Кафето и 200 лв. + или - не е болка за умиране. Не се ядосвай и си гледай интереса. Кажи "майната му" на всичко и бъди спокойна. Единствената ти цел сега е за забременееш.
Целувки и споко! Ние сме с теб!

*
Ето и аз да се отчета
« Отговор #22 -: Октомври 05, 2005, 09:30:35 am »
Абе Оги, ти си върха :wink:
На мен вчера един колега ми се жалваше, че бил голям карък, и аз го попитах да ми даде определение за карък и късметлия, естествено не можа момчето :D
Ами така де, какво значи да си карък, ами винаги има неща в които ми е вървяло, други, които съм постигала с малко усилие, трети с много усилие и такива, които не зависят изцяло от мен и не постигам успех.
Така че, рано или късно всички ще успеем да забременеем, важното е да сме спокойни, да не се отчайваме...
Грация, а за парите не се притеснявай, точно в този център никога, ама никога няма да ти вземат повече пари от колкото е необходимо, дори ако може да ти спести някой лев, доктора го прави :)
успех и бъди сигурна, че след 9м. твоето малко слънчице ще е в прегръдките ти :wink:
*
Ето и аз да се отчета
« Отговор #23 -: Октомври 05, 2005, 16:44:08 pm »
Прави сте момичета напълно!  :)
Аз просто си помрънках малко :oops: ама нали вече казах- няма повече :oops:
Току що се връщам и веднага на компа да ви чета! :) Яйчниците ми още хъркат така че увеличихме дозата на четири ампули ГоналФ. Доктора каза, че няма смисъл от хормонални изследвания на този етап нямало да имат "клинична стойност", а и излишен разход щели да са! Така че Стефи - вярно е че хората не са си наумили, да ми вземат ей така хууубавите парици, ама аз нали съм мрънкало :?
В петък съм отново в София момичета и дано да са се размърдали тея яйца. А имало по около 7 фоликула във всеки яйчник но мънини са много още! :)
Днес така загледах едно момиче в центъра- щото исках да разпозная някоя от вас, пък и тя май беше сред домашните любимци, ама нали не си признавате- тя сигурно си рече:"Тая пък кво ме зяпа"
Ето и аз да се отчета
« Отговор #24 -: Октомври 05, 2005, 16:52:26 pm »
Браво! 7 фоликула във всеки яйчник си е много добра новина :o
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Ето и аз да се отчета
« Отговор #25 -: Октомври 05, 2005, 16:57:11 pm »
Цитат на: setakap
Браво! 7 фоликула във всеки яйчник си е много добра новина :o

Дано да е така! Това, че става бавно хич не ме притеснява- резултат да има! :D  А ти докъде стигна?
Ето и аз да се отчета
« Отговор #26 -: Октомври 05, 2005, 17:06:12 pm »
Втори ден с Гонал-Ф. Утре ще ми вливат имуновенин, а в петък и аз съм в Сф за проверка 8O . При теб върви добре - на мен все ми вадят по 5-6 яцеклетки общо, но не е проблем, защото първият път ми върнаха два ембриона и единият се хвана...
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
Ето и аз да се отчета
« Отговор #27 -: Октомври 05, 2005, 17:19:40 pm »
Grazia, на кой ден от началото на стимулацията си?
Аз също съм при Владимиров, но съм все още на противозачатъчни и в събота ще ми слагат декапептила.


*
Ето и аз да се отчета
« Отговор #28 -: Октомври 06, 2005, 10:48:56 am »
Цитат на: Daniela
Grazia, на кой ден от началото на стимулацията си?
Аз също съм при Владимиров, но съм все още на противозачатъчни и в събота ще ми слагат декапептила.

Днес ми е 7-ми ден от началото.
Абе Сетакап къв е тоя имуновенин, на мен нищо такова не ми слагат!? :oops:
В колко часа си там? Ама всъщност ти не си при Владимиров - нали?
*
Ето и аз да се отчета
« Отговор #29 -: Октомври 06, 2005, 11:59:52 am »
Тва се прави ако имаш антифосфолипидни антитела. Аз пия едни хапчета профилактично, които го заместват.
*
Ето и аз да се отчета
« Отговор #30 -: Октомври 06, 2005, 13:50:19 pm »
Цитат на: cygnus
Тва се прави ако имаш антифосфолипидни антитела. Аз пия едни хапчета профилактично, които го заместват.

Сигнус, а как се установява има ли такива тела? :oops:  Защото на мен такова изследване не ми е правено! :oops:
Майка ми ме врънка да си сложа противогрипна ваксина, щото "после" да не пия лекарства? Според теб удачно ли е!
*
Ето и аз да се отчета
« Отговор #31 -: Октомври 06, 2005, 14:01:05 pm »
Прави се изследване за антифосфолипидни антитела, ако жената има спонтанни аборти или репродуктивни неуспехи. Аз ги правих в Плевен при доц. Конова. Правят се и в София при проф. Балева (арката на Александровска болница). За ваксините изобщо нямам опит. Никога не съм си правила досега.
*
Ето и аз да се отчета
« Отговор #32 -: Октомври 06, 2005, 14:28:24 pm »
Цитат на: cygnus
Прави се изследване за антифосфолипидни антитела, ако жената има спонтанни аборти или репродуктивни неуспехи. Аз ги правих в Плевен при доц. Конова. Правят се и в София при проф. Балева (арката на Александровска болница). За ваксините изобщо нямам опит. Никога не съм си правила досега.

Благодаря ти!:) Ами да се надяваме, че го няма при мен този проблем! :?
Ето и аз да се отчета
« Отговор #33 -: Октомври 06, 2005, 15:59:16 pm »
Здравейте!

Тъкмо се връщам от вливанията.  Видях, че Сигнус е обяснила всичко(благодаря!). Аз щях да мина само с аспирин, обаче последното изсл. показа повишени анти-бета2-гликопротеин-І-ИгМ  8O , така, че няма как. Сигнус, а какви са тези таблетки с които го заместваш, че много дебело ми излизат вливанията..... и докъде я докара :?: Пропуснах да напиша, че този път съм при д-р Табакова.
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Ето и аз да се отчета
« Отговор #34 -: Октомври 06, 2005, 16:08:41 pm »
Значи, setakap, не знам дали могат да заместят IVIG тези таблетки. На мен ми ги изписаха от клиниката, в която правя ИКСИ, вървят си към пакета лекарства за процедурата. Prednisolon F се казват. Пия ги заедно с аспирина и фолиевата киселина.
Между другото точно същото антитяло и на мен по едно време ми беше над нормата анти-бета2-GPІ-IgM.
Ето и аз да се отчета
« Отговор #35 -: Октомври 07, 2005, 14:55:10 pm »
Дони, за какво тия таблетки? Не заместват имуновенина нали?
Матей - 1.04.2006 г
*
Ето и аз да се отчета
« Отговор #36 -: Октомври 07, 2005, 14:59:27 pm »
Някакъв кортикостероид били, не знам точно, но доц. Конова каза, че са против антитела и те. И го пия в много ниска доза гледам. Обаче, Вени, преди да почна ИКСИ всичко  ми беше в норма, така, че сигурно имат по-скоро профилактичен характер. Нали ти казвам, вървяха към пакета медикаменти за процедурата, изписаха ми ги по схема от клиниката, в която правя ИКСИ.
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Ето и аз да се отчета
« Отговор #37 -: Октомври 07, 2005, 15:09:11 pm »
Цитат на: Grazia

В петък съм отново в София момичета и дано да са се размърдали тея яйца. А имало по около 7 фоликула във всеки яйчник но мънини са много още! :)

7 е мнооого хубаво число! А умножено по деве....прави още по-хубаво. Д-р Тачева ще има работа до среднощ с теб, да знаеш! Браво, екстра сте.
Ако това ще те успокои, аз не съм си правила имунологични изследвания. Сигнус да ти каже колко я тормозех с моите въпроса ..ами ако ги имам ......ами ако това....ами ако онова....? Споко, правят се най-вече ако имаш 1-2 неуспешни инвитра, няколко спонтанни аботрта и...т.н. Ти имаш ли такива?! Според Сигнусчето, минимална е вероятността несполучливо икси да се дължи на имунологичен проблем.
Късмет!

*
Ето и аз да се отчета
« Отговор #38 -: Октомври 07, 2005, 16:40:02 pm »
Цитат на: cygnus
Някакъв кортикостероид били, не знам точно, но доц. Конова каза, че са против антитела и те. И го пия в много ниска доза гледам. Обаче, Вени, преди да почна ИКСИ всичко  ми беше в норма, така, че сигурно имат по-скоро профилактичен характер. Нали ти казвам, вървяха към пакета медикаменти за процедурата, изписаха ми ги по схема от клиниката, в която правя ИКСИ.


Аз също имам завишени Anti-beta 2GPI- IgM, а ми предстой връщане на замразени ембриони. Изследванията си ги правих месец юни при Доц.Конова, като ги повторих преди 10 дни. Много съм объркана, незнам дали сега да правя тези вливания или евентуално ако се докаже наличие на бременност. Cygnus би ли ми kaзала каква e точно дозата на Prednisolon F за профилактичен характер.
Ето и аз да се отчета
« Отговор #39 -: Октомври 08, 2005, 14:15:05 pm »
За да ти е наред всичко се консултирай направо с доц. Конова(после сподели с нас :roll: )
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"