0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #280 -: Януари 08, 2010, 12:56:13 pm »
Стинка, прочети по упътването можеш или не да мажеш, а най-добре питай доки! Въпреки, че ти ще го мажеш-няма да го ядеш... :ask: ама все пак. Пък споко и аз съм със запушен нос, още повече сега като малко поизстинах, ама доки ми каза, да не пия хапове, но капки може и капя! Ти обаче можеш да потърпяваш и все пак ако стане непоносимо питай и ти доки! Аз поне за всичко питам ама какво да правя  :oops:
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #281 -: Януари 08, 2010, 13:40:22 pm »
Анизи, аз капки си сложих едния ден, защото и аз като теб бях настинала, и към запушения нос като прибавиш, че и постоянно тече...купих си капки Тобрекс (един колега каза, че ги ползвали за тяхното бебе и аз реших, че са подходящи). Ама слагах само един ден и сега вече съм по-добре.

Още не мога да се настроя, че за всяко нещо трябва да питам док и да внимавам, ама и това ще стане  :wink:.

Блу Скай, благодаря за инфото - има логика. Ще си търпя и това е  :).
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #282 -: Януари 08, 2010, 13:41:19 pm »
Здравейте момичета.Гледам обсъждате запушването на носа.Аз по-скоро имам нещо като изсушаване и четох че било нормално при бременност.Обаче освен сухотата постоянно имам кръв от време на време-е като казвам кръв имам впредвид леко цапане на салфетката,а не силно.
Тинче питай док за мазилото защото някои са противопоказни по време на бременност.
Момичета ние сме със сини гащи  :D Док видя пишока още в 12та седмица но ми се стори рано и затова си мълчах-но сега пак се потвърди.


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #283 -: Януари 08, 2010, 13:45:36 pm »
Здравейте момичета.Гледам обсъждате запушването на носа.Аз по-скоро имам нещо като изсушаване и четох че било нормално при бременност.Обаче освен сухотата постоянно имам кръв от време на време-е като казвам кръв имам впредвид леко цапане на салфетката,а не силно.
Тинче питай док за мазилото защото някои са противопоказни по време на бременност.
Момичета ние сме със сини гащи  :D Док видя пишока още в 12та седмица но ми се стори рано и затова си мълчах-но сега пак се потвърди.

Честити ти сини гащета!  :D
Кървене от носа, венците и т.н. по време на бременност е нормално, стига да не е много обилно. Това е от повишените нива на прогестерона!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #284 -: Януари 08, 2010, 14:01:10 pm »
Елина честити сини гащи! :)
Фауна добре дошла и леко доизкарване на бременността! :)
Аз вчера имах малко премеждия-наложи ми се да вадя зъб и много се притеснявах заради упойката,но зъболекарката ме увери,че няма проблем.
Иначе беба си е добре,ритка си,то ако може да се нарече ритане де,по-скоро се разтяга от единия край до другия на корема ми и е много приятно :D
Нямам търпение вече да се гушкаме!
Погалете всички тумбачета от мен!

Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #285 -: Януари 08, 2010, 14:10:12 pm »
Аз вчера имах малко премеждия-наложи ми се да вадя зъб и много се притеснявах заради упойката,но зъболекарката ме увери,че няма проблем.
Иначе беба си е добре,ритка си,то ако може да се нарече ритане де,по-скоро се разтяга от единия край до другия на корема ми и е много приятно :D
Нямам търпение вече да се гушкаме!
Погалете всички тумбачета от мен!

Уф, че гаднооооо :( мъдрец ли беше или кътник? Не можеха ли да го спасят? Сега трябва ли да пиеш антибиотици? Много неприятна работа са тва зъбите :( Ще погаля момченцето ми от теб и твойто момиченце :) То при теб малко остана май :)
[/url][/url]
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #286 -: Януари 08, 2010, 14:16:12 pm »
здрасти Жасмин, аз не мога да пия кафе много ми се повдига, особено тези два дни е ужас не мог ада помириша нищо а изпитвам неописуем глад. За парацетамола не съм знаела но понеже на мен ми действа само аналгин за главоболие и затова, ще питам днес доктора понеже съм на преглед и ще ви пиша, до скоро
*
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #287 -: Януари 08, 2010, 14:40:11 pm »
Сантитни вчера като питах какво болкоуспокояващо мога да пия ми казаха аналгин и ефералган.
Жаси мъдрец беше,аз за това и не исках да го правя,че имам и неописуем страх от зъболекари :(,като бръмне оная ми ти машинка само за филми на ужасите си мисля.Мъжа ми ми се смее,че един ден детенцето ще трябва да водя,а то още мен водели :)И наистина вчера ми беше първото ходене на зъболекар сама,че той беше на работа :? Но се справих!

Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #288 -: Януари 08, 2010, 14:47:00 pm »
....
tsveti75, тези изследвания кой ти ги назначи.


Добре дошла при нас,fauna! Много се радвам за теб и близнаците. Желая ти безпромлемна бременност до края.
Конкретно на въпроса ти: конкретните изсладвания си ги пуснах на своя глава, след консултация с лекар от лабораторията. Вчера, по време на прегледа, Др Сигридов каза, че всичко е ок и не трябва да се притеснявам от високия фибриноген - природата си знае работата /в смисъл че е нормално да е завишен, тъй като при много от ражданията се получават разкъсвания, а съсирването на кръвта тогава е крайно наложително и животоспасяващо. Остави ме на същата доза фракси 0.3.
Относно ежемесечните контроли - цитирам неговото искане за изследвания: ПКК + дифер.броене, общ белтък + албумин, кр.захар след 10ч.глад, хемостаза, урина обикн.+стерилна.

Относно прегледа да се отчета: потвърди окончателно пола- две розови и едни сини ританки. Всичко с храненето и кръвопотоците е перфектно, наддават си бебоците /в момента са 202, 217 и 247 грамчета, добро количество и чисти  околоплодни води. Анатомично добре развити и тричките, но физиологично - момиченцата са добре, проблем при момченцето. Все още не съм на себе си, макар да е рано за окончателни диагнози. Док забеляза една сравнително малка торбичка,наподобяваща кистичка,  пълна с течност на повърхността на главичката. На този етап не може да се отхвърли категорично хидроцефалия, но предвид настоящите размери на задържаната течност е обнадежден. Обясни ми, че положителното в случая е: 1/че се виждат добре но не изцяло все още оформени малкия и главния мозък и 2/перфектната двигателна активност на малчугана /т.е. не се касае към момента за притискане и вътремозъчно налягане/. На 29 Януари съм отново на преглед. Моля се тази вода да се абсорбира и така желаното ми момченце да се пребори. Говоря си му тихичко и се надявам.

Поздрави и прегръдки, момичета.
« Последна редакция: Януари 08, 2010, 16:05:57 pm от tsveti75 »
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #289 -: Януари 08, 2010, 15:12:37 pm »
Здрасти Цвети, стискаме палци за твоето момиченче всичко да е наред...
*
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #290 -: Януари 08, 2010, 15:43:11 pm »
hriska, не знам кой ти го е казал това за аналгина, но ето какво пише в листовката му (пуснах "листовка аналгин" в гугъл):

Не се препоръчва прилагането на препарата през време на бремеността, особено в първото и последното тримесечие, а през вторите три месеца само след внимателна преценка от страна на Вашия лекуващ лекар. Аналгин не трябва да се прилага в периода на кърменето, тъй като неговите разпадни продукти преминават в кърмата.
« Последна редакция: Януари 08, 2010, 15:46:42 pm от blue_sky »

Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #291 -: Януари 08, 2010, 15:49:28 pm »
здравейте, щом така пише за аналгина занчи не трябва да се взима, но аз се обадих снощи в клиниката и там дежурната сестра ми каза да изпия един аналгин, значи и тя толкова разбира, сега не вярвам да ми е станало нещо от един аналгин но ще знам вече да не взимам довечера ще повдигна въпроса в клиниката какви съвети ми дават по телефона
*
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #292 -: Януари 08, 2010, 15:52:11 pm »
От един аналгин нищо няма да ти стане, разбира се. Важното е да не се взима системно. На мен парацетамолът не ми помагаше при главоболие, така че в един момент просто спрях да го взимам и чаках да мине от само себе си.

Цвети, мисля, че съм чела други подобни случаи, при които след някоя и друга седмица кистата от само себе си беше изчезнала. Дано се включи някой с по-прясна информация! Стискам палци всичко да се оправи.
« Последна редакция: Януари 08, 2010, 15:53:47 pm от blue_sky »

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #293 -: Януари 08, 2010, 16:18:22 pm »
момичета, пуснете нова тема
мерси
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит