0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #760 -: Март 17, 2009, 22:53:13 pm »
Казаха ми, даже ми подариха този тест, да го направя на 25.03- т.е.  15 дена след трансфера. Ама кой да слуша :)

Миличка щом толкова бързаш направиси кръвен тест и то на 10ти 11ти ден той по точно ще ти покаже отколкото уринния.Ще ти стискам палци и по спокойнно  :wink:
*
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #761 -: Март 17, 2009, 23:03:16 pm »
Здравейте момичета,днес приключи моя втори опит.Теста ми е отрицателен.
Поплаках си пък да видим сега какво ще правим.
Фаталче не се предавай мила,защо да няма пункция?
На всички момичета късмет и положителни тестчета. :bighug:
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #762 -: Март 17, 2009, 23:26:24 pm »
 Момичета бллагодаря за куража, който неизменно ми вдъхвате.

f___, много съжалявам.. :( Трудно е, но съм сигурна, че ще намериш път към сбъдването на твоята мечта. Дано да е неочаквно скоро !!!

Няма да се отказваме от пункцията !
 Мога ли да очаквам добра яйцеклетка от фоликул 22 мм(вчера) или тях да ги отписвам ?
 
При моята пункция един от фоликулите беше, както го нарекоха ембриолозите- анормален, прекалено голям, мисля че беше над 22мм поне на последния преглед преди пункцията (това се пада девети ден от първия ден на М), до самата пункция не знам колко голям е бил, но така или иначе не се оплоди или пък се беше оплодил,, но ми казаха, че е "анормален" и общо взето, че не става.
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #763 -: Март 18, 2009, 06:48:44 am »
fatalwoman, не се отказвай от пункцията,шанс има и само с една яйцеклетка,а при теб ще са  повече,ще видиш.Много късмет,както и на всички  други момичета,преди и след трансфер.
 f___Съжалявам много,в момента едва ли нещо или някой може да те успокои,разбирам те напълно и ти пожелавам,да си върнеш  много скоро, вярата и надеждата  и да продължиш борбата.
Момичета,аз съм много объркана.На 11-ти ден от трансфера , когато трябваше да направя кръвен тест,вече бях с леко кървене,въпреки това резултата беше: чхг-16.Д-ра ми каза, че е ниско ,но и малък шанс да има ,трябва да се борим,а и лигавицата ми била високо според него.Вклчи ми и естрофем с утрогестана и каза да лежа и да направя  отново тест ,след един ден.През този ден обаче,нито лежането,нито терапията за задържане спря силните кръвоизливи,бях и с адски болки.Когато направих втория тест, бях сигурна,че е отрицателен,но се оказа ,че чхг е 57.Питам д-ра,как е възможно след всичко ,което ми изтече такъв резултат и той обясни,че се случва понякога, защото падало нивото на хормоните и идвал цикъл,а от друга страна ембриона се "бори" да се задържи.Освен това на този етап каза,че не се знае къде е ембриона,което може да значи и извънматочна 8O.Препоръките са, да повторя  теста в петък,но вече откачам,защото не спира да ми тече и съм с непрекъснати кръвоизливи.Днес не издържах и направих уринен,който беше отрицателен.Преживях си неуспеха вече няколко пъти, с интервали от малките искрици надежда,след кръвните тестове,но такава вече не остана.Незнам как ше дочакам петък,мисля ,че хормоните,които продължавам да пия,предизвикват обилното кървене, което не спира,зашото със сигурност,това не е нормален цикъл.Извинявам се,стана много дълго,но съм адски объркана наистина и незнам какво ми се случва.
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #764 -: Март 18, 2009, 10:43:11 am »
f___, много съжалявам , миличка! Нямам думи , с които да те успокоя ! Сигурна съм , че мечтата ти ще се сбъдне, може би не е бил сега момента... :(
venifear , щом бета ЧХГ нараства , значи все още има надежда! Лежи, почивай си , не спирай лекарствата. В петък ще ни зарадваш! Вярвам в това!
 
 Аз тръгвам за хормоните. Док. ме вика пообяд.Моля се Е2 да е поне двойно. Стискайте ми палци.
*

    pimpa77

  • ***
  • 284
  • pozitivnata misal pravi jivota 4udesen!!!
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #765 -: Март 18, 2009, 12:03:17 pm »
Ф.че мила много съжалявам :(Моля се само това да не те сломи,а напротив да те амбицира още повече да се бориш.Надежда има.Винаги има........ :crossfingers: :bighug:
А на въпроса на Фаталчето дали ще излезе яйчице от 22мм фоликул да и то много добър.Моят беше толкова единият,а другият беше 19мм и двата се оплодиха.Така,че мила стискам палчета :crossfingers: yahoo_17
« Последна редакция: Март 18, 2009, 12:05:43 pm от pimpa77 »
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #766 -: Март 18, 2009, 16:45:53 pm »
Здравейте, момичета! Доста време не бях писала след неуспешното си инвитро при Щерев през октомври 2008, и ето че започвам с нови сили, този път при доктор Стаменов. На 2 април трябва да поставим блокиращата инжекция (24 ден от цикъла) и да уточним стимулацията. Аз съм с ендометриоза, в момента с киста 2,5 см заради която в Щерев ме пратиха на втора лапаротомия (първата беше преди 1 година), но аз отказах и отидох при д-р Стаменов. Той каза, че при киста с такива размери не оперира и пристъпва направо към инвитро. Има ли момичета, забременели с ендометриозни кисти - при инвитро или естествено? Всъщност и първото ми инвитро се оказа че е правено с киста, защото тя се разви от самата стимулация и в деня на пункцията вече беше 2,5 см но док каза, че не е могла да я пунктира. Разбира се, че се зарадвах много когато д-р Стаменов каза, че няма да ме оперира и ще пристъпи направо към инвитро и му вярвам 100%. Просто се чудя някоя от вас имала ли е успешно забременяване с такъв проблем?


Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #767 -: Март 18, 2009, 18:02:47 pm »
Момичета, аз се върнах от пункцията. Извадили са ми 7 яйцеклетки, довечера ще звънна да ги видим как са, а утре ще ми се обадят да ми кажат колко ембриончета имам, дали ще ходя за поставяне на среда и кога ще е трансфера. Д-р Персенска ми изписа една торба лекарства - естрофем, утрогестан, фраксипарин, ФК.
f____ съжалявам мила и дано третия път е вашия!
Фаталче върна ли се, как са нещата?
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #768 -: Март 18, 2009, 18:35:40 pm »
 Да , завърнах се. Пункция ще има - петък следобяд. Тази нощ в 3,30 ч тр. да сложа Прегнил 10 000.
 Е2 = 2150, ЛХ = 1,54  :balk_46:
Струва ми се , че ще има и презрели фоликули. Имам - 30 мм , 2 х 25 мм , 23 мм , 2 - 3 х 21 мм , 18 мм ,17 мм , 16 мм , 12 мм - тези цифри ми се въртят в главата.
 Предполагам , че заради по - нормалните по размери ми включи 1 Цетротид и 2 х75 Мерионал за днес , освен Пурегона и Мерионала от тази сутрин.
 Сега пък ще има да ги мисля тези големите...
 Явно в стила на доктора е да не дава надежди , защото днес като се зарадвах на Е2 , той започна да ми обяснява , че не знае ще има ли качествени , оплодени ,не се знае ще се стигне ли до трансфер... такива работи.
*
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #769 -: Март 18, 2009, 18:45:13 pm »
Фатал,няма да се отчайваш,резултатите не са лоши,сигурна съм,че ще се оплодят поне няколко!

Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #770 -: Март 18, 2009, 18:49:43 pm »
fatalwoman, мисля, че всичко ти е много добре. Изобщо не се притеснявай, ЛХ-то ти е много добре, така че няма опасност да се спука някой пък дори и да презрее.
Е2-то ти също е много добре, така че не знам защо докторът ти е наговорил такива неща. Друг е въпросът ако се притеснява от ембриологията им...
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #771 -: Март 18, 2009, 18:51:10 pm »
Фаталче, на мен всичко ми звучи доста добре. Преди време с теб правихме по едно и също време инсеминации, сега сме на тежката артилерия. Желая ти много късмет, и вярвам че този път ще успееш! Стискам палци всичко да е наред!  :crossfingers:


Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #772 -: Март 18, 2009, 19:04:13 pm »
 Благодаря , момичета!
Zvezdichka , с това ЛХ може ли някоя да презрее?
krassita ,беше ми домъчняло за теб! С тежката артилерия трябва да успеем вече! Няма начин!
*
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #773 -: Март 18, 2009, 19:09:44 pm »
Фаталче,късмет миличка!
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #774 -: Март 18, 2009, 19:21:04 pm »
fatalwoman, с ЛХ 1,54 в деня на прегнила не може да презрее нищо. За да презрее яйцеклетка, ЛХ-то трябва да е над 10.
Почти винаги по време на стимулация, тръгват 1-2 доминантни фоликула, които стават много големи, докато се чакат останалите. Просто този фоликул 30мм., или ще е празен, или няма да е добра яйцеклетката. Но за останалите фоликули си имаш реалния шанс яйцеклетките им да са добри.
Успех!
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #775 -: Март 18, 2009, 19:22:38 pm »
Здравейте момичета,днес приключи моя втори опит.Теста ми е отрицателен.
Поплаках си пък да видим сега какво ще правим.
Фаталче не се предавай мила,защо да няма пункция?
На всички момичета късмет и положителни тестчета. :bighug:
Скъпа никакво отчайване - горе главата! Следващия път ще е успешен опита - мисли за тогава!
*
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #776 -: Март 18, 2009, 19:23:28 pm »
Момичета, аз се върнах от пункцията. Извадили са ми 7 яйцеклетки
Снежи, това е добъра бройка,браво! Дано всичките се оплодят и да върнете най хубавите!Късмет момичета! :)
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #777 -: Март 18, 2009, 19:24:27 pm »
Благодаря , момичета!
Zvezdichka , с това ЛХ може ли някоя да презрее?
krassita ,беше ми домъчняло за теб! С тежката артилерия трябва да успеем вече! Няма начин!

Аз вече имам един неуспешен опит с тежката артилерия. Вярвам и се надявам, че този ще е успешен! Съгласна съм със Звездичка! Док сигурно премисля и се притеснява за всичко, но на мен си ми звучи доста добре. Трябва да вярваш!  :bighug:


*
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #778 -: Март 18, 2009, 21:45:36 pm »
Благодаря ви момичета днес съм по-добре вече.Притеснява ме само,че още нямам цикъл,а само кафяво зацапване и това е от 4 дена вече.Спряла съм всички лекарства още вчера.Според вас от какво може да е?
Фаталче мила стискам палци и трябва да си спокойна през следващите дни.
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #779 -: Март 18, 2009, 22:00:19 pm »
Момичета отчаяна съм и ми се реве  :balk_145: Преди малко се обадих да видя как са нещата с моите яйцеклетки и док ми каза, че те са добре, но сперматозоидите били лоши, ще видят какво може да се направи... Хич не ми звучеше окуражаващо. Направо съм смазана. Може въобще да не стигна до трансфер. Направо не мога да го проумея, при нас никога не е имало мъжки фактор, спермограмите и СДИ теста са отлични. Ох ще се побъркам.