0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #880 -: Май 31, 2010, 10:30:52 am »
Предварително се извинявам за въпроса, но не ми е ясно следното изискване и не срещнах отговор в темата до тук:

'Задължително е прилагането на изследване на ФСХ, което освен печата от лабораторията трябва да има печат и подпис от лекар'

Моето изследване има печат на лекар от лабораторията. Трябва ли друг печат и от кого- печат на самата лаборатория или печат от гинеколога който ми е дал направление?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #881 -: Май 31, 2010, 12:37:31 pm »
Мисля, че вторият печат трябва да е от лекаря, назначил изследването.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #882 -: Май 31, 2010, 12:59:42 pm »
На моето изследване, от лабораторията ми удариха печат на лекаря от лабораторията и печат на самата лаборатория, тъй като то си ми беше самоназначено. След това в клиниката го подпечатаха с вярно с оригинала и техен печат и подпис.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #883 -: Май 31, 2010, 13:31:07 pm »
Няма нужда от втори печат или подпис. Печат и подпис от лабораторията са напълно достатъчни.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #884 -: Юни 01, 2010, 09:36:36 am »
Благодаря!  :D
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #885 -: Юни 18, 2010, 19:15:55 pm »
Момичета, здравейте,
питам без да съм изчела супер внимателно всичко,но и не видях сламка, за която да се уловя.
Имам спонтанен аборт преди година и половина, самата аз съм на 39 години.
От март месец посещавам клиника "Малинов".
Мъжът ми е с нормална спермограма, а аз съм с Хашимото.
Направихме едно инвитро на естествен цикъл, но не стана нищо.
Дали може да кандидатствам за Фонда? Докторът спомена, че първо трябва да натрупам "история" в клиниката, за да имам шанс?
Ще очаквам с нетърпение да ми отговори някой, който е наясно с нещата :?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #886 -: Юни 18, 2010, 20:00:59 pm »
Един от изчерпателните източници на информация е самият правилник на Фонд Асиситиран репродукция. В него са описани подробно критериите, по които може да се кандидатства.
От поста ти става ясно, че няма установена причина за безплодие. Това може да е по две причини - не сте направили всички изследвания, за да откриете причината или сте с т.нар. неизяснен стерилитет. Ако е второто, то според правилника, може да кандидатствате, ако имате извършени 4 неуспешни АРТ процедури, което включва инсеминации и ин витро/ИКСИ, без значение в какво съотношение. Вероятно това е имал предвид докторът ти под "история".
Ако не си чела правилника и първия пост в темата, направи го! Там е наай-важнат информация за Фонда.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #887 -: Юни 19, 2010, 09:50:18 am »
Мерси, Сикс. Правила съм и генетични и имунологични.....
Явно трябва да натрупам тези 4 арт.....
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #888 -: Юни 20, 2010, 08:17:09 am »
 здравейте момичета
питам без да съм изчела внимателно всичко.Можели да се откажа от клиниката която съм подписала заповед и да се прехвърля в друга.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #889 -: Юни 20, 2010, 08:42:55 am »
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #890 -: Юни 20, 2010, 17:43:03 pm »
Благодаря ти мн.StefiZ
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #891 -: Юни 20, 2010, 20:11:41 pm »
За да бъде удължен срока на заповедта с 3м. се подава молба до директора на фонда с приложена епикриза от клиниката относно причината поради която се иска удължаването.

и отново ще помоля да уважавате труда ни, не е редно да не положите и грам усилие да прочетете поне няколко постинга на зад, ако не няколко страници. в този сайт оказваната взаимопомощ е изключително и само на доброволни начала, никой на никого не е длъжен.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #892 -: Юни 20, 2010, 20:14:53 pm »
От клиниката ми подготвиха молба за удължаване на срока, не помня дали отделно имаше епикриза, но док си описват задължително причините, заради които се налага удължаване на срока. Молбата се подава преди да е изтекъл 6 мес. срок. В моя случай се произнесоха сравнително бързо /10-ина дена май бяха/. Удължаването започна да тече от момента на изтичане на 6 мес. срок.
По слънчевата страна на улицата
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #893 -: Юни 21, 2010, 15:42:52 pm »
Stef, прочетох, че за втори опит от фонда трябава да се подаде заявление, етапна епикриза и декларация, че няма промяна в обстоятелствата, удостоверени с документите, подадени с първото заявление. Искам да те попитам, а трябва ли отново да се прилагат копия на всички документи, както и изследвания, както беше при първия път?
Благодаря ти за отговора
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #894 -: Юни 21, 2010, 16:31:17 pm »
Щом е описано, че се подават само първите описани от теб документи, значи другите не се изискват. Това също е дъвкано няколко пъти вече. Логично е, че щом прилагаш декларация, че няма промяна в обстоятелствата, удостоверени с документите, подадени с първото подаване, значи не а ти нужни въпросните документи, нали това е целта на декларацията...
Само етапна епикриза, декларация и заявление са нужни.

П.С. Отново напомням, че в първия постинг на първа страница от темата са събрани най-често задаваните въпроси за Фонда. Моля, четете! Нещата са описани достатъчно ясно, точно и изчерпателно.
« Последна редакция: Юни 21, 2010, 16:35:32 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #895 -: Юни 21, 2010, 20:59:00 pm »
Ок, разбрах.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #896 -: Юни 23, 2010, 18:06:42 pm »
Здравейте момичета,
моят опит завърши днес с отрицателен резултат и сега мисля да си пусна документите по фонда за втори опит.Въпроса ми е дали мога да кандидатствам,защото имам замразени ембриони или първо трябва да ми върнат тях и тогава,дали ще ме одобрят,как мислите?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #897 -: Юни 23, 2010, 19:00:19 pm »
sulza Съжалявам за резултата :( Можеш спокойно да подадеш документи за фонда. Това, че си замразила не пречи. Успех  :crossfingers:
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #898 -: Юни 24, 2010, 10:03:35 am »
Имам един неуспешен опит ИКСИ при Д-р Владимиров. Миналия четвъртък подадох документи във фонда. Днес прочетох /в темата за Д-р Вл./, че на друго момиче с неуспешен опит док е казал, че има нови изисквания, че ще трябва за опишат опита и че се изисквало малко време за отговор. Аз освен декларациите имах и епикриза, в която бе описан опита ми. Малко ме притесни написаното, знае ли някой като вече сме подали документите има ли вероятност да поискат нова инфо /описание на случая!/и да ги върнат.
Благодаря!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #899 -: Юни 24, 2010, 10:09:33 am »
не, щом имаш епикриза и в нея е описан опита, няма какво повече да ти бъде поискано :)