0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #880 -: Май 19, 2016, 16:17:37 pm »
А пък аз съм слабушка по принцип.1.60 см 53 кг.Сега съм 59 кг :( С баткото отидох да раждам 76, ба 24 г.Но тогава бях 49 кг.Никога не върнах същите кг, но бързо отслабнах.Сега ще видим.Само да са живи и здрави дечицата.Пъл после татковците ще ги гледат ние да спортуваме :))))

*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #881 -: Май 19, 2016, 16:24:54 pm »
Ха, ха това последното не го вярвам. Още от сега като му казвам, че ще разхожда бебо с количката, докъто аз чиста, готвя и т.н. той  osi_12  Ааааа, да ревне да се чудя какво да правя
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #882 -: Май 19, 2016, 16:34:58 pm »
Криси, според мен ти е изписал АП, за по-добро кръвоснабдяване на плацентата, тъй като си имала отлепване, но първо трябва да се види дали се е организирало отлепването и дали има хематонче. Ако няма чак тогава може да го приемаш.

Благодаря за отговорите, момичета! Надявам се наистина да са безобидни тези контракции, че почвам да се притеснявам и да се филмирам. Много ми се иска всичко да бъде наред и да вляза в 9 месец малко да се успокоя.
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #883 -: Май 19, 2016, 16:54:10 pm »
Всичко ще бъде наред Сладка. Само мисли позитивно :)))
В коя седмица започнахте да усещате слънцата? Аз от една седмица го усещам. Лекичко е и е като пърхане :)

*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #884 -: Май 19, 2016, 16:59:31 pm »
Точно в началото се усеща като пърхане на пеперуда, а ритничетата започнаха към 19 г.с.
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #885 -: Май 19, 2016, 21:22:59 pm »
Момичета,

Тези от вас, които са от София, при кой АГ си просдедявате бременността? Кой специалист бихте ми препоръчали?
*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #886 -: Май 19, 2016, 21:55:18 pm »
На частно или ЗК, аз на ЗК нямам доверие  :P
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #887 -: Май 19, 2016, 23:02:15 pm »
Mirracles,аз до 10 г.с. си се следях при Персенска,защото и си полежах заради отлепването в Надежда и след това при д-р Славкова до края, работи във Фемина там си правех ФМ и БХС,а ЖК я прави в болница Вита само в петък е във Вита,останалите дни е във Фемина...много мила,позитивна,обяснява всичко :lol: много съм доволна от нея
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #888 -: Май 20, 2016, 11:32:17 am »
Момичета, относно килограмите, при нормално телосложение преди бременността било нормално да се качат общо между 12 и 15кг.

Относно татковците, нашият татко толкова обича бебета, че сигурно ще се караме кой да гледа бебето  :D Даже от сега се пазари за още две деца 8O

Chris08, аз в 17 г.с. започнах да усещам движения, които бяха като потрепване на мускул. Преди това имах стомашни неразположения, които бърках с движения  :D Сега вече бебето много се движи и я усещам все на различни места. При по-силните движения и корема ми помръдва леко.

Mirracles, аз се следя в Щерев в София. Там има добри специалисти, отношението също е добро, а за мен това също е от значение. Там съм решила да раждам. В тази връзка, момичета, вие къде ще раждате? Аз избрах частна болница, защото добре се познавам и ако попадна в държавна, където са злобни и сърдити всички (има такива случаи), ще се стресирам много. Смятам, че приятната обстановка много ще ми помогне да съм спокойна. Там си раждаш при своя лекар и като отидеш, те му се обаждат да дойде.
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #889 -: Май 20, 2016, 15:36:16 pm »
Алекс, Нани,

Благодаря ви за инфото.
Аз ще пазя леглото известно време, защото ми се появи леко кафеникаво зацапване. Док ме видя и каза, че няма отлепване на плодния сак, но ме сложи на Утрогестан и почивка. Дано всичко е наред с бебо!
*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #890 -: Май 20, 2016, 16:49:34 pm »
Мира, почивай си! Всичко ще е наред! Остави всичко на мъжа ти и хич да не те интересува, ако не се справя перфектно ;)
ММ готвеше, чистеше, переше ... всичко каквото трябва да се прави, го правеше, а аз ставах само до масата и до WC-то. Е, не беше перфектно, но какво от това....добутахме я до тук :)
И вие ще я добутате до термин :)
 :bighug:

За ЖК: аз си ходя в Щерев при моя док, но записах по ЗК в Бургас. Докато мога ще ходя в София.
За раждането ми е много рано още да мисля. Ако бях в София щях да си раждам при док в Щерев....не че съм отписала този вариант, но ме притеснява прибирането след раждането. Другия вариант ми е при доктора от Бургас в държавната ни болница. В едната частна не останаха специалисти, в другата пък сякаш не са добри отзивите ...и остана държавната...поне е с високо ниво на неонатологията и за доктора има добри отзиви, а за другото ще стискам очи и зъби.

А пък бебешора го усетих в 17г.с. като потрепване на мускул. А съвсем осезаеми ритничета към края  на 19г.с.

Заради ниския хемоглобин, започнах да пия желязо и сякаш ходенето ми до WC-то се затрудни и съответно вече съм с още 1 кг отгоре :( Дотук - +8кг. а съм по средата. До края със сигурност ще мина +16кг. :(

Сладка, не се притеснявай за аспирин протекта. Аз го пих превантивно до положителния тест, след което го заменихме с фраксипарин.
Според някои лекари, пиенето на аспирин протект е по-скоро полезно, отколкото вредно и би следвало да се предписва профилактично. Все пак, наистина трябва да си наясно защо ти го изписва твоя док.


Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #891 -: Май 20, 2016, 18:03:20 pm »
Rosss,

Благодаря за куража! ММ и досега не ми даваше много да домакинствам, поел е домакинството изцяло. Само дано всичко е наред и да се закрепи хубаво бебо. Гуш и от мен!
За следенето и аз засега си ходя про док в клиниката, но ще трябва да се запиша и по ЗК някъде, заради болнични и тн.
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #892 -: Май 20, 2016, 21:17:36 pm »
Мира, и аз в началото имах кафеникаво зацапване. Не се тревожи! Увеличиха ми Утрогестана, малко повече лежане и почивка! Но и много спокойствие! Последното знам, че е трудно, но се опитай!


Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #893 -: Май 20, 2016, 21:25:14 pm »
Вили,

Благодаря много! Оказва се често явление това зацапване. Док ми обясни, че може да има и много прозаични прочини, които не са повод за тревога. Надявам се с утрогестан и почивка всичко това да отшуми и бебо да е добре!
В интерес на истината, след прегледа се поуспокоих и сега просто си лежа и се опитвам да бъда позитивна. Скоро и това премеждие ще мине!
*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #894 -: Май 20, 2016, 23:18:21 pm »
Рос, защо те притеснява пътуването след раждането? Във форума имаме майки на близнаци и тризнаци, които раждат в София, а после се прибират в града, в който живеят. От друга страна, и в Пловдив има добри условия за раждане. Ей сега да кацне Джей и ще ти разкаже.  :D

*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #895 -: Май 21, 2016, 00:05:01 am »
 :lol:
Блу, сигурна съм, че има по-смели майки от мен. Притеснявам се, че ако съм с естествено раждане, ще трябва да се пренеса в София за по-дълъг период, а не ми се иска. ММ не шофира, така че пътуване в деня на раждането е немислимо. Ако съм секцио, по бива ситуацията. Но като се сетя след лапарато как пътувах на обратно по "гладката" ни магистрала ( спирахме често, че трябваше да си поччивам от друсането).....:( , но този път ще има и бебонче...., не съм сигурна, дали е правилното решение. В същото време, някой ще трябва да се е заел вкъщи със финалното почистване, а не виждам кой ще я свърши тази работа,ако са всички в София, за да ни прибират.
Раждане в друг град, въобще не ми е минавало като идея, защото е свързано с повече средства. В София живее сестра ми и отсядаме при нея, т.е. пари за хотели не се е налагало да давам.
Има време :) Ще ми се избистри решението.


*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #896 -: Май 21, 2016, 00:29:35 am »
За бебето не е проблем. То ще спи през повечето време.
Помисли и за Пловдив тогава! Все пак е 150 км по-близо.

*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #897 -: Май 21, 2016, 01:51:55 am »
Ей сега да кацне Джей и ще ти разкаже.  :D

Няма пък да разкаже...  :lol:  Да я глобят за "реклама" на клиника, лекар и анатема - секциото не е лошо решение.
Извън закачката...за мен е нелепо в тази смешна по територия наша държава, да слушам как нещо било далеч. А съвсем сериозно вече - нищо не ми е толкова далеч, за да раждам там и при когото се чувствам най-сигурна. Далеч ми е Австралия, ама ако ще ходя на почивка... Ако ще е за раждане -и тя не е чааак толкова далечно място ;)

П.П. Бебето като си го прибереш у вас - първо вади лупа, да види дали всичко е изблизано, та чак ако е  - остава. Ако не - взима си памперсите и отива на хотел. Докато лъснеш като в аптека.  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #898 -: Май 21, 2016, 07:18:01 am »
Ей сега да кацне Джей и ще ти разкаже.  :D

Няма пък да разкаже...  :lol:  Да я глобят за "реклама" на клиника, лекар и анатема - секциото не е лошо решение.
Извън закачката...за мен е нелепо в тази смешна по територия наша държава, да слушам как нещо било далеч. А съвсем сериозно вече - нищо не ми е толкова далеч, за да раждам там и при когото се чувствам най-сигурна. Далеч ми е Австралия, ама ако ще ходя на почивка... Ако ще е за раждане -и тя не е чааак толкова далечно място ;)

П.П. Бебето като си го прибереш у вас - първо вади лупа, да види дали всичко е изблизано, та чак ако е  - остава. Ако не - взима си памперсите и отива на хотел. Докато лъснеш като в аптека.  :lol:
Здравей, аз живея близо до Плд и още незнам къде искам да раждам.Още ми е рано, но все пак...Баткото го раждах в Италия и сега сме много малко запознати с добри екипи и болници.Мислим за Селена.Ако не е удобно тук може ли на лично да споделиш твоят опит и препоръка.
Благодаря предварително

Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #899 -: Май 21, 2016, 09:48:50 am »
Момичета, искам да попитам тези от вас, които са в по- напреднала бременност подуват ли се. Днес навърших 34 г.с. От около седмица ужасно започнах да се подувам, а кръвното ми, което по принцип е доста ниско, на моменти достига до 128/95. Преди два дни пусках урина и нямам белтък. Другата седмица съм на лекар и започваме запис на тонове, обаче аз взех много да се притеснявам от това подуване и промяната в кръвното ми. Иначе то не е непрекъснато такова, в повечето случаи е ниско, но се случва да го измеря и по- високо.