0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #80 -: Юни 11, 2009, 11:30:49 am »
аз днес съм с много болезнени контракцйи нещо момчетата не искат да седят вече явно им е тесничко :lol:утре рано рано сме на доктор да видим какво ще правим да не изпреваря датат която съм избрала :)

Лора, поздравления, че издържа до тук, дано устискаш и до датата. Вече можеш да си отдъхнеш. Леко раждане и здрави бебета!

Смайл76, и на теб всичко най-хубаво и здраво бебе!  :)


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Stela74

  • **
  • 139
  • не ми трябва огън,а малка свещица...
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #81 -: Юни 11, 2009, 12:31:17 pm »
Добър ден момичета.Минавам да ви пожелая леко и безпроблемно раждане и най-хубавите бебоци на финала.
На всички лек и усмихнат ден,пълен само с положителни емоции.
*
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #82 -: Юни 11, 2009, 14:29:53 pm »
Момичета, вчера питах за Стоп ацит и Талцит в аптеката и ми казаха, че първото не било хубаво за бременни, а второто днес ми обещаха, че ще получат. Явно все пак се намира, което ме зарадва.
За обезкосмяването и аз съм се разбрала с моя мъж, че като дойде момента ще свърши тази работа. Той самия ми го предложи  :wink:. С огледало и самичка хич не мога да се справям вече, та май ще започна да му ползвам услугите по от рано :).

Да ви питам още нещо, четох че в седмицата в която съм движенията на бебето ставали по-плавни, заради по-тясното пространство, ама при мене е точно обратното - от една седмица насам имам чувството, че коремът ми е ластичен отвътре. Толкова много ме разпъва като се движи, че чак ме заболява леко понякога. Дали това е повод за притеснения?

п.п. Леко раждане на всички, на които наближава най-сладкия момент! Успех ви пожелавам от все сърце! :bighug:

*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #83 -: Юни 11, 2009, 14:42:26 pm »
Нинчо, и аз съм като теб - последните седмици движенията станаха даже сякаш по-силни, а един-два пъти си получих и доста силни ритници в ребрата. Явно наистина всяка бременност си е различна.
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

*
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #84 -: Юни 11, 2009, 15:51:30 pm »
nincho, и аз така миналата седмица (34 г.с.) бебока беше много активен - чак ме болеше понякога. Сега се е поукротил, но пак има моменти когато играе с корема ми все едно, че е от ластик. :D
*
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #85 -: Юни 11, 2009, 16:18:10 pm »
White на какви масажчета ходиш?  :wink:
По препоръка на д-р Сигридов ходя при една мацка в Слатина. Тя се занимава с повечето бременни с проблеми от клиниката.
Вчера си купих нова възглавница и сутринта се събудих без болки. Това си е направо чудо. Сега следва нов матрак и се надявам да стане поносимо. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #86 -: Юни 11, 2009, 16:36:16 pm »
Вчера си купих нова възглавница и сутринта се събудих без болки. Това си е направо чудо. Сега следва нов матрак и се надявам да стане поносимо. :D
Един съвет за матрака - не си взимай на ТЕД! Ужасни са. Толкова сме недоволни с мъжа ми, че всяка сутрин се оплакваме и двамата от болки в гърба и сега ще правя рекламация. То все едно спиш на скара. Преди няколко дни се наложи да спим у майка ми и спах на едно походо легло, ееей толкова удобно ми беше и чак се учудих, че на сутринта нищо не ме болеше  :lol:. Та определено си има значение на какво спиш.

Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #87 -: Юни 11, 2009, 19:11:25 pm »
За киселините дъвчех Стопацид /не помня как се изписва точно/. От аптеката ми казаха, че Стопацид и Калцид са почти еднакви и аз избрах на посоки. Нямам спомен да е пишело на опаковката, че не става за бременни. Сега намерих в нета листовка на въпросното, ами пише "...Бременност и кърмене. Не са отбелязани нежелани ефекти при употребата на подобни продукти върху бременни и кърмещи жени. ...". Но да сте спокойни си питайте гинеколога най-добре.

Обезкосмяване - предишната бременност си ходих редовно на коломаска до към 6 месец, после си пуснах "коса". Отвоно отидох в началото на 9-ия, с мисълта да съм готова за раждане и така и не се наканих за втори път, така че като почнаха контракциите сама в банята с огледалото се обезкосмих идеално. Даже ме похвали акушерката  8).
Сега само се подстригвам, а отстрани с епилатора. Не съм ходила доста време, че не мога да си  намеря нова свястна козметичка и сега не ми се рискува. Това което съм чела/чула против коломаската е, че може да предизвика контракции.

Пожелавам леко раждане на тези, на които им предстои и една незабравимо хубава среща с малките бебоци.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

много съм щастлива
« Отговор #88 -: Юни 11, 2009, 20:26:41 pm »
много съм щастлива аз съм в 13-та седмица днес бях на доки и ми каза на 99% ще си имаме мома след 2 седмици ще се знае със сигорност но сега съм толкова щастлива
Пожелавам на всички леко бременеене


*
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #89 -: Юни 12, 2009, 10:31:50 am »
nelly26, добре дошла! :welcome3:
Лека и безпроблемна бременност ти желая и много хубави емоции! :D
*
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #90 -: Юни 12, 2009, 11:56:15 am »
 :welcome_1: на новите ни бременелки, леки :cloud9: :D
За киселините на мен нищо не ми помага  :(
А за активноста на бебка найстина вместо да става по-кротка тя става по-активна. :D
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #91 -: Юни 12, 2009, 12:10:33 pm »
     :D Добре дошли на новите попълнения!Леки и успешни бременности!
  А на тези,които са на финалната права им желая леко раждане и здрави бебчета!
   Лек ден от нас!
:D
*
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #92 -: Юни 12, 2009, 19:58:29 pm »
Добре дошла nelly26  :D! Леко бременеене!

п.п. Нещо Парси се губи тия дни :roll:.

Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #93 -: Юни 12, 2009, 21:34:27 pm »
Kassi благодаря за пожеланието
да избрах ме дата 24.06 днес минаха и всички консултаций за секциото
тя и доки каза че съм герой че бая издържах а и момците са добре по 2.700
само не разбрах за какво ми слагат Flosteron три дни по една инжекция нещо за бебоците но за сега всичко е наред имам контракций и чакам срещата с малките мъжлета  :D
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #94 -: Юни 12, 2009, 21:41:33 pm »
Kassi благодаря за пожеланието
да избрах ме дата 24.06 днес минаха и всички консултаций за секциото
Чудесно, още малко ти остава.  :) Чудно защо ти поставят инжекция за белите дробчета, като ти ще си в 38-а седмица вече. Но док си знае работата. Успех и здрави юнаци като моите да имаш!  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Женска Консултация?
« Отговор #95 -: Юни 12, 2009, 23:49:55 pm »
Здравейте, пак съм аз.С всеки ден все повече въпроси се въртят в главата ми, и исках да ви попитам за още един съвет.
Бихте ли ми препоръчали лекар който да следи бременността ми, освен разбира се и женската консултация.
А и още едно въпросче:Женската консултация в поликлиниката по местоживеене ли е или където е личният лекар(моят е в друг квартал)?
Пак предварително ви благодаря.
*
Re: Женска Консултация?
« Отговор #96 -: Юни 12, 2009, 23:53:08 pm »
Папилио, нямаше нужда да пускаш нова тема. Трябваше да попиташ в темата на бременните.
ЖК е там където ти си избереш.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Женска Консултация?
« Отговор #97 -: Юни 13, 2009, 13:52:58 pm »
Папилио, нямаше нужда да пускаш нова тема. Трябваше да попиташ в темата на бременните.
ЖК е там където ти си избереш.
Аз само да допълня, че единствено е необходимо да си вземеш направление от личния лекар и с направлението вече можеш да се запишеш при който АГ специалист си избереш независимо къде се намира. Естествено стига да работи със Здравната каса.
И аз да кажа за движенията на моите сладури. Не мисля, че са намалели в никакъв случай. Даже бебка е успяла да се обърне седалищно. Вечер лупингите са неописуеми. Чак ми става болезнено на моменти. :D

Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #98 -: Юни 13, 2009, 14:59:14 pm »
само не разбрах за какво ми слагат Flosteron три дни по една инжекция нещо за бебоците но за сега всичко е наред имам контракций и чакам срещата с малките мъжлета  :D
Слага се за белодробна зрялост на децата.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #99 -: Юни 13, 2009, 18:42:33 pm »
Kassi  Ledena_ luna блягадяря за пояснението абе и на мен нещо такова ми се въртеше в главата ама вече такава паника ме тресе  :lol: че уж чувам ама не помня  :oops: