0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #40 -: Юни 07, 2009, 13:33:37 pm »
Как ще е рано 32-ра седмица? На мен д-р Димитрова ми беше казала още в 30-та да отида, макар че и аз отидох в 32-ра и в Тина Кркова даже ми се мръщеха, че било рано!
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #41 -: Юни 07, 2009, 23:59:39 pm »
Аз също правих запис на тонове за първи път 30г.с.
Д-р Владимиров каза да продължим със записите регулярно на всеки 2 седмици.
От 35г.с. до 38г.с. ходих всяка седмица.
39г.с. през ден.
*
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #42 -: Юни 08, 2009, 00:59:36 am »
39г.с. през ден.
аз до 39 г.с. не стигнах :lol:
*
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #43 -: Юни 08, 2009, 11:51:40 am »
Добро утро момичета :)Минавам само да ви пожелая хубав ден :)

*
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #44 -: Юни 09, 2009, 13:30:30 pm »
Здравейте и от мен :D!
От тоя ремонт у нас и аз не мога да се добера до компа, ама днес съм на работа и гледам да се възползвам от служебния  :lol:.
За тоновете, да споделя, че на мене ми дадоха дата чак за към 38 г. с., не е ли малко късничко?
Имам и един въпрос: ако ще раждам без избор на екип, но с епидурална, какво трябва да направя като наближи моментът? Трябва ли да отида в съответната болница за някакъв тест за упойката и колко време преди термина?

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #45 -: Юни 09, 2009, 13:51:23 pm »
Здравейте и от мен. И ние сме на вълна ремонти. По скоро боядисване на врати. За хола няма да остане време, че майстора ми беше 4 дни със секнат кръст. Ама то неговото не се губи де. Има и друга отпуска, пак ще вземе и ще маже. А сега ще се стягам за ЖК, като се върна ще докладвам.
*
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #46 -: Юни 09, 2009, 14:40:32 pm »
Здравейте и от мен  :lol:

Момичета, какви методи за епилация на бикини зоната използвате? Епилатор ок ли е? Аз до момента ползвах епилатор, но младежа откакто се обърна с главата надолу се чудя дали е добра идея  :ask:

И към родилите вече имам въпрос: за самото раждане секцио, живот и здраве, трябва да сме перфектно епилирани или ... за тогава как процедирахте?

За тоновете д-р Сигридов ме изпрати от 32-33 и в ТК не ми се мръщиха.

Приятен ден!
*
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #47 -: Юни 09, 2009, 17:52:54 pm »
До влизането в 9 месец ползвах епилатор,но след това с бръснача навсякъде-но аз съм нормално раждане.За секциото незнам :wink:

*
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #48 -: Юни 09, 2009, 18:30:23 pm »
Аз от както съм забременяла само с бръснача или депилатоар.После като почна пак с епилатора и кола ще му мисля  :?.
А за раждането-да трябва да си идеално почистена.В някои болници за секциото дори и корема искат да е избръснат.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #49 -: Юни 09, 2009, 18:39:59 pm »
Аз от както съм забременяла само с бръснача или депилатоар.После като почна пак с епилатора и кола ще му мисля  :?.
А за раждането-да трябва да си идеално почистена.В някои болници за секциото дори и корема искат да е избръснат.
Елия, аз още в началото на бременността четох, че топла кола маска и депилатоар не се препоръчват. Второто зарсади химикалите, които съдържа явно. Ти питала ли си лекар за това?

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #50 -: Юни 09, 2009, 18:43:04 pm »
Е то кола не може, депилатоар също. Имаше нищо и за епилаторите. И какво остана - бръснача само?
*
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #51 -: Юни 09, 2009, 18:44:46 pm »
Неее...ама то свърши вече.Не се бях замисляла за химикалите.
Надявам се да няма проблем.
*
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #52 -: Юни 09, 2009, 18:49:12 pm »
При епилаторите проблемът е във вибрациите. Може да предизвикат контракции.
Аз използвах само самобръсначка. До последните часове. Това отървава от *нежното* съдействие на акушерките. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #53 -: Юни 09, 2009, 19:00:11 pm »
Мидж, лелееее ми то почти не останало  :lol:, хм как бързо минава времето

та на въпроса: каквито и методи да предприемеш за обезкосмяване, внимавай да си изчистила всичко, защото аз брах страшни ядове.
Момичето при което ходя на кола маска, тотално отказа да ми дръпне космите няколко дни преди секциото, щото се притесняваше да не родя при нея. Не посмях да отида другаде.. откъде да знам каква им е хигиената.
Реших да се справям самосиндикално с бръснача. Естествено при никва видимост от шкембето бях пропуснала тук таме, та на приемането в болницата, сестрата реши да ми довърши работата на сухо и обратно на растежа на космите.
3 дни след като ме изписаха, /10 дни след секциото/, висях половин ден пред септичния кабинет в Пирогов, защото ми се беше обърнал един косъм на свивката и буквално не можех да ходя.
По-гадно нещо от поставянето на упойката там долу и цепенето след това не ми се е случвало. Честно казано секциото ми се стори смешна работа. Сериозно!!
Не знам дали защото доктора беше грубиян, но никога НИКОГА повече бръснач няма да хвана.
Ако може мъжа ти да ти помогне или поне да огледа какво си направила, преди да отидеш в болницата.


*
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #54 -: Юни 09, 2009, 19:02:11 pm »
Как така неможе топла кола  :ask:
Аз от началото досега само с кола си махам тръгълника (почти целия). Мисля и към средата на 9-тия месец да отида да махна всичко пак с кола. Единственото е, че сега наистина ме боли повече от преди, но да се бръсна някак не ми се иска .... тъкмо се разредиха и изтъняха  :?
*
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #55 -: Юни 09, 2009, 19:38:42 pm »
Значи всички сте на моя хал  :lol: Благодаря ви за отговорите!
Аз за шкембето  :) мислех студени ленти за тяло да ползвам, но за триъгълника те не вършат работа, явно ще играе бръснача.
Kylie, те от бременността се разреждат, после незнам какво става.
Fifa, White, аз понеже съм им падала в нежните ръце на акушерките, затова толкова отрано го мисля  :)
parsi, и аз така действам за сега.
*
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #56 -: Юни 09, 2009, 21:34:59 pm »
привет!!
искам съветтттт..... :( :?   да правя ли БХС?
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #57 -: Юни 09, 2009, 21:39:12 pm »
Абе не се шашкайте толкова. То много забрани са превантивни по време на бременност, но това е, което съм чела. Аз засега се справям горе-долу, но съм предупредила мъжа ми, че в скоро време той ще поеме тази функция. Ми така де, нали се бръсне вече толкова години. Все е по-спец от мен. :D
5ja, как така да правиш ли? Ами то не е задължително. Обсъди го с лекаря си. Зависи от много неща. Сега виждам в коя седмица си. Точно в предишната тема на бременните имаше споделени мнения за късния БХС. Аз малко се дразня, че масово лекарите от поликлиниките препоръчват горещо именно втория БХС. На него вярвали. 8O
« Последна редакция: Юни 09, 2009, 21:42:01 pm от Zlatulka »

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #58 -: Юни 09, 2009, 21:42:45 pm »
извинявам се, че се намесвам, само да споделя- и с двете си бременности ходих до последно на коло маска, със Стефания последно 5 дни преди да родя, а с Преслава 8 :)
Мидж, Злати- успех и невероятна първа среща
« Последна редакция: Юни 09, 2009, 21:45:51 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #59 -: Юни 10, 2009, 00:34:38 am »
Здравейте и от мен аз засега действам с бръснача и огледалото а когато наближи секциото с мъжлето сме се разбрали той да действа  :lol: