0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Stela74

  • **
  • 139
  • не ми трябва огън,а малка свещица...
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #100 -: Ноември 06, 2008, 08:24:37 am »
Добро утро момичета. danini2 забременях по естествен път след доста години,а на изследванията ми пише само (+),няма стойности.Много ти благодаря за отговора.На всички пожелавам лек и усмихнат ден.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #101 -: Ноември 06, 2008, 08:32:22 am »
Stela74, lora110 , честито! Безпроблемна бременност ви желая и много леки дни до красивия финал!

Stela74
, не знам какво означава (+) резултат за албумин, съжалявам :(. На моите изследвания на албумин имаше референтни стойности и беше много лесно разчитането на резултата. Дано някой по-запознат се изкаже!
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #102 -: Ноември 06, 2008, 08:57:51 am »
Stela74, аз също имах албумин в урината, следях се всеки месец.Точно както danini2, и аз пусках кръвни, и пих протеини. Няма страшно, просто се консултирай с лекаря си и той ще те насочи най-добре.

Елма, аз не съм имала такъв проблем с помпата. Провери хубаво пластамсовото кръгче по средата, ако е от старите със зъбчета, може да е изхабено. Не се притеснявай, като ти дойде кърма, ще е по-лесно :)
*

    Stela74

  • **
  • 139
  • не ми трябва огън,а малка свещица...
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #103 -: Ноември 06, 2008, 09:07:55 am »
Благодаря ви момичета,утре ще ходя при док и ще го попитам.
*
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #104 -: Ноември 06, 2008, 15:57:07 pm »
Здравейте и от мен.
Да се запиша и аз към тази темичка.
Днес видяхме и нашите две плодни сакчета.
Сега чакаме след две седмици да чуем и тоновете.
Ако знаете колко съм щастлива :lol:
Честито мила! :welcome_1:
Лека и спокойна бременост ти желая!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #105 -: Ноември 06, 2008, 17:28:52 pm »
Лейла при мен единия доктор ми каза да го взимам вагинално, а другия орално. В началото го взимах вагинално, но после минах на орално защото ми е много трудно докато съм в офиса да ги поставям вагинално. В крайна сметка изобщо не разбрах каква е разликата между двата метода освен важния факт че когато ги слагаш вагинално не се чувстваш като парцал...
*
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #106 -: Ноември 06, 2008, 17:34:59 pm »
Лора,честито и лека бременност.
Момичета,казаха ми че не е хубаво да ям люто,ама по малко неможе ли да му се невиди...

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #107 -: Ноември 06, 2008, 17:53:41 pm »
Момичета,казаха ми че не е хубаво да ям люто,ама по малко неможе ли да му се невиди...

Не е препоръчително да ядеш люто, но както казват,
всичко в умерени количества не вреди :D
*
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #108 -: Ноември 06, 2008, 17:56:01 pm »
Мерси Надин.Аз по принцип не ям много но си хапвах и сега понякога много ми се дояжда,пък забравих да питам док та така... :)

*
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #109 -: Ноември 06, 2008, 17:57:33 pm »
Момичета,казаха ми че не е хубаво да ям люто,ама по малко неможе ли да му се невиди...

То май не е хубаво, ако имаш хемороиди или проблеми със стомаха. Аз имам само със стомаха, обаче от чесън, лук и черен пипер не мога да се откажа  :oops: лютите чушки обаче съм ги игнорирала напълно. Както казва Надин - всичко в умерени количества  :P
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #110 -: Ноември 06, 2008, 19:12:41 pm »
Момичета може ли пак да подхвана темата за подготвянето на зърната.Четох доста и навсякъде казват,че не е препоръчително да се мажат преди 38 седмица,проблема е ,че ме болят много.Посъветваите ме какво да правя.
*
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #111 -: Ноември 06, 2008, 19:34:44 pm »
Аз също съм фен на лютото, както и на по-пикантните подправки. Разбира се, че си хапвам и сега...А то както се казва - прекален светец и Богу не е драг така че...ако не се прекалява няма проблем!
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #112 -: Ноември 06, 2008, 22:17:41 pm »
Момичета може ли пак да подхвана темата за подготвянето на зърната.Четох доста и навсякъде казват,че не е препоръчително да се мажат преди 38 седмица,проблема е ,че ме болят много.Посъветваите ме какво да правя.

Аз започанх мазане с крема на Авент в 7 месец. Не съм имала проблем изобщо.
Крема може да се ползва и по време на кърмене, без измиване. Добри отзиви съм чувала
за Лансинокс и Гармастан
Не разбирам защо не е препоръчително мазане?!
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #113 -: Ноември 07, 2008, 14:21:13 pm »
елма аз като си купих помпата нямаше указание на български вътре. Обадих им се и ги помолих да ми го пратят. Веднага го пратиха без проблем. Само си измисли магазин, от който да си купила помпата. И им кажи, че не ти се разкарва пак до там.
Аз мога да ти го пратя, но влизам рядко тук напоследък. В инструкцията обаче я няма картинката на която е показано как се сглабя. Единствената особеност е, че онова бялото нещо се слага отдолу нагоре в отворчето, а не обратно. Ако при натискането на дръжката венчелистчетата на помпата мърдат, значи вакум има. Вакума наистина е доста слаб, ама явно толкова засмуква едно бебе. Уплътнението на фунията, което седи наистина изглежда, че се държи на магия, ама не пада лесно.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #114 -: Ноември 07, 2008, 14:24:03 pm »
И аз като Надин почнах да мажа от 7мия месец. Ако чаках 38ма седмица, нямаше да се мажа изобщо, родих на 36 седмици. Иначе преди това съм обтривала зърната леко още от 4тия месец. Мазах с Гармастан.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #115 -: Ноември 07, 2008, 14:24:11 pm »
Момичета може ли пак да подхвана темата за подготвянето на зърната.Четох доста и навсякъде казват,че не е препоръчително да се мажат преди 38 седмица,проблема е ,че ме болят много.Посъветваите ме какво да правя.
Аз също си мисля, че проблем не е мазането, а масажите (или обтривания), които предизвикват отделяне на окситоцин, а той на свой ред контракции. Но от намзаване нищо няма да стане. Ако нямаш контракции... няма от какво да се притесняваш. Ако започнат ще знаеш от какво са.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #116 -: Ноември 07, 2008, 15:42:54 pm »
Не разбирам защо не е препоръчително мазане?!

Не било препоръчително заради риск от преждевременно раждане.

Аз също си мисля, че проблем не е мазането, а масажите (или обтривания), които предизвикват отделяне на окситоцин, а той на свой ред контракции. Но от намзаване нищо няма да стане. Ако нямаш контракции... няма от какво да се притесняваш. Ако започнат ще знаеш от какво са

Имам контракции и пия магнерот,но както казваш аз само ще се мажа.Благодаря ви. :bighug:
« Последна редакция: Ноември 07, 2008, 15:44:28 pm от danini2 »
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #117 -: Ноември 07, 2008, 18:48:29 pm »
Единствената особеност е, че онова бялото нещо се слага отдолу нагоре в отворчето, а не обратно.
Тамара, единствена особеност, но се оказа, че точно това не е било както трябва! Точно наопаки беше :D! Не мога да ти опиша колко много, многооооо ти благодаря  :bighug: След 3-4 изпомпваня даже и коластрата тръгна, тъкмо вече се бях притеснила...че няма и капчица коластра, а имам още 3 дни до големия ден :D Направо ми иде да заподскачам от радост :D :D :D Да нацелуваш твоите сладури!
п.с. Трябва да почерпя :wink: :D

Относно зърната - аз започнах да се мажа два пъти дневно с кремчето на Авент към края на 37г.с., защото преди това се борих с едни гадни брадавички по гърдите. Но доколкото знам е добре, мазането да започне най-късно един месец преди термин!
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #118 -: Ноември 07, 2008, 22:41:21 pm »
elma леко раждане мила и здраво бебче виждам че имаш още малко ! yahoo_17
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #119 -: Ноември 08, 2008, 14:50:36 pm »
елма леко раждане
И да знаеш, че след като родиш първите цеденета са много, много болезнени, но това е само в началото. Да не се плашиш! На третото цедене остава само болката в матката. А Докато те изпишат и с нея си свикнала :)
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.