0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #60 -: Април 03, 2008, 15:09:41 pm »
Елма, избери си и някой гинеколог за ЖК, който работи със ЗК, за да може да ти пуска изследванията по касата. Някои хормони се поемат от касата, но за TSH-то незнам дали минава. Всеки месец ще ходиш при този гинеколог да ти мери корема, теглото... А и ако ти трябват болнични, той ще ти ги дава.
TSH-се поема от касата, но на мен направление за него ми даде ендокринолог.
Другата седмица пак трябва да го изследвам и ще видя дали гинеколожката може да ми даде направление или ще си го плащам.
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #61 -: Април 03, 2008, 15:12:31 pm »
момичета кога най рано може да се хванат сърдечни тонове?В лоя седмица,или колко дни след ЕТ?
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #62 -: Април 03, 2008, 15:13:29 pm »
момичета кога най рано може да се хванат сърдечни тонове?В лоя седмица,или колко дни след ЕТ?
7-8г.с.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #63 -: Април 03, 2008, 15:27:37 pm »
Благодаря ви за отговорите, мили момичета!
 :bighug: :bighug: :bighug:
Отивам днес до личната да взема направление за пълна кръвна картина и урина, TSH ще си го платя. Пък аз докато се намоткам да си избера гинеколог, току виж личната ми проследила цялата бременност.... :D :D :D
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #64 -: Април 03, 2008, 15:29:37 pm »
момичета, споделете как се справяте с болките в гърба ... след 5 часа на стола в офиса вече започна да се усеща как всичко ми се схваща, най - вече гърба. дайте съвет за някой трик, йога упражнение ... и аз не знам. или да си нося възглавница да си подлагам на кръстта :(
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #65 -: Април 03, 2008, 15:36:06 pm »
Елма, аз се записах на жк в Тина Киркова и ми назначиха изследвания, вкл.ТСХ и ФТ4 - по касата. Само австралийски антиген трябвало да си платя.

Момичета, нещо го "втасах" :lol: от сума време се каня да си запиша час за ранната фетална морфология и днес се наканих да се обадя при Марков - дадоха ми час чак за 20 май, а тогава ще съм 14 седмици и 6 дни - не е ли прекалено късно? Сега ще гледам да запиша по-ранен час някъде, но дали има смисъл да ходя на този преглед толкова късно? Дамата на телефона ми обясин, че при нея пишело "до 16-та седмица" 8O
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #66 -: Април 03, 2008, 15:50:39 pm »
За Австралийския антиген на мен ми дадоха направление.
Май на всякъде е различно :)
Пробвай да се запишеш някъде другаде за фетална морфология-първата се прави -13г.с.
Втората -17г.с.
Третата-22г.с.
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #67 -: Април 03, 2008, 16:59:51 pm »
Аз ходих на фетална на 18г.с., следващата е между 30 и 32г.с.
Елма, личната няма да може да ти издаде повече от 7 дни болничен, така че намери си гинеколог да ти следи бременността по ЗК.
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #68 -: Април 03, 2008, 20:11:30 pm »
Аз изследвам TSH всеки месец и направление ми дава гинеколога, който ми води ЖК. Миналия месец даже 2 пъти, нали се беше увеличил, но за втория път гинеколога ми даде направление за ендокринолог за консултация, а той талончето за самото изследване. Но ако няма проблеми само напомням на гинеколога, че е нов месец и той ми дава направление, а аз после по тел. коментирам резултата с ендокринолога.
По повод феталните - първата я правих в 12г.с. и 4 дни, втората в 17г.с. и 6 дни, третата ще правя във 22г.с.

*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #69 -: Април 03, 2008, 21:12:35 pm »
Фреши, аз правих само една Фетална в 18-та, седмица при доц. Томова.
Попитах я кога трябва да направя следващата, а тя ми каза, че според нея всичко е наред и не се налага да правя друга ФМ.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #70 -: Април 04, 2008, 08:38:55 am »
Момичета, вчера посетих личната :D
Взе да ми става навик напоследък, дано не съм й досадила, че за този месец вече ми е дала 4 направления, а е едва 4.04 :oops: Надявам се това за изследването на кръв и урина да е последно за този месец :D TSH ще го направя отделно, защото трябваше да ми дава направление за ендокринолог и той да ми даде талон и става дълга и широка...Иначе тя каза, че докато си избера гинеколог, спокойно ще си ми дава направления за изследвания, за които би могла да пусне :D
Благодаря на всички, наистина ми помагате много :grouphug2:
Хубав ден ви желая! :D
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #71 -: Април 04, 2008, 10:28:30 am »
Момичета ,да ви питам .....при някой поевиха ли се разширени вени???и как се справяте с тях???някакво лечение може ли да се предприеме?
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #72 -: Април 04, 2008, 11:02:25 am »
Здравейте момичета!
Виждам че обсъждате феталната морфология.
Аз ходих на 20-тата си седмица и 4-ти ден.
Ходих при най-хваления във Варна.Преди това не съм ходила на фетална.
Той ми каза,че следващата фетална се прави през 30-33 седмица.
Виждам,че тук ходите на много фетални морфология,а аз съм ги изпуснала вече.

Но съм спокойна,защото на моята фетална за сега всичко е наред.
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #73 -: Април 04, 2008, 11:18:24 am »
Момичета ,да ви питам .....при някой поевиха ли се разширени вени???и как се справяте с тях???някакво лечение може ли да се предприеме?

Ади, аз си имах и преди. Но сега се увеличиха. Нищо не съм предприемала досега, но като родя ще търся начини, защото положението е страшно. В интерес на истината не ме болят, но гледката е страховита.
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #74 -: Април 04, 2008, 11:43:36 am »
Момичета ,да ви питам .....при някой поевиха ли се разширени вени???и как се справяте с тях???някакво лечение може ли да се предприеме?

Ади, аз си имах и преди. Но сега се увеличиха. Нищо не съм предприемала досега, но като родя ще търся начини, защото положението е страшно. В интерес на истината не ме болят, но гледката е страховита.

И аз съм като Зейтуни,но живот и здраве да се родят бебетата и е видя какво ще предприема.Личната ми ме съветваше да слагам чорап, който стяга,но четох че от това няма много смисъл,защото чорапа притиска вените ,после като го махнеш пък същото.Най-хубавото лечение е на морето и упражненията в солената морска вода,поне на мен това ми помага и вените се прибират.
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #75 -: Април 04, 2008, 16:33:26 pm »
Най -доброто лечение за мен при разширени вени е ходенето, ходя доста и се чувствам добре. ако стоя на едно място седнала започват да ме болят.А и четох из нета че в ходенето му е майката:)
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #76 -: Април 04, 2008, 16:57:17 pm »
Фреши, аз правих само една Фетална в 18-та, седмица при доц. Томова.
Попитах я кога трябва да направя следващата, а тя ми каза, че според нея всичко е наред и не се налага да правя друга ФМ.
Д-р Владимиров всеки път гледа всичко, така че си е почти фетална морфология  :wink:
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #77 -: Април 05, 2008, 11:32:53 am »
Ади,при мен се появи на свивката на едното коляно(отзад).Преди не съм имала.Сега се прибра сама.
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #78 -: Април 05, 2008, 12:18:56 pm »
Бъдещи мами -кажете ми какви витамини пиете .Аз си пия фолиева киселина ,но се 4удя да почвам ли и някакви комбинирани витамини
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #79 -: Април 05, 2008, 12:22:25 pm »
Елия, пий само фолиева засега, а скоро като стане бебчо, тогава ще имаш нужда от повече витамини.