0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #20 -: Април 01, 2008, 18:49:16 pm »
Здравейте отново от мен. Искам да питам докато е темата за болничните.
До колкото разбрах майчинството може да се прехвърля между майката и бащата по всяко време. С мъжа ми обсъждаме този вариант защото неговата заплата е доста по-голяма от моята. Първо искам да попитам ако е така от кога можем да го направим най-рано? Предполагам, че е веднага след раждането.
Искам да спомена, че аз съм в болнични от края на втория месец. Майчинството на мъжа ми ще е фиктивно (т.е. той ще продължи да работи само че на граждански договор евентуално). А аз не смятам да се връщам на работа като за целта ще напусна досегашната ми работа и ще „започна” във фирма, в която ще се водя на работа и ще си плащам само осигуровките, което за съжаление не може да стане в досегашната ми работа.  Ако сте разбрали нещо от обърканото ми и сложно обяснение моля кажете си мнението. Мислите ли, че може да стане така? И след 9-те месеца с 90% от неговата заплата може ли след това да ми прехвърли отново майчинството за останалия период, а той да се „върне” на работа по трудовия си договор.
Дано можете да ми помогнете. Предварително благодаря  :bighug:
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #21 -: Април 01, 2008, 23:26:32 pm »
Честите нова тема!!! :DМного нови мами и мноооого здрави бебоци да ни радват!!!
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #22 -: Април 01, 2008, 23:29:46 pm »
Бижу, за Д-р Гунев съм слушала и изчела само хубави отзиви. Племенниците ми са следени и израждани от него.
Аз самата, преди много години, посетих един д-р Гунев (по препоръка) в частния му кабинет. Няма да изпадам в подробности, но се държа крайно непрофесионално. Сега, след многото добри отзиви откъде ли не, вече се замислям да не би да съм ходила при друг Гунев...
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #23 -: Април 02, 2008, 11:13:21 am »
Момичета, болят ли ви гърдите? При мен почти няма болка. Едри са, но пък вече нямам усещането за болезненост. Нормално ли е? Все се притеснявам, понякога излишно...
Някой ходи ли при д-р Гунев?
нормално е,и мен спраха да ме болят :D
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #24 -: Април 02, 2008, 11:48:13 am »
Момичета, пак нужда от съвет :(
Бях споменала в предната темичка на бременните за гадната екзема, която много ме мъчи. Последните дни положението стана повече от брутално и тази сутрин отидох на дерматолог. Занесох цялата бала от документи и лекарства, които съм ползвала, а тя даже не ги погледна :? Преглед за 2 минути, буквално...Заключение: можеш да си ползваш кортикостероидните препарати, но ще ги разредим. Не пречели на бебето 8O...било външно, само на ръцете и т.н. 8O Направиха ми някакъв крем за 7 дни, после контролен преглед. Така се чудя дали да не се посъветвам с Владимиров? Иначе съм на преглед при него в четвъртък, но да мажа ли дотогава? 8O Какво мислите вие?
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #25 -: Април 02, 2008, 11:54:29 am »
elma ако се притесняваш обади се на д-р Владимиров и се консултирай с него.
Аз при по-сериозни неща винаги се консултирам с д-р Персенска. :D
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #26 -: Април 02, 2008, 12:09:40 pm »
elma ако се притесняваш обади се на д-р Владимиров и се консултирай с него.
Аз при по-сериозни неща винаги се консултирам с д-р Персенска. :D

И моят съвет е такъв.
Изчакай си прегледа при д-р Владимиров или му се обади по телефона.
С кортикостероидните шега не бива.
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #27 -: Април 02, 2008, 12:20:12 pm »
Бижу,
аз преди да отида при Стаменов, след дълго проучване по форуми, реших да посетя Гунев и наистина бях много доволна от отношението му. Така 2-3 пъти нищехме проблема с липсващите фоликули при мен, нередовен цикъл и какво ли още не и в един прекрасен ден, той реши да ми предпише Клостил. Това беше деня, в който за последен път ходих на преглед при него. Всички заят, че е редно преди това да се направи тест за проходимост на тръбите...е, той пренебрегна този факт.
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #28 -: Април 02, 2008, 12:50:37 pm »
Някой ходи ли при д-р Гунев?

Аз също ходя при д-р Гунев.

Той е МОЯТ лекар и не бих го сменила с никой друг. :)



Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #29 -: Април 02, 2008, 13:31:02 pm »
Момичета, аз докторът Гунев не го познавам, но ми се струва, че коментирате различни неща.  Едно е човек, който да се бори със стерилитета и работи АРТ, друго е такъв, който да проследява бременността.  Всеки в нещо специализира и има интереси обикновено.  Да, имаме повече доверие на хората, които са ни помогнали да забременеем, но не може просто с лека ръка да пренебрегнем всички останали акушер-гинеколози.
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #30 -: Април 02, 2008, 14:33:41 pm »
Здравейте и благодаря за всички мнения.  :balk_21: Много се успокоих за гърдите.

Аз също съм на мнение, че човек не може да е специалист по всичко, все пак геникологията е доста обширна наука. Самият Стаменов на мен ми предписа Клостил преди изследване на тръбите, но това не го прави по-малко добър специалист.
Аз съм в голяма дилема при кого да се запиша и родя. Ходя като пчела от цвят на цвят, а вече искам да избера лекар и да се кротна и успокоя. Чувам чудесни неща за д-р Гунев, но това, което ме спира са хорър-разкази за Майчин дом, които не искам да изпитвам след всичко, което съм преживяла до тук. За сега ходя в Токуда на ЖК.
Вие бързо ли взехте решение за лекар или само аз като Кашпировски мисля, мисля и накрая нищо...
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #31 -: Април 02, 2008, 14:49:11 pm »
Аз съм в голяма дилема при кого да се запиша и родя. Ходя като пчела от цвят на цвят, а вече искам да избера лекар и да се кротна и успокоя. Чувам чудесни неща за д-р Гунев, но това, което ме спира са хорър-разкази за Майчин дом, които не искам да изпитвам след всичко, което съм преживяла до тук. За сега ходя в Токуда на ЖК.
Вие бързо ли взехте решение за лекар или само аз като Кашпировски мисля, мисля и накрая нищо...
И аз съм в същата дилема, а времето взе да тече много бързо изведнъж :)От ТК се ужасявам,там без д-р Стаменов не искам да стъпя,ако е друга болницата пък незная лекаря който изберем дали ще е нашия???За Майчин дом и аз имам впредвид лекар,но човека ме предупреди че само планово секцио,ако стане нещо по-рано не поема ангажимент...и мен ме спират хорър разказите :?
Така че Бижу не си само ти като "пчела от цвят на цвят" :D/отино сравнение/
И аз мисля,мисля и чета,чета и още нищо не съм направила :oops:
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #32 -: Април 02, 2008, 15:07:52 pm »
Самият Стаменов на мен ми предписа Клостил преди изследване на тръбите, но това не го прави по-малко добър специалист.

Малко офф, но и аз да споделя - правих ИКСИ и след това и трансфер на замразени при д-р Владимиров без да ми прави тест за проходимост на тръбите.  На въпроса не се ли налага каза, че при ехографския преглед се вижда, ако има нещо, което да налага допълнителна диагностика.  Затова и аз се опитвам да не се изказвам категорично какво може и не може, като не съм специалист.
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #33 -: Април 02, 2008, 15:17:28 pm »
Вие бързо ли взехте решение за лекар или само аз като Кашпировски мисля, мисля и накрая нищо...
Момичета, аз само пак да кажа, че е важно да изберете не само лекар за раждането, но и неонатолог. колкото е важен единият, толкова и другият. Казвам го от опит. Аз нямах никакви проблеми около избора на лекар, защото ходех при моята от 5-6 години и смятах, че естрахотен професионалист и най-важното винаги успяваше да ме успокои. Тя си свърши много добре работата, но не мога да кажа същото за неонатолозите, които ми скъсиха живота. Така че мислете и в тази насока.
<br />[link=http:
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #34 -: Април 02, 2008, 15:23:07 pm »
Мартинела 08, мисля че първите 135 дни не можеш да прехвърляш майчинството, защото ти тогава си в болничен, а не си по майчинство, а някъде четох нещо и за останалите дни до 315, че ако прехвърлиш другият ще взема минималната, а не 90 % от неговата заплата.

*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #35 -: Април 02, 2008, 15:25:23 pm »
Ади, ти как си, казаха ли вече какво е бебето?

*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #36 -: Април 02, 2008, 15:27:57 pm »

  Затова и аз се опитвам да не се изказвам категорично какво може и не може, като не съм специалист.
[/quote]

Не искам да изпадам в полемика, но все пак винаги се изказвам, когато съм сигурна в това, което твърдя, още повече, че в последствие ЦС показа непроходимост на тръбите.
Както и да е, темата е съвсем различна, а именно, че съществуват тесни специалисти и слава Богу, че ги има.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #37 -: Април 02, 2008, 15:37:02 pm »
Ади, ти как си, казаха ли вече какво е бебето?
Благодаря за се сега добре. :DЗа пола все още не знаем ,но се надявам в много скоро време да разберем :Dкаквото и да е ,само да ни е живо и здраво
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #38 -: Април 02, 2008, 15:39:17 pm »
Момичета здравейте и честита нова темичка която ми дойде точно навреме!!!!
Днес си направих кръвен тест - 12-ти ден 187,1.(преди 2 дни на 10-ти ден -63,41).
Не мога да повярвам какво се случва!!!!!
Обичам ви!!!
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #39 -: Април 02, 2008, 15:41:08 pm »
marinalz, честито!!!
Лека, безпроблемна, страхотна бременност ти желая! :D
И повярвай - истина е! :wink: