0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #100 -: Септември 20, 2007, 12:18:14 pm »
и аз да питам нещо за изследванията, понеже нали не ходя на ЖК и не съм много запозната. днес разбрах, че за раждането, живот и здраве, ще ми искат излседвания за вирусология (хепатит, сифилис, спин и др.?). аз нямам такива изследвания и се заучдих дали не мога да си взема направление от личната лекарка за тях. или само от лекар от ЖК може?

Аз имах стари изследвания, правени при подготовката на документите за инвитро - стари повече от година - не ми ги търсиха при постъпването в болницата.

Аз от Димитрова бях много доволна и мъж ми харесваше посещенията там - но явно си е на настроения жената  :?

3D май си е за забавление на родителите повечко  :wink: - важно е всичко да е наред с бебчетата!

Зори, аз ходих в началото на 16 седмица, каза ми, че е рано за всички неща, но пък и доста ми каза. Естествено, после ходих към 19-20 отново  :), 23 г.с. на ехокардиография при Спасов, 29-30 г.с. - Димитрова отново.
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #101 -: Септември 20, 2007, 12:27:20 pm »
3D май си е за забавление на родителите повечко  :wink: - важно е всичко да е наред с бебчетата!

Така е сигурно :) Аз нямам нищо против прегледът да е на 2Д, но записче на 3Д-то ми се искаше да имам за бабите и дядовците, че горките са и в друг град :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #102 -: Септември 20, 2007, 12:29:07 pm »
ми аз ще съм 14 седмици и 6 дни тогава,пък тя нали се прави 11-13 -та седмица.Аз си я правих първата ФМ при моята си лекарка,която е много добра и се е учила от Димитрова,но в Токуда нямат 3Д , нито правят запис,а на мен ми се ще да си имам запис на бебчо. :oops:
<br />
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #103 -: Септември 20, 2007, 12:34:17 pm »
Pippi, аз защо си мисля, че тези изследвания ги правих на първата ЖК, като се регистрирах!? Акушерката ми написа какво трябва да направя. Ти защо чак сега? Явно е различно...нямам идея.

ми сигурно щото не съм се записвала на ЖК :) при владимиров ми водят изследванията, но такова не са ми пускали. но сега ми казаха, че трябвали за раждането и, че важали 6 месеца и е по-добре по-късно да си ги направя, като наближи. и аз просто се зачудих ако може личната да ми даде направление и да си спестя някой лев за тях.

*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #104 -: Септември 20, 2007, 12:40:23 pm »
Зори честито за момчето  :D. Аз да ви кажа за СПИН-а и тея неща сега не съм си пускала по касата, а си взех от клиниката при инвитрото. Но според гина тука преди влизане в болница ще ми ги искали наново. Голяма работа още една дупка в ръката не е болка за умиране  :lol:. Личния може да дава направление за всичко само за антитела при резус (-) не може. Поне при мене беше така и аз за това се записах на ЖК, за което съжалявам сега ама това е друга тема.
За болката в една точка да ви кажа и при мен е така. Първия път като ме боля беше в дясно там имам малко проблемче с яйчника и се оказа, че идва от него. Скоро пак ме боля само, че в ляво не знам от какво е. Болката както при първия път беше ужасяваща. Толкова силна, че не да мръдна ами не можех да дишам. Моя спеше до мен, а аз не можех да се протегна да го събудя. То не че нещо щеше да направи де  :lol:. Инъче ме боли всеки ден в двата края до кокалите и мисля, че е от матката. На всяко завъртане вечер се будя ама нищо важното е, че сутрин като се събудя и бебка се размърда знам защо е всичкия тоя дискомфорт :D.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #105 -: Септември 20, 2007, 12:43:53 pm »
Аз съм разочарована от прегледа ми за малката фетална както я наричат в 13-та седмица. Единствено се радвам, че имах удоволствието да видя някои от мадамите тука :).
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #106 -: Септември 20, 2007, 13:03:46 pm »
Мерси Нахита.Аз пък останах доволна,гледаха ме обстойно,измериха гънката,казаха пола и ме гледаха на Доплер. :DТочно за това се чудя дали има смисъл 10 дена по -късна да ходя при Димитрова,ма може и да ида-поне ще има запис за бабите, дето викате вие. :lol:
<br />
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #107 -: Септември 20, 2007, 13:09:02 pm »
Аз съм ходила само веднъж на фетална морфология в 21 седмица и тогава казаха, че всико е о.к.
От два-три дни имам болки в кръста, от вчера особено в ляво и много ниско, това разтягане на таза ли означава или е нещо друго?

*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #108 -: Септември 20, 2007, 13:14:32 pm »
ми сигурно щото не съм се записвала на ЖК :) при владимиров ми водят изследванията, но такова не са ми пускали. но сега ми казаха, че трябвали за раждането и, че важали 6 месеца и е по-добре по-късно да си ги направя, като наближи. и аз просто се зачудих ако може личната да ми даде направление и да си спестя някой лев за тях.

Ами защо не си вземеш направление N3, тип 9 (за ЖК) от личния лекар, ще отидеш в някоя поликлиника или при който си избереш гинеколог, проследяващ бременни и като те запишат за първи път, ще ти пуснат всички изследвания. Ако те питат "защо чак сега?", винаги можеш да кажеш, че си била в чужбина ;)
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #109 -: Септември 20, 2007, 15:11:22 pm »
Зори супер, че са ти направили такъв обстоен преглед :D. Аз имам снимка на бебка в по-ранна седмица, но съм я показала само на един човек, на една мама от тука(мама Мини), която гушкам много силно :bighug:. Да я покажа на моите роднини е малко сложно  :?, за което съжалявам, но те ще я видят в завършен вариянт като се роди  :wink:. Таткото не можа да присъства, но най-близкия ми човек, които беше с мен на прегледа сега на ФМ бе Мишето и съм толкова щастлива, че беше до мен и съпреживя емоцийте ми. Обичам та ша знаиш :wink:  :biglove: :flower:.
Fia  ако те притеснява нещо и болката не спира най-добре кажи на лекаря си. Дано да не е нещо обезпокояващо. :)
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #110 -: Септември 20, 2007, 15:41:58 pm »
White, и аз много се притеснявах за тази болка. Боли ме вляво в областта на яйчника,болката е внезапна и много силна /като бодеж/ - чак забравям да дишам, но е краткотрайна 4-5 секунди, след което ми отминава. Бях се притеснила да не са контракции и казах на докито, но тя каза, че най-вероятно се притиска дебелото черво и нищо не ми изписа. Сега като че ли са по-редки тези болки :crossfingers:
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #111 -: Септември 20, 2007, 15:58:07 pm »
White, и аз много се притеснявах за тази болка. Боли ме вляво в областта на яйчника,болката е внезапна и много силна /като бодеж/ - чак забравям да дишам, но е краткотрайна 4-5 секунди, след което ми отминава. Бях се притеснила да не са контракции и казах на докито, но тя каза, че най-вероятно се притиска дебелото черво и нищо не ми изписа. Сега като че ли са по-редки тези болки :crossfingers:
При мен болката е непрекъсната. Особено като съм права чак ми прилошава. :? Засега се оправям с лежане и се надявам да е временно явление. Контракции слава богу нямам.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #112 -: Септември 20, 2007, 16:07:45 pm »
Мира, аз пък разбрах, че те боли отзад. Мисля, че не бива да се тревожиш за бебо, това е от разтягането на матката, и аз още имам силни болки в ляво и дясно, все едно съм в овулация, особено като ме изритат юнаците ми призлява. А и щом док те е видял, надявам се да не е нещо сериозно и ще отмине.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #113 -: Септември 20, 2007, 16:13:56 pm »
ми сигурно щото не съм се записвала на ЖК :) при владимиров ми водят изследванията, но такова не са ми пускали. но сега ми казаха, че трябвали за раждането и, че важали 6 месеца и е по-добре по-късно да си ги направя, като наближи. и аз просто се зачудих ако може личната да ми даде направление и да си спестя някой лев за тях.

Ами защо не си вземеш направление N3, тип 9 (за ЖК) от личния лекар, ще отидеш в някоя поликлиника или при който си избереш гинеколог, проследяващ бременни и като те запишат за първи път, ще ти пуснат всички изследвания. Ако те питат "защо чак сега?", винаги можеш да кажеш, че си била в чужбина ;)

ми нещо като слушам какви простотии правят докторите от ЖК и не ми се разправя... но ако личната може да ми даде едно направление за тези изследвания и си отида в кандиларов с него, не е проблем :)

момичета, айде да ви минават тези неприятни болежки по-скоро и само хубави емоции!

*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #114 -: Септември 20, 2007, 16:52:34 pm »
Ами, Пипи, дано да е така в бъдеще. Честно да ти кажа сега съм в много странен период - постоянно ми се плаче 8O. Чуя, че на някой му се е случило нещо лошо - рев, гледам тъжен филм - рев, сетя се за нещо минало - сълзи и сополи. 8O Направо да ви кажа честно - не се трая, а бях толкова силна жена. Очевидно яко ме тряскат хормоните.
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #115 -: Септември 20, 2007, 17:22:11 pm »
звучи нормално, хормони... :)
аз пък като гледам гадости по новините или някой тъжен филм и ме обзема паника, че всичко това може да се случи и на мен :( много е неприятно, но се боря усилено с това и се надявам да го преодолея скоро.
наскоро попднах на една серия на спешно отделение в което жената на д-р картър изгуби бебето си, мъжа ми веднага смени канала, ама все пак доста гадно ми беше после, и на другия ден даже... няма да го гледам вече този сериал.

*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #116 -: Септември 20, 2007, 18:00:18 pm »
Привет  :P от мен мили дами, толкова много ,ми липсваШе форум4ето през тези 14 дни докато се уредим в новото жилиЩе.
Но ве4е си имам нет и само ми трябва време , 4е да из4ета постингите на вси4ки ви.
WHITE,mila това което про4етох за твойте болки ми напомня на мойте, като бях в 17 г.с. И по то4но, бяха толкова силни, 4е ми се схваЩаШе левият крак и по4ти цялата лява страна. Ами оказа се бъбре4на криза(май бях писала де..)и най_странното беШе 4е нямах бактерии в урината.Ти прави ли си стерилна?Дано отмине бързо, 4е е много неприятно.
Ина4е Бебкае добре, не престава да ме ритка. :P
А при мен,няма много за хвалене, то от на4алото все неЩо ме боли като запо4нах с контракции, после бъбреци, схваЩане на седалиЩен нерв, радикулит а сега и хемороиди 8OНо аз съм сигурна , 4е Ще изтърпя вси4ко до края, само бебка да е добре и да се роди здрави4ка yahoo_17 :crossfingers: :babyflips:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #117 -: Септември 20, 2007, 18:02:29 pm »
Здравейте и от мен. Днес бях на извънреден преглед при доки щото на консултацията преди седмица бебо беше в доста кофти поза, а като й казах че е така от феталната на 31.08 ме извика след седмица пак. Та вече си се е обърнал както си трябва, много е шавлив само татито още не може да го усети - не знам защо, но каогато Виктор си сложи ръката на корема ми бебо се кротва и не ще да го ритне. Днес за втори път ми пуснаха ПКК и урина, а също ми взеха и кръв за антитела (А1Б-). зъбите - на мен много почнаха да ми кървят венците и си купих паста и вода LACALUT за венци и пия по две Вит. С на ден и мисля че почва да има ефект. За пазаруването - мен вече много ме сърбят ръцете за покупки обаче мъжо ми удря спирачки. Той си пада леко суеверен (аз хич не съм) и за него било още мноооого рано. Мисля обаче като вляза в 7м. да се почвам с магазините.
 
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #118 -: Септември 20, 2007, 18:14:37 pm »
Ти прави ли си стерилна?
Стерилна не съм пускала, само обикновена. И кръвната картина, и урината бяха наред. :?



"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #119 -: Септември 20, 2007, 18:33:48 pm »
Ти прави ли си стерилна?
Стерилна не съм пускала, само обикновена. И кръвната картина, и урината бяха наред. :?



Мила УАЙТИ, и при мен беШе така и кръвните наред и урината ок.Оба4е аз не можех да стоя от болки. Пусни си все пак стерилна. Ами парене при уриниране усеЩаШ ли? ЗаЩото аз запо4нах да усеЩам парене , след като пих антибиотиците :?.
Наистина много е объркваЩа тази болка, за да установят какво ми е , минах през 3 броя лекари.
Дано при теб открият то4ната диагноза, а може пък и от самото разтягане и разШиряване на матката да е или на нервна по4ва.



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ