0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните - 8ма част
« Отговор #60 -: Август 19, 2007, 15:39:10 pm »
то кървенето не е силно, получих го сега в петия месец, трае 1, 2 минути, но определно не е приятна изненада и винаги само от лявата ноздра, незнам защо така.
Май е нормално явление за бременността.
Фиа, незнам доколко е успокояващо но и при мен беше САМО от лямата ноздра. Може би е съвпадение. Все пак ако е много често явление - сподеби го с твоя лекар! Мен не ме притесняваше а и вече отшумя! :wink:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Темата на бременните - 8ма част
« Отговор #61 -: Август 20, 2007, 09:44:56 am »
И при мен имаеш кървене от носа, даже звънях на Конова, защото си бях самоназначила аспирин /преди да разбера че съм бременна/, та тя ме накара да го спра /към 13 г.с/, но просто намаля кървенето, не че изобщо спря.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Темата на бременните - 8ма част
« Отговор #62 -: Август 20, 2007, 10:52:49 am »
Каси, нормално е усещането все да ти се пиша, бебоците тежат вече и са точно над пикочния мехур. Понякога положениято се влошава и от ритничетата. Моята беба вече е с главата надолу, но някак е успяла да си сложи стъпалата под главата и това с ритниците точно там ми е много познато в момента. До раждането все ще е така, цаката му е време да мине :)

Nadyn, и пулсът е нормално да е ускорен сега, сърцето ти помпа кръв за двама и обемът на кръвта ти е увеличен. Моят пулс без да съм бременна си е като на мишка (90/мин), всички жени в семейството ми са така, а сега съм в 33 г.с. и вече нивата са около 100-105/мин, при даже възнисичко кръвно 90/60. И на това оправията му ще дойде, като родим :) Все пак посъветвай се с док докъде е нормално и кога е време да се притесняваш.

Fia, и с твоя нос рецептата за оправяне е същата :) Вероятно са слаби капиляри, но все пак консултирай се с док. При бременност всички лигавици секретират по-усилено, вкл носната. В резултат на това все ще се намери нещо малко за издухване от носа, което пък натоварва капилярите повече от обичайното. При мен има кръв всеки ден, почти на всяко духане на носа, но е по мъничко, като нишки в секрета, не е имало обилно кървене, но при по-слаби капиляри може да е по-обилно. На моята кума са такива, тя цялата бременност си хабеше по 2 пакета носни кърпички на ден само да попива кръвта.

« Последна редакция: Август 20, 2007, 10:55:53 am от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Темата на бременните - 8ма част
« Отговор #63 -: Август 20, 2007, 11:04:51 am »
Момичета, нормално е да ви тече понякога кръв от носа през бременността, просто кръвният обем е увеличен и от там артериалното налягане и при по-слаби капиляри се получава това кървене от носа. Е, ако е нещо изключително силно и необичайно, съпроводено с болки в главата - консултирайте се с лекар.
Поздрави,
Нина
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Темата на бременните - 8ма част
« Отговор #64 -: Август 20, 2007, 11:25:37 am »
На мен също ми е като, че ли хронично запушен носа  :lol: и като се почиствам има чат пат кръв. Мен ме притеснява и някаква кашлица не е постояна, а и не се чувствам настинала, много странна работа. А за усещането, че ти се ходи до ОО преди няколко дни така ми се случи като импулси сякаш ще се напишкаш отивам до тоалетна и няма нищо :lol: 8), и след малко пак сякаш ме удряше в пикучния мехур, но не усещах самите удари. Случи ми се само един ден. Все още се ослушвам за ритниче, но явно аз съм от дебелокожите и ще почакам  :wink:
Мишето няма да има достъп до нет още сигурно седмица. Каза че й е мъчно за всички и ви поздравява :).
« Последна редакция: Август 20, 2007, 11:28:00 am от naha »
*
Re: Темата на бременните - 8ма част
« Отговор #65 -: Август 20, 2007, 11:35:31 am »
на мен доста често ми се случва да ми се пишка, а да има съвсем малко, особено през нощта. мисля си че матката притиска пикочния мехур.
и кръв също ми тече от носа, но малко и само като го духам. чела съм че е нормално -и да е запушен, и да има кръв, защото по-чувствителните капилярчета не издържат на повишеното кръвообращение.

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Темата на бременните - 8ма част
« Отговор #66 -: Август 20, 2007, 11:51:07 am »
Благодаря на всички, които се включиха.
Пулса продължава да ми е висок, даже стигна 110, не знам, но
на лекар съм другата седмица.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Темата на бременните - 8ма част
« Отговор #67 -: Август 20, 2007, 12:31:37 pm »
Наде на мен също ми се струва понякога, че сърцето ми ще изкочи. Даже като лежа по гръб и сякъш поклаща цялото легло около мен. В началото се плашех, но сега гледам да не се. Ако наистина те тревожи  много се обърни към док. Гушам те  :D
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните - 8ма част
« Отговор #68 -: Август 20, 2007, 12:50:10 pm »
Привет и от мен! Моля за съвет! Отекоха ми зверски пръстите на ръцете, и не мога да си сваля пръстените/което трябваше да направя по-рано, ама ...  :bonk:/. Доктор Стаменов иска веднага кръв и урина и каза да ги накисна в ледена вода с веро. Някой да е имал същите проблеми и как се е справил, за да не се стига до рязане на пръстените. Особено мъчно ще ми е за халката, ама... :balk_149: аз съм си виновна. И стъпалата снощи бяха отекли, не можех да си обуя чехлите вкъщи даже. Благодаря ви!

Надин,  :bighug:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Темата на бременните - 8ма част
« Отговор #69 -: Август 20, 2007, 13:16:17 pm »
каси,наистина пробвай със сапунена вода,хващаш и въртиш пръстените(може малко да те заболи).до колкото знам отичането може да се дължи на албумин в орината-дано не е това.
искам да попитам момичетата коитоса пили естрофем,пълнеехте ли от него.аз започнах да се притеснявам :?преди стимулацията по всякакъв начин исках да напълнея и с триста зора стигнах до 48кг.,сега по мои изчисления съм в 6г.с. и вече съм 52кг.всеки ден тежа повече,далитова е нормално :oops:
Re: Темата на бременните - 8ма част
« Отговор #70 -: Август 20, 2007, 13:33:16 pm »
Касси, пробвай сутрин или вечер когато е по-хладно с крем повечко да ги свалиш. Иначе отичането може да е и от албумин, а може да е и от жегата. Аз доста съм отекла в краката, а нямам албумин, така че не се шашкай предварително. Но задължително си пусни каквото ти е казал доктора :wink:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните - 8ма част
« Отговор #71 -: Август 20, 2007, 13:44:53 pm »
Благодаря ви за отговорите. Ще пусна утре сутрин даже и стерилна урина, тъкмо за да видим дали антибиотика е изтребил бактериите, които имах преди 10-ина дни. Пробвах с ледената вода и верото, не става, те просто са ужасно много отекли. На златар ли трябва отида да срежа пръстените?  :(

кит кат, аз напълнях по време на стимулацията, но после свалих 5кг. точно когато пиех многото лекарства! Странно е да пълнееш от естрофема, но при всеки е индивидуално, може и да си се успокоила, че е станало бебчето и затова. Питай док все пак в сряда!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Темата на бременните - 8ма част
« Отговор #72 -: Август 20, 2007, 13:46:28 pm »
Касси моите глезени се подуха някъде преди месец и вече са си все така отекли, много са грозни милите  :P , още повече че вече изобщо не мога да си закопчавам сандалите, а и не във всички чехли се побирам,но по важното е да си пуснеш изследванията и ако те са добри, купуваш по големи чехли и това е. От време на време ги охлаждай със студена /но не прекалено/ вода и най-вече да са вдигнати, дали на столче или ти да си легнала, но това е спасението. /Халката обаче аз отдавна свалих, точно защото се страхувах от такова подуване/
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните - 8ма част
« Отговор #73 -: Август 20, 2007, 13:59:21 pm »
Касси моите глезени се подуха някъде преди месец и вече са си все така отекли, много са грозни милите  :P , още повече че вече изобщо не мога да си закопчавам сандалите, а и не във всички чехли се побирам,но по важното е да си пуснеш изследванията и ако те са добри, купуваш по големи чехли и това е. От време на време ги охлаждай със студена /но не прекалено/ вода и най-вече да са вдигнати, дали на столче или ти да си легнала, но това е спасението. /Халката обаче аз отдавна свалих, точно защото се страхувах от такова подуване/

При мен отичат не глезените, а стъпалата, имат вид на плавници, а иначе глезените са ми супер слаби по принцип и сега са си такива. Просто пръстите на краката приличат на кебапчета  :lol:! Представи си колко съм красива!  :wink: :lol: Кисна, кисна и това е. Ще търпим, къде ще ходим!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Темата на бременните - 8ма част
« Отговор #74 -: Август 20, 2007, 14:12:55 pm »
Каси, защо не пробваш с компрес с лед?
*
Re: Темата на бременните - 8ма част
« Отговор #75 -: Август 20, 2007, 14:46:20 pm »
Вас колко често ви вземат влагалищен секрет? Все говорите за бактерии, те как се изолират? А колко често ви преглеждат вагинално?

Аз май вече ясно усещам бебчо, ама не всеки ден? Нормално ли е това? В 20 г.с. съм.
[/b][/color]
Re: Темата на бременните - 8ма част
« Отговор #76 -: Август 20, 2007, 14:52:41 pm »
Каси, сутрин пръстите обичайно са по-отекли, пробвай това с ледената вода с верото в по-късен час на деня, по обяд например.

Nivear, ако няма други грижи, влагалищен секрет се взема само 1-2 пъти през бременността, но бактериите се изолират и в стерилна урина. Аз си пускам всеки месец, да ми е мирна главата.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Темата на бременните - 8ма част
« Отговор #77 -: Август 20, 2007, 14:57:38 pm »
Момичета, има ли сайт, в който да пише колко трябва да е голямо бебето в различните седмици? Моят сладур е 422 грама и е по-голям за възрастта си с 12 дни, а това определено ме притеснява, въпреки уверенията на док., че не е проблем.
*
Re: Темата на бременните - 8ма част
« Отговор #78 -: Август 20, 2007, 15:01:52 pm »
защо те притеснява?
и моят в петък като го гледахме беше с около седмица по-голям, но док каза, че няма проблем и аз не се притеснявам. каза, че ако е по-малко би могло да бъде притеснително. а и съм чувала, че при ехографа вариации от 1-2 седмици не са необичайни.

*
Re: Темата на бременните - 8ма част
« Отговор #79 -: Август 20, 2007, 15:23:35 pm »
Ами знам ли Pippi, май просто съм склонна от всичко да се притеснявам  :oops: .