0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1280 -: Септември 08, 2011, 23:23:10 pm »
айде да не се караме за въздух под налягане  :D

аз понеже полудях по съвсем друга причина (писах, но поста ми го няма) - ади имаше нещо, което изглеждаше на подкожно спукани капиляри на темето си. и докато беше ден си казвах - подкожно е, не е надуто, не я боли, но като стана 10 вечерта, тя спи, аз се треса от нерви и проверявам телефони на спешни центрове. заведох я на другия ден - подкожни спукани капиляри от лежането или нещо друго. всичко й е наред. но лекарката каза, че е много вероятно да я дразнят венците, защото макар и да няма зъби те си работели отдолу. та може и от това да е или от ваксината.

има нещо друго дето й се чудя, от няколко дни ака по веднъж на ден, обикновено следобед - привечер. по другото време има доста газове. случвало ли ви се е?, зная, че не е проблем, ама се чудя това знак, че пораства ли е или, че по-скоро има някакво неразположение? ох, само да не предизвикам пак караници, моля ви, че ще ме хване шубето да питам  :D
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1281 -: Септември 10, 2011, 09:18:12 am »
Здравейте доктор Бърди,

Моля, за вашето мнение относно поведението на едното ми дете - момченце на 3 месеца, храним се с Аптамил 1, яде по около 90 мл вода плюс три мензурки на три часа, като отскоро започнаха да правят пауза от около 5 часа вечер. Детето е ужасно неспокойно, постоянно мята ръце и крака, иска непрестанно да суче, въпреки че не е гладно, връща доста често голямо количество мляко и му хърка нослето почти постоянно. От един известен период забелязвам, че суче, суче от шишето на празен ход, като погледна млякото и 10 мл не е изял, храним се по 1 час и повече. Често се случва да не може да си изяде млякото. Храним се с биберони на Нук. Не може да си направи хубав вакуум и беберона шикалкави из устата му. Детето не може и да заспива между храненията, защото е неспокоен.
Моля за съвет.
« Последна редакция: Септември 10, 2011, 09:27:51 am от Eille »


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1282 -: Септември 10, 2011, 19:25:55 pm »
Ами аз не съм д-р Бърди,но от това което описваш сте точно като нас с рефлукс.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1283 -: Септември 10, 2011, 21:47:19 pm »
Здравейте доктор Бърди,

Моля, за вашето мнение относно поведението на едното ми дете - момченце на 3 месеца, храним се с Аптамил 1, яде по около 90 мл вода плюс три мензурки на три часа, като отскоро започнаха да правят пауза от около 5 часа вечер. Детето е ужасно неспокойно, постоянно мята ръце и крака, иска непрестанно да суче, въпреки че не е гладно, връща доста често голямо количество мляко и му хърка нослето почти постоянно. От един известен период забелязвам, че суче, суче от шишето на празен ход, като погледна млякото и 10 мл не е изял, храним се по 1 час и повече. Често се случва да не може да си изяде млякото. Храним се с биберони на Нук. Не може да си направи хубав вакуум и беберона шикалкави из устата му. Детето не може и да заспива между храненията, защото е неспокоен.
Моля за съвет.
За вакуума- опитайте с биберони на "Кико". Надявам се няма някакви други причини за да не се храни добре от биберона... .
Може да опитате да дадете Хумана АР вместо това АМ, което давате сега.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1284 -: Септември 10, 2011, 22:05:22 pm »
Eille,може и дупката да му е вече малка.Не познавам Нук,но вземи следващия им  номер.За да се храни толкова дълго и да суче без да изпива много,ми прилича точно на това.Иначе за повръщането,не знам...
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1285 -: Септември 11, 2011, 07:22:20 am »
ПО повод биберона аз пък имам друг въпрос, който  все се канех да питам тук и сега Фибо ме подсети. Значи, ако кърмех , на гърдата не и се промянят „дупките“. Защо тогава да трябва да променям дупките на бибероните? Следвайки тази логика, аз на Ивана никога не и ги промених - 8 месеца си кара с едни и същи и не ми се стори да и е проблем. Основната причина да не ги променя беше, че кърмех и дохранвах до 6тия месец. Ако беше само на шише бих ги сменила, че да ми е по-лесно. Според мен това е за улеснение на майката, че да става по-бързо, когато вече има капацитета да поема по-голямата струя. Поне така си мисля, но не знам дали има някаква друга причина.

Боби
« Последна редакция: Септември 11, 2011, 07:24:51 am от Bobbie »


  
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1286 -: Септември 11, 2011, 08:52:38 am »
Докторе, Хумана АР в БГ няма. Купих Аптамил АР. Междудругото при него повръщането не е на фонтан, но все пак не е изтичане. Бибероните на нук са за мляко за възраст 0-6 месеца.


*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1287 -: Септември 11, 2011, 15:14:02 pm »
ПО повод биберона аз пък имам друг въпрос, който  все се канех да питам тук и сега Фибо ме подсети. Значи, ако кърмех , на гърдата не и се промянят „дупките“. Защо тогава да трябва да променям дупките на бибероните? Следвайки тази логика, аз на Ивана никога не и ги промених - 8 месеца си кара с едни и същи и не ми се стори да и е проблем. Основната причина да не ги променя беше, че кърмех и дохранвах до 6тия месец. Ако беше само на шише бих ги сменила, че да ми е по-лесно. Според мен това е за улеснение на майката, че да става по-бързо, когато вече има капацитета да поема по-голямата струя. Поне така си мисля, но не знам дали има някаква друга причина.

Боби

По същата тази логика и аз сега като купих ново шише(Нук), защото от няколко дни го дохранвам, че кърмата ми намалява, взех с биберон единица и той си хапва без никакъв проблем. И сега се чудя има ли смисъл да купувам двойка?
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1288 -: Септември 11, 2011, 17:13:09 pm »
Ами за биберона - според мен се получава нещо такова - с порастването на детето се засилва и смукателната му сила.При по-малки дупки,по-силното засмукване пречи на навлизащия въздух и млякото не тече.
Ние лично сменихме "99" вида биберони и дупки.Най-вече защото той така и не се научи на накрайник.От накрайниците се давеше много,защото дърпа силно.До 6м аз дохранвах с Нуби 1чка,после минахме на гъстото НАН Транзит и давах с 2ка.От там нататък беше малък кошмар - Авент 1-2-3,Нуби с дупка "детелинка",Томи Типе...
В момента водата си още пие с Авент 4ка,а млякото с Нуби силиконов накрайник.
Не е за майката улеснение,за детето е.Ако се задъхва,пие по час на хранене и се сърди...
Колкото до гърдата,Боби,няма нищо общо с шишето,там принципа на потчане е различен.
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1289 -: Септември 11, 2011, 17:21:56 pm »
Аз съм с Нук от самото начало. Размерите на бибероните им са "S", "М" и "L". Имам и S, и М биби и ги смянам безогледно; никаква разлика не виждам, нито с кърмата преди, нито с АМ сега - като си е в настроение, изпомпва за минутка през коя да е биба; като не иска да яде, и да отрежа върха на биберона - няма да стане :-)
Да не говорим, че по мои наблюдения стерилизирането им променя и формата, и отвора.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1290 -: Септември 11, 2011, 17:27:58 pm »
Ние сме с биберон Чико с 3 различни дупки едновременно и съм супер доволна  :)!






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1291 -: Септември 11, 2011, 17:32:29 pm »
Аз съм с Нук от самото начало. Размерите на бибероните им са "S", "М" и "L". Имам и S, и М биби и ги смянам безогледно; никаква разлика не виждам, нито с кърмата преди, нито с АМ сега - като си е в настроение, изпомпва за минутка през коя да е биба; като не иска да яде, и да отрежа върха на биберона - няма да стане :-)
Да не говорим, че по мои наблюдения стерилизирането им променя и формата, и отвора.

 Има разлика при даването на вода. От S водата не тече на струйка, за разлика от М.
 Точно щях да пиша, че шишетата на Нук се продават с биберони "М", които са за мляко...
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1292 -: Септември 11, 2011, 17:40:26 pm »
Не,не,нямам впредвид ако не иска да яде,а ако се храни бавно,неспокойно и се задъхва.
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1293 -: Септември 11, 2011, 20:52:09 pm »
Колкото до гърдата,Боби,няма нищо общо с шишето,там принципа на потчане е различен.
Знам, ама мисълта ми е, че гърдата си е същата през цялото време и не тече по-силно като расте детето. Защо тогава бибероните да трябва да са различни? 
Така или иначе с Ивана не смених и не е имало проблем. Тя до последно си беше с най-малкият номер и след това директно мина на чаша с накрайник.

Б.


  
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1294 -: Септември 11, 2011, 22:33:06 pm »
Tече по-силно,защото бебето засмуква по-силно.Както напр в началото едно кърмене може да протича и 20мин,а след 8м и 5мин.Пак зависи и от бебето де,колко е силно,ящно,будно...сещаш се.
Може би Ивана е усетила как да регулира смученето си.Борко до ден днешен се дави от големите дупки.Той просто си суче/смуче с много голяма сила и ако дупката е малка,не тече.А ако е голяма,дави се...
Сега попаднах в БГ на едно шише с накрайник на МАМ,който се регулира от вътре.Има една "клапичка" и е на нива.Сега пием вода от там,но пак се дави.А биберона на авент(4ката) вече му иде малък явно,че едно пъшкане и задъхване пада докато пие вода :?
А бе,ще се намери решение...май ще почвам да го уча на чаша вече.Но засега ми отказва вода от там.А не искам да го притискам,защото пие мн добре вода(от биберона).До 600-700мл на денонощие,а в БГ лятото и повече...
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1295 -: Септември 11, 2011, 23:08:28 pm »
Докторе, Хумана АР в БГ няма. Купих Аптамил АР. Междудругото при него повръщането не е на фонтан, но все пак не е изтичане. Бибероните на нук са за мляко за възраст 0-6 месеца.

Eille , за да има ефект трябва да мине известно време. С няколко хранения няма как да спре повръщането. Ние бяхме със същия проблем. От Аптамил АР малката се запече, иначе й харесваше много. В момента сме на НАН АР. Проблемите ни приключиха окончателно може би 2седмици след започване на приема му. При всеки естествено е индивидуално. Дано скоро приключат проблемите ви   :)
Натали ако дохранваш по-добре остани на 1-ка, че са големи хитруши малките и бързо свикват на лесното, да не откаже кърмата малкия.

Tече по-силно,защото бебето засмуква по-силно.
Това щях да напиша и аз. Другото което е при мен, че дупките се променяха  :lol: В началото течеше от 2-3, а после заприличах на цедка  :lol:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1296 -: Септември 11, 2011, 23:47:50 pm »
А бе,ще се намери решение...май ще почвам да го уча на чаша вече.Но засега ми отказва вода от там.А не искам да го притискам,защото пие мн добре вода(от биберона).До 600-700мл на денонощие,а в БГ лятото и повече...
Fibo,не знаех, че едно кръмене може да бъде 5 мин. Ние винаги сме се хранили по половин час, защото кърмата ми беше малко. Вероятно затова е било така, че не е имала проблем с малките биберони, знам ли.  
Като започне да пие от чаша ще се родиш, поне на мен много добре ми дойде. Сега това малкото започвам да го уча от 6м ( дори се чудя дали и по-рано да не пробвам) и надявам се за около месец да се научи, че просто мразя да мия биберони.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1297 -: Септември 11, 2011, 23:58:23 pm »
здравейте, искам да ви питам, вашите бебета върнаха ли си нощното хранене по някое време. ади си откарваше по 6, понякога 8 часа сън през нощта, сега почна да се буди на 4, суче малко и после си заспива пак. не зная дали не й стига кърмата, защото тя суче само от едната гърда и заспива, рядко успявам на последното хранене да й дам от двете или е понеже я тормозят венците да спи по-неспокойно и да се събужда. нямам как да й дам оризово брашно (четох в предишни теми, че е чудодейно :)), защото е само на кърма и ми отказва биберона до сега. ще съм благодарна за споделяне на опит. а и още нещо - наистина ли е важно за храносмилателната им система да си почива 8 часа. в нещата, които аз съм чела не намирам такива тези, дали отново опираме до оригиналната гледна точка на бг педиатрите?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1298 -: Септември 12, 2011, 00:13:38 am »
здравейте, искам да ви питам, вашите бебета върнаха ли си нощното хранене по някое време. ади си откарваше по 6, понякога 8 часа сън през нощта, сега почна да се буди на 4, суче малко и после си заспива пак. не зная дали не й стига кърмата, защото тя суче само от едната гърда и заспива, рядко успявам на последното хранене да й дам от двете или е понеже я тормозят венците да спи по-неспокойно и да се събужда. нямам как да й дам оризово брашно (четох в предишни теми, че е чудодейно :)), защото е само на кърма и ми отказва биберона до сега. ще съм благодарна за споделяне на опит. а и още нещо - наистина ли е важно за храносмилателната им система да си почива 8 часа. в нещата, които аз съм чела не намирам такива тези, дали отново опираме до оригиналната гледна точка на бг педиатрите?
За друго не знам какво да те посъветвам,защото аз  през нощта не кърмя, а храня с шише,  но това за 8те часа почивка знам, че не е вярно.

Б.


  
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1299 -: Септември 12, 2011, 00:15:34 am »
Боби,ако знаеш,имала съм хранения и от по 3мин и весело бебе 3-4ч.Ама тая радост я усетих чак към 7/8м :lol: Преди това и ние се мляскахме по 20-30мин,да не казвам че като отнесе плувката и не можех да го събудя.Дори консултантката не ми вярваше и идва на наблюдение,е ми и тя не успя да го задържи буден едно пълно кърмене.Но той си беше мъничко бебче,сънливко и безсилно(не слабо,щото на 3м беше вече почти 7кг).Как да е,да не спамя вече...

Ели,когато Борко стана на 4-5м започнах да дохранвам през нощта,а на 6м му заместих изцяло нощното кърмене с АМ.Не знам при Ади дали е така,може и зъбки да са,да и е некомфортно нещо.Изчакай,бих казала,поне седмица за да видиш за какво става дума...

пп Опа,повторили сме се с Боби...Тва за 8те часа и тук го пропагандират тук там,ама и аз не вярвам в него...
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!