0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1200 -: Август 12, 2011, 15:50:27 pm »
Хм, явно само във Варна на пазара има български плодове и зеленчуци...
Купувам от пазара и подхождам точно по начина описан от Мини. Винаги питам дали става за малки деца. Все още има малко човечност у хората и са ми казвали, ако не става, или ми дават подходящото.
Има "планини" от тях.
И десетки сергии да избереш каквото ти "душа иска".  Даже тук няма такива селски пазари... .
Това имам предвид и аз, докторе. Винаги може да се намери нещо добро и подходящо за децата, особено когато е сезон.
Отделно с питане на познати, може да се понамери и нещо наистина домашно. Та колко яде едно дете...
От месец сме в нова квартира. На пейката пред блока всеки ден има някоя баба или дядо, които продават домашни домати, праскови, мед и т.н. Комшийката ми каза, защото вижда, че сме с малки деца. Отделно всяка сутрин, тръгвайки на работа гледам хора с бутилки да чакат за домашно мляко. Та мисълта ми е, че и в големия град, може да се намери "селско" производство без да имаш роднини на село. И да са пръскани, хората са си ги сяли основно за своя консумация, не вярвам някой да иска сам да се трови.
Мини, много си права с последното, напоследък се запознах с доста такива майки...
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1201 -: Август 12, 2011, 15:55:56 pm »
Мими, за плодовете и зеленчуците съм съгласна, обаче от това домашно мляко дето го продават в съмнителни бутилки направо то багажника на колата, много ме е страх  :?
От такова месо - също.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1202 -: Август 12, 2011, 15:57:14 pm »
О, да, Коки, просто го дадох като пример, макар, че има поне по 5-6 човека всеки ден, явно всичко си е наред и с млякото.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1203 -: Август 12, 2011, 16:14:09 pm »
моите деца например проядоха кисело мляко едва след като аз почнах да подквасвам
купувам го от верига магазини, които разполагат със собствена мандра и имат затворен цикъл на доста от стоките- месо, млечни продукти, дори и готвени ястия, които те приготвят от произведената продукция
просто проучете,питайте- така стават нещата
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1204 -: Август 12, 2011, 16:44:21 pm »
Мими, за плодовете и зеленчуците съм съгласна, обаче от това домашно мляко дето го продават в съмнителни бутилки направо то багажника на колата, много ме е страх  :?
От такова месо - също.
И с право те е страх. Аз лично домашно мляко от пазара никога не бих си купила .... в бутилка от Кока-кола. Всъщност би трябвало да е забанено със закон да се продава мляко без хладилник и в шишета събрани кой знае от къде.

Б.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1205 -: Август 12, 2011, 17:57:45 pm »
Мими, за плодовете и зеленчуците съм съгласна, обаче от това домашно мляко дето го продават в съмнителни бутилки направо то багажника на колата, много ме е страх  :?
От такова месо - също.
И с право те е страх. Аз лично домашно мляко от пазара никога не бих си купила .... в бутилка от Кока-кола. Всъщност би трябвало да е забанено със закон да се продава мляко без хладилник и в шишета събрани кой знае от къде.

Б.

С право те е страх, но всеки има глава на раменете да мисли. Аз съм против толкова забрани - върви доказвай, че е току що издоено или докарано. Ами хората по селата, където това е редовен начин да се снабдяват с хубаво и евтино мляко едни от други?
И на домашната ракия запори разни... И прекомерното надничане на властта в паницата и чашата на хората не е добро.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1206 -: Август 12, 2011, 21:14:00 pm »
С право те е страх, но всеки има глава на раменете да мисли. Аз съм против толкова забрани - върви доказвай, че е току що издоено или докарано. Ами хората по селата, където това е редовен начин да се снабдяват с хубаво и евтино мляко едни от други?
И на домашната ракия запори разни... И прекомерното надничане на властта в паницата и чашата на хората не е добро.
И какво като имаш глава, нали все пак трбява и да си запознат с дадена материя, че да вземеш информирано решение.

 Никой не е казал да се забрани, а да има правила - не да продаваш мляко от багажника, при летни температури и да го сипваш в шишета, които си събрал от кофите. Хората по селата се познават един- друг, но като дойдат на пазара и продават подобни стоки и никой не ги знае какви са, ако стане нещо няма никаква отговорност. Продавай си на познати и без правила, но иначе не смятам, че е редно. И за домашната ракия също. Аз съм се тровила от 50мл, мъжът ми също. Ние сме късметлии, но много не бяха и не малко умряха точно от неконтролирана домашна ракия. Сега домашно производство пия само на свекър ми или ако ме почерпят някъде, но никога няма да си купя от непознат.

Б.


  
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1207 -: Август 13, 2011, 15:01:50 pm »
Доктор Бърди, искам да попитам сега след като спряхме плодовите в бурканчета и си ги правя аз, да започвам ли с зеленчуковите или трябва да изчакам и отшуми рефлукса? Той е на плодови вече 20дни.
От вчера има лека температура 37- 37.2 но не постоянна, а един два пъти на ден. Само веднъж съм дала Панадол и то 2.5мл.  Водихме го на лекар и казаха, че е от зъбите. Гърлото и гърдите били чисти.
Вие какво мислите?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1208 -: Август 13, 2011, 17:15:45 pm »
Яде ли добре плодовете?

След седмица... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1209 -: Август 13, 2011, 21:42:56 pm »
Яде ли добре плодовете?

След седмица... .

Да. Хапва си ги с наслада и за още пита. :D
За сега сме въвели круша, ябълка и сливи(бяха от бурканче, след това не съм давала). Какво да въведа след тях или за сега тези са достатъчни?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1210 -: Август 14, 2011, 02:09:20 am »
Банан, праскови ( безмъхести).
Бананът не е "алергична" храна, както много твърдят това в Бг.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1211 -: Август 14, 2011, 12:23:12 pm »
Банан, праскови ( безмъхести).
Бананът не е "алергична" храна, както много твърдят това в Бг.

Благодаря Ви, докторе.
Да и банан съм дала, но беше от бурканче, а сега за да го дам как трябва да го приготвя? Предполагам, че не може суров.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1212 -: Август 14, 2011, 13:55:47 pm »
Суров. Около 2 см дължина. С другите плодове... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1213 -: Август 14, 2011, 16:06:16 pm »
Суров. Около 2 см дължина. С другите плодове... .

Много Ви благодаря, докторе.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1214 -: Август 15, 2011, 11:09:45 am »
Натали, мисля, че и диня може (ако бъркам, моля д-р Бърди да ме поправи). Тя е доста мека, само семките махаш и може да я настържеш на най-едрото на рендето.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1215 -: Август 17, 2011, 00:44:42 am »
Здравейте,
малчо (на 9м) от вчера е със запушен нос, а от днес и Т - 38,4. Водих го на преглед и диагнозата на педиатърката е херпангина, но ме притесни назначеното лечение. Изписа изопринозин 2 пъти по половин таблетка (той е 8880 - теглен миналия ден) и mercurius solubilis 3 по 5 гранули. За състава на хомеопатичното лекарство намерих това като информация - "Mercurius solubilis (разтворим живак приготвен от живачен нитрат, азотна киселина и метален живак). "
Докторе, ще съм благодарна да споделите мнението си и за двете лекарства.

п.с. досега съм дала една доза Нурофен (2,5мл), а нослето почиствам колкото мога с физиологичен разтвор и помпа + олинт 2 пъти на ден преди сън и съм в чуденка дали да да давам и останалите неща и ако не тях, какво друго :?

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1216 -: Август 17, 2011, 01:04:39 am »
Не е нужно да давате тези неща... .
Отит?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1217 -: Август 17, 2011, 01:25:59 am »
Докторе, благодаря за бързия отговор!
Изобщо не е преглеждан за отит, но меря Т с термометър с накрайник за ухо и не протестира, ако това изобщо може да е критерий  :? Проблема е с почистването на нослето, трябва задължително аз или баща му да го държим здраво, иначе няма шанс това да се случи.
Ако диагнозата на педиатърката е вярна, нужно ли е нещо друго или продължавам само с нурофен, ако отново има Т?

На каката давам изопринозин от 2 дни, беше с Т 38,6 еднократно и след това повече не вдигна. Няма никакви други симптоми, днес изглежда напълно здрава, но педиатърката каза да продължавам да давам до края на седмицата 3 пъти по половинка. Предполагам трябва да го спра?

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1218 -: Август 17, 2011, 01:49:42 am »
Не се дават антипиретици без нужда.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1219 -: Август 17, 2011, 03:35:32 am »
Благодаря!
Т вече е 39.7, дадох 5 капки хексалгин.
Друго да давам ли?