0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1180 -: Август 11, 2011, 17:11:10 pm »
Мен ме е страх да купувам от пазара. Откъде да знам с какво са пръскани, няма никакъв контрол, плодовете и зеленчуците нямат никакъв вкус, не са и бг производство. Как да го дам на детето?

Да. И на мен това ми е проблема и сега след написаното от Бърди тотално зациклих.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1181 -: Август 11, 2011, 17:58:27 pm »
Д-р Birdie, имам нужда от съвет...

Хриси е на кърмене и дохранване след първия месец, защото качи 330гр.Сега е на възраст 2 месеца и 9 дни. Започнах дохранване с НАН,  с това я бяха захранили в родилното. На пробните кърмения се оказа, че изсуква 70-80гр. кърма останалото добавям с АМ. Като беше на кърма акаше по 6-8 пъти на ден. Но на втората седмица от дохранването(вече почти на два месеца) започнаха колики и запек.   През нощта се гърчи, ръмжи и пръцка, акаше на 3 дни многоооо обилно.  Говорих с педиатъра посъветва ме да минем на НАН sensitive но тя изобщо не искаше да го яде. Прочетох доста инфо в нета и реших да го заменя с Аптамил Имунофортис, вече привършва една кутия от 900гр. коликите почти изчезнаха, започна да ака през ден но пак с дискомфорт докато свърши. Вчера бяхме на консултация, наваксала е килограмите, вече е 5650гр - 59см. като се има предвид, че роди 3650глр. изписаха я 3470гр. а на първия месец беше 3800гр.  Личния лекар ме съветва да сменя Аптамила с Милумил, за да нормализира акането да е всеки ден. Аз нещо не вярвам, че ще има такъв ефект това АМ. Чудя се ако правя замяна какъв е оптималния вариант!? Много хубави отзиви прочетох в нета за Лактана Био.  :?: 

Ще съм благодарна  да споделите Вашето мнение!  :lovedock:
Не сменяйте АМ с друго.
Ще се адаптира още по-добре след седмица, две.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1182 -: Август 11, 2011, 17:59:53 pm »
Мен ме е страх да купувам от пазара. Откъде да знам с какво са пръскани, няма никакъв контрол, плодовете и зеленчуците нямат никакъв вкус, не са и бг производство. Как да го дам на детето?
Традиционната Бг МАНИАКАЛНА подозрителност. Към всички, всичко.
От "планините" домати, картофи, моркови- всичко е "пръскано", всичко е "негодно".

Не може да се живее така, просто.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1183 -: Август 11, 2011, 18:15:17 pm »
Д-р Birdie,

благодаря за съвета.  :D Аз също не бях убедена, че е необходимо да правя замяна на АМ сега.

Хубава вечер Ви желая!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1184 -: Август 11, 2011, 18:24:07 pm »
ами купувайте от познати, или пък не от сергии пълни със зеленчуци, а от баби и дядовци, изкарващи по шепа плодове :) със сигурност те не използват вещества за по-висок добив на продукция
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1185 -: Август 11, 2011, 18:57:54 pm »
Абе и за това с веществата не е съвсем така. В днешно време (а и прадядо ми, да сме точни) ако не пръскаш поне с обикновен син камък, продукция няма да дочакаш - първият дъжд убива всичко. А и друго ме гризе: прекаленото предпазване докъде ще доведе? Като тръгне на ясла/детска градина/училище какво ще стане? Цял живот само "био" няма да може да докопа - както и няма да си мие ръцете на 10 минути, та да вървя с мокри кърпички подире му непрекъснато май няма да има смисъл... Все си мисля, че ако отбягвам най-нитрато-известните неща, останалото все ще успее да не го отрови; баби и дядовци в София няма отде да намеря... В чуденка съм и аз, защото след по-малко от месец почваме захранване.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1186 -: Август 11, 2011, 19:34:29 pm »
.   През нощта се гърчи, ръмжи и пръцка...

 и нашия юнак прави така. ние сме само на кърма. дали е от коликите?!. Всъщност забелязала съм, че става като го сложа в хоризонтално положение...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1187 -: Август 11, 2011, 19:56:39 pm »
Mini,като казваш за по-восок добив предполагам имаш предвид нитрати. Мен много повече ме притесняват пестицидите, а от нитратите опасността е (според мен)доста преекспонирана, защото и естествената тор е нитрати пък никой не вика срещу нея. Достатъчно е да натрупат яко тор и все едно са нахвърляли нитрати.
А за пестицидите това си е мое притесняние, но не знам някой да не ползва пестициди въобще. Всички си пръскат продукцията инае ще си загубят реколтата. Така че от тях не можем да избягаме, ама поне ако може да е по-малко би било добре.

Боби


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1188 -: Август 11, 2011, 22:44:24 pm »
Какви гори, какви планини? За жалост не живея в гората, това дето го продават няма никакъв вкус! Едно време у германско съм яла такива гумени плодчета и зеленчучета, тука все още си бяха ОК.

Боби, при вас с какви плодове и зеленчуци храните бебетата? Вие, така като пример за (не)хранене  :wink:.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1189 -: Август 11, 2011, 23:04:37 pm »
А пък сега в Германско са вкусни зеленчуците, а тук ги развалиха! Явно там ги натискат на тема качество, та храната им е много вкусна. Плодовете и зеленчуците също.


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1190 -: Август 12, 2011, 01:03:14 am »
Боби, при вас с какви плодове и зеленчуци храните бебетата? Вие, така като пример за (не)хранене  :wink:.
За другите не знам, но аз за Ивана купувах био бурканчета и сега гледам каквото се намира да купувам био, но не всичко има. Аз лично смятам че ми е по-сигурно да купя бурканче, на което пише, че е био, от колкото да и готвя сама неща, чиито съставки са изписани на три реда.
Плодовете и зелечуците са пластмасови,когаото ги купуваш извън сезона. Няма как да са други. Ако купуваш сезонни плодове и особено, ако са локално произведени, тогава са вкусни. Ама иначе няма как нещо да е призведено на другия край на континента, да пътува не знам колко си време и да има вкус - ми няма да има, защото ги късат зелени. 
Теб те е страх да купуваш от пазара, ама все пак нали от някъде трябва да ги купуваш. Освен ако не смяташ сама да си ги гледаш :-).

Б.
« Последна редакция: Август 12, 2011, 01:09:32 am от Bobbie »


  
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1191 -: Август 12, 2011, 07:37:37 am »
Здравейте д-р Бърди,

Искам да попитам какво е вашето мнение относно лечението на пъпната херния с лепенки? Имам близнаци, родени в началото на 36 г.с. с тегло 2300 и 2450. И двамата имат пъпна херния, като едното дете има и ингвинална херния. До появата на ингвиналната херния личната лекарка им лепеше лепенки на пъпчетата. После се консултирах с двама детски хирурзи, които казаха, че няма смисъл да лепя и да не го правя при детето с ингвиналната херния. Това, което ми обясниха е, че при 80% от децата пъпната херния сама се затваря, защото пъпния пръстен продължавал да се затваря и след раждането на децата. Личната лекарка от своя страна, е на мнение, че задължително трябва да лепя и че няма да им мине без лепенки.
Ингвиналната херния ще е оперираме след 6 месечна възраст на детето.
Благодаря и хубав ден!


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1192 -: Август 12, 2011, 13:50:36 pm »
Ами, Боби, сега е сезона на плодовете и зеленчуците, но прасковите от магазина нямат никакъв вкус, доматите и краставиците също. Защото са внос. Нямам село. Все ще дойде време да яде от тях, няма как.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1193 -: Август 12, 2011, 13:56:10 pm »
Хм, явно само във Варна на пазара има български плодове и зеленчуци...
Купувам от пазара и подхождам точно по начина описан от Мини. Винаги питам дали става за малки деца. Все още има малко човечност у хората и са ми казвали, ако не става, или ми дават подходящото.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1194 -: Август 12, 2011, 14:16:09 pm »
На село майкини и братовчедите ми имат, домати, краставици, картофи, моркови, боб, салати, грозде и каквото може да се гледа. Пръскат с препарати и "отрови" точно защото ако не го правят няма да има нищо. 4 години подред сеят картофи и сляпо куче ги измъква всичките, оставя им по 1 кофа дребни като сливи. Тази година заедно със сеитбата, сложиха и отрова и тор. Преди 2 дни майка ми ми донесе една торба картофи големи като юмрука ми и всякакви други зеленчуци. Честно казано, като отида на пазар не питам кой с какво си е пръскал реколтата. Избирам по-хубавото и спокойно си готвя на децата. Докато бяха записани на кухня също не знам какво точно слагат в храната, макар да "носят отговорност" за здравето на децата.
Понеже съм отрасла по селата си, като отида на пазар познавам кой домат е "селски" и зрял на слънце. Не, че не ядем и други. Аз поне не се вглеждам прекалено и наистина не испитвам притеснения когато давам на децата.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1195 -: Август 12, 2011, 14:48:22 pm »
Раши, не знам къде в Германия си яла вкусните зелен4уци. Ако е от турските магазини - да, но ина4а са ужасни. И как да е ина4е, като краставиците идват от Германия, Белгия и Холандия, където по4ти целогодишно вали. Плодовете са по-добре. В момента съм във Варна и пазарувам от магазин4е за плодове и зелен4уци. Разликата е огромна. Много са вкусни.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1196 -: Август 12, 2011, 15:05:26 pm »
Ами, Блу, в южна Германия, на границата с Франция. Като се замисля там може да са били хубави щото са по на юг и може да са им е я френски, я испански зарзавата.  :)


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1197 -: Август 12, 2011, 15:13:10 pm »
Здравейте д-р Бърди,

Искам да попитам какво е вашето мнение относно лечението на пъпната херния с лепенки? Имам близнаци, родени в началото на 36 г.с. с тегло 2300 и 2450. И двамата имат пъпна херния, като едното дете има и ингвинална херния. До появата на ингвиналната херния личната лекарка им лепеше лепенки на пъпчетата. После се консултирах с двама детски хирурзи, които казаха, че няма смисъл да лепя и да не го правя при детето с ингвиналната херния. Това, което ми обясниха е, че при 80% от децата пъпната херния сама се затваря, защото пъпния пръстен продължавал да се затваря и след раждането на децата. Личната лекарка от своя страна, е на мнение, че задължително трябва да лепя и че няма да им мине без лепенки.
Ингвиналната херния ще е оперираме след 6 месечна възраст на детето.
Благодаря и хубав ден!
Лепенето при пъпните хернии се изостави от 2-3 години.
НЕ се лепи НИЩО, що се отнася до ингвиналната херния!

Нужно е особено внимание и за двете- ако детето е много неспокойно- винаги имайте пред вид "заклещването"  ( и на двете, по-често- пъпните)като причина!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1198 -: Август 12, 2011, 15:14:45 pm »
Хм, явно само във Варна на пазара има български плодове и зеленчуци...
Купувам от пазара и подхождам точно по начина описан от Мини. Винаги питам дали става за малки деца. Все още има малко човечност у хората и са ми казвали, ако не става, или ми дават подходящото.
Има "планини" от тях.
И десетки сергии да избереш каквото ти "душа иска".  Даже тук няма такива селски пазари... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1199 -: Август 12, 2011, 15:36:40 pm »
Ама неизбежно е реколтата да се пръска и да се тори, моля ви се- никой не е писал подобно. Но предпочитам торта да е от краварника в двора на стопанина, отколкото да ям генномодифицирано, торено с химически създадени препарати, и пръскано с безброй антибиотици. Друг е въпроса, ако ви мързи да готвите и си търсите причина да купувате готови пюрета :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит