0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
  Доктор Бърди, точното наименование на новата ваксина, заместваща Пентаксим, е  Infanrix-IPV+HIB.  Какво мислите Вие?  Напълно съвместими ли са двете?  Можем ли да поставим 3 доза от новата ваксина или да си купим Пентаксим?  Какво ще ме посъветвате?
   Благодаря!

Същото. От друга фирма.
Добра е и са взаимозаменяеми. И двете са ДТаК+Полио+Хиб >> 5 ваксини в едно.


 :)

 :oops: Писали сме едновременно с д-р Бърди
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Благодаря много за бързия отговор Д-р Birdie!  :lovedock:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Здравейте Д-р Birdie,

имам въпрос към Вас.Ваксините симфорикс и  инфанрикс тук в БГ се слагат на един ден едновременно.Според Вас удачно ли е това или е по-добре да се поставят по различно време, примерно след една седмица да се постави другата ваксина.Благодаря предварително.

Поздрави
elora_cat, ние слагаме ваксините през 14 дневен период. Никога по едно и също време.

deep, повечето лекари съветват да се слага ж. Ние сме слагали такава, не е имало ниакъв проблем.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Здравейте доктор Бърди!

Имах притеснения, че фонтанелата на дъщеря ми е затворена, вие казахте да погледна кривата на обиколката на главичката, понеже нямах никакви данни, днес помолих сестрата на педиатъра ни ( той е отпуск) да ми напише какви мерки има записани, но аз не мога да  се оправя с кривата, моля за вашата помощ
Дъщеря ми е родена на 01.11.2010, мерките са:
14.02.2011-41см.
24.03.2011-41см.
28.04.2011-42.5см.
03.06.2011-43см.
04.07.2011-43.5см.
29.07.2011-43.5см.

Предварително ви благодаря.
Поздрави Йоанна.


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*
Елора, нашата педиатърка слага двете ваксини едновременно.


*
Защо навсякъде действат различно с тези ваксини?На нас отделно ни правиха Пентаксим/аз не съм го купувала/ и с около 10 дни разлика ,а може и повече да бяха  ни правиха Синфлорикса.И ние не сме имали проблем,освен запушеното носле после.
И да попитам миете ли дупетата сле акане със сапун?Аз май се престаравам и миех допреди,със сапун на Бочко и не сме имали проблем.Но от 3 дни смених с Тео бебе и по дупето му излязоха пъпки с бяло връхче? :?Сега спрях сапуна и мия само с вода ,ама знам ли ?Пъпчиците са само по дупето
Д-р Бърди моля  и за  вашето мнение!Предварително Ви благодаря

moniks_s при нас се слагат отделно, защото сме недоносени, за да не се претоварва организма.
Аз мия с течен сапун на Хипп след акане и сутрин след ставане от сън.


Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Няма изискване за особен начин на приложение на ваксините по причина недоносенност.
Няма във ваксинационните практики термин "претоварване на организма от ваксини", защото просто такова нещо не съществува.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Ох, не боравя с лекарски термини...става въпрос, че децата са с по-слаба имунна система и за това при нас бият ваксината на 2 пъти и казах, че нашия лекар така препоръчва.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Няма просто такова нещо... :)
С разделното поставяне само се намаляват вероятните странични ефекти.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Здравейте доктор Бърди!

Имах притеснения, че фонтанелата на дъщеря ми е затворена, вие казахте да погледна кривата на обиколката на главичката, понеже нямах никакви данни, днес помолих сестрата на педиатъра ни ( той е отпуск) да ми напише какви мерки има записани, но аз не мога да  се оправя с кривата, моля за вашата помощ
Дъщеря ми е родена на 01.11.2010, мерките са:
14.02.2011-41см.
24.03.2011-41см.
28.04.2011-42.5см.
03.06.2011-43см.
04.07.2011-43.5см.
29.07.2011-43.5см.

Предварително ви благодаря.
Поздрави Йоанна.
Дайте данните на педиатъра Ви, и го помолете да ги сложи на кривите.
Ако има проблем, или "питанка"- пишете.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Благодаря Николина!Може и на Тео да ги слагаше отделно по същата причина-роди се 20 дни по-рано

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Аз поставям всички ваксини отделно, точно заради вероятността от повече странични ефекти. Давала съм по две само, когато е имало орална ваксина. Все още не съм сложила Варицелата за една годинка, защото първо беше пентаксим-а на 12 м, после за морбили, паротит, рубеола на 13м и сега чакам да стане на 14м да бием варицелата. А на децата тук тези триете им ги бият наведнъж, но аз за всеки случай така реших.


Боби
« Последна редакция: Юли 30, 2011, 15:10:53 pm от Bobbie »


  
На нас ни ги бият както се падне,само веднъж са били заедно и двете ваксини роди се 1 месец ( без два дни ) по рано.
 За дупето,до вчера миех с мустела след всяко акане и сутрин след ставане от сън,не съм имала проблеми.Сега от днеска купих Бочко та да видим дали ще се отрази добре :).
 Иначе почнах да мажа само вечер след баня дупето с крем,или ако видя нещо нередно :).
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Здравейте!
Имаме проблем със смукането на пръстчето. Бебето ми е на 7 месеца и заспива само с пръстче в уста. Преди давах залъгалка, но сега само си играе с нея и въобще не я засмуква. Споделете опит в отказването! Страхувам се да не изкривим зъбките, които ни предстои да излязат
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Здравейте,имаме си афти на езичето на единия юнак,а с педиатърката не мога да се свържа дайте съвет и проблем да го види утре,че днес едвали ще я открия
*
Иси,и аз се чудех докога се маже дупенцето с крем и мисля като му завехнат пъпчиците да почна да мажа само след банята  вечер.Аз от Бочкото съм доволна ама кой дявол ме накара да го сменя?
Бина,за афтите снаха ми мажеше с Дентоксин.
А за пръстчето и Тео си го смуче,не е фен на залъгалките,а пък сега с никненето на зъби още повече.Аз лично мисля ,че това не може да изкриви зъбите,може и да греша ама.Не се притеснявай.
« Последна редакция: Юли 31, 2011, 11:28:09 am от moniks_s »

Здравейте!
Имаме проблем със смукането на пръстчето. Бебето ми е на 7 месеца и заспива само с пръстче в уста. Преди давах залъгалка, но сега само си играе с нея и въобще не я засмуква. Споделете опит в отказването! Страхувам се да не изкривим зъбките, които ни предстои да излязат

Моето бебе също не ползва залъгалката за смучене, а за играчка...Смуче си пръстчето, а и сега го мъчат зъбки и постоянно ръката му е в устата...Не мисля, че е проблем и определено не смятам да се мъча ( и да го мъча ! ) да го отучвам. Не ме е страх от изкривяване на зъбки. Не мисля, че има връзка с пръстчето. Дори и да имаше, пак нямаше да се мъча да го отучвам  :D Твоето бебче също е още много малко, защо искаш да насилваш нещата ? Според мен това е нещо съвсем нормално и няма никакъв проблем...
Бина,за афтите знач,че се ползва Дактарин.