0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

хиххихххххии ми нека си ядът и крачетата ако искат тези бебчета какво толко,и Майки бърка в устата и чак до повръщане стига понякога ама ,какво да се прави щом му е гот да си рови ахаххаахах,ако иска биба биба,ако иска играчка тя да е ,няма  отучване  а и също мисля че е рано да ги отучваме от тва и онова,нека си минат по бебешките стъпчици както му е реда  :wink:.Не е насочено към никой :).
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Подкрепям.
Разхлабете примката...
:lol: Това наистина ми хареса.

Боби, тук има едно движение наречено Естествена бебешка Хигиена, в чиято основа е да се учи бебето на гърне от 2 месечно.
8O

Наложи ми се съвсем скоро да вземам урина за изследванията на 6мес. Тъй като с колекторите само разраних кожата на детето и нищо не се получи реших да пробвам с гърне. Веднага след като се събуди я сложих на него. Е вярвайте ми момичета детето час и половина не пусна и капчица. В момента в който лепнах памперса и се изпишка  :lol: Не виждам как ще се приучи бебе от втория месец да пишка на гърне.



*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Защо за Бога на 2м възраст ще искате бебе да ходи на гърне?
Кога такова нещо е било актуално?

Някои в Бг наистина са "изперкали" тотално.
« Последна редакция: Юни 28, 2011, 23:06:01 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Някои в Бг наистина са "изперкали" тотално.

Мисля, че никоя лудост от тоя сорт не е чисто домашно производство, просто си има последователи на "школи" и "движения" навсякъде по света, където достигат телевизията и интернетът.
« Последна редакция: Юни 28, 2011, 23:06:20 pm от Birdie »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Не съм чувал в САЩ да започват с гърнето от 2 месечна възраст... макар че от масовият Американец всичко може да се очаква.  :wink:
Е в УК с пудинга и супа вечер почват от по-рано.
А и кърначетата/вюрст/наденички в Германия са на почит от малка възраст.
До хората е, а хора-разни.

« Последна редакция: Юни 28, 2011, 23:10:50 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Моята баба, която е на 85 г. ми обясняваше как да ги разповивам дечицата и през не помня колко часа да ги слагам над едно легенче да си чишкат. Като навършели 3 м и можели да си държат добре главите.  8O Така свиквали децата да са сухички.
Добре, че ми го каза вече когато бяха на 2 г и се опитвах активно да сваля памперса. Не, че имаше кой да се пробва. Но явно има корени и у нас.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Не съм чувал в САЩ да започват с гърнето от 2 месечна възраст... макар че от масовият Американец всичко може да се очаква.  :wink:
О не, те тук масово дори започват по-късно от колкото в България. Тази държава е на крайностите - всяка крайност имам чувството, че от тук тръгва. И е жалко, защото набедяват обикновените хора за лудоста на някои , а всъщност масата въобще не са толкова луди.


  
*
Аман от тъпанари ей! Не се извинявам за определението.  :x Тези от движението "Естествена бебешка хигиена" моА ли да ги запитам, кое точно е естественото бебе на 2 месеца да се сложи седнало на гърне и гърнето къде се пада в "естествената схема"?! Ако искат децата им да се изхождат "естествено" и без разни там памперси и пр. "вредни, токсични" неща... Мога да ги посъветвам да обличат децата в ризки/роклички и да ги оставят да пишкат и акат на воля където им падне, да бършат след тях /и самите тях/, да перат на реката, да сушат дрешките на лунна светлина и в този ред.

Когато аз съм се родила, майка ми мило и драго е давала да има памперси /тогава само била чувала, че по чужбина имало такива чудеса, а то у нас и дамските превръзки били кът и с връзки/. Подсечени дупета са имали 99% от бебетата. Сега - има всичко, ама лудите - нямат край бе! Егати страстта да се "приучават" и "възпитават" човечета "дищащи с акумулатор" още за това и онова.  8O Към никого конкретно не насочвам тези си думи, по повод създалия се разговор го казвам.

Абсолютно подкрепям Д-р Бърди. Нека си оставим децата, да си изживеят детстовто нормално и щастливо. Ще приемат нещо, ако искат изобщо, или когато са готови и ще се откажат от нещо - също когато са готови. Как ли да не седна да дърпам биберона на сина си и да го изнервям, или да го насилвам на гърне, или...каквото и да било НАСИЛИЕ спрямо него, защото ми се било струвало правилно на мен. Да не говорим, че с тия "педиатрични моди" - днес е правилно това, след две години - обратното ;)

НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Не съм виждал деца ДО 4-5 годинки с нормално-психомоторно и интелектуално развитие да НЕ се научат сами ( или с дискретна помощ на родителите) към ползване на тоалетната.

Лично аз смятам принудите и насилието в тази област като главна причина за:

* хроничен запек и следствие от това >>> лошо хранене, занижен апетит
* броеница от психологични проблеми, като се почне от излишна срамежливост, липса на естественост към собственото тяло и се стигне до по-късни проблеми в социалния живот на дадения индивид.
*вродена невъзможност към поддържане на лична хигиена ред и порядък в облеклото и дома.

"Движенията", за които пишете, са плод на националното невежество на една значителна част от нацията ни. Плод на упадъкът, в който се намираме днес.
« Последна редакция: Юни 29, 2011, 02:18:46 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Не съм чувал в САЩ да започват с гърнето от 2 месечна възраст... макар че от масовият Американец всичко може да се очаква.  :wink:
О не, те тук масово дори започват по-късно от колкото в България. Тази държава е на крайностите - всяка крайност имам чувството, че от тук тръгва. И е жалко, защото набедяват обикновените хора за лудоста на някои , а всъщност масата въобще не са толкова луди.

Като чета Д-р Сиърс често си мисля че сте прави- имат такива научни "перки"... . Такива продажни, самовлюбени, "модни" ( те почти всички се страхуват да не са "модни). Тези "самовлюбени" снимки, запечатващи ги във "величави" интелектуални пози... и вляво "ценоразписа" на услугите им, несъвместим с морализаторството им.
За тях подхожда тази статуя от Комплекса на Михаил Шемякин- казва се "Продажната Наука".
« Последна редакция: Юни 29, 2011, 11:01:24 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Докторе, аз не разбирам как може да насилиш дете да ходи на гърне? Защо смятате, че не е редно въобще да се учи? Знам че майка ми каза, че в яслата за 2 седмици са ме научили, а съм била на година и половина. Ако не са ме учили сигурно съм щяла доста по-късно да се науча. В крайна сметка то се вижда дали е въможно или не да се научи и ако не става се изчаква да порастне. Но не разбирам защо смятате, че въобще не трябва да се опитва? Преди време тук ми се бяха скарали, че съм била учела детето да пие от чаша с накрайник - малка била, на еди кой си децата пиели от биберон до не знам каква възраст и не знам какво си още. Добре де, детето се научи - никой не го е тормозил, нито го е оставил гладно, само му е предлагано от време на време и то само свикна. Не е ли същото с гърнето? АКо се научи, научи се - ние предлагаме, а то само решава кога. Но защо да не предлагаме въобще?

Аз знам че има родители, които може би си тормозят децата психически с тези гърнета, че едва ли не е провал, ако не успеят - предполагам че за такива случаи говорите, а не за обикновените случаи на родителска подкрепа (така да го кажем), кояот цели да обучи детето в нещо полезно.

Боби


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца.
« Отговор #791 -: Юни 29, 2011, 09:09:52 am »
Биберон,да,ама Венци го смука до 3тия месец и откакто си откри ръцете биберон неиска,само да му го сложа и веднага го изплюва и натиква пръстите в устата.Но полошото е,че когато заспива засмуква палеца,как ли не се мъчих,тиках биберон,слагах бебешки ръкавички,но той или успяваше да ги махне,или дотолкова се изнервяше,че започваше едно пищене.И така и не успях на го отуча,сега на 5 месеца дъвче си ръцете и си смуче палеца,биберон вече не иска.
« Последна редакция: Юни 29, 2011, 09:21:19 am от ian82 »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Докторе, аз не разбирам как може да насилиш дете да ходи на гърне? Защо смятате, че не е редно въобще да се учи? Знам че майка ми каза, че в яслата за 2 седмици са ме научили, а съм била на година и половина. Ако не са ме учили сигурно съм щяла доста по-късно да се науча. В крайна сметка то се вижда дали е въможно или не да се научи и ако не става се изчаква да порастне. Но не разбирам защо смятате, че въобще не трябва да се опитва? Преди време тук ми се бяха скарали, че съм била учела детето да пие от чаша с накрайник - малка била, на еди кой си децата пиели от биберон до не знам каква възраст и не знам какво си още. Добре де, детето се научи - никой не го е тормозил, нито го е оставил гладно, само му е предлагано от време на време и то само свикна. Не е ли същото с гърнето? АКо се научи, научи се - ние предлагаме, а то само решава кога. Но защо да не предлагаме въобще?

Аз знам че има родители, които може би си тормозят децата психически с тези гърнета, че едва ли не е провал, ако не успеят - предполагам че за такива случаи говорите, а не за обикновените случаи на родителска подкрепа (така да го кажем), кояот цели да обучи детето в нещо полезно.

Боби
Не съм казал че не трябва да приучавате.
Но в подходяща възраст, когато детето вече само е готово.
Едно дете, което само не може да качва стълби, например, не е готово.

Децата се обучават за разни неща  зависимост от възрастта им- обучението на дете в неподходяща възраст не дава резултат. Или не желаният.
« Последна редакция: Юни 29, 2011, 10:59:34 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Тук е момента да кажа за гърнето, което извадих преди 5 дни. Детето ми е на 1 г. и 8 м. и мога да кажа, че разбра веднага за какво става въпрос. При всяко слагане на гърнето досега е пишкала за няма и 2 мин. /като не я държа по цял ден там, 2-3 пъти на ден колкото да разбере за какво става въпрос/. Далеч съм от идеята още да махам памперс.
Благодаря на момичетата и на доктора, които пишат в този форум /главно оттук към събирала информация относно отглеждането на бебе/ и за това, че не се поддадох на близките около мен, които бяха възмутени, че още не използваме гърне.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Аз съм за приучаването. При нормални обстоятелства дъщеря ми не ака в памперс.
Това е по - добре и за нея и за мен.
Не съм я насилвала, при смяна на памперс я държа над тоалетната за малко. Ако видя че нищо не става я обличам и това е.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Детето Ви е малко за това.
Фактът, че правите тези неща вече доста време, и нищо не става, трябва да Ви подсказва, че не работи това за тази възраст.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Да не каже някой, че си измислям: http://bezpeleni.info/
http://www.estestveno.com/node/150
[/url][/url]
*
Ами нека си ги ядът и крачетата ама като върне цялото мляко не е много приятно  :lol:...не че е голям проблем, :DМислех,че може да има някакъв трик за отучване и затова попитах :lol:Не че съм тръгнала да му връзвам ръцете ,така или иначе си ги яде :D Относно научаването на гърне тук така си е останало да се приучава,то и това си е до дете,някои се учат по-рано ,други са готови по-късно.Аз мисля ,че не е лошо да привикват,а не като в ДГ където работех на по 2-3години с памперси и не искат да ядът с лъжица ,а само с биберон..Може и да е "даскалско" ама нали трябва да придобиват навици и умения тези деца/говоря за деца,не за кърмачета на по 5-6 месеца/.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Детето Ви е малко за това.
Фактът, че правите тези неща вече доста време, и нищо не става, трябва да Ви подсказва, че не работи това за тази възраст.

Не, исках да кажа, че когато я държа една минута и видя че нищо не става си тръгваме от банята. Идеята ми беше, че не вися с детето на ръце по 15 минути...не тормозя нито мен нито нея.
В нашия случай сработи много добре. Това имах предвид, когато казах че в памперса не ака. Не си спомням кога за последно съм сменяла наакан памперс, може би последният път е бил когато имаше разтройство.

Какво имате предвид че детето е малко ?
Държа я така от след 4м, когато вече държеше гърба си здраво изправен.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца.
« Отговор #799 -: Юни 29, 2011, 15:51:04 pm »
В нашия случай сработи много добре. Това имах предвид, когато казах че в памперса не ака. Не си спомням кога за последно съм сменяла наакан памперс, може би последният път е бил когато имаше разтройство.
Браво на теб. Това е по-добре за дупето и да не седи наакано. Някакви знаци ли дава, че ще ака, че разбираш кога да я държиш? При нас не съм го пробвала, но няма начин да стане, защото идея си нямам кога да я държа. Има хора си познават децата какви физиономии правили- ами Ивана пред очите ми се е напикавала много пъти на повивалника и никаква различна физиономия не прави, та идея си нямам кога и се ака или пишка. Знам само, че със ставането пишка, ама трбява веднага да я слагам на гърнето, пък аз сутрин ставам след като тя ме е събудила и не смятам да си навивам часовника сега, за да уча толкова малко бебе да пишка в гърне :-).
« Последна редакция: Юни 29, 2011, 16:24:22 pm от Bobbie »