0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Ами хубаво де, след като живееш при влажен климат е дори много по-близка ситуацията до моята.  В крайна сметка разликите имат значение когато влезнеш от вън вътре за моментите преди да се охладиш. Това наситина стана прекалено дълго. Аз исках само да дам кураж, че няма страшно, защото тук няколко милиона сме така, пък ти си решаваш.

Б.


  
здравейте д-р Бърди незнам дали може да ме ориентирате но да попитам.синът ми е на 6,5мес.При преглед от педиатъра беше установено че стъпва на пръсти вместо на цяло стъпало както би трябвало за тази възраст.Изпрати ни на ортопед който заключи че има клинични данни за спастичност на ММ.така поне разчитам показаха ни упражнение при опънат крак да се повдига нагоре стъпалото по няколко пъти на ден.Освен това синът ми имаше рахит няколко месеца към четвъртия месец при подаване на ръце се хващаше за тях  и сядаше веднага след което лекаря каза да не го вдигаме ние а да го оставим да прави каквото той иска,сега когато се опитвам да го хвана за ръце и да го вдигна той отказва ,иначе постоянно се върти стои по корем преобръща се но стъпва на пръсти.Много моля да ме посъватвате какъв специалист да потърся и как мога да помогна на детето си този масаж достатъчен ли е,състоянието му като цяло опасно ли е според вас,имам предвид отказа да сяда и стъпването на пръсти.Да допълня за възрастта си е слабичък тежи около 7 кг. многократно питах за някакви витамини но никой не изписва незнам защо.храненето става така /ако е от значение/в 8-АМ
11-каша/плодова или оризова с плод
14-зеленчуково пюре/картоф/
5-АМ
8-АМ
вода почти не пие много трудно по 20-30 гр с лъжица и около 50-60 гр чай плодов на хип.
Благодаря.
*
Привет мами!Искам да попитам как се справяте с "дъвкането "така да го нарека на ръцете?Теди много си яде ръцете,чак стига до повръщане ,което много ме изнервя,защото го прави и след хранене.Не знам как да го отуча от това.Ако сте имали такъв период кажете дали сте ги отказали   :lol:

*
Привет мами!Искам да попитам как се справяте с "дъвкането "така да го нарека на ръцете?Теди много си яде ръцете,чак стига до повръщане ,което много ме изнервя,защото го прави и след хранене.Не знам как да го отуча от това.Ако сте имали такъв период кажете дали сте ги отказали   :lol:

Оф и ние сме така откакто навършихме 3 месеца,мисля че това е заради зъбите и докато не избият,детенце все ще се мъчи по някакъв начин да си ги почеше и да се мъчим да ги отучваме е безсмислено..Понякога дъвчащите играчки имат ефект.
здравейте и ние бяхме така но купих малки гумени играчки всякакви цветове по ярки за да го привличат и сега дъвчи тях или стъргалки за зъбки.
*
И ние сме така. Давам играчки да ги дъвче, оставям го и да си подъвче и ръцете.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Е, да ама Теди хич не иска да дъвче гумените играчки ,само за малко и пак преминаваме на ръцете...И аз предположих за зъбче,ама снаха ми и майка ми се изсмяха,че било рано щото видите ли на племенниците им тръгнали към 7 месец и избили на 10 :x

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Привет мами!Искам да попитам как се справяте с "дъвкането "така да го нарека на ръцете?Теди много си яде ръцете,чак стига до повръщане ,което много ме изнервя,защото го прави и след хранене.Не знам как да го отуча от това.Ако сте имали такъв период кажете дали сте ги отказали   :lol:

С биберон. Аз именно затова я държах на биберон до 6м възраст, защото иначе си намираше ръцете и си ги буташе в устата. Реших, че биберона мога да го взема някой ден, а ръцете няма как.Ивана също не искаше играчките. До колкото знам до 6 месеца не е опасно да привикне силно към биберона и не е трудно да се отучи - на нас ни отне около 3 дена напълно да го махнем. Ти не му ли даваш биберони?
 Аз също мислех, че е заради зъбите, защото то 4ти месец и течаха лигите като луди, а първите зъби и избиха чак на 11 месеца.

Боби


  
*
Момичета, оставете си децата на мира. Аз не разбирам какъв е този зор да ги отучваме от 3м. да ходят с памперси, да им махаме бибероните на 6м., да ги свикваме за ДГ на 4м.
Честно, не се заяждам, не ме разбирайте погрешно, напротив, само се опитвам да ви спестя нерви и притеснения от ревящи и мрънкащи бебета. За всяко нещо съвсем естествено си идва времето - кога да махнете памперса, биберона и т.н.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Подкрепям.

Разхлабете примката, отпуснете се.
Живейте нормално и оставете децата на спокойствие.
« Последна редакция: Юни 28, 2011, 17:26:23 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца.
« Отговор #770 -: Юни 28, 2011, 15:02:46 pm »
Момичета, оставете си децата на мира. Аз не разбирам какъв е този зор да ги отучваме от 3м. да ходят с памперси, да им махаме бибероните на 6м., да ги свикваме за ДГ на 4м.
Честно, не се заяждам, не ме разбирайте погрешно, напротив, само се опитвам да ви спестя нерви и притеснения от ревящи и мрънкащи бебета. За всяко нещо съвсем естествено си идва времето - кога да махнете памперса, биберона и т.н.
Абе то да ти кажа и крайностите не се на добре. Имам приятелка, чието дете има снимки как кара колело с биберона. Е, според мен 3 годинки е малко късничко да щъка с биберона още. Пък и заболекари казват, че не е добре за зъбите. За свикването за детска градина темата беше по повод, че детето сега тръгва, а не че някой ще го свиква за в бъдеще още от сега. В България си имате дълги отпуски по майчиснтво, но не навсякъде е така, така че разбирам притеснението.

Кой отучва бебе да ходи с памперс?

Боби


  
*
Боби, за да не оспамим и тази тема ще ти кажа само, че поста ми не е бил насочен към никой конкретно, най-малко към теб. Писах по повод общо впечатление от последните седмици и месеци.
Моите деца и двете на по 2г. сами се отказаха от биберона, без да има ревове и драми :wink:
*
Тео дъвче биберон също,но само като му се приспива или е гладен го залъгвам с него,иначе предпочита ръцете.  :lol: Попитах ,защото единственото ,което ме притеснява при дъвчането на ръцете е ,че после връща храната ,а не за да вкарвам дисциплина или нещо друго :D
« Последна редакция: Юни 28, 2011, 16:29:09 pm от moniks_s »

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Моите деца и двете на по 2г. сами се отказаха от биберона, без да има ревове и драми :wink:
Ами просто имаме различно виждане. Твоите са се отказали сами, ама толкова много има, които свикват така болезнено, че после наистина става проблем - мен то това ме беше страх да не стане.  Според позната педиатърка, на около 6-7 месеца било най-лесно, защото вече хем нямат нужда от него да ги успокоява, хем лесно се отказват и тя самата си държеше нейното дете до тогава. И точно така стана с Ивана. Не е ревала, не е имало драми. Махнах го през по-голямата част от деня и я оставих само да заспива с него, като го махах като заспи. След 3 дена започна да заспива без него. Не съм я тормозила, а и тя въоще и не разбра как стана.


  Боби


  
Моята бебка е на биберон и всичко което докопа в устата. Тя е лесна все ще я откажа, но какво да правя с какта, която су сучи езика?!? Там как да се справя. Гушка си нещо меко и изплезва езичето и сучи. Някой с подобен казус? :)
*
Мери, ако те успокоява не смуче биба, не иска, но пък трябва да си задоволява сукателния рефлекс. И така, смуче си езика. Прави го за приспиване и долната устна си смуче, или си вдига ръката нагоре, обръща си устата към ръката и си смуче блузката.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Мери, ако те успокоява не смуче биба, не иска, но пък трябва да си задоволява сукателния рефлекс. И така, смуче си езика. Прави го за приспиване и долната устна си смуче, или си вдига ръката нагоре, обръща си устата към ръката и си смуче блузката.

И моята дъщеря не искаше биберон. Но до кога ще си сучи езика? Вече е на 2,5г.
Ники не се научи на биберон, мрази го до рев. Дъвка си ръцете няколко месеца и после сам спря.
Боби, тук има едно движение наречено Естествена бебешка Хигиена, в чиято основа е да се учи бебето на гърне от 2 месечно.
И аз исках да уча на гърне, ама като прочетох, че може да доведе до напикаване в по-късна възраст се отказах. Сега ще опитам да го запозная, че има такова нещо, но не целя да махам памперса.
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Боби, тук има едно движение наречено Естествена бебешка Хигиена, в чиято основа е да се учи бебето на гърне от 2 месечно.
И аз исках да уча на гърне, ама като прочетох, че може да доведе до напикаване в по-късна възраст се отказах. Сега ще опитам да го запозная, че има такова нещо, но не целя да махам памперса.
О, чувала съм го това, но попитах, защото не съм виждала някой тук да се е опитвал. Аз Ивана смятам да започна да я уча към 18 месеца или малко по-рано, пък ше видим дали ще има ефект или ше чакаме да стане по-голяма. Без да опитам няма как да знам. Слагала съм я като стане от сън и си е пишкала в него, но като виждам, че не разбира какво става и просто не виждам смисъл да си правя труда все още.  Това не е нещо, което можеш да го насилиш, но пък ако схваща защо пък не. Обаче е повече работа за мен, не за нея.  На нея и е все тая къде ще си пишка :-).

Боби


  
happymery,не махай биберона на мен сами го махнали  много рано от страх да не свикна и сега на 31год ......... продължавам понякога да си дъвча езика когато правя нещо например и съм се замислила.много лош и грозен навик.дано при вас се окаже временно.