0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца.
« Отговор #640 -: Юни 07, 2011, 10:10:45 am »
Не  :oops: не си стои в леглото. Тя спи при мен и когато се събуди започват едни приказки и песни...и няма спане. И злата майка става, взима детето, оставя го в шезлонга в хола и тя се забавлява (люлее се, играе си с играчките ), а злата майка спи до 9  :oops:.
8O
Аз оставям в кошарата докато се измия и облека, в шезлонг никога не съм. Като беше на 3 месеца Ники щеше да се обърне със шезлонга пред мен и не смея.Повече шезлонг не видя детето.
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца.
« Отговор #642 -: Юни 07, 2011, 10:22:51 am »
Жаси, добре че ти седи в кошарата. Аз я видях на снимката ти и щях да те питам, но реших, че не е в онази тема мястото. Ивана в кошарата не седи. В началото седеше за около месец и това и беше.  Всъщност тя никъде няма да седи на заградено веднъж види ли, че съм станала. Единственият начин е да не и се мяркам пред очите, когато се събуди и не се сеща за мен, а започва сама да си играе. Сега сме купили един пясъчник, но понеже сметнахме, че е малка да играе с пясък и от 2 дена сме го тупнали в центъра на хола и  в него е натрупала играчки и само влиза и излиза - поне хем е оградено, хем не се чувства, че сме я затворили някъде.

Този шезлонг, за който става дума, не е ли всъщност друсащо се столче за бебета? Аз поне така си помислих, понеже си спомням Раиса, че каза преди време, че Дара скачала в едно от тези подкачащите столчета.

Б.
« Последна редакция: Юни 07, 2011, 10:36:22 am от Bobbie »


  
*
Този шезлонг, за който става дума, не е ли всъщност друсащо се столче за бебета? Аз поне така си помислих, понеже си спомням Раиса, че каза преди време, че Дара скачала в едно от тези подкачашите столчета.

Б.
Бънджи му казваме на това чудо ;)
Шезлонг е това
http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=8248&cat=109
малко спам...

Боби и той протестираша, ама свикна. Давам му играчки вътре, някоя книжка, някоя листовка да къса и се прави на грък в таверна - къса и мята върху себе си.
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца.
« Отговор #645 -: Юни 07, 2011, 10:51:43 am »
Мерси, aditoo . И Ивана си играе в едно таквова столче, но гледам да съм наблизо,  защото от както започна да се катери по него и дори пред очите ми се обърна няколко пъти. Не че нещо и се е случило кой знае какво, ама се шашка и започва да реве. Иначе поне се понаучи да не се катери така, че да пада. Аз по-скоро не бих я оставила там не заради самото столче,а защото ще тръгне на някъде и кой знае каква беля още ще направи. Ако обаче всичко е обезопасено, предполагам, че не е проблем, а тя ако се обърне и без това ше ревне и майка и ще я чуе.

Жаси, няма свикване при нас. Седи като затворник - права, хванала се горе за ръба и крещи и реве по сума ти време. Това е като съм наоколо - предполагам, че ако не се виждам може и да свикне, но това не ми върши работа, защото тогава по-добре въобще да не я изнасям от стаята и и да не ме вижда от самото начало (както правим сега).


  
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца.
« Отговор #646 -: Юни 07, 2011, 11:54:02 am »
Не  :oops: не си стои в леглото. Тя спи при мен и когато се събуди започват едни приказки и песни...и няма спане. И злата майка става, взима детето, оставя го в шезлонга в хола и тя се забавлява (люлее се, играе си с играчките ), а злата майка спи до 9  :oops:.
8O

 :lol: Е споко де, тя не стои сама...Баща й става по-рано от мен, тъй като ходи на работа и излиза малко след като аз стана. Но това изобщо не го броя, защото той нищо не прави с детето - в смисъл нито ще я нахрани, нито преоблече и прочее.
Дария не обича да лежи, само ако ще спи. По този повод започна и толкова късно да се обръща ( само като сменям памперс ) защото тя иначе легнала не стои.

Моя стол е този и съм страшно доволна :
http://www.google.com/imgres?imgurl=http://multimedia.kolko.bg/image/200x200/fisher-price-shezlong-2-v-1-link-a-doos-bg-390803.jpg%3F1289604924&imgrefurl=http://www.kolko.bg/bg/fisher-price-shezlong-2-v-1-link-a-doos-bg/p/1370390&usg=__DmE26WqXmGku346qXalfQmFMeZU=&h=200&w=200&sz=38&hl=bg&start=6&zoom=1&um=1&itbs=1&tbnid=OfXPZ002SBvyvM:&tbnh=104&tbnw=104&prev=/search%3Fq%3D%25D1%2581%25D1%2582%25D0%25BE%25D0%25BB%2B%25D0%25BD%25D0%25B0%2B%25D1%2584%25D0%25B8%25D1%2588%25D0%25B5%25D1%2580%2B%25D0%25BF%25D1%2580%25D0%25B0%25D0%25B9%25D1%2581%26um%3D1%26hl%3Dbg%26sa%3DN%26rls%3Dcom.microsoft:*:IE-SearchBox%26rlz%3D1I7GGIE_en-GB%26tbm%3Disch&ei=PeTtTaHxLYzEsgaL9IjjAw

Не може да го обърне, но задължително трябва да е вързана защото веднъж се изхлузи за секунди, хем бях при нея. Този стол много го ползвам, в него стои с мен в банята докато се къпя. След като аз се оправя я взимам и я къпя с мен в душ-кабината.
Това също го започнах много отрано за да свиква с течаща вода по лицето и главата. Свикна много бързо.

В бънджито не смея сама да я оставя...не знам, по-страшно ми е някак. В стола ми е спокойно, мога да чистя по стаите и тя да си седи. А в бънджито гледам да съм около нея.

Дара е 8300-8400 гр. Памперс 4ка , от 7-18 кг, актив бейби  :)

*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца.
« Отговор #647 -: Юни 07, 2011, 14:12:58 pm »

Моя стол е този и съм страшно доволна :
http://www.google.com/imgres?imgurl=http://multimedia.kolko.bg/image/200x200/fisher-price-shezlong-2-v-1-link-a-doos-bg-390803.jpg%3F1289604924&imgrefurl=http://www.kolko.bg/bg/fisher-price-shezlong-2-v-1-link-a-doos-bg/p/1370390&usg=__DmE26WqXmGku346qXalfQmFMeZU=&h=200&w=200&sz=38&hl=bg&start=6&zoom=1&um=1&itbs=1&tbnid=OfXPZ002SBvyvM:&tbnh=104&tbnw=104&prev=/search%3Fq%3D%25D1%2581%25D1%2582%25D0%25BE%25D0%25BB%2B%25D0%25BD%25D0%25B0%2B%25D1%2584%25D0%25B8%25D1%2588%25D0%25B5%25D1%2580%2B%25D0%25BF%25D1%2580%25D0%25B0%25D0%25B9%25D1%2581%26um%3D1%26hl%3Dbg%26sa%3DN%26rls%3Dcom.microsoft:*:IE-SearchBox%26rlz%3D1I7GGIE_en-GB%26tbm%3Disch&ei=PeTtTaHxLYzEsgaL9IjjAw



И нашия бебо си има същия стол..И аз съм много доволна..Даже си спинка и в него като мръдна летвата отпред.. Иначе много ми помага и на мен като трябва да чистя,да готвя.. Супер подарък от таткото :) Пък и марката му е една от любимите за детски нещица :)
За памперсите какво да кажа-още сме на 3-та обаче може би ще минем на 4-ката..Засега ползвам ДОДОТ от 4 до 10 кг..И сме много доволни и аз и детето..Стават му и имат и още място за пълнене :) Не искам и да му стягат. Ама явно си е до децата..Владимир е висок към 68/69 см и засега тези на ДОДОТ стават..
Да и на мен ми харесва този стол на Раиса. Аз обаче избързах с покупката и взех един на Чико още докато бях бременна. Малко съжалявам, защото бебка не може да стигне играчките и да ги пипа, само клати шезлонга и се радва като се размърдат  :) . Ако сега трябваше да избирам бих взела друг модел. На всичкото отгоре пише, че се ползва до 9кг, а нашето бебе е от едрите и вече е 7  8O Не знам къде ще го слагам след това, защото в шезлонга наистина е много удобно. И на гости си го носим, а малкият много обича да си стои в него.
С памперсите и ние сме с тройка. Добре сме за сега, не пропускат и не му стягат. Пише, че са до 9 кг и ще изкараме още малко с тях.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Този стол на Фишер Прайс е до 20 кг. В последствие като порасне детето стола малко се променя и може да се ползва като стандартно детско столче.
Друг е въпроса дали ще оцелее до тогава, защото дара много рита с крака за да се люлее сама, и ръба вече се протърка леко.

И аз много харесвам играчките на ФП. Но относно уолкъра - подариха ми на Чико и по мои наблюдения е доста по-добър от този на Фишер Прайс.
Този стол на Фишер Прайс е до 20 кг. В последствие като порасне детето стола малко се променя и може да се ползва като стандартно детско столче.
Друг е въпроса дали ще оцелее до тогава, защото дара много рита с крака за да се люлее сама, и ръба вече се протърка леко...


Ще оцелее :) На моя син му бях взела такъв, още си седи в него, 16 кг е в момента. А бая зор е видял.
Имам някакви надежди и малката да го ползва, ако брат и великодушно и го отстъпи. :)
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Здравейте мамчета  :)
Включвам се и аз да помоля за малко съвети  :)

Моите момичета се родиха в 32 седмица - Ванеса 1300, а Натали 1700. В момента са на 5 месеца и малко (коригирана възраст на около 4 и малко). Тежат Ванеса 4700, а Натали 6300.

Проблема при Натали го забеляза кинезитерапевтката, която им прави гимнастика и масажи 2 пъти седмично. Много често си кръстосва крачетата при глезените, а като я вдигнеш под мишниците изобщо не иска да стъпи, а отново си ги кръстосва при глезените и свива колената  :?
Доколкото разбрах това водело до луксация или скъсяване на краче  :(
А при Ванеска проблема е че е с рефлукс и не я слагаме често по корем. В момента отказва да е по корем, не се обръща и не се сеща да си вади ръцете...

ще се радвам ако някой е имал подобен проблем и сподели как се е справил!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Здравейте мамчета  :)
Включвам се и аз да помоля за малко съвети  :)

Моите момичета се родиха в 32 седмица - Ванеса 1300, а Натали 1700. В момента са на 5 месеца и малко (коригирана възраст на около 4 и малко). Тежат Ванеса 4700, а Натали 6300.

Проблема при Натали го забеляза кинезитерапевтката, която им прави гимнастика и масажи 2 пъти седмично. Много често си кръстосва крачетата при глезените, а като я вдигнеш под мишниците изобщо не иска да стъпи, а отново си ги кръстосва при глезените и свива колената  :?
Доколкото разбрах това водело до луксация или скъсяване на краче  :(
А при Ванеска проблема е че е с рефлукс и не я слагаме често по корем. В момента отказва да е по корем, не се обръща и не се сеща да си вади ръцете...

ще се радвам ако някой е имал подобен проблем и сподели как се е справил!
Това? от снимката? или?

Защо правите "гимнастики"?

Ако под това, което описвате, разбирате "седене по турски " във въздуха, то това е нормално за тази възраст.
За какво "стъпване" на тази възраст може да става дума? само за рефлекс на "ходене".
От къде "да си вади" ръцете? Кой Ви ги говори тези неща? как ще може "да си вади ръцете" от легнало по коремче положение едно дете на тази възраст, щом то нито може свободно да се обръща, нито може за дълго да държи глава изправена при положение по корем??
« Последна редакция: Юни 08, 2011, 19:53:38 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Здравейте мамчета  :)
Включвам се и аз да помоля за малко съвети  :)

Моите момичета се родиха в 32 седмица - Ванеса 1300, а Натали 1700. В момента са на 5 месеца и малко (коригирана възраст на около 4 и малко). Тежат Ванеса 4700, а Натали 6300.

Проблема при Натали го забеляза кинезитерапевтката, която им прави гимнастика и масажи 2 пъти седмично. Много често си кръстосва крачетата при глезените, а като я вдигнеш под мишниците изобщо не иска да стъпи, а отново си ги кръстосва при глезените и свива колената  :?
Доколкото разбрах това водело до луксация или скъсяване на краче  :(
А при Ванеска проблема е че е с рефлукс и не я слагаме често по корем. В момента отказва да е по корем, не се обръща и не се сеща да си вади ръцете...

ще се радвам ако някой е имал подобен проблем и сподели как се е справил!
Това? от снимката? или?

Защо правите "гимнастики"?

Ако под това, което описвате, разбирате "седене по турски " във въздуха, то това е нормално за тази възраст.
За какво "стъпване" на тази възраст може да става дума? само за рефлекс на "ходене".
От къде "да си вади" ръцете? Кой Ви ги говори тези неща? как ще може "да си вади ръцете" от легнало по коремче положение едно дете на тази възраст, щом то нито може свободно да се обръща, нито може за дълго да държи глава изправена при положение по корем?

Blagodarq vi za otgovora!
Utre shte pusna snimkov material za da e po-qsno! Za vsichki tezi neshta ni kaza kineziterapevtkata. Pravim masaji i gimnastika po preporaka na neonatolozite zashtoto sa rodeni nedonoseni!
P.s. izvinqvam se za latinicata, no pisha ot telefona
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Криска, и Алекс не си вади ръчичката, когато го търкулна от гръб по коремче. Опитва се, рита много енергично все едно ще започне да лази от зор, но не става. Педиатърката каза, че трябва да започне вече да го прави, но уви. Иначе сложен по корем държи главата много високо изправена и доста време. Ако го оставя 15мин, толкова я държи без да я отпуска. Но това, че не вади ръцете ме притеснва и мен.
п.п Той се роди първия ден на 36г.с.
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Здравейте,аз искам за ви питам знаете ли защо момченцата трябва да почнат да сядат по-късно?
07.10.2009
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Здравейте,аз искам за ви питам знаете ли защо момченцата трябва да почнат да сядат по-късно?

Хм, това за първи път го чувам. Много би ми било интересно да разбера защо?!
На теб кой ти каза, че така трябва?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Криска, и Алекс не си вади ръчичката, когато го търкулна от гръб по коремче. Опитва се, рита много енергично все едно ще започне да лази от зор, но не става. Педиатърката каза, че трябва да започне вече да го прави, но уви. Иначе сложен по корем държи главата много високо изправена и доста време. Ако го оставя 15мин, толкова я държи без да я отпуска. Но това, че не вади ръцете ме притеснва и мен.
п.п Той се роди първия ден на 36г.с.


Няма нито такова изискване, нито такъв стадий на психо-моторно развитие.
Това са "патенти" а ля Бг.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Криска, и Алекс не си вади ръчичката, когато го търкулна от гръб по коремче. Опитва се, рита много енергично все едно ще започне да лази от зор, но не става. Педиатърката каза, че трябва да започне вече да го прави, но уви. Иначе сложен по корем държи главата много високо изправена и доста време. Ако го оставя 15мин, толкова я държи без да я отпуска. Но това, че не вади ръцете ме притеснва и мен.
п.п Той се роди първия ден на 36г.с.


Няма нито такова изискване, нито такъв стадий на психо-моторно развитие.
Това са "патенти" а ля Бг.

Благодаря.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Таман да кажа, че добре, че не съм имала такава педиатърка, да ме шашка, защото и Ивана не се сещаше да си я вади на тази възраст. През ум не ми е минало, че нещо не е наред. Аз реших, че бебето на тази възраст е ... глупавичко... и  не може да се сети, а не че е физически дефекта. После като започна да се сеща приех, че ми поумнява детето :-).

Това за разликата при сядането на момченцата от на момиченцата ще чакам доктора да каже, ама на мен в момента ми звучи, като че някоя баба го е измислила.

Б.