0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Боби,Митко също беше така докато не пуснах носен секрет и не се оказа че има Мораксела в носа.След антибиотично лечение 10 дни контролата показа че вече е изчистена и детето се роди без всякакви солени води и щуротии.Няма ли кой да й пусне един носен секрет?
Ами ако няма температура не пускат. Тя беше болна преди известно време с висока температура и имаше ушна инфекция и тогава и дадоха антибиотик, който убива точно тази бактерия. Детето се излекува, така че очевидно смятат, че са я изчистили. Важното е, че от тогава не се е разболявала повече, но сополите си останаха. Като отидем за прегледа на 1 годиника и ще попитам.

Б.


  
Здравейте д-р Бърди, моля ви за съвет и помощ.
Преди два дни, вечерта забелязох на сина ми, който е на 5 месеца, две червени петна на сгъвката на китката, които първоначално много ми приличаха на ухапано от комар, сутринта като се събуди, бяха станали по големи, и някак се бяха съединили двете петна.По-късно през деня такива петна се появиха и на сгъвките на лактите, бяха по няколко големи петна и на двете ръчички, помислих си, че може да е от жегата, и все пак звъннах на педиатърката, която ми каза, да го наблюдавам и ако днес се увеличи обрива,  да отида.Сутринта, пъпчиците /петънцата/ бяха станали повече, вече имаше и много дребнички, освен тези големите, и беше доста зачервено.Заведохме го при педиатърката, тя ни каза, че това е атопичен дерматит, изписа ни три дни вечер преди лягане да мажа с Елком /дано не бъркам името, че забравих рецептата в колата/и да взема душ-гела и лосиона на Биодерма.
Моля за Вашето мнение, според Вас, за атопичен дерматит ли се касае, да мажа ли с въпросния крем, и дали не е по-добре да взема серията на А-ДЕРМА, пред тази на Биодерма, прилагам снимки.
http://www.prikachi.com/images/952/3391952z.jpg
http://www.prikachi.com/images/875/3391875l.jpg
http://www.prikachi.com/images/941/3391941H.jpg
/кожичката е мазна, снимките са след пробно мазане с млякото на А-дерма/
П.П.Незнам дали има връзка, но горе долу от три дни мажа детето със слънцезащитен крем на Бюбхен, който май ще се окаже, че не е добър избор  :?
« Последна редакция: Май 27, 2011, 22:50:47 pm от *sunny* »
Момичета в Оценка на Моториката д-р Бърди е написал, че временно няма да отговаря, освен за спешни случаи.
Съни, махни Бюбхена и идете на дерматолог. Когато получим проблем с кожата махам козметиката и оставям само едно добро сапунче. От 6 месеца къпя само с един сапун и мажа от дъжд на вятър с А-Дерма и нямаме пъпки.

Сарич - на лекар, не пипай там. Срам не срам ще си призная аз нещо. Ники една сутрин се събуди с зачервена пъпка на бузата и като пипнах, то като се изстреля една гной 8O Доизстисках, че вече се виждаше нещо като жило отдолу, излезе черничкото (не го разбрах какво е), промих със спирт и намазах със Судокрем. До вечерта беше завехнало, след два дни нямаше нищо.Подозирам паяк за тая работа. Мисълта ми е - леко с пипането на гнойно място, по-добре питай лекар.
[/url][/url]
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
.

Сарич - на лекар, не пипай там. Срам не срам ще си призная аз нещо. Ники една сутрин се събуди с зачервена пъпка на бузата и като пипнах, то като се изстреля една гной 8O Доизстисках, че вече се виждаше нещо като жило отдолу, излезе черничкото (не го разбрах какво е), промих със спирт и намазах със Судокрем. До вечерта беше завехнало, след два дни нямаше нищо.Подозирам паяк за тая работа. Мисълта ми е - леко с пипането на гнойно място, по-добре питай лекар.

Вени аз само изчистих и намазах със Судокрем..Днес е много добре-не е толкова зачервено.А на педиатър така или иначе в понеделник сутринта сме :) Благодаря за съветите милички :)
Аз пъпки не пипам  :balk_77: защото да не остане някой белег..Ама и Влади няма пъпки-или дори и да излезе намазвам със Судокрем-а и до сутринта вече няма нищо.Много съм доволна от това чудо! :) лек ден момичета
Ох с тия пъпки ми е голяма мъка. Не пипах, не стисках, обаче има белези :( Сега плескам здраво слънцезащитен за да не се пигментират навътре в кожата и се моля да се свият.
[/url][/url]
*
Искам, не искам стигнах до извода, АД не се лекува,  а поддържа възможно най-добро състояние на кожата. Понякога изчезват обривите, за да се завърнат с пълна сила и така. Остава надеждата състоянието да се израсте с времето.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Смарайди,не си открила душата топлата вода :) Така е,не се лекува,а се израства.Ще се появява и скрива.Ще внимаваш и наблюдаваш за реакции към храни,тъкани,козметика,топлина...И  ще ги избягваш докато се израстне АДто...
Иначе,знам,мъчна работа е ама ще се оправи детето :wink:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Д-р Бърди, много моля за помощ!
Когато беше на 2 месеца дъщеря ми имаше обрив на едната бузка. След като прегледахте снимките ми препоръчахте да мажа с А-дерма и след няколко дни обрива изчезна. Периодично пак се появяваха дребни пъпчици, но пак се повлияваха от А-дерма и пак изчезваха. Сега обаче положението е отчайващо. Сега сме на 5 месеца и почти цялата бузка е обхваната, както и гушката. Подозирам, че е в комбинация от жегата, обилното слюноотделяне и опознаване на всичко с устата и размазване на лигички по бузката. Обривът се появи преди да захраня. Може би направих грешка, че не го излекувахме преди захранването, но както и да е давала съм картоф, морков и тиквичка. Вчера я водих при дерматолог и тя каза лек дерматит и ни изписа Биодерма Атодерм ПП и при нужда Адвантан. Вие какво ще ми препоръчате? Прилагам снимки и предварително благодаря


Положението при моя син беше почти същото /ако се върнеш 2 страници, ще ми прочетеш постинга/. Мазах с кортизонов крем и с маслен крем /изписани от педиатърката/, след 2-3 дена мазане с кортизоновия, изчезваха и след ден- два се появяваха с нова сила.
Получих и рецепта от лекарката за някакъв правен  в аптеката крем, който мазах 10на дена и от който нямаше почти никаква полза.

Ровейки и четейки из нета за атопична кожа при бебетата, попаднах на Мустела Стелатопия. Френска козметика за бебета, в случая ориентирана йъм атопична кожа. В Бг е позната, тук в Германия изобщо няма продукти  на Мустела.
Поръчахме я от и-бей.

Нещо невероятно, още на втория ден от мазането си пролича подобрението. След около 4-5 дена, нямаще и следа по бузките от отвратителните червени петна.

Горещо го препоръчвам.

Момичета, сигурно сте прочели, че при АД един от типичните симптоми е силен сърбеж на местата с екземата, При сина ми липсваше. освен това при АД се появяват големи червени сърбящи петна по цялото тяло, не само по лицето
Не бързайте с диагнозата АД и диети.

Поздрави
« Последна редакция: Май 30, 2011, 00:02:21 am от albenanedelcheva »

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца.
« Отговор #568 -: Май 30, 2011, 09:58:34 am »
:)
« Последна редакция: Май 30, 2011, 10:03:49 am от ian82 »
*
Ровейки и четейки из нета за атопична кожа при бебетата, попаднах на Мустела Стелатопия. Френска козметика за бебета, в случая ориентирана йъм атопична кожа. В Бг е позната, тук в Германия изобщо няма продукти  на Мустела.
Поръчахме я от и-бей.

Нещо невероятно, още на втория ден от мазането си пролича подобрението. След около 4-5 дена, нямаще и следа по бузките от отвратителните червени петна.

Горещо го препоръчвам. Напълно съм съгласна и при нас върши чудеса                                                      !!!
Здравейте!
Моето детенце е на четири месеца и половина,от 5 дни е с кашлица,няма температура,жизнена е,храни се с охота.Педиатърката при прегледа каза,че гърлото е зачервено и и изписа АБ-Оспамокс,Фенистил-6 капки,Витамин С,каза да правим инхалации с физ.разтвор.Ходихме два пъти до Педиатрията,където казват,че дишането  е чисто и  и въпреки това детенце си кашля доста сериозно.Не знам вече към кого да се обърна и какво  да предприема.Утре имаме записан час за частен преглед.Само да вметна,че нашият татко беше с настинка тези дни.Моля ви,посъветвайте ме какво да правя!Благодаря ви предварително!
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Албена,и вие ли?Много неприятно.
Ние ползваме Лютсин Ксераманс,не знам дали при вас го има...
Не е задължително да сърбят екземите.При нас също никога не са сърбяли.
Пък за диети чак не съм чувала при АД,по-скоро внимателно захранване :)
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
И при нас няма сърбеж. Ползваме продуктите на А-дерма. Много ми харесва сапунчето ! :)






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Дана, и моето момче (на 5,5мес.) е с подобни симптоми - кашля, без температура, весел е и има апетит. Днес го видя педиатър, каза че гърдите са чисти и, че кашлицата е от секрети от носа, които се стичат в гърлото. Предписа ни Осцилококцинум, 2 вида капки за нос, капки за кашлица, капки за алергия и витамин С. Смятам засега да пропусна капките за алергия. Нека ви види още един педиатър, дано избегнете АБ!

Сега ми донесоха лекарствата и видях, че едните капки са АБ - Тобрекс - за очи са, но ни предписаха да ги слагаме в носа. Е, сега вече незнам... А уж не било сериозно  :?
« Последна редакция: Май 30, 2011, 18:00:45 pm от Meme »
Дана, и моето момче (на 5,5мес.) е с подобни симптоми - кашля, без температура, весел е и има апетит. Днес го видя педиатър, каза че гърдите са чисти и, че кашлицата е от секрети от носа, които се стичат в гърлото. Предписа ни Осцилококцинум, 2 вида капки за нос, капки за кашлица, капки за алергия и витамин С. Смятам засега да пропусна капките за алергия. Нека ви види още един педиатър, дано избегнете АБ!

Сега ми донесоха лекарствата и видях, че едните капки са АБ - Тобрекс - за очи са, но ни предписаха да ги слагаме в носа. Е, сега вече незнам... А уж не било сериозно  :?

Капките за кашлица ако са "Синекод" по добре не ги давай. Те подтискат кашлицата а не лекуват, а кашлицата е симптом. Поне нашия педиатър не ги препоръчва при малки деца. Ако има какво да отхрачва, по добре да е отхрачващ сироп подходящ за възрастта на детето.
*
happymery, точно такива са :x. Детето имаше макар и по-слаба кашлица като беше на 2мес. Тогава мина само със стерилна морска вода в носа. Сега сме в провинцията и нашият педиатър от Сф пак препоръча само това и повече разходки на слънце.
Обаче кашлицата се усили и решихме да ни прегледа местен педиатър. Резулатът е сума лекарства, при положение, че няма зачервено гърло и гърдите са чисти. Ние решихме да отложим капките за алергия, да не даваме АБ, сега ако махна и тези капки, ще останем с Осцилококцинум, витамин С и Виброцил-капки за нос(които също не ме кефят). От друга страна, май имаш право за кашлицата... Дали да не отпрашваме за София при нашия си педиатър? :?
 Д-р Бърди, на дъщеря ми преди седмица излезе под нослето нещо подобно на лишей. След това се появи и на долния клепач на окото. Представляват ситни червени пъпчици. В самото око също има червено. Тогава намазах под нослето само с Елоком и на следващия ден изчезна. Но вчера сутринта отново се появи много червено и под нослето и под окото. Не е имала хрема, не съм давала нова храна, лекарства, не съм сменяла козметика, перилни препарати. Педиатърката каза, че е вирусна инфекция и изписа за окото капки Офталмо-Септонекс, а под нослето каза да промивам със смрадлика и калиев перманганат. Засега няма никаква промяна, окото дори стана по-червено. Според Вас с какво да мажа?
 Благодаря!
 http://media.snimka.bg/8721/023697185-big.jpg?r=0
« Последна редакция: Май 30, 2011, 20:35:34 pm от Kremkaramel »
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Кремкарамел, не знам дали в тази или в друга тема, но докторът каза, че отивал някъде и нямало да пише тук повече ( не знам дали е временно).


Боби


  
*
Kremkaramel,това ми прилича на слънчева алергия. На детето на моя позната,което вече е на 5 години и досега не е имало този проблем,изведнъж(през пролетта миналата година)излизат точно такива петна,приличащи на екзема,като вашите.В началото само по лицето,под очичките,постепенно и по откритите части на тялото,вратле и ръце.След ходене по доктори и кожни,мазане с най различни кремове,майката сама установява,че проблема се активира при игра на слънце и сега се справят с добър слънцезащитен крем с висок фактор.Само да забрави да я намаже и веднага по откритите части на тялото излизат тези екземи.Интересното е че това е само през пролетта,през лятото може би кожата привиква към слънцето и проблема изчезва.
« Последна редакция: Май 31, 2011, 11:57:57 am от ian82 »
happymery, точно такива са :x. Детето имаше макар и по-слаба кашлица като беше на 2мес. Тогава мина само със стерилна морска вода в носа. Сега сме в провинцията и нашият педиатър от Сф пак препоръча само това и повече разходки на слънце.
Обаче кашлицата се усили и решихме да ни прегледа местен педиатър. Резулатът е сума лекарства, при положение, че няма зачервено гърло и гърдите са чисти. Ние решихме да отложим капките за алергия, да не даваме АБ, сега ако махна и тези капки, ще останем с Осцилококцинум, витамин С и Виброцил-капки за нос(които също не ме кефят). От друга страна, май имаш право за кашлицата... Дали да не отпрашваме за София при нашия си педиатър? :?

И ние сме малко понастинали, малката и каката. За малката давам Вит.С половин ампула дневно, Осцилококцинум за хремичката давам Алиум Цепа 9СН 4х5 гранулки и Беладонна 9СН 4х5гр. Аз малко хомеопатия ползвам за леки случаи. Това е. Но най-добре посетете педиатър.