0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Сарчее,то и в седмичната да беше пак сигурно щеше някой да направи забележка.....няма угодия май :)
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Сарчее,то и в седмичната да беше пак сигурно щеше някой да направи забележка.....няма угодия май :)

Извинявам се за отклоняването от темата ама да се търси на всяко гърне похлупак не става..
Сега да питам нещо и аз..Дано е по темата.Нослето на Владимир изглежда да е добре-т.е. няма сополки обаче той така "хърка" сякаш има..Възможно ли е че става по-голям и да са по-навътре ??? Тъпо прозвуча ама.. от гърдичките не хрипа определено.Часът ми за педиатър е след 2 дни и мисля до спешното ако се наложи ..затова искам и вашето мнение?
Опитва се и да изкарва някакви звуци и се пери един такъв и се закашля...Мисля че и това е нормално и все пак ви моля за мнение :) Благодаря ви!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Сара, Ивана също хърка понякога, но тя е непрекъснато със сополи вече 2 месеца, които аз трябва да изсмуквам, че да не се натрупват. Вече не знам алергия ли е какво ли, но не е болна. Може детето да иам малко спополки, които да са по-навътре. Имаш ли си такова, дето ги смуче?
 Не мисля, че си за спешното, ако детето няма тепература. Нищо няма да направят, а ще те пратят при педиатъра.

Б.
« Последна редакция: Май 24, 2011, 10:38:41 am от Bobbie »


  
На Бобо носът също хъркаше доста първите месеци. Очевидно не беше болен, не е имал здравословни проблеми, но това продължаваше. Изваждах на 2-3 дни по някое сополче с фитилче от салфетка. В крайна сметка реших, че тези сополки се получават, когато бебето плаче и просто те няма как да бъдат извадени от там, освен мама да се намеси. Когато престана да плаче толкова, а се ориентира към мрънкането, този проблем отшумя, така че вероятно съм била права.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Малките бебенца си хъркат с нослето-не се шашкай, моя го докарваше до грухтене на прасенце чак. Сега вече няма такова нещо, аз мисля че по скоро е защото са им тесни ноздричките и особено като плачат се получава това хриптене.
*
И Теди хърка така,отначало и аз се шашках,но доки каза ,че е защото му били още тесни ноздричките./това което Шани обясни :D Иначе допреди от климатика му се изсушаваше лигавицата и го чистих със Стеримар и аспиратора

*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Bobbie,cambozzola,shanoar, moniks_s.. Благодаря ви .Точно сте написали и за моя "проблем" Явно наистина е от плачкането някой път..Насъбрали са се доста макар че ги чистя почти всеки ден ей така за да не се трупат..иначе Bobbiе температура няма-мерих я и вчера и днес за всеки случай.За носа имам апаратчето дето ги смуче ама малкия одивява с него та затова съм намерила решението с клечка за уши леко я втривам в края да не е много дебела и с разтвора за нослето ги вадя :) Абе сложна работа.Ама той преди търпеше ама сега взе и на клечката да се мръщи-върти се като луд и аз покрай него се въртя :) Лек ден и благодаря ..
ПП: почти бях готова да бягаме към спешното  :D мъжа ми чакаше инструкции да вади ли колата :)
*
Еее, Моникс, защо си решила, че написаното от мен към Боби визира теб?
Не виждам да съм те цитирала.
Това е минусът на нет общуването...  :wink:






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца.
« Отговор #548 -: Май 24, 2011, 15:48:40 pm »
Има едни други смукалки за нос, от които аз съм много приятно изненадана. Ето това е моята http://www.nosefrida.com/gift.html , но в България ги има мисля под друго име, защото мисля че виждах тук някой да ги показва. Горешщо препоръчвам на всяка мама да си я купи. Не можете да си представите колко по-добро е това нещо от обикновените аспиратори с круша. Клечката става за по-сухи сополи, но каот започнат да текат и нищо друго не помага.

Б.
« Последна редакция: Май 24, 2011, 15:50:16 pm от Bobbie »


  
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Боби тук масово ползваме такъв, на Маример обаче. Наистина е много добър.
И Дара имаше един период с постоянно хъркане а сополи видими - нямаше. Понякога се будеше посред нощ - не може да диша от сополи. Ужас беше...3 пъти пусках секрет - чист. Здрава си беше, само тея сополи !
В един момент просто го израсна периода...
Спасяваше ме единствено тази помпа и физ. разтвор. Слагах повечко разтвор да изчисти добре навътре и после дърпам - духам в салфетка. И те така !
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Боби тук масово ползваме такъв, на Маример обаче. Наистина е много добър.
И Дара имаше един период с постоянно хъркане а сополи видими - нямаше. Понякога се будеше посред нощ - не може да диша от сополи. Ужас беше...3 пъти пусках секрет - чист. Здрава си беше, само тея сополи !
В един момент просто го израсна периода...
Спасяваше ме единствено тази помпа и физ. разтвор. Слагах повечко разтвор да изчисти добре навътре и после дърпам - духам в салфетка. И те така !

Абсолютно същото правим и ние последния месец. Пускахме секрет - чист. Но хъркането си продължаваше, чак се бях притеснила да не е трета сливица. Сега вече нещата се подобряват и се справяме само с физологичния разтвор без Маример-а, просто нищо не излиза вече.
И ние бяхме така. Хъркаше като възрастен. Почиствах сутрин и вечер. Джипито ни каза много тесни каналчета. Израстиго до 4-я месец. Но аз все се шашках, предвид пневмонията в първия месец. Но...:)
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Добър вечер ..как сте? :)
Аз имам един малък проблем за мен,голям за бебко (нали е маък той ):)
Та едното му пръсче лекичко се е зачервило в горния край до нокътя..Мисля че е нещо като да бере..Обаче няма бяло да се вижда гной и аз съм  внимавала като режа ноктите поради тази причина..Не знам как да го лекувам.Да отида на аптека да купя кремче? При вас случвало ли се е ? Може ли да се е ударил някъде? странно е при условие че или лежи или е в мен ..Прискрипано???Странно е и това обаче...  :?
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Сари , ако ти се струва като да забира - по-добре отидете на лекар.
Аз знам, че за възрастен се слага йод ..? Но изобщо не знам със сигурност, мен би ме било страх да експериментирам. А и казваш раничка няма... :?
Дано да е само някакво зачервяване, като петънце..и да изчезне до утре.
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Сари , ако ти се струва като да забира - по-добре отидете на лекар.
Аз знам, че за възрастен се слага йод ..? Но изобщо не знам със сигурност, мен би ме било страх да експериментирам. А и казваш раничка няма... :?
Дано да е само някакво зачервяване, като петънце..и да изчезне до утре.

Уви не е  :? Днес сутринта гледам има и малко беличко(гной) предполагам.. На лекар ще се ходи то е ясно че и мен ме е страх от експерименти..Аз знам за набрано например се слага десерта мляко с ориз.Покривате и след това завивате с някоя марличка.. До няколко дни максимум ден е изчезнало (пукнало се е само и е изтекло).. Ама това съм виждала на голям човек,на бебе не съм чула..Така че..
МЕрси Раисче :)
*
Сарич,отведи го да го види доки,и аз знам като Рая за йод ама при бебетата ...знам ли :ask:С това рязане и аз все внимавам да не ги режа до край,колкото и да ми се иска :oops:ама и той все мърда и е една война :lol:

Добър вечер ..как сте? :)
Аз имам един малък проблем за мен,голям за бебко (нали е маък той ):)
Та едното му пръсче лекичко се е зачервило в горния край до нокътя..Мисля че е нещо като да бере..Обаче няма бяло да се вижда гной и аз съм  внимавала като режа ноктите поради тази причина..Не знам как да го лекувам.Да отида на аптека да купя кремче? При вас случвало ли се е ? Може ли да се е ударил някъде? странно е при условие че или лежи или е в мен ..Прискрипано???Странно е и това обаче...  :?

При нас се е случвало. Почиствам го със спиртчето с което почиствах пъпчето и след няколко дни минаваше. Но ако забира, по-добре е да го види педиатъра ви.
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
При нас се е случвало. Почиствам го със спиртчето с което почиствах пъпчето и след няколко дни минаваше. Но ако забира, по-добре е да го види педиатъра ви.

За спирта и аз прецених да го намажа за дезинфекция.. Явно добре съм преценила.но педиатърката чак в понеделник ще ни приеме! Ужас-хич не ми се ходи по спешното обаче няма как..
*
Сара, Ивана също хърка понякога, но тя е непрекъснато със сополи вече 2 месеца, които аз трябва да изсмуквам, че да не се натрупват. Вече не знам алергия ли е какво ли, но не е болна. Може детето да иам малко спополки, които да са по-навътре. Имаш ли си такова, дето ги смуче?
 Не мисля, че си за спешното, ако детето няма тепература. Нищо няма да направят, а ще те пратят при педиатъра.

Б.
Боби,Митко също беше така докато не пуснах носен секрет и не се оказа че има Мораксела в носа.След антибиотично лечение 10 дни контролата показа че вече е изчистена и детето се роди без всякакви солени води и щуротии.Няма ли кой да й пусне един носен секрет?

Д-р Бърди, много моля за помощ!
Когато беше на 2 месеца дъщеря ми имаше обрив на едната бузка. След като прегледахте снимките ми препоръчахте да мажа с А-дерма и след няколко дни обрива изчезна. Периодично пак се появяваха дребни пъпчици, но пак се повлияваха от А-дерма и пак изчезваха. Сега обаче положението е отчайващо. Сега сме на 5 месеца и почти цялата бузка е обхваната, както и гушката. Подозирам, че е в комбинация от жегата, обилното слюноотделяне и опознаване на всичко с устата и размазване на лигички по бузката. Обривът се появи преди да захраня. Може би направих грешка, че не го излекувахме преди захранването, но както и да е давала съм картоф, морков и тиквичка. Вчера я водих при дерматолог и тя каза лек дерматит и ни изписа Биодерма Атодерм ПП и при нужда Адвантан. Вие какво ще ми препоръчате? Прилагам снимки и предварително благодаря