0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #360 -: Април 29, 2011, 10:00:52 am »
Ако са само на кърма и не им е дискомфортно, може да акат и на 10 дни веднъж. Яжте разхлабващи храни, както Вени е написала.
Е там е проблема при нас, че и е дискомфортно, от вчера на обед съм само на разхлабващи храни и до сега нищо :?, отиваме до педиатърката да видим какво ще каже тя...

*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #361 -: Април 29, 2011, 11:34:14 am »
Отчет:
Ние се изакахме самички след 3 дена в очакване на чудото  :D Ама детето самичко си направи усилието!така че мами които се тревожите-ами изчакайте :) всичко с времето си
Иначе аз сега хапвам повече мляко и пия доста течности..Уж да е на детето по-лесно..Не знам кое помага и кое хич ама.. Поне детето не се чувства зле.То и никога не е бил зле от това че не ака мисля..Просто аз се притесних в един момент..Вчера ни теглиха-вече сме почти 6 кг и 63 см :) Абе големички сме като татЮ си  :lol:
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #362 -: Април 29, 2011, 11:48:32 am »
При нас се оказа чиста форма запек, скара ми се педиатърът, че съм чакала 2 дни, при положение, че детето се изхожда по 4-5 пъти дневно... Както и да е вече проблема е решен :)
Благодаря на всички за мненията :)

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #363 -: Април 29, 2011, 12:53:13 pm »
Ние откакто сме се родили сме с нередовно изхождане,а вече сме на почти три месеца и все така  8O.В началото ходеше през три дена,а вече го прави през десет дена....Много съм мъмрена от страна на баби и познати,но детето не е запечено когато се изхожда,не плаче,единственото,което го тормози са прекалено много газове.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #364 -: Април 29, 2011, 12:59:44 pm »
Ние вече трети ден сме със сополи.Макси е много неспокоен.Спи по малко и много плаче.Почиствам му нослето с ф.р-р и след това с вакуум.Слагам и по 1 капка виброцил.Също така правя инхалации с морска сол.Обаче не минава.Няма кашлица и температура.Педиатъра каза, че е от времето.Днес ще водя детето за второ мнение.Много ми е притеснено.Според вас  за колко време минават сополите?И какво друго може да се направи за облекчаване на състоянието на детето?
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #365 -: Април 29, 2011, 13:02:31 pm »
Бъди внимателна и наблюдателна. Много бързо слиза в гърдичките и много често няма т-ра. Да се преслушва добре. Ние направихме бронхиолит за ден и без т-ра, за после няма да говоря.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #366 -: Април 29, 2011, 19:21:26 pm »
Знаех си ,че не трябва да изказвам мнение ,че "ще пусна духа от бутилката"...

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #367 -: Април 29, 2011, 20:27:13 pm »
Момичета,възможно ли е коликите да изчезнат и пак да се появът???
И още нещо отностно храненето..моят син беше едно многоо лакомо дете,а сега така започна да спи че чак си пропуска ядене и то не веднъж,да се притеснявам ли от този факт,мн е трудно да се храним докато спи ( да не кажа невъзможно ) ако спи значи спи и това си е.Получава се нещо от този род,къпеме го в 21.30 да кажем ,след това яде в 22.00 заспива и се буди да яде в 4 ч.от там нестига че не е изял яденето ами само половината от колчеството ами после иска да яде пак чак към 10 сутринта,ако не го сабудя де...мн сънлив стана..да се притеснявам ли ?


Мънки, период не период - ние вечер правим пауза от 12-13 часа без ядене и нон стоп сън! И така сме от.... не помня, но сигурно вече станаха 2 месеца  :wink: Така че - хич не се притеснявай - детето просто има нужда от повече сън, което за мама е добре дошло  :lol: ААА, и през деня като заспи - спи по 2-3 часа  :wink:
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #368 -: Април 30, 2011, 01:02:48 am »

Иначе аз сега хапвам повече мляко и пия доста течности..Уж да е на детето по-лесно..


Абсолютно неправилно. Прясното мляко, както е известно, поражда колики, а може и да е причина за алергии.
Прочети малко по въпроса из нета. :)

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца.
« Отговор #369 -: Април 30, 2011, 09:46:14 am »

Иначе аз сега хапвам повече мляко и пия доста течности..Уж да е на детето по-лесно..


Абсолютно неправилно. Прясното мляко, както е известно, поражда колики, а може и да е причина за алергии.
Прочети малко по въпроса из нета. :)
Неправилно е ако детето е алергично, но иначе поне знае, че си е взела необходимите витамини.Не знам да съветват майките да не употребяват млечни продукти, освен ако детето има проблеми. Имах такава колежка, но това беше, защото синът и беше силно чувствитрелен към всичко млечно, което тя хапнеше.
 
Б.
« Последна редакция: Април 30, 2011, 09:48:17 am от Bobbie »


  
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #370 -: Април 30, 2011, 11:29:01 am »
Aми и моята педиатърка когато кърмех ми каза мляко и млечни продукти не,защото пораждат колики!
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #371 -: Април 30, 2011, 11:42:45 am »
Здравейте д-р Бърди,моля за вашето мнение. Тази седмица, след изследване на храчки на баща ми, ни казаха, че има туберкулоза, сега предстои лечение.Вчера излседваха и нас, като контактни с него.Според докторите тук, на децата ми, които са на 4 месеца и половина, не е нужно да се прави нещо допълнително,и ни викат когато станат на 7м за "стандартната" проба манту.Ние не живеем в една къща с баща ми, но се виждаме често, и той е имал близък контакт с децата и сега е много притеснен, както и всички ние.Според вас те застрашени ли са, какво мога да направя, редно ли е да чакам 3 месеца, няма ли някакво изследване,което можем да пуснем за успокоение?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #372 -: Април 30, 2011, 12:19:30 pm »
Къде живеете? в Бг?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
« Последна редакция: Април 30, 2011, 13:37:04 pm от *sunny* »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #374 -: Април 30, 2011, 13:28:22 pm »
Нужно е след около 10 седмици след прекратяване на контакта да направите Манту.
Няма "стандартни" проби манту. Манту не е, и не може да бъде, критерий за оценка резултатността на предшестваща БЦЖ ваксинация.
Понеже децата в тази възраст попадат  в категория "с висок риск", и поради дългото време в контакт с носител на ТБЦ, може би ще е добре да се помисли за профилактичен Изониазид ( или друго) след тестуването с Манту.

Помислете също така сериозно да направите Квантиферонови тестове на децата като един надежден и работещ метод за диагноза ( Квантиферон-ТБ-Голд -QuantiFERON-TB test (QFT) ) преди да се решите да давате каквато и да е било профилактика.
« Последна редакция: Април 30, 2011, 13:40:52 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #375 -: Април 30, 2011, 13:37:28 pm »
Благодаря Ви докторе :) Изониазид изписаха на майка ми, а за мен и съпруга ми казаха, че след резултата от тестуването с Манту, ще преценят дали и ние да го пием.Според Вас, ако след тестуването при мен и съпруга ми няма проблем, да пием ли изониазид като профилактика /ние и децата/?
« Последна редакция: Април 30, 2011, 13:43:40 pm от *sunny* »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца.
« Отговор #376 -: Април 30, 2011, 14:08:49 pm »
Маймунче, тук не съветват подобно нещо. Аз като кърмех пиех по 1 литър мляко на ден и детето не е имало колики или поне аз не съм забелязала да има.
офтопик - До колкот знам за да кажеш, че дете има колики трябва да ти реве по 2-3 часа „безпричинно“. Гледам много хора пишат, че били болки в червата,то и аз така знаех, но скоро четох, че всъщност никой не знае какво са коликите, а само преполагат, но името си е останало.

Б


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #377 -: Април 30, 2011, 14:19:09 pm »
Благодаря Ви докторе :) Изониазид изписаха на майка ми, а за мен и съпруга ми казаха, че след резултата от тестуването с Манту, ще преценят дали и ние да го пием.Според Вас, ако след тестуването при мен и съпруга ми няма проблем, да пием ли изониазид като профилактика /ние и децата/?

Помислете също така сериозно да направите Квантиферонови тестове на децата като един надежден и работещ метод за диагноза ( Квантиферон-ТБ-Голд -QuantiFERON-TB test (QFT) ) преди да се решите да давате каквато и да е било профилактика.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Др Бърди,добър вечер :)

Напоследък ми се "върти" едно ваше вметване относно броя изхождания на детето,а именно,че "ако е непосредствено след хранене,не е добре".Цитирам ви по памет,извинете :).Дали правилно си спомням,ще ме поправите ли?
Борко ходи по 3-4 пъти на ден и обикновенно е именно 15-30мин след хранене...

лека вечер
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много

Иначе аз сега хапвам повече мляко и пия доста течности..Уж да е на детето по-лесно..


Абсолютно неправилно. Прясното мляко, както е известно, поражда колики, а може и да е причина за алергии.
Прочети малко по въпроса из нета. :)

Дали не съм прочела из нет-а...Не мисля че не съм,но това за млечните продукти е спорен въпрос Албена.. По горе Боби казва че е приемала много мляко и е нямало детето колики..е аз си хапвам сирене и пия също доста прясно мляко и за почти 3 месеца е имало около 2 пъти дни в които е бил малко "превъзбуден"..ТАка че всичко си е до бебето и до организма...
Да кажа и друго-напоследък тук стана по-топличко и взехме да си правим айран повече ..Е детето взе да се изхожда всеки ден.Дали има връзка или не-не знам..Само факт е че акахме по-трудно през последните 2-3 седмици..
Така че..ако няма детето алергии-не спирайте млечните продукти..Та като сме бременни ги приемаме защо и след това не?