0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #260 -: Април 12, 2011, 11:30:07 am »
Smaraidi ние имахме подобен проблем - аз заведох моето бебе на дерматолог. Изписа ни Фусидин за мазане - на клечица за уши само върху пъпчиците и след това Lipobase - също за мазане. Lipobase ползвам и за цялото тяло на бебето, това е неутрален крем, който възстановява водно-липидното равновесие на кожата, оттогава не сме имали никакъв проблем с обриви. Избърсвам личицето на бебето от млякото не с вода, защото дерматолога каза че така много се изсушавала кожата и ставала податлива на инфектиране, а с кърпичките за кърмене, който ползвам за мен.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #261 -: Април 12, 2011, 12:33:11 pm »
Аз също имам проблем с яденето на малкия,и при мен започна да яде значително по млако количество,от 150 до преди 4 дни сега доста по различно.Първия ден беше с ядене на 4 часа по 20-30 мл.,на следващия ден уж се оправи почна да си изяжда пка млякото и хоп днеска пак номера.Биха ни ваксина синфлорикс на 07 горе доло от тогава прави номера,но не вярвам толкова време се от ваксината да е.На наща възраст може ли да са зъби,защото в момента в който спре да яде,започн настървено да яде и двата юмрука и изведнъж писваа неисато,пак пъха юмруци и така.Ако се опитам да му додам яденето почва да реве и да бута с език и да му се догажда.Иначе не дава признак на гладен,смее се ( ако случайно спре да реве),гука и т.н спи също.
 На какво би могло да се отдава това негово спиране да яде както преди ( той обикновенно си е яшно дете ).?

На нас на 30.04 ни биха и Пентаксим и Синфлорикс. Нослето веднага след това се запуши и още хърка малко. Може и от това да е. На предния прием пак така ни се запуши нослето, но си ядеше без проблем. Аз се чудя дали не иска да й увелича интервала м-у храненията?!? Ама нали пък трябва уж 6 пъти да се храни?!?
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #262 -: Април 12, 2011, 13:29:53 pm »
Вандолина ние ядеме на 4 часа като правим палза от 6 часа вечер ,и пак,оххх тея тъпи ваксинииии.Иние нямахме проблем на предната ваксина.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #263 -: Април 12, 2011, 15:10:36 pm »
Буби, все с нещо трябва да избърсвам устата след хранене. Почиствам с памуче и вода, защото така съм прочела че тук така правят майки.
Мислила съм за мокри кърпички, но ме е страх да не стане по-зле положението. Мокрите кърпи оставят един за мен гаден, лепкав слой върху кожата. А и бебето започна да се лигави, вече е трудно да му седи сухо около устата.

Сега съм взела крема който ми препоръча Бърди и ще спазвам инструкциите на доктора да видим :).






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #264 -: Април 12, 2011, 15:13:58 pm »
Д-р Бърди, след два месеца трябва да пътуваме с бебчо на 1500 км с кола, бихте ли ме посъветвали как най-нетравмиращо за бебето да стане това - той ще бъде на 4,5 месеца тогава. Благодаря предварително!
С по-чести спирания.
Дете поставено по посока на движението, на задната седалка.
Благодаря за отговора,  :? обаче кошчето за кола за малки бебета се поставя срещу посоката на движение?! Факт е, че никой от педиатрите, които попитах не можаха да ми дадат конкретни съвети за подобно дълго пътуване, освен неща които и аз самата от обща култура знам. За съжаление това продължава да е така.
Много моля ако някоя от мамите е пътувала на по-дълъг път с бебе на 4 месеца да ми даде някакви съвети за пътуването, неща с които се е сблъскала и не е била подготвена например. Предварително монго благодаря!
Кошчето за кола не се монтира срещу посоката на движението, дори на самата кошница трябва да е обозначено, че е забранено. И на мен никой не ми беше давал съвети, добре че има достатъчно теми, в които пише по този въпрос. Безкрайно благодарна съм, че ги прочетох и не послушах моите близки, според които даже нямало нужда да се купува подобно столче. Факт е, че кошницата спаси живота на бебето ми, когато беше на месец и половина.
Моите съвети са да да купите качествено столче с добри оценки от тестовете, много е важно. Коланите се слагат задължително и се уверявате, че е добре прикрепено и не се мести! След монтирането да не забравите да приберете нагоре дръжката, с която го носите!!! Вземете и някакъв сенник за прозореца, за да не го пече слънцето. Избягвайте да включвате климатика.
При пътуване обикновено бебетата спят, ако е неспокойно, а още не е време за хранене, проверявате  памперса или за някакъв друг дискомфорт. Моят плачеше, защото се загряваше и изпотяваше от самото столче, въпреки че слагах памучна пелена под главичката. В такъв случай или сменях пелената, или го обръщах на другата страна.
След хранене, трябва да оригнеш добре бебето и да мине малко време, преди да го върнете в столчето. След почивките се уверете, че не са влезли насекоми, които могат да го ухапят или ужилят! Общо взето за това се сещам, ако някой може да допълни с още нещо  :)
И най-важното- внимателно със скоростта!
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #265 -: Април 12, 2011, 15:17:22 pm »
Чакайте, бре хора!
Кошницата за кола при бебета от 3 до 9 кила се монтира срещу посоката на движение.
Има разлика между кош и столче за кола.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #266 -: Април 12, 2011, 15:26:00 pm »
 ementsaki, благодаря за включването, но мисля че говорим за различни неща - кошчето за бебе, не столчето, се монтира задължително срещу посоката на движение и това е специално обозначено и отбелязано от производителя. Бебето е още много малко за столче, така че не мога да ползвам такова. Иначе съветите ти са много ценни, благодаря ти.
 Smaraidi  просто исках да споделя с теб моите преживявания около въпросния обрив и това, което ни помогна в нашия случай. Пожелавам ти скоро да се оттървете от гадните пъпки, независимо по кой начин. Лично аз не бих слагала кортикостероиден крем на лицето на който и да е, особено на бебе. Желая ти успех!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #267 -: Април 12, 2011, 15:46:49 pm »
Bubbi, ние сме пътували с бебе няколко пъти по 1200 км. Ако е от по-спокойните и сънливи бебета, няма да имате проблем.
Аз сядах отзад при бебето с голям чувал с играчки и няколко книжки, но нашето беше от непрекъснато търсещите внимание и забавление. Сменяла съм памперси и на задната седалка, но почти във всяка бензиностанция (извън България) има място за преповиване на бебета. Аз кърмех и проблем с приготвяне на храната не съм имала, но като поотрасна бебето, съм търсела топла вода за каша пак от бензиностанциите, така ще можеш да приготвяш и АМ. Запаси се с мокри и сухи кърпички и вода, да са ти подръка. Вярвам, че с болно бебе няма да тръгнеш на път, но си вземи лекарства от първа необходимост в случай, че не можеш да купиш веднага там, където отивате.
Бъди готова и да си гушнеш детето, то няма как да издържи цял ден без прегръдка от мама. За друго не се сещам сега.
И... какви точно съвети очакваш от педиатрите относно пътуването?! Хапче за директна телепортация на бебета няма. Само чести почивки и пълна аптечка могат да ти препоръчат, а столчето ще си го сложиш според упътването на производителя му.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #268 -: Април 12, 2011, 15:47:15 pm »
Бубе, мерси за споделеното :)!
Фусидин се използва при допълнително инфектирана кожа с АД, с бактерии. Според мен нашата кожа не е инфектирана.
А и трябва да се внимава, защото има Фусидин Н, който си е с кортикостероид.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #269 -: Април 12, 2011, 16:05:50 pm »
Д-р Бърди, след два месеца трябва да пътуваме с бебчо на 1500 км с кола, бихте ли ме посъветвали как най-нетравмиращо за бебето да стане това - той ще бъде на 4,5 месеца тогава. Благодаря предварително!
С по-чести спирания.
Дете поставено по посока на движението, на задната седалка.
Благодаря за отговора,  :? обаче кошчето за кола за малки бебета се поставя срещу посоката на движение?! Факт е, че никой от педиатрите, които попитах не можаха да ми дадат конкретни съвети за подобно дълго пътуване, освен неща които и аз самата от обща култура знам. За съжаление това продължава да е така.
Много моля ако някоя от мамите е пътувала на по-дълъг път с бебе на 4 месеца да ми даде някакви съвети за пътуването, неща с които се е сблъскала и не е била подготвена например. Предварително монго благодаря!
Кошчето за кола не се монтира срещу посоката на движението, дори на самата кошница трябва да е обозначено, че е забранено.


Това не е така!!!!!!! Кошниците за бебе 0 - 12кг се слагат обратно на движението, така е дадено на картинка на тях, а знака за който пишеш е да не се слага на седалка с отваряща се въздушна възглавница т.е. на предна дясна седалка, и при кошниците дръжката е оказана да се слага към облегалката на задната седалка. Ние пътувахме с такава кошница, но я монтирахме както е дадено но по посока на движението. Пак колана го слагаш горната част отзад на обособеното място а долната част минава през кошницата на обособеното място. Стягаш хубаво горната част на колана и дръшката я сваляш напред към предната седалка, в случай че удара е от там ще предпази седалката да не притисне детето. С всичко друго съм съгласна.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #270 -: Април 12, 2011, 16:51:49 pm »
Кошчето за кола не се монтира срещу посоката на движението, дори на самата кошница трябва да е обозначено, че е забранено.

Това не е така!!!!!!! Кошниците за бебе 0 - 12кг се слагат обратно на движението, така е дадено на картинка на тях...
Кое не е така, писали сме едно и също нещо, че не се слагат по посока на движението, а обратно на движението. Или казано по-просто, за да е по-разбираемо, бебето трябва да е с лице към задния прозорец на колата.
Чакайте, бре хора!
Кошницата за кола при бебета от 3 до 9 кила се монтира срещу посоката на движение.
Има разлика между кош и столче за кола.
ementsaki, благодаря за включването, но мисля че говорим за различни неща - кошчето за бебе, не столчето, се монтира задължително срещу посоката на движение и това е специално обозначено и отбелязано от производителя. Бебето е още много малко за столче, така че не мога да ползвам такова!
За бебетата може да се ползва както кошница, така и столче за възраст 0+, така че не виждам каква разлика има между двете. Кое от двете да се ползва е по избор и възможност на родителите. Някои предпочитат от самото начало да вземат столче, за да не купуват след време ново, като кошницата умалее.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #271 -: Април 12, 2011, 17:14:34 pm »
Бубе, мерси за споделеното :)!
Фусидин се използва при допълнително инфектирана кожа с АД, с бактерии. Според мен нашата кожа не е инфектирана.
А и трябва да се внимава, защото има Фусидин Н, който си е с кортикостероид.
и аз точно това имах предвид
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #272 -: Април 12, 2011, 17:16:52 pm »
Фусикорт Липид също съдържа КС
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #273 -: Април 12, 2011, 17:35:47 pm »
освен фусидиновата киселина, което практически е Фусидин само че с КС  :wink:
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #274 -: Април 12, 2011, 17:38:36 pm »
Кошчето за кола не се монтира срещу посоката на движението, дори на самата кошница трябва да е обозначено, че е забранено.

Това не е така!!!!!!! Кошниците за бебе 0 - 12кг се слагат обратно на движението, така е дадено на картинка на тях...
Кое не е така, писали сме едно и също нещо, че не се слагат по посока на движението, а обратно на движението. Или казано по-просто, за да е по-разбираемо, бебето трябва да е с лице към задния прозорец на колата.
Чакайте, бре хора!
Кошницата за кола при бебета от 3 до 9 кила се монтира срещу посоката на движение.
Има разлика между кош и столче за кола.
ementsaki, благодаря за включването, но мисля че говорим за различни неща - кошчето за бебе, не столчето, се монтира задължително срещу посоката на движение и това е специално обозначено и отбелязано от производителя. Бебето е още много малко за столче, така че не мога да ползвам такова!
За бебетата може да се ползва както кошница, така и столче за възраст 0+, така че не виждам каква разлика има между двете. Кое от двете да се ползва е по избор и възможност на родителите. Някои предпочитат от самото начало да вземат столче, за да не купуват след време ново, като кошницата умалее.
ами разликата е в начина на монтиране и това е очевидно,и сстолче за кола може да се монтира по посоката на движение единствено ако (има допълнителен колан за глава, така че да не влизаме в излишни полемики. Благодаря на всички , които се вклрючиха!
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #275 -: Април 12, 2011, 17:48:36 pm »
Буби, аз съзнателно ще мажа с КС. Знам че Фусикорт е КС :?. Така препоръча Бърди. Вероятно има нужда и от КС, не само от фусидиновата киселина.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #276 -: Април 12, 2011, 19:44:48 pm »
ами разликата е в начина на монтиране и това е очевидно,и сстолче за кола може да се монтира по посоката на движение единствено ако (има допълнителен колан за глава, така че да не влизаме в излишни полемики. Благодаря на всички , които се вклрючиха!

"Детските столове за коли от комбинирана група група 0+/1 са предназначени за деца от 0 до 18 кг. или приблизително от раждането до 4 година.Седалките от тази група могат да бъдат монтирани, както в посока, обратна на посоката на движение на автомобила, така и в посоката му на движение. По – голямата част от столовете за кола от тази група се ползват обратно на посоката на движение на автомобила до 1 година, след което се монтират в посоката на движение на автомобила до 4 години (forward facing)"- цитат от тук .

Написаното до момента в никакъв случай не го приемам за полемика, а като коментар и уточняване на важни неща. Извинявам се, ако съм създала такова впечатление, но за мен това е болна тема  :? и може би под въздействие на емоции не съм се изразила добре...
« Последна редакция: Април 12, 2011, 19:46:19 pm от ementsaki »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #277 -: Април 12, 2011, 19:54:05 pm »
Бубе, мерси за споделеното :)!
Фусидин се използва при допълнително инфектирана кожа с АД, с бактерии. Според мен нашата кожа не е инфектирана.
А и трябва да се внимава, защото има Фусидин Н, който си е с кортикостероид.
Извинявай, останах с впечатление от горното, че не си наясно, не се заяждам в никакъв случай. Пожелавам ви успех с лечението  :).
 ementsaki всички сме в този форум за да споделяме и да си помагаме взаимно, така че няма за какво да се извиняваш. Аз също доста съм проучвала столчетата с оглед предстоящото пътуване, а и не само и имах предвид точно това, че до 1г. е препоръчително те да се монтират срещу посоката на движение.  :thankyousign:
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #278 -: Април 12, 2011, 21:12:16 pm »
Докторе, сега се прибираме и бързам да пиша за развитие.
Отидохме при детски пулмолог, постави диагноза вирусен ларингит. Не се ангажира с мнение за алергия на тази възраст. Започваме Зиртек и Синекод по схема, ще купим инхалатор за инхалации с физиологичен р-р. В петък вечерта на контрола. Прегледа и ушите - чисти са, в петък ще ни види специалист от детското отделение Уши нос Гърло и по-късно някакъв доц. невролог (забравих името Embarassed) заради клатенето на глава. Каза максимално навън, похвали ме, че съм го извеждала в студено време. Категорично отрече да има връзка между задуха и клатенето на глава.
Това адекватно лечение ли е според вас или да търся още едно мнение?
[/url][/url]
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #279 -: Април 13, 2011, 10:58:52 am »
Как е детето?
Какво разбирате под "задъхване"?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.