0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #500 -: Февруари 07, 2013, 12:47:13 pm »
Благодаря Ви за обстойните разяснения, Докторе!!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #501 -: Февруари 07, 2013, 13:17:56 pm »
докторете, ето това твърдение противоречи на абсолютно всичко по анатомия и физиология на кърменето, което съм прочела до момента

 *честото кърмене НЕ увеличава кърмата, както много хора си мислят. Това е валидно само за много ограничен процент кърмачки, и почти винаги тяхното желание да си увеличат кърмата с чести хранения са диаметрално противоположни на желанието на детето да се храни на по-редки интервали.

може да не съм съгласна с други неща, които сте писали, но те нямат чак такова значение, но горното твърдение просто не е вярно. моля обяснете какво имате предвид, надявам се, че е въпрос на недоразумение.


Казано е ясно. Не винаги всичко е в съгласие с теоретичните постановки.
Не може да храните дете на час, когато то иска на 2.5.
На час няма да изпразва така гърдата както на 2.5, защото на час има храна от предишното хранене- да припомним че стомахчето на бебето се изпразва напълно за около 2 часа.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #502 -: Февруари 07, 2013, 13:23:07 pm »
Една питанка-давали ли сте НУКС ВОМИКА за колики и има ли някакво облекчение?Бебка е на месец и половина.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #503 -: Февруари 07, 2013, 13:29:47 pm »
напълно съм съгласна, че не може и не бива да се храни дете, когато ние си мислим че трябва, е не когато то иска. тук става въпрос, че храненето под час се отразява много неблагоприятно върху лактацията и, че колкото по-големи са паузите между храненията (поради даване на води, сокчета, добавки, пюренца на 3-4 месеца) толкова повече намалява кърмата.
радвам се, че се изяснихме
кърмата се рагражда за около 90 минути, но да не изпадаме в буквализъм :)
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #504 -: Февруари 07, 2013, 13:49:03 pm »

Също така се оказа, че Жорко има пъпна херния. Кога трябва да започнем да лепим пъпчето? Лекарката каза от следващия преглед, но се притеснявам да не се забавим.

Благодаря ви предварително!
Не се лепят вече пъпчета. Това отпадна.

И нашият младеж има пъпна херния. В "Пирогов" детски хирург ни залепи пъпчето. Защо, според Вас, вече не се лепят пъпчета? Ще бъда благодарна на малко разяснение.
Освен това, имам питане във връзка с бързото наддаване на децата ми. Първият месец наддадоха около: тя - 970 гр., а той - 1160 гр. Сега са наддали същото тегло за 22 дни.По съвет на педиатърката ни намалихме количеството АМ на младежа, тъй като бе наддал 870 гр. за половин месец. Според нея, и двамата наддават твърде бързо. Кърмим се и даваме добавка АМ, общо 5 хранения на ден. Даваме профилактично по 2 капки "Вигантол" на всяко дете.
При преглед преди 2 дни в "Шейново" д-р Гергинова чу шум в сърцето на Кристиан, като каза, че най-вероятно е функционален, тъй като расте интензивно, а клапичките - не.
Какво е Вашето мнение, д-р Бърди?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #505 -: Февруари 07, 2013, 13:52:37 pm »
напълно съм съгласна, че не може и не бива да се храни дете, когато ние си мислим че трябва, е не когато то иска. тук става въпрос, че храненето под час се отразява много неблагоприятно върху лактацията и, че колкото по-големи са паузите между храненията (поради даване на води, сокчета, добавки, пюренца на 3-4 месеца) толкова повече намалява кърмата.
радвам се, че се изяснихме
кърмата се рагражда за около 90 минути, но да не изпадаме в буквализъм :)
Няма такова негативно отразяване, защото за повечето от майките, пълното изпразване на гърдата е по-важно от разстоянията на кърмене. А пълно изпрзаване за 1 час няма.
Освен че детето започва да се държи толкова нервно на гърдата че от стрес кърмата още повече намалява.

"Странните" поведения на кърмачетата на гърдата, са едни от най-стресиращите моменти за майката.
« Последна редакция: Февруари 07, 2013, 17:23:21 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #506 -: Февруари 07, 2013, 13:54:17 pm »

Също така се оказа, че Жорко има пъпна херния. Кога трябва да започнем да лепим пъпчето? Лекарката каза от следващия преглед, но се притеснявам да не се забавим.

Благодаря ви предварително!
Не се лепят вече пъпчета. Това отпадна.

И нашият младеж има пъпна херния. В "Пирогов" детски хирург ни залепи пъпчето. Защо, според Вас, вече не се лепят пъпчета? Ще бъда благодарна на малко разяснение.
Освен това, имам питане във връзка с бързото наддаване на децата ми. Първият месец наддадоха около: тя - 970 гр., а той - 1160 гр. Сега са наддали същото тегло за 22 дни.По съвет на педиатърката ни намалихме количеството АМ на младежа, тъй като бе наддал 870 гр. за половин месец. Според нея, и двамата наддават твърде бързо. Кърмим се и даваме добавка АМ, общо 5 хранения на ден. Даваме профилактично по 2 капки "Вигантол" на всяко дете.
При преглед преди 2 дни в "Шейново" д-р Гергинова чу шум в сърцето на Кристиан, като каза, че най-вероятно е функционален, тъй като расте интензивно, а клапичките - не.
Какво е Вашето мнение, д-р Бърди?

Има данни че лепенето с нищо не помага. Затова се и изостави.
За сърдечните шумове- ако има нужда да се направи УЗ веднага- направете го.
Ако смятате че няма нужда, и ако шума персистира над 12м възраст- пак УЗ ще е задължително.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #507 -: Февруари 07, 2013, 14:19:52 pm »
Боги, на моята девойка й чуха шум, когато беше на 4 дни. Направих УЗ за мое успокоение и по препоръка на педиатърът. Оказа се, че няма нищо тревожно.
Водих я при д-р Велковски от 3-та градска. Има вариант УЗ да мине по ЗК, ако те интересува пиши ми.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #508 -: Февруари 07, 2013, 14:21:18 pm »
Роуз, какво генетично заболяване има бебето ти, че все споменаваш, но не разбрах какво е?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #509 -: Февруари 07, 2013, 14:49:41 pm »
Боги, на моята девойка й чуха шум, когато беше на 4 дни. Направих УЗ за мое успокоение и по препоръка на педиатърът. Оказа се, че няма нищо тревожно.
Водих я при д-р Велковски от 3-та градска. Има вариант УЗ да мине по ЗК, ако те интересува пиши ми.
:good_post: Може и д-р Маринов. Те ще ти кажат най-добре след прегледа дали е нещо тревожно или не. Даже доктор Маринов е безкраен оптимист :)

Смарайди, не генетично заболяване, а малформация на сърдечната аортна клапа, която явно е породена от грешка в генетичния код.
Доктор Бърди, извинявам се, ако съм внесла смут.
Относно вероятните последвствия от ваксините, мога да кажа само, че ако от останалите изследвания, които направим се окаже, че не са свързани с проблемчето на бебо, тогава просто не знам вече как ще държа крачето на бебо при ваксинация, защото както казваше една жена: "Страшна ще е вината, че като родител си бил участник в увреждането на детето си." Още повече, когато човек знае за това и умишлено поема риск за здравето и живота му.... И не дай си Боже вече неумишлено да сме го увредили, но от тук нататък, ако се случи нещо от тях, ще се счита за умишлено и вече не знам как бих живяла с тази вина. Но, ще видим, както казвате "следата" може и да е грешна... Но, за сега я има и тя е под въпрос и взех вече решение-затова с ваксините за сега ще сме дотук. Ще видим от къде ще изскочи "заекът" и кой е виновникът за тези състояния. Времето ще покаже :)
« Последна редакция: Февруари 07, 2013, 16:14:21 pm от rosefromstars »
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #510 -: Февруари 07, 2013, 15:53:04 pm »

Да припомним някои от дискретните белези за рефлукс при кърмачета:

* плач при първи глътки мляко и извиване на дъга.
* плач при първи глътки кърма, извиване на гърдата и нежелание да се продължи храненето ( този белег е и белег на други неща, освен на рефлукс).
* извиване на дъга при поставяне в легнало положение ( сякаш тръси нещо над главичката с поглед) ( разбира се има и други причини за извиване на дъга в тази възраст).
* странни премлясквания и преглъщания между храненията, даващи впечатление че храна се връща, и детето я преглъща.
* плач през нощта, с внезапни събуждания, дъга и неутешим плач.
* при по-големи деца- секрети върху блузката или възглавницата.
* много неспокойни деца " не знаещи какво искат", за малко успокояващи се на ръце, плачещи веднага в легнало положение и малко успокояващи се в право.

На гърда не плаче и не се е дърпа.Случвало се е понякога,когато гърдите ми са препълнени и се дави от прекалено бързото поемане на млякото- тогава се отдръпва ,за да се изкашля и от гърдите веднага струя лети към него.За това ,ако усетя,че са препълнени,вече дърпам по малко с помпата и тогава давам да яде.
През нощта не се събужда и не плаче.Много шава обаче и като започне да се върти и мята с ръце,предлагам гърда- почти винаги отказва(просто не отваря уста и аз не го карам ).Яде чак към 6ч.,а до преди 2-3 седмици си хапваше на 2 часа нощем.Но забелязвам такова преглъщане,сякаш храната се качва нагоре и той се мръщи тогава.
Легнал по принцип не иска да стои,но ако го оставя да лежи и му говоря или показвам играчки,си стои и си гука и ми се смее.Като цяло е много весел,само да го погледнеш и е нахилен,гука много ,много шава (не може да лежи просто ей така мирно и да си гледка,а постоянно рита и се усмихва),като го държа прав и да се опре в краката ми-започва да подскача.Изобщо  е едно много живо и весело бебе,но не обича да е сам и започва веднага да плаче,което едва ли е свързано с повръщането.
След раждането му е правена ехография на коремни органи в Токуда,защото там е раждан.Още в болницата повръщаше,там го хранехме с АМ - Фризо ПЕП ,заради обриви.Но откак си е у дома,не е приемал друго,освен кърма.
Като бях бременна ,бебето имаше физиологично омфалоцеле,което се прибра към 13-та седмица чак,не знам това изобщо има ли връзка обаче.
От вчера давам Гастротус бейби и има повръщания ,но значително по-малко,в по-малки количества и не на фонтан.
<br />
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #511 -: Февруари 07, 2013, 16:38:45 pm »
За толкова години работа НИКОГА не съм виждал гърчове от ваксини или загуба на съзнание... освен в 1-2 случая на температурен гърч провокиран от ваксинация.
Така че- това е неверна "следа".
Благодаря че го казахте докторе, че аз не посмях, понеже имаше коментари как лекарите нямало да „признаят“ и тем подобни щуротии!


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #512 -: Февруари 07, 2013, 17:21:40 pm »
Не знам на какво се дължи, но моят син ставаше доста нервен след ваксина, може би тази нервност да му се отразява на бебето на Роуз, а не самите ваксини, освен това и на него му ги слагат по две наведнъж и стреса е двоен. Не знам дали съм права, просто трябва да има обяснение.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #513 -: Февруари 07, 2013, 17:38:57 pm »
За толкова години работа НИКОГА не съм виждал гърчове от ваксини или загуба на съзнание... освен в 1-2 случая на температурен гърч провокиран от ваксинация.
Така че- това е неверна "следа".
Благодаря че го казахте докторе, че аз не посмях, понеже имаше коментари как лекарите нямало да „признаят“ и тем подобни щуротии!
Тука е така, Боби! Колкото и да ти е чудно....
Не знам дали си спомняш лятото като исках съвет на доктора за едно петно по крачето на Дани, той може и да си спомня случая. Аз спрях да пиша тогава, за да не излиза, че насаждам някакви убеждения, но сега ще споделя, за да не излиза, че въздухарски ти казвам как не признават.
Седмица беше май след едната ваксина се появава петно на крака, което тръгваме да търсим какво е, няма да занимавам пак аудиторията с подробностите. Др Бърди искаше кръвосъсирването да видим, то лаймска болест ли не търсихме, какво ли не на 6 месечно бебе.... няма и няма, паячета глупости, сменям комарници аз тука да не го е полазило нещо. Водих го при педиатърката, при дерматолог, в педиатрията, във ВМА... интересно че навсякъде подпитват за ваксината и замълчават. Виках си, няма връзка. Ама то и да ти обяснявам няма да ме разбереш, трябва да ги видиш как се споглеждат, как вдигат рамене, като мишоци точно...
Е, оказа се че никакви болести няма детето. Заради тази неяснота отложихме малко третата за хепатит. Като я сложихме (на другото краче), точно на следващата сутрин, даже не мина и седмижа този път, нямаш представа какво значи огледално петно- СЪЩОТО, ама все едно с моливче пречертано!!!!
И същите погледи се споглеждат пак......
Е, аз загубена ли съм да не разбера защо?
Тези морави лекета стояха два месеца!!!
Този път аз питам за ваксината, отговорите - прдимно чупене на устни, "ами такъв случай не съм виждала" - любимия ми отговор за каквото и да е..." не зная"... това че не си виждала не значи, че случая не е такъв, нали? За всяко нещо си има първи път. Просто можеше да признаят и да кажат " напълно е възможно", "явно е така" и пр. За тях също беше ясно, виждах го в очите им, колкото и пресилено да звучи, но ми е чудно защо не признават, че ваксината всъщност има своите странични ефекти и нешата съвсем не опират само до зачервено или температурка.
Затова и на Роуз се чудя, че при неа се случват далеч по-тревожни неша и тя все още се чуди на кого да повярва... 8O

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #514 -: Февруари 07, 2013, 17:41:31 pm »

Да припомним някои от дискретните белези за рефлукс при кърмачета:

* плач при първи глътки мляко и извиване на дъга.
* плач при първи глътки кърма, извиване на гърдата и нежелание да се продължи храненето ( този белег е и белег на други неща, освен на рефлукс).
* извиване на дъга при поставяне в легнало положение ( сякаш тръси нещо над главичката с поглед) ( разбира се има и други причини за извиване на дъга в тази възраст).
* странни премлясквания и преглъщания между храненията, даващи впечатление че храна се връща, и детето я преглъща.
* плач през нощта, с внезапни събуждания, дъга и неутешим плач.
* при по-големи деца- секрети върху блузката или възглавницата.
* много неспокойни деца " не знаещи какво искат", за малко успокояващи се на ръце, плачещи веднага в легнало положение и малко успокояващи се в право.

На гърда не плаче и не се е дърпа.Случвало се е понякога,когато гърдите ми са препълнени и се дави от прекалено бързото поемане на млякото- тогава се отдръпва ,за да се изкашля и от гърдите веднага струя лети към него.За това ,ако усетя,че са препълнени,вече дърпам по малко с помпата и тогава давам да яде.
През нощта не се събужда и не плаче.Много шава обаче и като започне да се върти и мята с ръце,предлагам гърда- почти винаги отказва(просто не отваря уста и аз не го карам ).Яде чак към 6ч.,а до преди 2-3 седмици си хапваше на 2 часа нощем.Но забелязвам такова преглъщане,сякаш храната се качва нагоре и той се мръщи тогава.
Легнал по принцип не иска да стои,но ако го оставя да лежи и му говоря или показвам играчки,си стои и си гука и ми се смее.Като цяло е много весел,само да го погледнеш и е нахилен,гука много ,много шава (не може да лежи просто ей така мирно и да си гледка,а постоянно рита и се усмихва),като го държа прав и да се опре в краката ми-започва да подскача.Изобщо  е едно много живо и весело бебе,но не обича да е сам и започва веднага да плаче,което едва ли е свързано с повръщането.
След раждането му е правена ехография на коремни органи в Токуда,защото там е раждан.Още в болницата повръщаше,там го хранехме с АМ - Фризо ПЕП ,заради обриви.Но откак си е у дома,не е приемал друго,освен кърма.
Като бях бременна ,бебето имаше физиологично омфалоцеле,което се прибра към 13-та седмица чак,не знам това изобщо има ли връзка обаче.
От вчера давам Гастротус бейби и има повръщания ,но значително по-малко,в по-малки количества и не на фонтан.

Наближавате 5 месеца- почнете плодове на 5м и 1 седмица.
НЕ "сокчета"- а пюре плод.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #515 -: Февруари 07, 2013, 17:59:44 pm »
Мишле, аз не зная какъв точно е твоя случай с петното. Но съм виждала подробни описания на страничните ефекти на Пентаксим-а примерно и там освен температура, съществува и "локално зачервяване на мястото на убождането". http://apteka.framar.bg/30008247/%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BC-%D0%B2%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%86%D0%B0 Естествено, че ваксините могат да имат странични ефекти! Аспирина също. И то страховити, ако ги прочетеш. Но се срещат рядко, нали? И между това, детето да се разболее от вирусен менингит /недай си боже/ или да му се зачерви крачето, ти кое си избираш? Бъди сигурна, че при болестта всеки ще разпознае симптомите и няма да ти вдига ръце и да чупи устни. Защото страничните реакции от ваксините, са пренебрежимо малко и далеч не толкова опасни, колкото болестите, срещу които се поставят. А щом са описани, значи някога някъде са се проявили. Така, че няма нужда от такава реч срещу докторите, защото вероятно те наистина НЕ са виждали друг такъв случай. Как да си признае човек нещо, което не е виждал? Освен това, някъде срещнах из постовете на Роуз, че ПРОБЛЕМЧЕТО се проявявало 5 дни след ваксина. Не разбрах след всяка една ли е реагирал така и ако да, защо изобщо му е поставяна 2-ра и трета. Всъщност дори ми се струва, че тя от днес обърна плочата и от твърд привърженик на ваксините /да не и умре детето от пневмония/, сега пък се притеснява, че ще го увреди с тях... 8O Колкото и да си говорим, всичко е в рамките на догадките и предположенията.  :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #516 -: Февруари 07, 2013, 18:15:34 pm »
Изобщо няма да влизам в дискусии за това колко са полезни ваксисните, всеки има глава на раменете си да мисли и да действа. И съвсем не всичко е в рамките на догадките.
Поста ми беше само към Боби, за да обясня как разбирам аз "непризнаването" спрямо това какво се е случило с моето дете и какво съм видяла аз като реакция към моето дете. Ти няма как да оцениш ситуацията ;)

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #517 -: Февруари 07, 2013, 18:15:58 pm »
а ,аз сок на баткото давах след годинката.
Баткото беше на АМ и го захраних на 5м. и 13дни с оризова каша.Мислех и бебето с оризова,но тепърва ще го мисля захранването ,още е на 3. и 9 дни.
<br />
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #518 -: Февруари 07, 2013, 18:38:10 pm »
Бубулинче, вярно така е - аз винаги съм била за ваксините, но явно, докато не му дойдат на главата страничните ефекти и проблемите, човек не се замисля много. Когато бебо се роди си казах, че ще му бъдат направени всички възможни ваксини за да се намали шансът да се разболее тежко от нещо. Е, да, но явно има проблемни деца, от които явно е и моето за мое съжаление. Дали заради имунен отговор, дали заради трудност при изхвърлянето на токсините от ваксините, дали поради сърдечните проблеми, дали заради генетичния дефект, дали от всичко накуп - просто този проблем се случва. Може при другите 99% от децата да не става, но и когато ми казаха, че децата с вродена сърдечна малформация са под 2%, мен какво ме интересува като при нас тя е 100%. Така че, докато не се изясни (чрез прегледи и изследвания) точно от какво получава тези проблеми и(или тези реакции след ваксинациите, просто ще ги отложим. Не намирам рискът да е оправдан за момента. Не желая да ставаме част пак от някаква си гадна статистика... А, на въпроса ти защо сложиха 2ра и 3та - ами защото не казах НЕ. Защото не осъсъзнавах проблема. Защото кардиоложката като разбра и ни прегледа и каза, че не е от сърцето ни каза да отиваме на трансфонтанелна ехография и като видя, че няма нищо на нея разреши на педиатърката да я постави. След нея бебо вдигна и задържа 3-дни над 38 градуса и после направи припадъка. Но, аз тъпата, пак не можах да навържа нещата. Отидохме сега за третата ваксина и педиатърката ме пита - но аз не казах не. И сега пак вдигнахме температура, но само първия ден 38.2, като първия път, но пак направихме пристъп после. И вече сега взе да ми се набива в очите и осъзнах, че точно след ваксините прави проблемите. Разбира се, че ще направим и другите изследвания. Но, този път при доки ще кажа НЕ. Не знам дали ще имаме късмета за 4-ти път да се случи това, което му се случва и да не умре или да не получи някакви трайни увреждания. Затова, сега мисля, че ситуацията на риск-полза, клони към неоправдан риск и неясна полза.
« Последна редакция: Февруари 07, 2013, 18:57:43 pm от rosefromstars »
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #519 -: Февруари 15, 2013, 23:56:36 pm »
здравейте!Имам въпросче.Някоя от майките на момченца ходила ли е в Пирогов за забелване на пишлето? Ние сме вече на 6 месеца и 23дена и не сме се справили с тая работа, та затова педиатърката ни даде талон и ни каза да ходим в Пирогов.Аз разбира се забравих да питам къде точно да ходим там и дали работят събота или неделя?
и още нещо.Преди 2 седмици сме пуснали ПКК и урина и има отклонение в левкоцити-12,5 са неговите,а границата е до 10,5. Иначе има 118 хемоглобина , макар, че не съм дала още месо и жълтък. Той е още на кърма+вечер преди лягане 100мл NAN,зеленчукови и плодови пюрета и оризова каша без глутен.На 6 месеца и 4 дена тежеше 8,300кг и 71см и педиатарката каза много добре :)
Още не съм и показвала изследванията, но се питам дали това с повишени левкоцити има връза с Неупогена,които съм го била до 2месеца и половина по време на бременноста или така трябва да е на малките бебета? :ask: