0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #460 -: Февруари 05, 2013, 20:24:35 pm »
Сиксенс, благодаря ти. Намерих телефони и още утре ще се обадя да питам.
Боби, благодаря ти за успокоението. След всичко, което изчетох и след двата валериана, пак имах нужда и ти благодаря за което. Дано да е нещо, което може да го израсте или да е било случайно от ваксините. Наистина си права, че ако и ЕЕГ-то е чисто, то ще се търси проблемът евентуално другаде, а при нас - в сърцето. Даже се замислям дали да не говоря с моя наблюдаващ ме тук кардиолог и събота и неделя да му сложим един холтер. Но, не знам дали на толкова малки бебета слагат. Мисля, утре да отида да го питам - той поне ми е наблизо. Хубаво е да се хване в момент на пристъп, но следващата проблемна ваксина ще е в 7мия месец. Дали холтерът ще покаже нещо сега, което да е свързано с пристъпите - не знам.
А, на д-р Бърди му писна от мен - напълно го разбирам - голама досада съм, ужас направо... :Р
« Последна редакция: Февруари 05, 2013, 20:40:19 pm от rosefromstars »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #461 -: Февруари 05, 2013, 21:09:41 pm »
Наистина си права, че ако и ЕЕГ-то е чисто, то ще се търси проблемът евентуално другаде, а при нас - в сърцето.
 Ама кардиолога не знае ли за тези епизоди? Въобще не се замисляй, а отивай. Целият екип от лекари. които го наблюдават трябва да знаят. Целта не ми беше да те успокоя да не се прави нищо, а ако всички лекари казват едно, да знаеш, че има и вариант да са прави. Аз останах с впечатление, че сте ходили при всички.

dani_ j, не съм искала това да кажа и ако така е прозвучало съжалявам. Просто мисля, че когато екип от специалисти казва едно и също, ние не можем да кажем, че не са прави всичките, това си е доста специфицно. Разбира се че трябва да се търси проблема, не съм казала обратното, как ще кажа такова нещо, това е сериозно.
« Последна редакция: Февруари 05, 2013, 21:26:36 pm от Bobbie »


  
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #462 -: Февруари 05, 2013, 21:41:20 pm »
Боби, кардиоложката миналия път като й казах ни спря ваксините докато не направихме трансфонтанелната ехография и тогава каза че може да ги слагаме щом е чиста и ако пак се случи - тогава на невролог и ЕЕГ. и пак на преглед но в София в НКБ където си ходим на контроли... но се чудя дали да направя един холтер ЕКГ и него да го покажа като ходим, защото в София няма как да ни сложат холтер...
« Последна редакция: Февруари 05, 2013, 21:44:11 pm от rosefromstars »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #463 -: Февруари 06, 2013, 01:28:16 am »
роуз,рийвс извинете ме и двете, писала съм за рийв, а съм го адресирала към роуз.

роуз, този път към теб - говори си с кардиолога, ако тя каже, че има смисъл от холтер, по добре го прави сега и да отидеш с колкото се може повече изследвания, според мен. аз също бих питала за какви други възможни можеш да направиш преди да отидеш.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #464 -: Февруари 06, 2013, 10:49:11 am »
Да, Боби, ще питам. За друго, не се сещам, освен че продължаваме да имаме лека температура 37.7 (ректално, но доки каза само след 38 да ползваме нурофен-а, миналия път след ваксините 3 дни бяхме с над 38 и нурофен през 6 часа, и после седмица, докато я свали до 37.5), което ме навява на мисли, че може и нещо имунологично да  е, което да се отразява на организма от ваксините... ама, там какви изследвания се правят идея си нямам даже...  osi_15 osi_10
« Последна редакция: Февруари 06, 2013, 11:31:36 am от rosefromstars »
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #465 -: Февруари 06, 2013, 16:11:01 pm »
Доки на бебо каза, че ще ми даде направленията за невролог и кардиолог и да записвам часове за прегледи в София. Засега спираме ваксините. Кофти... Съпругът ми настоява да ги слагаме, въобще побъркация голяма... а, аз съм в шах и се чудя на коя страна да застана... Доки каза, че след консултациите ще се реши, но за този и следващия месец няма да ги слагаме. Смятам, че доки е права. Съпругът ми настоява да пробваме още веднъж и ако тогава вдигне пак температура или направи проблем, тогава да ги спрем. Разбирам го - ваксините са ни нужни, заради сърцето, защото една пневмония може да убие бебо... Но, се чудя докога ще си играем така и какво му има на бебо, че става така... И няма ли някакво имунологично изследване за това????
« Последна редакция: Февруари 06, 2013, 16:22:52 pm от rosefromstars »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #466 -: Февруари 06, 2013, 16:17:49 pm »
Права е. Докато не се изясни връзката ваксини-припадъци отложете ги.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #467 -: Февруари 06, 2013, 16:22:38 pm »
Доки на бебо каза, че ще ми даде направленията за невролог и кардиолог и да записвам часове за прегледи в София. Засега спираме ваксините. Кофти... Съпругът ми настоява да ги слагаме, въобще побъркация голяма... а, аз съм в шах и се чудя на коя страна да застана... Доки каза, че след консултациите ще се реши, но за този и следващия месец няма да ги слагаме. Смятам, че доки е права. Съпругът ми настоява да пробваме още веднъж и ако тогава вдигне пак температура или направи проблем, тогава да ги спрем. А, аз се чудя докога ще си играем така и какво му има на бебо, че става така... И няма ли някакво имунологично изследване за това????
Бе може ли детето ти да спира да диша и ти да се чудиш на коя страна да застанеш??!  8O
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #468 -: Февруари 06, 2013, 16:26:09 pm »
Роуз, коя ваксина?

Иначе и аз мисля като Жбрул и Бубулина.


  
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #469 -: Февруари 06, 2013, 16:27:29 pm »
 :balk_145: не знам вече... ами ако ги спрем и една пневмония после го убие...???

Боби, Пентаксим и Синфлорикс - двете едновременно ги слагаха. Нали Синфлорикс-а е против пневмониите
« Последна редакция: Февруари 06, 2013, 16:31:22 pm от rosefromstars »
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #470 -: Февруари 06, 2013, 16:40:33 pm »
Роуз, ти не спираш ваксините, ти ги отлагаш! Временно! Сикса ти обясни, че и на дъщеричката и са отлагани, при недоносените бебета се отлагат, при болни бебета също! това не е фатално! Да СПРЕШ да ДИШАШ не е проблемЧЕ! Това е ПРОБЛЕМ!! ПРОБЛЕМИЩЕ! Проблем на проблема! От два дена, сигурно 30 жени се изредихме да ти даваме съвети, ти ни се водиш, ни се караш! Разбирам те, че ти е притеснено! Със сигулност е така! НЕ трябва да слушаш никой, освен детето си. Мъжът ти педиатър ли е? От каква позиция, той НАСТОЯВА? ТИ обучена ли си да оказваш първа помощ, ако недай си боже, това дете спре да диша? Знаеш ли на какво се дължат тия пристъпи- генетично, имунологично, физиологично ниво? Заведи си детето при специалисти, настоявай за прегледи и изследвания на всичко, слушай хората, които за това са учили. Спри да умуваш и да се влияеш от мнения. Дори, ако щеш и от нашите недей. Само детето е важно в случая!
Помоли д-р Бърди за съвет, неговото мнение ще е по-меродавно от нашето и от това на мъжа ти.
« Последна редакция: Февруари 06, 2013, 16:43:06 pm от Бубулина »
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #471 -: Февруари 06, 2013, 16:52:37 pm »
:balk_145: не знам вече... ами ако ги спрем и една пневмония после го убие...???

Боби, Пентаксим и Синфлорикс - двете едновременно ги слагаха. Нали Синфлорикс-а е против пневмониите

Синфлорикс не дава гаранция, че няма да се разболее детето от пневмония. Моето се разболя въпреки ваксината.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #472 -: Февруари 06, 2013, 16:55:31 pm »
Аз пък се чудя на ъкъла на мъжа ти, или по-точно май на липсата на такъв. osi_6 Как може да реагира толкова безотговорно, да казва да слагате ваксини като детето реагира така. Разбирам да вдига само температура, ама то да спира да диша и той да се колебае още. Ами ако недай боже,следващия път е по-лошо :( :( Не съм лекар ама не мисля че неслагането на ваксини увеличава риска от пневмония. А и това лесно се предотвратява като му ограничите достъпа до външни хора докато се разбере какво му е.


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #473 -: Февруари 06, 2013, 16:56:39 pm »
Доки на бебо каза, че ще ми даде направленията за невролог и кардиолог и да записвам часове за прегледи в София. Засега спираме ваксините. Кофти... Съпругът ми настоява да ги слагаме, въобще побъркация голяма... а, аз съм в шах и се чудя на коя страна да застана... Доки каза, че след консултациите ще се реши, но за този и следващия месец няма да ги слагаме. Смятам, че доки е права. Съпругът ми настоява да пробваме още веднъж и ако тогава вдигне пак температура или направи проблем, тогава да ги спрем. А, аз се чудя докога ще си играем така и какво му има на бебо, че става така... И няма ли някакво имунологично изследване за това????
Бе може ли детето ти да спира да диша и ти да се чудиш на коя страна да застанеш??!  8O
А аз не мога да разбера на "милото" ти защо такава преднина си му дала във вземането на решения относно бебето, при полжение, че очевадно не разбира от нещата, за които Настоява... 8O
Лекарката не давал да се сменя, ваксините не дава да се отлагат, още нещо четох нагоре да не търся сега дето не давал.... това не може да ми се случи  :lol: Чудно ако не дава само по лекари да водите детето дали ще отстъпиш  :?
Извинявай за вметката, ама ти си майка, не си съседката, отстоявай някои неща, за които имаш съмнения. Търсиш, питаш, четеш повече. Той на каква база взема компетентните решения?

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #474 -: Февруари 06, 2013, 16:57:10 pm »
Разбирам, че сте напълно прави, просто много ми е притеснено и объркано вече. Дано след прегледите се внесе яснота. Може и генетично нещо да е, както казваш Бубулинче - знам ли вече... Бебо е с вродена сърдечна малформация - вместо три платна на оартната клапа има две. Може и заболяването му и генетично и имунологично и ваксините и нещо съвсем да се сбърква... знам ли вече.........
Бубулинче, писах му вече, но може би е зает.
Сладко, ама сигурно по-леко я е прекарало бебчо?
Мишле, не знам вече... главата ме боли вече... дано след София се внесе повече яснота...
« Последна редакция: Февруари 06, 2013, 17:06:59 pm от rosefromstars »
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #475 -: Февруари 06, 2013, 17:03:12 pm »
Между другото по отношение на тази малформация, понеже не съм наясно, лекарите какво казват? Лекува ли се, оперира ли се, така ли ще се живее, но при определен режим и ограничения, какво следва с тази диагноза?

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #476 -: Февруари 06, 2013, 17:11:28 pm »
Някъде по-нагоре беше писала, че следващата ви ваксина е на 7 месеца. На 7 месеца няма ваксина, има на 6 мес- третата п-в хепатит. Да не би да ви върви отложена от преди с 1 месец нещо?
Грешка е било според мен да слагате синфлорикс и превенар заедно, и то в конкретния случаи с вашето детенце. Не рядко здрави деца реагират по-остро на двете заедно. Но това си е мое мнение и наблюдения, аз настоявах и ги слагахме през една седмица. Реално ако 2,3 и 4 месец така сте ги слагали двете заедно и е правило припадъците, дано сега на единичните приеми да няма проблем. Но педиатъра е трябвало да се светне оше първия път и да ги разделите.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #477 -: Февруари 06, 2013, 17:12:42 pm »
Мишле, той има стеснение на аортната клапа следствие на малформацията. За сега сме под наблюдение - ходим на контролни прегледи в НКБ, ако се влоши, тогава ще го мислят, но заради генетичната малформация са по-сдържани в решенията... иначе, не знаех, че може да се разделят... за ваксината - явно съм запомнила грешно... и сега какво - изтърваме ваксината за хепатит Б ли, аз си мислех че е синфлорикс?...
« Последна редакция: Февруари 06, 2013, 17:28:34 pm от rosefromstars »
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #478 -: Февруари 06, 2013, 17:45:50 pm »
Третия синфлорикс, заедно с третия превенар трябва да са ви направени сега на навършени 4 месеца. Помниш ли какво слагаха сега последния път?
Третия хепатит е на навършени 6 месеца. Зависи колко бързо ще минете прегледите и какво ще ви кажат, не се знае дали ще я отложите, но нямаш ли яснота до тогава защо припада детето, настоявай да я отложите. От хепатит няма да умре, не се притеснявай  :lol: , но от ваксината при това положение не се знае какво може да се случи, не е шега това хич. Не ви е лесни никак, не искам да си представям какво ви е, но не рискувай повече (за н-ти път вече го казвам сигурно), докато не разбереш какво се случва. И на мъжа ти малко му потърси да прочете за ваксините това онова  :lol:

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #479 -: Февруари 06, 2013, 18:01:20 pm »
Бяха две - по една във всяко бутче на крачето на бебо, както миналия път и по-миналия път - така че са Пентаксим и Синфлорикс - така пише в картона му. ок-ще му кажа.
« Последна редакция: Февруари 06, 2013, 18:07:52 pm от rosefromstars »