0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Да ти препоръчам - филми
« Отговор #160 -: Декември 11, 2015, 23:57:12 pm »
Наскоро имах възможността да гледам "Миграцията на паламуда" - съвременен български филм с Христо Мутафчиев, Велко Кънев и Стефан Вълдобрев. И много се смях.  :lol:

Re: Да ти препоръчам - филми
« Отговор #161 -: Декември 16, 2015, 08:39:09 am »
Снощи гледах Twice born. Направо ме разтърси... Много силен, но е и тежък ....
Първопричината на събитията са проблемите със забременяването.
Re: Да ти препоръчам - филми
« Отговор #162 -: Декември 28, 2015, 16:30:42 pm »
Aнимационният филм: "Добрият динозавър" много ми хареса като история, макар че динозавърът не беше направен добре, но историята е завладяваща.
<br />[link=http:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Да ти препоръчам - филми
« Отговор #163 -: Януари 05, 2016, 15:55:58 pm »
Снощи  изгледахме новия филм с  Леонардо ди Каприо , потенциален кандидат за Оскар  -не знам "Възвръщенецът " ли   е   превода :
https://www.youtube.com/watch?v=oYiT-vLjhC4

Интересна история , много силен дух , щом  е   за действителен герой .


*
Re: Да ти препоръчам - филми
« Отговор #164 -: Януари 05, 2016, 16:23:21 pm »
Снощи  изгледахме новия филм с  Леонардо ди Каприо , потенциален кандидат за Оскар  -не знам "Възвръщенецът " ли   е   превода :
https://www.youtube.com/watch?v=oYiT-vLjhC4

Интересна история , много силен дух , щом  е   за действителен герой .

Гледах го и аз снощи. Наистина много добър филм, много автентично предаден история. Дано Леонардо най-накрая вземе Оскар.
*
Re: Да ти препоръчам - филми
« Отговор #165 -: Януари 05, 2016, 17:01:49 pm »
Блазе ви! Снощи се прецакахме с "Междузвездните" т.е. 40 кинта близо с пуканките за тази...боза.  :x Фен съм на поредицата, много го чаках този филм, ама не съм разочарована просто, ами буквално се потресох. И като си помисля, че се поколебах той ли да е, или препоръчания от вас - идва ми да се ухапя...еди къде си.  :lol: Но поне следващото ходене на кино набелязах на какво ще е. А отзиви за филма за Стив Джобс някой да има?
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Да ти препоръчам - филми
« Отговор #166 -: Януари 05, 2016, 17:10:57 pm »
Снощи  изгледахме новия филм с  Леонардо ди Каприо , потенциален кандидат за Оскар  -не знам "Възвръщенецът " ли   е   превода :
https://www.youtube.com/watch?v=oYiT-vLjhC4

Интересна история , много силен дух , щом  е   за действителен герой .

Гледах го и аз снощи. Наистина много добър филм, много автентично предаден история. Дано Леонардо най-накрая вземе Оскар.
И от мен една похвала за този филм. Много добър във всяко отношение и превъзходна игра на Ди Каприо.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Да ти препоръчам - филми
« Отговор #167 -: Януари 05, 2016, 17:56:28 pm »
Блазе ви! Снощи се прецакахме с "Междузвездните" т.е. 40 кинта близо с пуканките за тази...боза.  :x

а, те останалите от поредицата щото не са боза....  :lol:

в тоя филм не се търсят такива неща...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Да ти препоръчам - филми
« Отговор #168 -: Януари 05, 2016, 21:24:10 pm »
Aнимационният филм: "Добрият динозавър" много ми хареса като история, макар че динозавърът не беше направен добре, но историята е завладяваща.

Заведох най-сетне моя четиригодишен син на кино да изгледа първия си филм, но не се получи добре. Детето рева половин час след края на филма. Много го покърти историята: смъртта на бащата динозавър, раздялата на приятелите накрая, обичта в семейството, опасностите от природните стихии и враговете, помощта от бащата-дух насън... Още не мога да реша дали е малък за кино или е чувствителна душа.

Според мен филмът си е покъртителен и не е за малки деца.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Да ти препоръчам - филми
« Отговор #169 -: Януари 06, 2016, 00:10:27 am »
цигу, благодаря за отзива. ще пропуснем тази житейска драма, има време да се сблъскат челно с тия неща.

аз и тук да препоръчам за деца "Финдъс и Петсън" - както филма, така и книгите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Да ти препоръчам - филми
« Отговор #170 -: Януари 06, 2016, 09:28:39 am »
цигу,  моите деца и двамата не се заинтригуваха от "Добрият динозавър", но го отдавам на факта, че филмчето беше със субтитри. Явор е фен на динозаврите, а пък Мия се страхува от тях. Давайки мнението си, въобще не съм се замислила за детската реакция. Но, аз по природа виждам винаги хубавото -приятелчето на динозавърчето намери своето отдавна изгубено семейство, динозавърът преодоля страховете си, върна се вкъщи при своето семейство, порасна и се превърна в това, в което неговият баща вярваше, че е в действителност. Така, че за мен лично това беше много красива история. А относно възрастта за кино, аз водих Мия за пръв път на 5 годишна възраст на "Крокодилът Гена" Тя беше много въодушевена, че ще ходи на кино, вълнение голямо, след което на самата прожекция се въртя 20 минути на стола и още толкова не спря да мрънка кога ще си ходим. Филмът беше доста дълъг за нея, макар че си беше дублиран, няма покъртителни истории и т.н. Според мен на 4-5 години трябва да се водят на кратки филмчета-максимум  30 минутни и да е нещо, което им е любимо. Просто не могат да издържат по-дълги прожекции. Моите вкъщи гледат по няколко пъти филмчетата, които харесват: Колите, Миньоните, но рядко се случва да ги гледат от начало докрай без прекъсване. По празниците гледахме" Леденото кралство", Мия го хареса, Явор изобщо не му обърна внимание, но това си е момичешки филм. Бяхме им свалили" Коледата на Артур" -никой не пожела да я гледа, а беше много хубаво филмчето. Но вместо това пак гледаха Миньоните. децата си имат своите предпочитания, които много често са различни от нашите.
<br />[link=http:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Да ти препоръчам - филми
« Отговор #171 -: Януари 06, 2016, 09:36:48 am »
и аз си помислих , че е време Ди Каприо да полчуи Оскар най-накрая след 3 номинации за главна роля .


цигу , предполагам  Марко  твърде емоционално е приел нещата  . На други подобни сюжети как реагира ?
Аз не съм го гледала  и не мога да го  коментирам .
Калоян отиде за първи път на кино преди повече от година- бил е на 3г и няколко месеца    с  баща си -аз мислех , че няма да издържи прожекцията или  , че няма да му е интересно . Като прикован е бил в екрана . Гледаха "Рицарят Ръждивко " . Може би  и факта , че у дома  не гледа на произвол телевизия    е повлиял -не знам . После  гледахме  и други филми   : "Пчеличката Мая" -даже 3Д с очила .
Наскоро пак  ходиха   , не помня филма  , който гледаха , но не му е  бил толкова интересен.

Аз забелязах , че    кукления театър му е много интересен и  даже мисля  според постановката , вече да  ни стане традиция  събота или неделя да сме двамата на куклен театър .
Бих предпочела в детската градина например по-често да ги водят на куклен театър  , че излиза и по-евтино  :lol:  , ама   не зависи от мен .

Отклоних се от темата , и по същество :
Снощи гледахме  "Яж , моли се и обичай  " май съм го гледала преди , но нямах никакъв спомен,  за мен книгата е  по -добра    от филма.


Re: Да ти препоръчам - филми
« Отговор #172 -: Януари 06, 2016, 10:48:20 am »
"Яж , моли се и обичай  " е един от филмите, които много са ме разочаровали. Според мен ако беше направен от французи или италинаци, щеше да е съвсем различен. Така ми беше изключително плосък, на моменти досаден и неубедителен.
<br />[link=http:
*
Re: Да ти препоръчам - филми
« Отговор #173 -: Януари 06, 2016, 11:11:54 am »
Цигу, предполагам реакцията се дължи на силна емоционалност. Аз също избрах като първи филм на кино Добрия динозавър. На Митко много му хареса. Той също е много емоционален, но в семейството сме обсъждали темата за смъртта и загубата на любими хора. Наскоро загубихме дядото на съпруга ми, двамата много се разбираха - бяха голяма партия. Говорихме по темата и обяснявахме. След филма поговорихме за смъртта на таткото динозавър, но не беше притеснен. На него му хареса и поради друга причина - той много харесва животни, динозаври тоже - имаме купища играчки, четем книжки и за него беше интересно да ги гледа и на голям екран. Четем и Книга за джунглата, където сюжетът с детенцето е сходен и знае, че Маугли се разделя с животните и после отива при хората, защото там е по-добре за него.
Като следващо кино планирам флимчето за Финдъс и Петсън, което препоръча jam. Една приятелка ме запали и по детските концерти в операта, та ще опитаме и това дали ще се хареса.
*
Re: Да ти препоръчам - филми
« Отговор #174 -: Януари 06, 2016, 11:50:45 am »
При нас е "Петерсон и Финдус". Това беше първият филм на сина ми, когато беше на 4. Поканен беше на детски рожден ден заедно с още 15 деца, почти всичките момчета. Помислих си, че това е лудост, че децата няма да издържат (филмът беше 75 минути). Да ви кажа, имаше само едно дете, което закъсня, и не можа да се настрои да гледа. Всички други гък не казаха. Разбира се, имаше и възрастни с тях, за да го следим да не правят глупости или ако им се приходи до тоалетна.
После се опитах в България да го заведа на кино. Мисля, че "Пчеличката Мая" щяхме да гледаме. Да, де, ама още на рекламите се разрева, че му е много шумно, и си излязохме.

Цигу, по-вероятно е, защото детето е чувствително. Имам си и аз едно такова момче.

Затова пък детски концерти (има много в операта в София), куклени театри и подобни са му много любими. Малката сега започва да гледа и тя, съобразени с възрастта й, разбира се.

Re: Да ти препоръчам - филми
« Отговор #175 -: Януари 06, 2016, 14:56:06 pm »
Oще един глас за "Петсон и Финдъс". Това й е вторият филм в кино. Първият беше преди 1 година на почти 3 години, но сега  вече беше по-добре.
Много е  важно да се подбере добре филма за малко дете, за да не се изплаши от някои ефекти или да се разстрои, та този филм е добър избор.
*
Re: Да ти препоръчам - филми
« Отговор #176 -: Януари 07, 2016, 08:01:56 am »
"Яж , моли се и обичай  " е един от филмите, които много са ме разочаровали. Според мен ако беше направен от французи или италинаци, щеше да е съвсем различен. Така ми беше изключително плосък, на моменти досаден и неубедителен.
Самият роман ми беше толкова скучен, че филм не съм опитала да гледам.

А за детският театър, честно аз не можах да издържа една тъпа постановка "Къде си конче" или нещо от рода, детето гледа с интерес де.
Прави ми впечатление, че моят син харесва филмчета с песни и Леденото кралство е от любимите.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Да ти препоръчам - филми
« Отговор #177 -: Януари 07, 2016, 10:13:38 am »
"Яж , моли се и обичай  " е един от филмите, които много са ме разочаровали. Според мен ако беше направен от французи или италинаци, щеше да е съвсем различен. Така ми беше изключително плосък, на моменти досаден и неубедителен.
Самият роман ми беше толкова скучен, че филм не съм опитала да гледам.

и моето мнение е такова.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Да ти препоръчам - филми
« Отговор #178 -: Януари 07, 2016, 10:21:27 am »
А за детският театър, честно аз не можах да издържа една тъпа постановка "Къде си конче" или нещо от рода, детето гледа с интерес де.
да не мислиш , че детския театър на мен ми е  много интересен   :lol: . Всъщност  имахме нелоши попадения , които следих с интерес  , а и какво друго да правя  , след като съм в театъра  :lol:


Напоследък попадаме   на приятни филми , добре започва новата година.
Снощи  гледахме филм на Нешънъл Джиографик  -"Светци и странници"  за първите заселници в Америка - пилигрими .


Re: Да ти препоръчам - филми
« Отговор #179 -: Януари 11, 2016, 16:58:23 pm »
В събота гледах " Отново в играта" С Робърт Де Ниро и Ан Хатауей. Много хубав филм, чудесна актьорска игра и на двамата. горещо го препоръчвам.
<br />[link=http: