0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Момичета, направо съм разбита, пуснах едни контролни хормони 5 ден и резултатите са следните:
ЛХ - 7.53 / 2.4 - 12.6 /
ФСХ - 34.42 / 3.5 - 12.5 /
Естрадиол - 31.60 / 24.5 - 195.0 /

Досега ФСХ ми е било високо, но чак толкова високо - никога и то при положение, че ходих предишния месец на иглотерапия и бях на противозачатъчни, за да си починат яйчниците преди ICSI, което отложихме поради лош SDI тест.
При тези резултати май никакво ICSI няма да има, тези реф са си за менопауза, а само преди 2 месеца изследвах Инхибин - 47, но АМХ беше мноого зле 0.144.....
Моля ви за коментар.
*
Re: Много високо ФСХ, моля за коментар
« Отговор #1 -: Май 16, 2008, 12:49:59 pm »
Аз пак да попитам нещо.
След високото ФСХ започнах с тестове за ОВУ, за да видя какво се случва. На 9 ден се отчете пик на ЛХ, но на мен цикъла все още не ми беше свършил ( този месец продължи 11 дни - да поясня само, че предишния месец бях на противозачатъчни )
1.Смятате ли че е възможна толкова ранна овулация при положение, че реално по това време съм била с кървене и никаква ЦС?
2.Ако това е Овулация, означава ли че естрадиола е бил много нисък и съответно яйцеклетката некачествена
3.Има ли смисъл да пускам прогестерон на 16 ден, за да се ориентирам какво става?
4.Сега ( 13 ден ) усещам тепърва признаци на Ову, може ли в един цикъл да има 2 овулации и има ли смисъл да продължавам с тестове за Ову.
Благодаря ви предварително за отговорите;-))) 
*
Re: Много високо ФСХ, моля за коментар
« Отговор #2 -: Май 16, 2008, 19:59:25 pm »
здравей,tanita7 !
не се притеснявай излишно може да е на стресова основа или от противозачатъчните!
това не мога да го коментирам със сигурност,може би други ...
при мен след 3м от минала тежка хистероскопия - фсх беше около 50,лх 7 а естрадиола 147
отказаха ми инвитро при тези резултати!и то от специалист 8O с евентуална диагноза ИЯР 8O 8O 8O
моята най обикн.гинеколожка ми предписа хормон на основата на естрадиол с надеждата фсх да спадне,а е2 да се покачи
резултата след 3м лечение:лх 10,фсх 10 и естрадиол 667
след това посетих друга специализирана клиника и там ми казаха,хубаво,че си ги пила тия хормони,но...проблема се оказва друг-тънка лигавица!
и най важното-мислех,че нямам ову,но..на прегледа хоп яйце 8O
в новата клиника ми казаха също,че толкова не ги интересува фсх и лх,а най-вече естрадиола и лигавицата за да продължим с икси
и сега започват отново мъките,но..с надеждата за  :bori_007:
така,че...може да е от много неща!
*
Re: Много високо ФСХ, моля за коментар
« Отговор #3 -: Май 17, 2008, 09:59:32 am »
Дечка, много ти благодаря за отговора;-)
Аз естрадиола никога не съм го изследвала, никой не ми го е искал 8O 8O
Даже прогестерон не съм.... 8O
Но ще ги пусна!
Успех и много късмет ти желая :D
*
Re: Много високо ФСХ, моля за коментар
« Отговор #4 -: Май 17, 2008, 15:10:01 pm »
Имала съм проблеми с ФСх и аз ,но за щастие нещата се нормалзираха. Високият ФСх-моят беше някъде 44,08 е признак за намалена яйчникова дейност. Причините за високият ФСх са ми неизвестни ,лекувах го 3 месеца с хормоно-замсетителан терапия Трисеквенс заедно с ниският естрадиол.
*
Re: Много високо ФСХ, моля за коментар
« Отговор #5 -: Май 17, 2008, 15:58:51 pm »
Танита,при тези стойности на АМХ трябва да поговориш сериозно с твоя лекар, защото ако не се избере правилен път няма да стане нищо.Аз съм със стойностти 0.499 и моят доки е категоричен, че няма никакъв смисъл от каквото и да е.Сега чакам за ин витро с донорска.А фсх е променлив по принцип, но твоя основен проблем е АМХ.Поздрави.
*
Re: Много високо ФСХ, моля за коментар
« Отговор #6 -: Май 17, 2008, 17:25:45 pm »
Владимиров каза, че шанса ми е около 10% с този резултат. Незнам, аз лично му вярвам, ще видим какво ще стане, ще ви държа в течение.
Успех и късмет на всички!;-)))
*
Re: Много високо ФСХ, моля за коментар
« Отговор #7 -: Май 20, 2008, 19:39:00 pm »
[А да те питам имаш ли по принцип редовна овулация, защото аз нямам и това е още един проблем при мен.Стискам много палци.
Re: Много високо ФСХ, моля за коментар
« Отговор #8 -: Март 10, 2009, 20:28:37 pm »
Танита,извини ме,че ще използвам твоята тема,но съм доста притеснена и ще съм много благодарна,ако някой се включи с мнение по проблема ми.
Пуснах на своя глава изследване на ФСХ и се оказа,че влизам в референтните граници за менопауза-резултатът ми е 34.От както са проблемите със забременяването три пъти съм изследвала ФСХ и се е движил от 5 до 8.Последно го изследвах миналата година,когато подавах документи за Касата.Тогава беше 5.Въпросът ми е възможно ли е само за една година и след едно неуспешно ИКСИ лятото на миналата година с доста силна стимулация,ФСХ да достигне такива стойности?Между другото аз съм с диагноза намален резерв,но за първи път имам такава стойност и съм сериозно обезпокоена.Миналия месец приемах противозачатъчни,но едва ли е от тях.На лекар съм в четвъртък,а до тогава ще съм благодарна,ако ми помогнете с някакво предположение :?
*
Re: Много високо ФСХ, моля за коментар
« Отговор #9 -: Март 11, 2009, 10:27:05 am »
Здравей, може да е от противозачатъчните, при мен беше така  - 2 пъти след прием на противозач. ФСХ следващия месец беше много високо. То по принцип само еднократен такъв резултат не е показателен, така че споко. Пусни следващия месец пак и успех! :bighug:
Re: Много високо ФСХ, моля за коментар
« Отговор #10 -: Март 11, 2009, 10:48:12 am »
Благодаря,Танита :)Ще се консултирам и с лекаря си и ще пиша пак.
*
Re: Много високо ФСХ, моля за коментар
« Отговор #11 -: Март 11, 2009, 14:47:08 pm »
Цеци, следващия цикъл пак го изследвай според мен. Един единствен резултат не може да е показателен в случая.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Много високо ФСХ, моля за коментар
« Отговор #12 -: Март 13, 2009, 20:28:45 pm »
Грейси,благодаря за отговора :)Д-р Владимиров каза,че евентуално става въпрос за лабораторна грешка,защото ако наистина било толкова повишено ФСХ-то ми,яйчниците нямало да работят изобщо.Ще повторя изследването следващия цикъл,дано наистина е грешка.
Re: Много високо ФСХ, моля за коментар
« Отговор #13 -: Март 25, 2009, 01:14:28 am »
tanita7 вярно ли е това че противозачатъчните могат да окажат влияние върху фсх ? и колко време след спиране на приемът им може да се очаква подобрение , ако разбира се това е била истинската причина ?
*
Re: Много високо ФСХ, моля за коментар
« Отговор #14 -: Март 25, 2009, 15:35:27 pm »
Здравей Sapfira,
Едва сега виждам въпроса ти. Не мога да твърдя със сигурност , че това при всички е така, но при мен, 2 пъти след прием на противозачатъчни на следвашият цикъл ФСХ ми беше много завишен и много трудно образувах фоликули. Аз по принцип съм на 41 вече и с ИЯР! Може би комбинацията от трите допринася за резултата. За сметка на това пък следвашия цикъл ( 1 цикъл след противозачатъчните ) ФСХ ми е много добро и мисля, че нешата се нормализират! Това е, аз по принцип съм със спонтанна овулация всеки месец!
Ако нещо деруго те интересува - питай!
Re: Много високо ФСХ, моля за коментар
« Отговор #15 -: Март 26, 2009, 00:56:01 am »
tanita 7 и аз съм на твоето мнение :balk_602: въпреки че лекарите казват че това не е възможно.