0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #20 -: Ноември 07, 2012, 20:19:41 pm »
dess_dess, резултатите излизат след 10-14 дни. Не е толкова страшна биопсията. На мен страхът ми беше много по-голям, отколкото болката, а тя наистина беше само няколко секунди. По-скоро е доста неприятно, отколкото чак толкова болезнено. Ходенето на зъболекар е по-болезнено, например :)
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #21 -: Ноември 07, 2012, 21:54:42 pm »
Момичета, днес мина и моят преглед, започвам с Марвелон и ако всичко е ОК, следващият месец ще е процедурата. Успокоиха ме, че на фона на резултата AMH - 1.00, имам 5 антрални фоликула, което било добре, и един задържан който мисля да се е разкарал до следващия цикъл.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #22 -: Ноември 08, 2012, 00:16:59 am »
абе в една клиника пациентките ги биопсират всеки месец, едва ли не, пък не пискат... я се стегнете, дами :)

резултатите излизат след 1 месец горе-долу и важат за период от около 18 месеца напред.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #23 -: Ноември 08, 2012, 20:44:50 pm »
Апчих... :balk_159:
Хайде да ви заразя и да прихванете бързо:  newsm04

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #24 -: Ноември 12, 2012, 11:29:15 am »
Здравейте, записвам се и аз в темата. В петък се видях с д-р Владимиров и започнахме подготовка за ИКСИ, предписа ми Марвелон и ми назначи изследвания за мен и за съпруга ми. Определено съм доста притеснена за всичко което ми предстои, тъй като ще ми бъде първи опит. Желая на всички в процедура и на тези на които им предстои много, много късмет и успешен финал!
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #25 -: Ноември 12, 2012, 17:01:27 pm »
Успех, vili_pili. Няма място за притеснения, в добри ръце си :goodluck:



   La vita è bella
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #26 -: Ноември 13, 2012, 10:54:18 am »
Здравейте, утре съм на пункция при нашия доктор ( уж ми е втора за тази година) а не мога да си намеря място от притеснение.Този път и очистително ми изписаха да пия, за първи път ще го пия ,ако има някой да сподели ще се радвам да чуя съвет.
Полжелавам успех на всички чакащи, започващи и такива  като мен пред пункции ! :)




Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #27 -: Ноември 13, 2012, 11:53:20 am »
desii, има нерви винаги около пункцията винаги, няма свикване. Ако имам късмет, през декември ще го добутам до трета в рамките на 1 година, но пак ще се притеснявам как ще мине за мен и колко яйцеклетки ще извадят. Реално няма място за паника, но е нормално да се напряга човек. Аз на втората си пункция, докато бях под упойка, имах среща с отдавна починалия ми дядо  :lol:. Хубаво беше. Анестезиологът ме предупреди, че може да сънувам, но аз не му повярвах, понеже дотогава не ми се беше случвало.

Спокойно, всичко ще е наред.
 
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #28 -: Ноември 13, 2012, 12:59:29 pm »
Успех, vili_pili. Няма място за притеснения, в добри ръце си :goodluck:
Благодаря ти rumyanau,  искам да ви питам и за Pregnacare conception,понеже жената в аптеката ми го препоръча като си купувах Марвелона и каза, че било за подобряване качеството на яйцеклетките и било хубаво от сега да започна да ги взимам, а пък доктора нищо не спомена за разни витамини и добавки. Някоя от вас взимала ли ги е и добре ли е да ги започвам сега? По принцип съм за всякакви витамини, но не и под формата на хапчета...
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #29 -: Ноември 13, 2012, 13:40:19 pm »
Този път и очистително ми изписаха да пия, за първи път ще го пия, ако има някой да сподели ще се радвам да чуя съвет.

Уф, и на мен втория път ми предписаха очистително. Определено не е сред най-приятните ми спомени, но се преживява.

Благодаря ти rumyanau,  искам да ви питам и за Pregnacare conception,понеже жената в аптеката ми го препоръча като си купувах Марвелона и каза, че било за подобряване качеството на яйцеклетките и било хубаво от сега да започна да ги взимам, а пък доктора нищо не спомена за разни витамини и добавки. Някоя от вас взимала ли ги е и добре ли е да ги започвам сега? По принцип съм за всякакви витамини, но не и под формата на хапчета...

На мен също ми го препоръча и аз реших да си го взема. Питах и доктора, той каза, че мога да си го пия. Но реално го пих около месец, не знам дали за това време може да има ефект. Според мен, и да го пропуснеш, едва ли ще е фатално.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #30 -: Ноември 13, 2012, 19:43:59 pm »
Този път и очистително ми изписаха да пия, за първи път ще го пия ,ако има някой да сподели ще се радвам да чуя съвет.

Аз при всичките се пункции съм пила очистително и за мен беше като част от процедурата и не се бях замисляла защо го пия.Докато при една от процедурите вървяхме заедно с едно момиче и пункциите ни бяха в един ден ,та тя нямаше очистително, но беше само с 2 фоликула , а аз почти винаги съм имала по много - над 12.Явно това е определящо ,за да се пие очистителното - броя на фоликулите.Ти явно имаш повечко - което е добре!
Успех утре!
« Последна редакция: Ноември 13, 2012, 19:46:58 pm от miraxi »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #31 -: Ноември 13, 2012, 22:16:40 pm »
Благодаря ти rumyanau,  искам да ви питам и за Pregnacare conception,понеже жената в аптеката ми го препоръча като си купувах Марвелона и каза, че било за подобряване качеството на яйцеклетките и било хубаво от сега да започна да ги взимам, а пък доктора нищо не спомена за разни витамини и добавки. Някоя от вас взимала ли ги е и добре ли е да ги започвам сега? По принцип съм за всякакви витамини, но не и под формата на хапчета...

в аптеката ще ти пробутат какво ли не, само и само да ти вземат парите. питай доктора и слушай него - не аптекарката. той знае повече от нея за качеството на яйцеклетките. ако той ти каже да пиеш нещо - тогава го пий.

по принцип знам, че той не разчита много-много на разни витамини и добавки, но най-добре е да го попиташ за съвет.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #32 -: Ноември 14, 2012, 08:28:27 am »
Аз при всичките се пункции съм пила очистително и за мен беше като част от процедурата и не се бях замисляла защо го пия.Докато при една от процедурите вървяхме заедно с едно момиче и пункциите ни бяха в един ден ,та тя нямаше очистително, но беше само с 2 фоликула , а аз почти винаги съм имала по много - над 12.Явно това е определящо ,за да се пие очистителното - броя на фоликулите.Ти явно имаш повечко - което е добре!
Успех утре!

Аз пък и двата пъти имах по 9 фоликула, но първият път не съм пила очистително. Може би има и други фактори, които влияят върху решението дали да ти изпишат или не.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #33 -: Ноември 14, 2012, 10:50:56 am »
На мен акушерката ми каза, че зависило от теглото, но мисля че доктора си преценява.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #34 -: Ноември 14, 2012, 12:24:38 pm »
Привет, момичета!

Как е тези дни в клиниката - чака ли се много?

Стискам палци на всички ви!
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #35 -: Ноември 15, 2012, 10:02:41 am »
Здравейте момичета, мина пункцията вчера, сънувах под упойката ,че пътувам по магистралата  8O, извадиха ми 24 бр. Днес ми се обадиха и казаха,че имам 21 бр. оплодени и утре ни викат на разговор с доктора.




Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #36 -: Ноември 15, 2012, 10:32:19 am »
Здравейте момичета, мина пункцията вчера, сънувах под упойката ,че пътувам по магистралата  8O, извадиха ми 24 бр. Днес ми се обадиха и казаха,че имам 21 бр. оплодени и утре ни викат на разговор с доктора.

desii, шампион си! Браво, много се радвам!
Помниш ли накъде пътуваше? :lol:
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #37 -: Ноември 15, 2012, 10:55:17 am »
Хихихи , не помня, само помня магистралата  :wink:




*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #38 -: Ноември 15, 2012, 11:22:52 am »
Хе хе,сигурно е пътувала към родилното или -от родилното  :lol: :lol: Голямо изобилие при теб!!! :o Няма начин да няма бременност!! :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #39 -: Ноември 15, 2012, 14:03:32 pm »
Ееее, Деси ти си герой, браво на теб. Стискам палчета за твоите бъдещи бебоци.