0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #140 -: Октомври 28, 2007, 12:15:40 pm »
Касси,миличка,давай им през два часа!
Щом като веднъж изпият 60-те грама,веднага следващия път им правиш по 90!
Изпият ли и 90-те,правиш 120!
Понякога може да не изпият всичко,но нищо,ти им давай!
Няма значение че не искат на гърдата,изцеждай се колкото можеш!
Аз им давах по 20-30 грама от мен/толкова имах :(/
,
Колкото и да изцедиш все е добре!!!
Успех ти пожелавам!
Тази "големи" мъже искат да папкат бе мамо,ти какво си
мислиш????? :DЩе ги нахраниш с 60 грама???
Я се стягай и почвай да бъркаш млекото!!!! :D


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #141 -: Октомври 28, 2007, 15:17:47 pm »
Каси, и аз след прибирането ни в болницата спазвах стриктно режима от 3 часа, докато зацепя, че детето ми е гладно така! Хранех я на около 2 часа, после малко по малко си дойдохме на три, но това може би към 4тия месец чак. Щом дават признаци, че са гладни - ще ги нахраниш, разбира се. Иначе за количествата ние и досега вървим по дебелия учебник - месеците + 100, ако й направя повече - не иска, ако е по-малко - плаче и търси. Ако мислиш, че им е малко - предложи малко повече и виж как се приема. Но не е много добре да ги прехранваш.
За зърната - и това да не те отчайва! Идва един момент, в който претръпват и не боли повече, ама изобщо. Не помня вече, но при мен ме боляха много около две седмици, после постепенно болката отщумя напълно. Убеди се, че захапват правилно, да не е само самото зърно.
Успех!
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #142 -: Октомври 28, 2007, 15:52:16 pm »
 Каси, ситуацията прилича много на това, което ми се случи на мен. И при мен коластрата беше до много късно, защото се изцеждах, а Малчо пиеше кърмата от шише (не можеше хубаво да засуче). Обаче в същото време не обича да пие от шише и изпива по-малко от колкото му трябва - и в момента е така. Та първите седмици беше почти непрестанно гладен, докато се научим да се кърмим от гърда. Може би е добре да смениш позата или придържането на гърдата, ако има някой, който да ти покаже ще е супер! То хубаво на 2 часа да ги храниш, но ако изцеждаш и храниш това ще те скапе теб. Съветът ми е - пробвайте винаги на гърда, дано скоро да тръгне млякото - много по-лесно е!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #143 -: Октомври 28, 2007, 15:55:53 pm »
Ние колики имахме до към 2 месец, много леко ги преживяхме, дай Боже всекиму, пъпа е хвърлен във Ту- факултета по информатика и математика /не зная дали така се води, ама леля й учеше такава специалност и аз импровизирам/.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #144 -: Октомври 28, 2007, 15:58:12 pm »
Ние колики имахме до към 2 месец, много леко ги преживяхме, дай Боже всекиму, пъпа е хвърлен във Ту- факултета по информатика и математика /не зная дали така се води, ама леля й учеше такава специалност и аз импровизирам/.

 :lol: Ама вие сте с госпожица, коликите обикновено са по-леки при госпожиците. То хубаво - ама голямо учене е да знаеш в ТУ-то. Ади късмет на малката бъдеща програмистка! :balk_21:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #145 -: Октомври 28, 2007, 17:28:38 pm »
Благодаря ви за експресните съвети!  :D
Случва се Мишко да спи по 3 часа непробудно, да го будя ли, за да се храни или както повечето казват, когато той се събуди. Защото той е по-малкият и все ме е страх, че няма да наддаде колкото трябва. Хриси е по-лаком сега/за разлика от болницата/, и си хапва царски през два часа максимум. И на двамата давам чая на ХИП от този следобед.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #146 -: Октомври 28, 2007, 17:34:21 pm »
Каси, аз специално до първия месец будех Вики, ако просрочи трите часа. След това, вече го оставях да си спи.

А ние днеска се научихме да викаме. :D
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #147 -: Октомври 28, 2007, 17:45:55 pm »
Каси, Кристина се роди 2650 и в болницата спадна на 2400 гр.
Като се прибрахме и ни посети педиатърката каза да я храня на всеки два часа, за да навакса. Е да, ама не. То му се спи на горкото та две не види. Мъка голяма. Слагам я да яде, тя спи...имали сукателен рефлекс и като спели пак ядели - друг път. Спеше като пор горката. И една-две седмици така и се отказах. После си я оставях да си спи и я хранех на 3 часа, понякога и на четири, а когато е имала колики и не е спала много дълго и през деня е правила паузи от по 6-7 часа. Но все пак гледах повече от 4 часа да не остава без храна и общо взето тя сама си направи режим. И въпреки това си наддава добре, първия месец кило, втория кило и триста, последния 650 гр. Както прецениш и в зависимост от наддаването, но според мен си го оставяй да си спи.
Поздрави :)
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #148 -: Октомври 28, 2007, 18:04:06 pm »
Касинка, моят съвет относно храненето е да не будиш бебчо, за да яде. Когато се почувства гладен той сам ще се обади  :D. А относно наддаването - не се притеснявай понякога това не зависи само от количеството, което изпапкват. Моята кукличка при сравнително един и същ режим на хранене първият месец наддаде с около 960 грама, вторият с 640, а през третият със 1200 гр., така че това е. И аз в началото пробвах през 3 часа както каза педиатърката, но после се убедих че това е безсмислено - може веднъж да огладнее на 2 часа, а друг път на четири.  :D Успех и да ги нацелуваш сладурчетата.


*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #149 -: Октомври 28, 2007, 19:04:44 pm »
Благодаря ви за отговорите. Като казвате първия месец качи примерно 1кг, имате предвид спрямо теглото при раждането или изписването? Мен ме притесни факта, че за пет дни /от 22 октомври до 26 октомври/ Хриси е качил 100гр, а Мишко само 60. Това е ужасно малко :(, защото в болницата наддаваха доста добре, а мисля, че си хапват, доста са жизнени и са здравички, както според мен, така и според педиатъра. Тоест всичко им е наред.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #150 -: Октомври 28, 2007, 19:35:58 pm »
http://family-bg.com/prX_2567.htm


Тука гледам има грейки от две част с намаление. Джам търсеше. Не изглеждат лоши...Има и космонавти.
Аз гледах за активна гимнастика, но се колебая  :? на Чико - Делукс или Клоун.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #151 -: Октомври 28, 2007, 19:41:12 pm »
Благодаря ви за отговорите. Като казвате първия месец качи примерно 1кг, имате предвид спрямо теглото при раждането или изписването? Мен ме притесни факта, че за пет дни /от 22 октомври до 26 октомври/ Хриси е качил 100гр, а Мишко само 60. Това е ужасно малко :(, защото в болницата наддаваха доста добре, а мисля, че си хапват, доста са жизнени и са здравички, както според мен, така и според педиатъра. Тоест всичко им е наред.

Каси, аз като казвам качила един килограм имам предвид от най-ниското тегло, което е била. Тя спадна на 2400 и на първия месец беше 3400.
Ти сега да не ги мериш децата през 2 дена  :wink: ше луднеш... Те ще си наддадат. Аз не че имам близнаци, но според мен не бива да правиш съпоставка между тях прекалено педантично. Те все пак са си различни индивиди, независимо, че са близначета и ще си растат индивидуално. Но сигурна съм без особени разлики, всичко ще се нормализира.  :)
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #152 -: Октомври 28, 2007, 19:41:42 pm »
Спящо бебе Не се буди, аз това знам, за тях съня е храна също :)
Нина, незнам каква е на Клоун, но нашата е на чико, ами от 2.5м. та до сега си играе с нея и се забавлява много :D
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #153 -: Октомври 28, 2007, 19:45:07 pm »
Спящо бебе Не се буди, аз това знам, за тях съня е храна също :)
Нина, незнам каква е на Клоун, но нашата е на чико, ами от 2.5м. та до сега си играе с нея и се забавлява много :D

СтефиЗ :lol: тя и Клоун е на Чико, модела се казва така, не бях уточнила, ама се разсмях и развеселих.  :P Викаш Делукса е добра?
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #154 -: Октомври 28, 2007, 19:58:48 pm »
А ние днеска се научихме да викаме. :D
И аz в началото така се радвах, ама после викането стана пиЩене и ...

Аз гледах за активна гимнастика, но се колебая  :? на Чико - Делукс или Клоун.
Не съм имала нито едната от двете, но на сайта който си дала ги раzгледах и мисля, че Делукса е по-добрият иzбор. Когато детето порасне може да си играе иzправено на нея, а на Клоуна не става.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #155 -: Октомври 28, 2007, 20:06:04 pm »
Танче, верно е това, ама Делукса много пластмасова, ако ме разбираш..някак си по-мекичката по ми харесва, но да, ще е Делукса, в крайна сметка е доста по-практична и може би по-полезна за детето, а и то, а не аз ще си играя там. А и СтефиЗ виждам я е пробвала и я препоръчва. Мерси за съвета.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #156 -: Октомври 28, 2007, 20:13:39 pm »
А ние днеска се научихме да викаме. :D

А пък ние имаме проблеми с огромно желание да сядаме....Напъваме се, сърдим се, надигаме се, ревем и искаме седнали  :? Хора, от кога сядат човечетата?
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #157 -: Октомври 28, 2007, 21:02:29 pm »
Пластмасата е лесна zа поддържане чиста  :wink:. Повърнато или иzцапано с храна се иzмива и zабърсва, а платът трябва да се пере, суШи... Килимчето Ще омръzне бърzо, детето Ще стане по-подвижно и хич няма да се zалежава на него  :wink:.

При нас меракът zа сядане се появи по-късно (4-5 месец), а стабилно седна (като седи и потбутнеШ да zалитне, да се върне в седяЩо положение) едва на 7 месеца. В количката и люлката беШе в полуседнало положение, иначе с въzглавници не съм подпирала.
МожеШ да питаШ Бърди от кога можеШ да я слагаШ да седи.
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #158 -: Октомври 28, 2007, 21:03:50 pm »
Касси, в болницата Стилияна не можех да я събудя да яде с часове... Другите деца ядяха през 3 часа максимум, ние спехме като порчета. Аз се бях притеснила, но след като говорих с педиатърката и доктора ми, те ме успокоиха, че съня също е здраве, така че детето като огладнее само ще си покаже. Ела сега да ни видиш - едва устисква да минат 2-2,5 часа та да хапне (през нощта има един интервал от 5- максимум 6 часа, но рядко). Успех!
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #159 -: Октомври 28, 2007, 21:38:41 pm »
Ц, ц, ц...Гледай какви цени в София... В Ямбол гащеризон с яке, шушляк, подплатен яко-30-40 лева макс...
Alexandra