0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

"трябва ти донор на яйцеклетки"
« -: Март 22, 2010, 12:07:42 pm »
Здравейте на всички.Когато след ходене по мъките в продължение на години ми казаха "единственият начин да имаш дете е инвитро" си помислих,че ми се случва  най-страшното нещо,но сега когато съм с два неуспешни опита и още едно страшно заключение "трябва ти  донор на яйцеклетки" вече незнам на къде да поема.Години минаха да стигна до тук а се оказва че съм още на никъде и сега трябва да започна отначало по още по труден път.Четах много теми и разкази и съм объркана.Ако някой иска да сподели как са се случили нещата при него или да ме посъветва на къде да продължа ще съм ви много благодарна.От сърце ви желая хубав ден.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: "трябва ти донор на яйцеклетки"
« Отговор #1 -: Март 22, 2010, 16:52:47 pm »
На колко години си, как реагира на стимулациите на предните два опита, къде ги прави, колко е ФСХ и ЛХ?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: "трябва ти донор на яйцеклетки"
« Отговор #2 -: Март 22, 2010, 17:13:34 pm »
На 28год.съм FSH 26.4 другия не го помня и сега немога да го видя.И двата опита направих по 4 яйцеклетки като при първия се оплодиха 3 а втория само едно което по късно спря да се дели и не се стигна до трансфер.Оплождат се но са с много лошо качество.Д-р Александров(АГ Варна) каза че единствения шанс е донор.
« Последна редакция: Март 22, 2010, 17:16:36 pm от надя »
Re: "трябва ти донор на яйцеклетки"
« Отговор #3 -: Март 22, 2010, 17:16:15 pm »
Надя, аз чух тези думи на втори преглед в клиника по Стерилитет. Но реших, че ще се боря и ще направя всичко възможно да успея със собствени яйцеклетки. Имам едно неусшно ИКСИ до момента. Възрастта ми позволява да изчакам малко, преди да стигна до донорска програма. И въобще смятам, че при мен диагнозата беше поставена малко прибързано. Дали и при теб не е така? evro вече те е питала за ФСХ, а АМХ и Инхибин Б как са?
Да, сега видях, че си писала за ФСХ. По принцип е височко. Броени ли са ти антралните фоликули?
« Последна редакция: Март 22, 2010, 17:23:30 pm от Roxy »
Re: "трябва ти донор на яйцеклетки"
« Отговор #4 -: Март 22, 2010, 17:24:47 pm »
Да по принцип е така докато имам все още мои яйцеклетки мога да опитвам но втория неуспех ми дойде малко в повече мислех че щом веднъж съм го преживяла ще е лесно но нищо подобно денонощно плачех и незнаех на къде да поема.И имайки предвид че се самофинансирам не мога безкрайно да продължа така с неясни шансове.Аз съм с един яйчник(който е резициран) и 5 коремни операций така че по добре няма как да стане.
« Последна редакция: Март 22, 2010, 17:30:34 pm от надя »
Re: "трябва ти донор на яйцеклетки"
« Отговор #5 -: Март 22, 2010, 17:41:20 pm »
Надя, а ФСХ твърдо ли поддържа тези високи стойности? От хормоналната стимулация въобще ли не се повлия? При мен преди ИКСИ-то беше 11,9, това октомври. Януари като пуснах всички хормони отново, беше паднало на около 6, в момента точно не мога да напиша стойността. Знам, че не е добре да варира така и това затвърждава твърдението, че нещата не са много добри, но поне дава шанс за кандидатстване за Фонда.
Re: "трябва ти донор на яйцеклетки"
« Отговор #6 -: Март 22, 2010, 19:07:54 pm »
Roxy ами за една година стойностите се повишиха с 10 еидници,тази година не съм пускала може би на следващия цикъл ще ги направя но вероятноста да са по ниски е много малка.Стимулацията ми беше с високи дози(450UI Puregon) а резултата само 4 яйцеклетки и то с лошо качество.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: "трябва ти донор на яйцеклетки"
« Отговор #7 -: Март 22, 2010, 20:08:50 pm »
Аз бих пробвала ЕЦ, имам позната също с премахнат яйчник и тежки стимулации и незадоволителен отговор, но на ЕЦ на втория опит успяха, а и цената на ЕЦ е пъти по-ниска. А тръба имаш ли останала, 5 коремни са множко?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: "трябва ти донор на яйцеклетки"
« Отговор #8 -: Март 22, 2010, 20:48:58 pm »
И аз съм мислила за ЕЦ но доктора не ми го е предлагал като вариянт и не сме говорили за това.А тръба имам само от дясно не е много читава но там пък яйчника го няма(останала е само люспичка от него и не реагира на стимулаций).Но и това е вариянт стига да се съгласят да го направят.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: "трябва ти донор на яйцеклетки"
« Отговор #9 -: Март 22, 2010, 20:55:42 pm »
Ми логичен е въпроса тогава, какво е състоянието на тръбата? След тези 5 коремни вероятно има сраствания, последната ти цветна снимка от кога е!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: "трябва ти донор на яйцеклетки"
« Отговор #10 -: Март 22, 2010, 21:10:04 pm »
Последната ми снимка е от септември 2009,изменена е но нищо не й правиха точно заради операцийте и риска от по голяма вреда отколкото полза.Доктора каза че преди следващия опит ще направим още една и тогава ако се наложи да я изолират по някакъв начин.
« Последна редакция: Март 22, 2010, 21:12:00 pm от надя »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: "трябва ти донор на яйцеклетки"
« Отговор #11 -: Март 22, 2010, 21:34:08 pm »
Да, преди опит трябва да се изолира тази тръба.
Стискам палци и кураж!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: "трябва ти донор на яйцеклетки"
« Отговор #12 -: Март 23, 2010, 15:39:02 pm »
Днес е хубав ден.На следващия цикъл ще направя нова ЦС и ще опитаме на ЕЦ днес говорих с доктора си.Може пък нещата да се променят за добро.Ако не бяхте вие може би нямаше да се усмеля даже да попитам за този вариант.Благодаря ви.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: "трябва ти донор на яйцеклетки"
« Отговор #13 -: Март 23, 2010, 15:44:54 pm »
Днес е хубав ден.На следващия цикъл ще направя нова ЦС и ще опитаме на ЕЦ днес говорих с доктора си.Може пък нещата да се променят за добро.Ако не бяхте вие може би нямаше да се усмеля даже да попитам за този вариант.Благодаря ви.
:bighug:
Винаги съм казвала че никой друг не го е грижа за теб, повече от самата теб!
Длъжна си да изчерпаш всички възможни начини и знам че един ден ще си най-щастлива на света!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: "трябва ти донор на яйцеклетки"
« Отговор #14 -: Март 23, 2010, 15:50:32 pm »
Надя, стискам палци това да е верният път за теб.  :crossfingers:

Re: "трябва ти донор на яйцеклетки"
« Отговор #15 -: Март 23, 2010, 15:54:23 pm »
Благодаря ви от сърце.
Re: "трябва ти донор на яйцеклетки"
« Отговор #16 -: Март 23, 2010, 16:20:00 pm »
Надя, много се радвам, че виждаш светлина в тунела  :D. Понякога много малко ни е нужно, за да намерим верния път. Всички отговори на моите хиляди въпроси съм ги намерила тук. Друго е, когато отсреща стои сродна душа, а не някой с думите: "Успокой се и ще стане!"
Re: "трябва ти донор на яйцеклетки"
« Отговор #17 -: Март 23, 2010, 16:33:14 pm »
Roxy мила и с мен е така всичко досега което ми е било неясно съм си разяснявала тук със всички вас и съм много щастлива че ви открих.Няма въпрос на който да не съм намерила отговора тук.А от думи от сорта "Успокой се и ще стане!" никой от нас няма полза.
Re: "трябва ти донор на яйцеклетки"
« Отговор #18 -: Март 24, 2010, 09:29:19 am »
Здрасти,
Млада си, имаш време! Удари времено спирачки за да починеш и се възстановиш.През това време събирай информация за клиники, процедури. Може да се получи по естествен начин. А донорка ше си намериш от форумите или в клиниките с програми. Това вече си проправя път и у нас. Нешата са трудни, но невъзможни. Така ше събираш и пари. Но сериозно почин ималко да си осмислиш нешата и да си възстановиш здравето. Понякога това помага повече ! Когато сме спокойни действаме най-правилно и нещата се случват.
И не губи кураж !
Re: "трябва ти донор на яйцеклетки"
« Отговор #19 -: Март 24, 2010, 10:07:41 am »
Здравей swetlina,вярно млада съм още но така бързо минава времето че чак се плаша.Без да усетя минаха 5год. в лутане и опити.За естествено забременяване при мен и дума не може да става.Права си за това че когато се взимат прибързани решения най много се греши.Но продължавам няма да се дам.