0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #760 -: Ноември 12, 2007, 22:05:59 pm »
Предполагам модератор.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #761 -: Ноември 12, 2007, 22:30:47 pm »
Предполагам модератор.

Аз защо не виждам нищо редактирано?
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #762 -: Ноември 12, 2007, 23:03:16 pm »
Предполагам, че когато се редактира от мод., не се изписва от долу, а относно редакцията, мисля, че са правописните грешки.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #763 -: Ноември 12, 2007, 23:11:25 pm »
Предполагам, че когато се редактира от мод., не се изписва от долу, а относно редакцията, мисля, че са правописните грешки.

Напротив, изписва се, когато модератор коригира. Не мога само да схвана за какво иде реч. Ако е за това:

Цитат
Публикувана от: fanta_23 
Вмъкни Цитат
Цитат на: fanta_23 в 07 ноември 2007, 20:10:45
Браво Оси, супер си както винаги.     


Fanta сама се е цитирала , като е оправила и правописната си грешка. Сега вече след 2 часа е невъзможно да коригираш постовете си.
 
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #764 -: Ноември 12, 2007, 23:26:38 pm »
Сама не се е редактирала, щото и на нея й е чудно, само мод. ще е . Мале ние с теб к`во разследване правим...........а и няма кой да задоволи любопитството ни. :lol:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #765 -: Ноември 12, 2007, 23:54:34 pm »
Кой пък модератор ще тръгне да поправя правописната грешка на Фанта? :lol: :lol: :lol:
Както се вижда Фанта се цитирала сама, Пост от Фанта  с цитат от Фанта, на който цитат  грешката е поправена.

Айде, да не разследваме повече, че само спамим тука. :lol: :lol:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #766 -: Ноември 13, 2007, 16:57:59 pm »
Момичета, имате ли коледничета? Как са вашите?
Моето вече има пъпки. :D :D :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #767 -: Ноември 13, 2007, 18:27:32 pm »
Момичета, имате ли коледничета? Как са вашите?
Моето вече има пъпки. :D :D :D

Да и моето, опитах се да ги снимам, но по късно. Нещо не ми хареса как излезе, миналата година ми цъфна преди Коледа, пък и сега гледам ще успее. Оси твоят миналата година кога цъфна  :ask:
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #768 -: Ноември 13, 2007, 18:31:33 pm »
    eli_v,прекрасно букетче от рози!

   Osiana,коледната ти звезда е истинско произведение!Пожелавам ти да те радва дълги години! :DНо,би ли ми казала какво е това коледниче,какво представлява?Наскоро новата ми колежка ми обеща да ми подари такова,надълго ми обяснява как изглежда,но не се сетих какво е. :oops:

   fanta,много-сладки хризантемки!От къде ги снима?


   Ето две мои саксийки със така неречените "циганчета"! :DАми,въпреки моето учудване,чак сега се разцъфтяха!И последен поглед на хризантемите ми...за тази година! :wink:











*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #769 -: Ноември 13, 2007, 18:41:20 pm »
Бари, циганчетата ти са така хубави, пъстри, живи...много ми харесаха, малко късно цъфтят, но и това е хубаво. По- дълго през годината ще имаш цъфнали цветя. :D
Коледничето е това, не е моето, моето ще ви го покажа като цъфне. :D


нецъфнало

цъфнало

Фанта, моето почна да цъфти към средата на декември, за коледа беше напълно разцъфнало (нали е коледниче, я)!!
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #770 -: Ноември 13, 2007, 18:47:04 pm »
  Osiana,аха! :D Разбрах най-накрая на кое му викате коледниче!Никога не съм имала,но съм го виждала на много места,не знаех че цъфти по Коледа.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #771 -: Ноември 13, 2007, 18:49:18 pm »
  Osiana,аха! :D Разбрах най-накрая на кое му викате коледниче!Никога не съм имала,но съм го виждала на много места,не знаех че цъфти по Коледа.

Цъфти по Коледа и му викат Коледниче (някои му казват и Коледарче)
Освен това има и такова същото, което пък цъфти по Велик ден и му викат Великденче. :lol:

П.П. Фанта, нищо че е цъфнало преди Коледа, нали на Коледа има цветове. :lol:
« Последна редакция: Ноември 13, 2007, 18:58:13 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #772 -: Ноември 14, 2007, 15:20:24 pm »
Ето и моите хризантеми. :)Букетче, защото още не цъфнали замръзнаха :(
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #773 -: Ноември 14, 2007, 15:32:15 pm »
Коледничето е с розови цветове, а великденчето - с червени. Цветовете на двете растения, както и листата, се различават съвсем малко.
Оси, много е красиво коледничето, което си показала.
Лидиа, красив букет! И нашите хризантеми в градинките на село измръзнаха, но баба успяла да прибере няколко в саксии, та ще им се порадваме още малко.

И от мен още една снимчица. Това е копривката на баба, която беше на път за коша за боклук. И аз като една добра душица, си я прибрах. 


Голям майтап! Сега видях, че е на обратно, и не зная мога ли да я завъртя.
Че и други съм приготвила - и те обърнати.
 :lol:
Момичета, има ли начин да обърна снимката. И моля без да ми се смеете :wink:, щото съм зле с поставянето на снимки.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #774 -: Ноември 14, 2007, 15:42:30 pm »
Коледничетата и Великденчетата ги има в няколко цвята. Не е вярно че Коледничето е розово. Моето е червено.

Ели ето снимката ти


Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #775 -: Ноември 14, 2007, 15:50:02 pm »
Инфо за коледничето:

Коледен кактус, коледниче

Отгледай го с любов, за да те радва с цветове на Коледа.

Отглежда се много лесно в домашни условия.





Латинско наименование: Schlumbergera truncata hybrids

Други наименования: Коледен кактус, коледниче

Произход: Расте в шест разновидности, които се срещат в планините на Източна Бразилия.

Листа: В естествената си среда то представлява малък храст, чиито стъбълца се разчленяват ветрилообразно многократно. На предния връх на крайните стъбълца са формират цветоносни пъпки и цветове.

Цветове и цъфтеж: В естествена среда коледничето не впечатлява с цветово разнообразие, но селекционерите са се потрудили то да ни радва с червени, карминеночервени, розови или бели цветове.

Температура: За залагане на цветни пъпки изисква студени помещения - от 15 до 18°С. А за да напъпи и разцъфне, се нуждае от по-топла стая - около 25°С.

Почва: Добре е да се използва кактусова почва, пропусклива и обогатена с хумус, но без варовик.

Разположение: Растението не бива да се оставя на пряка слънчева светлина при цъфтеж и по време на подхранването. Затова пък през септември, когато се залагат цветните пъпки, освен по-ниските температури то иска пряко слънчево греене и редовно поливано.

Пресаждане: Преди вегетацията през март се прави пресаждането - винаги на отоплено легло и при висока влажност.

Размножаване: Чрез вкореняването на резница, която се поставя във  вода или разтвор за вкореняване, докато избият коренчета.

Поливане: От септември до декември почвата се поддържа винаги влажна, за да набъбнат цветовете и да се отворят точно в навечерието на Рождество за радост на цялата къща по време на коледните и новогодишните празници. После коледничето се оставя на сух режим.

Торене: Препоръчва се да се тори с тор за кактуси от март до края на август.

Внимание:

Растението може да се отглежда и като хидрокултура. През летните месеци то се засажда направо в земята, близо до стъблото на някое дърво, така че да бъде под клоните му на сянка. При това засаждане растенията трябва да се поливат редовно, но не с варовита вода. При засушаване се скапват връхните му части.
Негови врагове са въшката кошинила, червена мравка, гол охлюв. Редовно проверявайте кактуса дали не е нападнат от опасните гадинки. Откриете ли такава, измийте коледничето със сапунена вода, но ако е прекалено заразено, по-добре се разделете завинаги.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #776 -: Ноември 14, 2007, 16:05:10 pm »
Ами аз имах предвид точно този цвят, ама по-скоро е леко лилавичко :wink:
както и да е.

Оси, а как направи номера със снимката?
 Моля те да ме "светнеш", щото имам още 2-3 такива наопаки  :lol:
Благодаря предварително
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #777 -: Ноември 14, 2007, 16:09:12 pm »
Ами аз имах предвид точно този цвят, ама по-скоро е леко лилавичко :wink:
както и да е.

Оси, а как направи номера със снимката?
 Моля те да ме "светнеш", щото имам още 2-3 такива наопаки  :lol:
Благодаря предварително

Снимките още в компа ти си ги обръщай, не знам дали в Снимка. бг има такава опция. Аз качих снимката ти в моя коп. , обърнах я, качих я в нета imageshack.us, и я сложих тук.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #778 -: Ноември 14, 2007, 16:27:06 pm »
Ехе-е-е, тя дълга и широка. :wink:
В снимка.бг има подобна опция, но снимката става сплескана, а не по-този начин обърната.Странна работа  :?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #779 -: Ноември 14, 2007, 16:48:26 pm »
Ели, обръщай ги директно в компютъра си, тогава и в снимка.бг стават нормални :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю