0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #300 -: Септември 22, 2010, 09:04:59 am »
Винаги изследвам ТСХ на гладно,жадно без прием на никакви лекарства.
Преди 3 години преди  първи опит инвитро сама си го пуснах и бе към 7 и нещо при норма до 4.Отложиха ме.Аз оба4е вдигнах  с 25 гами дозата и за няма две седмици бе към  4.


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #301 -: Септември 22, 2010, 22:23:58 pm »
ТСХ свалено от 5.1 на 2.4 за 6 седмици, с промяна на дозата от 25 на 50 микрограма дневно. Тра-ла-ла-ла-лаа, никога не е било така ниско! :D
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #302 -: Септември 22, 2010, 22:36:03 pm »
ТСХ свалено от 5.1 на 2.4 за 6 седмици, с промяна на дозата от 25 на 50 микрограма дневно. Тра-ла-ла-ла-лаа, никога не е било така ниско! :D

Браво, Цигу!
Явно 50мг е твоята доза, продължавай така и дано скоро се похвалиш и с другите, най-чаканите неща :crossfingers:
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #303 -: Септември 23, 2010, 08:23:40 am »
Браво Цигу само така, аз дано довечера се похваля с ТСХ в нормите :)

Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #304 -: Септември 23, 2010, 09:29:39 am »
Цигу браво! Още 2-3 седмици и ще си под 2! :P
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвани&#
« Отговор #305 -: Септември 24, 2010, 10:29:06 am »
Ето ме и мен, след едномесечен прием на 75мкгр еутирокс ТСХ 0.497 при долна референтна 0.27.Миналия месец беше 2.00 пак след едномесечен прием на 75мкгр.И сега на къде?Пак ще притеснявам ендокриноложката, която ми каза да пия три месеца 75 мкгр и тогава да ходя при нея а аз пускам на своя глава ТСХ. Важното е че този път поне съм в нормите, че предния път като го свалих беше 0.077.
« Последна редакция: Септември 24, 2010, 11:38:18 am от magi_st »

Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #306 -: Септември 24, 2010, 15:21:09 pm »
Момичета нали ви се оплаках, че много ме стяга гушата. На 6.09.2010 ТСХ ми беше 1,90 (стига да няма някаква лабораторна грешка), продължих да си пия Л-тироксин по 25 мг и днес почти 20 дни по-късно е ТСХ 4,10. Пия Марвелон от 10 дни и само това имам като обяснение, защо така ми се покачи рязко ТСХ.
Докторът ми е написал схема зимните месеци да си кача дозата един ден 25 мг, други 50 мг Л-тироксин. Сега се чудя дали да му се обаждам или да качвам дозата.
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #307 -: Септември 24, 2010, 16:49:04 pm »
Доре, аз карах една година на 25 микрограма, и ТСХ-то ми освен да варира между 3 и 5 друго не направи. Вдигнаха ми дозата на 50 и веднага паднах под 3.

Ако дълго време приемаш минималната доза левотироксин и досега не е постигнат ефект, попитай лекаря си за по-висока доза. Бавното сваляне с ниска доза е идеалният вариант, но не при всеки се постига.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #308 -: Септември 24, 2010, 19:21:16 pm »
Цигу,поне ме успокои, че не е супер ненормално да ми варира така ТСХ-то, че много се притесних, как е подскочило. В понеделник съм на лекар, той ще каже как да постъпя. Подозирам, че и противозатчънчите има ефект някакъв, защото някъде бях, чела че при противозачтчъни дозата на тироксина се увеличавала.
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #309 -: Септември 25, 2010, 20:28:07 pm »
Хайде, и аз да споделя, но и да попитам, от какво може да се вдигне тсх. От 0.56 през февруари, сега е 2.45, без прием на лекарства. И, съответно Ф4 също е скочил от 18 на 20, но все още в референтни стойности.

Може ли някой да ми обясни, как влияе кафето в/у хормоните на ЩЖ, и интервал от 2h достатъчни ли са, за да може да се пуснат хормони?
След консулт с лекаря, и с оглед на това че много варира тсх без лекарства, не ми изписа тироксин, каза контрола пак след 2м, и тогава ще преценим.
Жлезата е с леки анатомични изменения от Хашимотото. Превантивно пуснахме и антитела-ТРАК.
Знам, че тсх трябва да е от 1.5-2.00, а моето е по-високо,  :( но това е заключението на лекарката.

Питах я за кафето, каза че мога да пия 1-2кафета, и няма данни за влиянието му в/у жлезата, но пушенето е противопоказно!!!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #310 -: Септември 26, 2010, 08:25:24 am »
Здравейте момичета!Аз моето ТСХ от 4,12,за 3 месеца го смъкнах на 2,04 и то само с продуктите на Аква Сорс.Незнам дали сте ги чували.Моята история е че имам 2 спонтанни аборта и една от причините е точно ТСХ.Тъй като тези продукти са доста скъпи,минимум 3 месеца трябваше да ги пия.И на своя глава реших още първия месец да пусна профилактично изследвания на ТСХ,и ако няма ефект да взимам други мерки.И резултата беше на лице.От 4,16,на 2,16.След 3 месеца 2,04.Това е за сега от мен.Желая ви лек и усмихнат ден!!!
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #311 -: Септември 27, 2010, 17:01:33 pm »
Здравейте и от мен!
Има ли значение за TSH дали си бременна или не? Защото резултатът ми според мен си е ок, но док казва, че е завишен и трябва лечение. Вие какво ще кажете?

      Референтни граници


   TSH   2.70   mcIU/ml   0.27 - 4.20

07.10.2009
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #312 -: Септември 27, 2010, 17:30:49 pm »
Мисля, че има значение дали си бременна или не, и че ТСХ-то се влияе от бременност, но нека и другите момичета да кажат.

*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #313 -: Септември 27, 2010, 18:10:15 pm »
power, ТСХ се влияе от бременността и е важно хормонът да е в рамките на граници, специално приложими при бременни. Доколкото зная, между 1 и 2.

Непременно послушай лекаря си. Ако щитовидната жлеза не работи добре, възниква риск от аборт или умственото изоставане на детето впоследвствие.

Терапията е левотироксин на гладно сутрин. Дозата ще определи лекар.

Моята ендокриноложка изрично ме предупреди незабавно да я уведомя, ако забременея, за да промени дозата левотироксин и да свалим ТСХ ударно под 2.
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #314 -: Септември 27, 2010, 19:13:49 pm »
Аааа щом е между 1 и 2 добре, защото ми стана странно уж е в реф. стойности, а Тодорова ми казва, че е повишено. Та затова се учудих, иначе задължително ще я послушам. Предписа ми това лечение- neobhodimo 3 le4enie s Euthyrox ili l thyroxin v doza 25 mkg., но това 3 не ми е ясно какво е.  :ask: :oops:
07.10.2009
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #315 -: Септември 27, 2010, 21:10:11 pm »
Аз си проверих сега контролите, които съм правила по време на бременност - някъде към края на 5-ти месец сме имали 2.86, приели сме го за нормално. Спомням си, че тогава спряхме еутирокса. Както знаеш бебето вече започва да произвежда тсх. Така че, мисля при теб всичко е в норма и малко се пресилват нещата. Аз трябваше да проверя тсх след раждането чак и да преценим необходимост от лекарство, но този момент го отложих доста ... та чак до тази година.
Късмет, Пауърче!
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #316 -: Септември 28, 2010, 17:44:07 pm »
Аааа щом е между 1 и 2 добре, защото ми стана странно уж е в реф. стойности, а Тодорова ми казва, че е повишено.

Моето ТСХ на последната контрола(13.09.) беше 1.71 и Тодорова също ми каза, че е повишено. Трябвало да го държа в граници 0.90. По тази причина ми вдигна еутирокса един ден 0.50, един 0,75мг.
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #317 -: Септември 28, 2010, 19:37:19 pm »
Днес питах Тодорова за това и тя ми отговори, че по време на бременност има други критерии за нива на ТСХ, но не казва какви са и че лечението трябва да е до края.

Натали, Еутирокса с рецепта ли е, че аз нямам такава?

Момичета, благодаря ви за бързите отговори!
« Последна редакция: Септември 28, 2010, 19:38:55 pm от power »
07.10.2009
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #318 -: Септември 28, 2010, 22:22:38 pm »
power, моят доктор ми беше обяснил, че при бременност, особено в първите месеци, когато бебчо не произвежда хормоните на шитовиндната жлеза, е важно ТСХ да е към долна граница, а ФТ4 да е към горна. но не трябва да се притесняваш след като си в ръцете на специалист.
по принцип е с рецепта, но понеже на мен ми променят дозата по телефона, всеки път съм без рецепта, но не съм имала проблем.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #319 -: Септември 29, 2010, 13:15:19 pm »

Натали, Еутирокса с рецепта ли е, че аз нямам такава?

С рецепта е да. Но и на мен като на dinamilo, ми сменят дозите по телефона и всеки път се правя на ударена в аптеката и с малко пазарлък си го взимам.