0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #240 -: Март 26, 2012, 13:58:21 pm »
Боже Коалка каква красавица си имаш само /пу-пу/  :youwoman: Да ви е жива и здрава и мнооого да ви радва. :balk_5:
« Последна редакция: Март 26, 2012, 14:31:49 pm от vesta »


*
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #241 -: Март 26, 2012, 14:00:56 pm »
Боже Коалка кава красавица си имаш само /пу-пу/  :youwoman: Да ви е жива и здрава и мнооого да ви радва. :balk_5:
Вестичка, пожелавам ти съвсем скоро да научиш, че очакваш 1-2 ей такива пухкавички бебенца!
Вчера бяхме на партито за Благовещение на болница Щерев. Е, много дечица имаше! И все хубави! Дано се виждаме по партита скоро:)
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #242 -: Март 26, 2012, 15:18:57 pm »
Здравейте момичета!
Благодаря Ви за подкрепата, прави сте за всичко ,което казвате!Знам ,че не трябва да се предаваме,аз просто се чудя дали да пробвам трети път или да си чакам реда за ин-витро(подали сме си документите към фонда).
В момента обмислям и операция на миомен възел(освен всичко друго го има и този проблем).
Но така или иначе ще вървим към заветната цел,макар и по трънливия път...
*
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #243 -: Март 28, 2012, 13:26:36 pm »
Здравейте, момичета
отдавна не съм писала, но свърших това, което ми бяхте казали да направя. Направих снимка и за голяма радост се оказа, че нямам нито страствания, нито полипи и всичко е ок. Сега пия Клостилбегита и чакам да дойде време за инсето. Имам въпрос, някой от вас пиил ли е колстил, после на кой ден са ви били прегнила и след колко часа е инсето? Че моя лекар все се консултира с някой, и все различни мнения и малко се притеснявам!
*
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #244 -: Март 28, 2012, 13:57:33 pm »
Здравей Рали, радвам се че снимката е ок. Ако имаш полипи и те ли се виждат на снимката  :ask: - незнаех.
По принцип прегнила го бията, когато фоликула/или фоликулите/ достигнат определен размер, изследват ти естрадиола и тогава се преценя на кой ден го бият. А инсето е около 40часа след прегнила.
Ти в коя клиника си та лекаря ти не е сигурен в това което прави ?


Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #245 -: Март 28, 2012, 14:03:26 pm »
Здравей Рали,
при всеки е различно-всеки лекар преценява според твоето състояние, а и май според това как той е свикнал да процедира. Аз пих клостил от 5-9 ден, на 13-ти ден отидох да ми  бият 5000 ед.прегнил(то трябваше на 12-ти, но аз се бях объркала, а по принцип без прегнил съм с късна овулация,затова и не промених часа), би ми го в четвъртък на обяд, в събота на обяд ми беше инсето, като единия от двата фоликула още не се беше спукал (спука се същия следобед).На мен не са ми изследвали хормони преди това,докторът преценява явно само по УЗИ-то.
*
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #246 -: Март 28, 2012, 14:11:22 pm »
На мен не са ми изследвали хормони преди това,докторът преценява явно само по УЗИ-то.
Това е много странно, защото фоликул може да има,може да е достигнал определени размери, но яйцеклетката да е все още незряла. Това става ясно от естрадиола , който трябва да е поне над 100 за да се каже, че има поне една зряла яйцеклетка.
Но да ти си права Афродита, че всеки лекар действа според това как е свикнал и според своята преценка.


*
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #247 -: Март 28, 2012, 14:20:05 pm »
На мен не са ми изследвали хормони преди това,докторът преценява явно само по УЗИ-то.

И при мен никогаа не са излседвали хормони ..


*
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #248 -: Март 28, 2012, 14:41:19 pm »
На мен не са ми изследвали хормони преди това,докторът преценява явно само по УЗИ-то.

И при мен никогаа не са излседвали хормони ..
Супер пък на мен ми пийнаха кръвчицата да му се не види  :lol:


Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #249 -: Март 28, 2012, 14:51:18 pm »
Хайде и аз да ви стимулирам с моите слънчица и да ви дам сили да не спирате с опитите докато не видите положителните тестове.
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #250 -: Март 28, 2012, 14:51:49 pm »
На мен не са ми изследвали хормони преди това,докторът преценява явно само по УЗИ-то.

И при мен никогаа не са излседвали хормони ..
Супер пък на мен ми пийнаха кръвчицата да му се не види  :lol:
Веста, ми то може би така е по-добре- поне знаеш има ли, няма ли читава яйцеклетка-аз примерно последния път питах док.как изобщо може да е сигурен, въпреки пукането и жълтото тяло,че има яйцеклетка, и той нещо омота,но не ми отговори.И както чета често напоследък тази темичка виждам колко различни неща казват различните лекари. Моят сега примерно ми изписа 2х1 дуфастон за 10 дни и каза,после чакаш да ти дойде и при закъснение от 3 дни- урин.тест. А тук обикновено момичета пишат,че са им казали кръвен на еди кой си ден и при + да не спират лекарствата и т.н. Питах го, тъй като съм с един аборт поради отлепване, дали е ок да прекъсвам дуфастона и дали е достатъчен в тази доза, а той каза: ако теста е положителен, ще ти изпиша още...
*
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #251 -: Март 28, 2012, 15:09:34 pm »
Катрин миличка  :bighug: Боже какви сладури. Това е твоята награда за големите перипети през които мина  :youwoman:


Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #252 -: Март 28, 2012, 15:40:54 pm »
Рали,браво че всичко е о.к. Аз също съм пила клостилбегит от трети до седми ден.след това на 12 ден прегнил и на 13 и 14 беше инсеминацията и реинсеминацията. При мен и двата пъти естрадиол не е иследван. Стискам ти силно палци да упееш!!  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
*
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #253 -: Март 28, 2012, 15:51:48 pm »
Катрин, страхотни дечица!
Рали, при мен беше клостил от 3 до 7 ден, на 9-ти ден мерионал, за допълнително стимулиране растежа на фоликулите, на 11-ти ден овитрел и 41 часа след това инсе. После имах 2х2 утрогестан вагинално и 2х1 дуфастон, както и фолиева. На 11-ти ден след инсето видях бледа втора черта, а на 14-ти правих кръвен тест. Утрогестана и дуфастона не трябваше да спирам до категорично отрицателен тест или цикъл. А всеки път преди да решим кога да е прегнил/овитрел, изследвахме хормоните. Поне до колкото съм чела, така е правилно. Но наистина всеки док си има подход и виждане
*
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #254 -: Март 29, 2012, 08:02:20 am »
Много ви благодяря, момичета. Тотално се обърках! .... и отчаях, че с тоя лекар ще успея!  :( Ние досега нищо не сме изследвали! Бие ми прегнила на 12 ден и на 13 и 14, според мен на сляпо, защото гледа монитора, но както вижда, божа работа :( Пита ме колко каза еди си кой, че трябва да е лигавицата и колко да са фоликулите! И така.... :( :( :( :(
В Майчин дом - Варна при Димитър Корновски, той ми следи първата бременност и родих при него и като цяло ми е спокойно при него, но явно не са му сила репродуктивните методи. :(
Та се чудя след този опит да опитвам ли пак или да го сменям или какво изобщо да правя. :(
*
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #255 -: Март 29, 2012, 09:47:03 am »
Katrin ,мъничетата са прекрасни миличка!Да са ти живи и здрави :)
Коалка - Алекс има уникални очички :) и не само ! и пак - ДА ти е жива и здрава :) приценсата !

Рали - трябва да си напълно информирана какво става,с колко фоликула си,колко са големи,какво е дал мъжо..така без информация,наистина малко божа работа ..


Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #256 -: Март 29, 2012, 10:25:14 am »
Много ви благодяря, момичета. Тотално се обърках! .... и отчаях, че с тоя лекар ще успея!  :( Ние досега нищо не сме изследвали! Бие ми прегнила на 12 ден и на 13 и 14, според мен на сляпо, защото гледа монитора, но както вижда, божа работа :( Пита ме колко каза еди си кой, че трябва да е лигавицата и колко да са фоликулите! И така.... :( :( :( :(
В Майчин дом - Варна при Димитър Корновски, той ми следи първата бременност и родих при него и като цяло ми е спокойно при него, но явно не са му сила репродуктивните методи. :(
Та се чудя след този опит да опитвам ли пак или да го сменям или какво изобщо да правя. :(
  Рали май сме на едно мнение с теб за болницата.Аз правих 4 инсе-та (две при Сариев и две при Юдова).На мен също не ми изследваха нищо-само преглед на вагинален и хоп на следващите дни процедурата.Да не говорим,че в последствие разбрах,че съм с тубарен проблем и е било ЗАДЪЛЖИТЕЛНО лапароскопия-иначе е било напълно безмислено от инсеминация.Но хората си взеха парите,а за мен остана всеки месец тогава да се надявам чудото да се е случило,а е нямало как  :? Поговори с доктора как ще действате и ако имаш и най-малко колебание и несигурност в отговорите по проблема-не си губи времето като мен.От сърце ти желая бързо развитие на нещата в положителна насока  :hug2:
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #257 -: Март 29, 2012, 11:33:12 am »
Рали, доколкото знам д-р Корновски наистена не е специалист в тази област,но не се отчайвай, общо взето всичко е божа работа. Дано да успееш!
Шугари ,а преди да започнеш със инсетата нямаше ли поне цветна снимка за проходимост на тръбите?А сега как продължавате?
Аз също съм в същата клиника при д-р Юдова,с две неуспешни инсета, но и имам довериенадявам се най-накрая да успеем.
*
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #258 -: Март 29, 2012, 12:39:29 pm »
На мен при първото инсе, дори не се беше сетил, че са необходими посявки и кръвни изследвания, че се наложи в деня на инсето със задна дата! Та съм разочарована, но честно казано просто не знам къде да отида. А и един нов лекар, значи всичко наново. И...незнам. Ще пробвам и този месец с Корновски, пък после ако реша, да опитваме, пак, което ме съмнява, ще търся алтернатива.
А за д-р Юдова съм чувала хубави отзиви, така, че вярвам, че ще имате успех!
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #259 -: Март 29, 2012, 14:21:59 pm »
katrin_sl, страхотна стимулация :) Да са ви живи и здрави слънчицата, прелестни са  :cuddle:
Момичета, от кой ден обикновено се започва стимулация? Ето какво ме притеснява: При първото инсе започнахме стимулация от 2 ден и тогава и следващия месец все тръгват фоликули от лявата страна. Сега Док иска фоликулите да си тръгнат сами и ако са отдясно, чак тогава да започнем да ги стимулираме (целта е да игнорираме Ф от левия яйчник). Тя каза да отида на 5-6 ден от М. Та питането ми е кога ще е най-добре да отида на преглед? 6 ден не е ли късно за стимулация. А при първия преглед правеха ли се някакви изследвания, не знам дали сутринта преди работа или вечер след работа да ходя до клиниката? Уфф, много ми станаха въпросителните  :? Момичета, моля ви помагайте!!!
А относно хормони преди инсе - да, и на мен ми пуснаха такива.