0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте,
пиша за първи път тук, тъй като прочетох в една ваша публикация тук, че отказ на бебето от гърда може да е причинено от езофагит. Моето бебе, което е на 4 месеца, от две три седмици отказва да суче. Суче единствено когато е полузаспало. Когато е будна, ако въобще захапе гърдата след 20 секунди започва да дърпа главата назад, да рита с краката, като аз виждам, че има затруднения с преглъщането. Когато лежи будна сякаш се опитва да изкашля нещо, да преглътне. Но не повръща. За това педиатрите, при които я водих, смятат че няма никакъв проблем и било нормално да връща малко храна.
Моля да ме посъветвате какво да направя, за да избегна този дискомфорт, който бебето изпитва при сучене и да я върна отново към гърдата.
Благодаря предварително.
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Въпрос към Birdie за отказ на бебето да суче
« Отговор #1 -: Август 27, 2009, 14:56:34 pm »
Здравей,
Отказа на бебето да суче може да се провокира и от растеж на зъбчета, ако това й причинява дискомфорт може да се дърпа заради него. Освен това до колкото знам 20мин. сукане за 4 месечно бебе са напълно достатъчни, за да се нахрани добре. Лекарите какво друго ти казаха, все пак щом са я гледали и са преценили, че няма причина за притеснение, мисля че ще отмине. Напълно вероятно е и да е временно явление.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Въпрос към Birdie за отказ на бебето да суче
« Отговор #2 -: Септември 05, 2009, 23:12:34 pm »
Здравей,
Отказа на бебето да суче може да се провокира и от растеж на зъбчета, ако това й причинява дискомфорт може да се дърпа заради него. Освен това до колкото знам 20мин. сукане за 4 месечно бебе са напълно достатъчни, за да се нахрани добре. Лекарите какво друго ти казаха, все пак щом са я гледали и са преценили, че няма причина за притеснение, мисля че ще отмине. Напълно вероятно е и да е временно явление.

Пълни глупости! Първо за какви зъби говорим на 4 месечна възраст? Ако дори да допуснем, че е така , то бебето няма да суче и в съня си .
Момичето пише, че след 20 секунди се чува писък...
А за бг-лекарите - нямам думи, доста често точно не се обръща внимание точно на симптоматика на езофагита.

Moonflower, моя съвет към теб е да промениш позата за кърмене. Не винаги "стандартната поза" е най-вярната.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Въпрос към Birdie за отказ на бебето да суче
« Отговор #3 -: Септември 06, 2009, 13:31:01 pm »
Как мина морето?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Въпрос към Birdie за отказ на бебето да суче
« Отговор #4 -: Септември 06, 2009, 21:44:51 pm »
Как мина морето?

Към мен ли е въпроса?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Въпрос към Birdie за отказ на бебето да суче
« Отговор #5 -: Септември 06, 2009, 22:25:38 pm »
Да...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Въпрос към Birdie за отказ на бебето да суче
« Отговор #6 -: Септември 06, 2009, 22:48:56 pm »
Да...
А... ние на море не бяхме, може би лъже снимката в подписа ми - Хисаря и минерален басейн. Доволна съм от чистия въздух и от минералната вода в басейна /примесена със солидни количества хлор последния ден - събота/.
Иначе съм благодарна за съветите за аптечка по време на пътуване с малко дете - урбазона ни потрябва точно на петнадесетата минута от пристигането поради ужилване от две оси, излезли изпод пластмасовата маса на балкона на апартамента ни, докато хранех детето. Та почивката започна с Урбазон, после на Кларитин заради кожна реакция.

Като погледна тази самодоволна  и дядволита усмивка  на снимката в подписа ми, явно на детето му е харесала Хисаря.
 
Аз имам друг въпрос, но ще питам в съответната тема. Упс-всички теми за Вашите педиатрични консултации са заключени и не мога да пиша на правилното място...
« Последна редакция: Септември 06, 2009, 22:57:23 pm от lady_11 »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Въпрос към Birdie за отказ на бебето да суче
« Отговор #7 -: Септември 06, 2009, 23:27:09 pm »
Може би са ги заключили временно... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Въпрос към Birdie за отказ на бебето да суче
« Отговор #8 -: Септември 07, 2009, 16:21:58 pm »
Здравей,
Отказа на бебето да суче може да се провокира и от растеж на зъбчета, ако това й причинява дискомфорт може да се дърпа заради него. Освен това до колкото знам 20мин. сукане за 4 месечно бебе са напълно достатъчни, за да се нахрани добре. Лекарите какво друго ти казаха, все пак щом са я гледали и са преценили, че няма причина за притеснение, мисля че ще отмине. Напълно вероятно е и да е временно явление.

Пълни глупости! Първо за какви зъби говорим на 4 месечна възраст? Ако дори да допуснем, че е така , то бебето няма да суче и в съня си .
Момичето пише, че след 20 секунди се чува писък...
А за бг-лекарите - нямам думи, доста често точно не се обръща внимание точно на симптоматика на езофагита.

Moonflower, моя съвет към теб е да промениш позата за кърмене. Не винаги "стандартната поза" е най-вярната.

Защо зъбите да са глупости - мога да изброя поне 4 бебета в парка, които вече се тормозят от растеж на зъбки, а са на същата възраст почти(на моята беба първите пробиха в началото на 6месец, а са й се разшрили венците доста по-раничко). Иначе за 20-те секунди-моя грешка, не съм прочела правилно  :( за което се извинявам.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Въпрос към Birdie за отказ на бебето да суче
« Отговор #9 -: Септември 07, 2009, 17:16:38 pm »
Разбира се че са глупости.
"Запазена марка" на цветущата Бг педиатрична "мисьл".
Няма по наивно нещо от тези "зьбки" като оправдание.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Въпрос към Birdie за отказ на бебето да суче
« Отговор #10 -: Септември 08, 2009, 11:16:44 am »
И аз такова обяснение получавам от лекарите - зъбки. Но не са зъбки изобщо. Пък и да са зъбки, вече повече от месец и половина, все щеше да порасне поне едно зъбче. Не иска да яде и от биберон. Наддаването и е за първия месец 800 гр., втория 1 кг
Re: Въпрос към Birdie за отказ на бебето да суче
« Отговор #11 -: Септември 08, 2009, 11:20:20 am »
Погрешно изпратих поста недовършен.
третия месец 800 гр., през четвъртия, когато ядеше само сънена 450 гр. Все още продължаваме да се храним по този начин. Както писах и когато пуснах темата, постоянно сякаш се опитва да преглътне нещо, закашля се, задавя се, но повръща изключително рядко, не винаги повърнатото е мляко, доста често е безцветна течност. Моля да ме посъветвате как може да се диагностицира рефлукса и какви промени мога да направя в храненето, за да избегнем този дискомфорт.
Благодаря предварително.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Въпрос към Birdie за отказ на бебето да суче
« Отговор #12 -: Септември 08, 2009, 11:22:40 am »
Няма "тест за рефлукс" в общата практика.
Има разбира се специализирани тестове за рефлукс и за специални случаи.
« Последна редакция: Септември 08, 2009, 11:27:07 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Въпрос към Birdie за отказ на бебето да суче
« Отговор #13 -: Септември 08, 2009, 11:23:27 am »
А относно позата, промених я, само легнали се кърмими, но пак единствено като се усенесе, като е будна се дърпа отново много. Освен това, мисля че бебка, в стремежа си да ограничи храната, която поема, започна много да стиска устни докато суче и не стимулира добре гърдата, изсуква малкото количество, което се е събрало и толкова.
Re: Въпрос към Birdie за отказ на бебето да суче
« Отговор #14 -: Септември 08, 2009, 11:27:37 am »
Благодаря.
Всички хранения ли да са с антирефлкусно мляко? Аз до сега давам по 30 мл. два-три пъти през деня, след кърмене, тъй като се страхувам да не се отбие, но има дни, в които има ефект, тоест намалява това преглъщане и детето е по-спокойно, дори понякога суче будна, но други дни няма никакъв ефект? Дали има нещо, което го провокира?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Въпрос към Birdie за отказ на бебето да суче
« Отговор #15 -: Септември 08, 2009, 11:30:18 am »
Може да давате само добавката от антирефлуксно мляко.
Оставяйте детето в столче за кола колкото се може повече през деня.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Въпрос към Birdie за отказ на бебето да суче
« Отговор #16 -: Септември 09, 2009, 09:05:20 am »
Благодаря за отговора.
Виждам, че препоръчвате тук във форума Хумана АР. Аз не мога да го открия никъде. Кое антирефлуксно мляко е добро?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Въпрос към Birdie за отказ на бебето да суче
« Отговор #17 -: Септември 09, 2009, 10:34:31 am »
NAN AR.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Въпрос към Birdie за отказ на бебето да суче
« Отговор #18 -: Септември 10, 2009, 22:52:20 pm »
А относно позата, промених я, само легнали се кърмими, но пак единствено като се усенесе, като е будна се дърпа отново много. Освен това, мисля че бебка, в стремежа си да ограничи храната, която поема, започна много да стиска устни докато суче и не стимулира добре гърдата, изсуква малкото количество, което се е събрало и толкова.
С изцяло легнало положение влошаваш проблема. Взимаш една възглавница - слагаш детето по дължина като дупето е в единия край на възглавницата. От другия край пъхаш ръка, слагаш на гърда  и почваш да повдигаш постепенно. Детето само ще ти покаже как не изпитва болка.
Поне при мен това работеше, колкото и да ме увещаваше придишната педиатърка /не доктор Бърди/, че не е рефлукс.
А от този твой постинг, подозирам че четеш задълбочено кърмаческия форум в Мамата. Уверявам те, разните му там консултанти и Лиги няма да ти помогнат. За мен техните мнения често стигат до маниакалност. Води се от детето.

« Последна редакция: Септември 10, 2009, 23:00:05 pm от lady_11 »
Re: Въпрос към Birdie за отказ на бебето да суче
« Отговор #19 -: Септември 10, 2009, 23:15:07 pm »
Здравейте отново д-р Бърди,
Дано сте си починали добре, за да ни помагате с пълна сила

А сега на въпроса...
Дъщеря ми е на 10м от една седмица вади 4 горни зъба едновременно. От събота е с хрема. Секрета беше прозрачен и воднист, но от ден вече се сгъсти и е жълтеникав. Педиатъра ни ми изписа капки за нос (каквито съм имала в къщи, а аз имам виброцил) 3х1 капка, витамин С, и сироп за кашлица Флудитек (който още не съм дала защото немога да преценя дали се налага понеже се изкашля само вечер ако лежи по гръб или сутрин като стане). Температура ако има е 37 градуса, не по-висока.

Въпроса ми е, дали хремата е от зъбите? Правилно ли е лечението? Предстои ни реваксинация с Превенар, до кога да я отложа?
Благодаря Ви предварително!
Re: Въпрос към Birdie за отказ на бебето да суче
« Отговор #20 -: Април 18, 2010, 12:39:38 pm »
Здравейте Д-р Birdie,

Имам нужда от съвет или идея как да помогна на детето си да си върне апетита. Бебето ми се роди недоносено 2200 кг. в последния ден на 34 седмица поради много високи стойности на микропротейнурия - 6000, въпреки всички вливания на хуман-албумин който направихме. Бил е на сонда само ден за да видят как ще се адаптира, но веднага се е захранил. Като ни изписаха все още имаше жълтеница и голям зор видях да го храня все полусън на 2 часа, защото не изпиваше количествата за възраста му. Единствено имаше желание да суче, макар и да няма много сили. И така сучене и изцедена кърма след това - често бавно и упорито давах от моя страна.

Днес детето е 3 м. и 10 дни и е 5 кг. Добре надаваше до сега, макар и с принуда с шишето, но не винаги защото в края на 2 м. с пробно кърмене установявах вече , че суче около 60 до 105 мл. и реших да му спра мъките. За мен беше също ужас да го насилвам след като сам е пуснал гърдата, но така ме съветваше моята педиатърка.

Проблема се появи преди две седмици, когато отидохме при родителите ми в провинцията за 10 дни, или пък от както започна да вижда детето и да се заиграва. Мислех, че като спрат коликите ще се храни по добре, но стана точно обратното.  В началото започна да суче само по 3-7 минути и отказваше повече, ако го задържа на гърдата, междувременно започваше да рита, ръкомаха и да играе един вид с цица в устата подръпвайки по-малко. Сега изобщо не търси храна, вода - нищо. А беше свикнал на 3 часа и търсеше сам. Вчера 20 минути сука и като го премерих само 35 мл.
 Отчаяна съм не е наддал нито грам за 10 дни вчера го оставих гладен от 16ч. до 23ч. и като смених памперса се събуди и ревна от глад, аз му предложих шише, защото от притеснение и от неговото не ядене гърдите ми не са така пълни и той губи желание да суче така както преди. Явно струята не го удовлетворява и бързо губи интерес, а преди сучеше постоянно и за успокоение сякъш. Той ревеше и така и не захапа биберона, дръпна малко и неудовлетворен пак започна да заспива.
Отказа и двете нощни хранения, буди се но захапва и заспива, а сега и не иска да захапе. Всичко ескалира. Страх ме е да не се обезводни и му давам изцедена кърма докато се е заиграл и рита в кревата. Само така преглъща каквото изтече от биберона,много въздух гълта, и съм сигурна, че това за него не е хранене а игра. Но се засища.

Прави често докато спи позиви за повръщане и си мисля възможно ли е да съм го отвратила от яденето и какво да правя. Отчаяна съм ако не му дам насила изобщо няма да се сети да яде, а и от шише пък изпитва отвръщени.

Няма нищо видимо, ехография правихме и ПКК, CRP - нищо! Само Fe- му е малко под нормата.

Помогнете моля Ви! Може ли изведнъж да стане толкова злояд? Или съм сгрешила с това насилване да се храни?
Отчаяна съм!

П.С:
Надявам се да съм подбрала правилно темата.

Благодаря предарително.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Въпрос към Birdie за отказ на бебето да суче
« Отговор #21 -: Април 18, 2010, 12:55:05 pm »
Детето вероятно има тежък рефлукс - или от прехранване или от насилие за "дохранване". Може обачв да има и друга причина за това >> "Прави често докато спи позиви за повръщане"
На 4м възраст би трябвало да е към 5 кг.

Може да :

* дадете за няколко дена само Хумана АР. Някои деца на кърма не спират да повръщат, нито спират да имат рефлукс. Затова за ден,два може да опитате само с Хумана АР. 5 до 6 хранения дневно! НЕ повече.
* Ако детето не яде даже Хумана АР, или ще са нужни повече изследвания, или ще е нужно да се дадат лекарства. Тук с Педиатъра трябва да обсъдите- даваме обикновено Х2 блокери или производни на Алмагел, подходящи за 3м бебе!
* преди да дадете лекарства ще е нужно да обмислите и изключите редица причини за "гадене" като симптом при малки деца.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Въпрос към Birdie за отказ на бебето да суче
« Отговор #22 -: Април 19, 2010, 09:01:21 am »
Благодаря Ви Докторе,

До скоро детето не е повръщало, единствено връщаше по малко от устичката. Повръща само когато го насилвам да го дохранвам. Той е неспокоен и преглъща просто защото му стискам с биберона по малко мляко и каквото не изтече докато се върти го гълта. Но за да не се сърди и плаче напоследък го оставям на възглавница или в креватчето , което е леко повдигнато и така леко му пъхам биберона за да хапне поне нещо. От 3 дни започна всеки ден да повръща така, независимо че го вдигам постоянно да се урига. Да суче е търсил само два пъти. Възможно ли е да е отказал и сученето пак заради рефлукса. ДАли аз го отключих с това дохранване без негово желание? Притеснява ме да не се отвратил от храненето? Ще опитаме с Хуманата или друго по-гъсто мляко. Притесняваме само да не откаже и тях от стрес вече? Възможно ли е?


Забравих да кажа, че от скоро започна да се изкашля сухо, да дъвче нещо постоянно - сякъш езичето си? Сега като се връщам назад това е от около 3-4 седмици назад? Тогава леко полеко започна и да се извива назад докато суче. Аз от самото начало го слагам на възглавница в скута ми да легне без да го повдигам. Вдига крачета и малко по късно отказва да продължи. Напоследък даже се разплаква като му предложа гърда. Дано се оправим. Че ми е много мъчно като го гледам, а и съм притеснена да не му се свие коремчето и да приема малки количества храна ако проблема не се реши вече.

Благодаря.
« Последна редакция: Април 19, 2010, 09:15:36 am от rangely »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Въпрос към Birdie за отказ на бебето да суче
« Отговор #23 -: Април 19, 2010, 12:24:20 pm »
Простете, но не разбирам защо тези "усилия" да "дохранвате", щом детето не иска?

"...започна и да се извива назад докато суче."
>> това е белег на рефлукс! като първа причина, разбира се.

Много деца имат рефлукс и повръщат безспирно на кърма. Никой не знае защо, но е реалност понякога. Повръщането не винаги е задължително! Може и да няма повръщане, но да има гадене, болки при хранене, безапетитие.

Внимание! С оглед възрастта на детето трябва да изключите всички други възможни причини за ставащото преди да приемете рефлукс като причина!

НЕ давайте бийо-гаи, мезим-форте, Ентерол, Креон и т.н., които толкова обичат да дават на бебета в Бг.

Изключете категорично пилорна стеноза и/или метаболитни причини за ставащото!
АБКМ също може да е причина за ставащото... . Има АБКМ и към съставки на кърмата, макар и рядко.
« Последна редакция: Април 19, 2010, 12:28:50 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Въпрос към Birdie за отказ на бебето да суче
« Отговор #24 -: Април 19, 2010, 13:54:30 pm »
Простете прав сте за "дохранването"!

В момента обаче детето нищо не хапва. Дори и да е гладен хапе ръцете си до лакътя, но сложа ли го на гърда засуква за секунди и пуска облизвайи се, захапва отново и пак пуска. След което прави гримаса, че не му харесва сякъшш? Биберона от начаото не го иска и на знам как да се храним с АМ.

Къде е най-добре да го заведа на тестове за АБКМ и въобще гастроентеролог, в Детска педиатрия?

Винаги е акал много често по 4-5 пъти на денонощие, сега разбирам че не е нормално. А от извесно време са толкова течни, че се абсирбират от памперса. Напоследък зеленеят повече.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Въпрос към Birdie за отказ на бебето да суче
« Отговор #25 -: Април 19, 2010, 14:20:26 pm »
Трябва да заведете да го видят. И да направите съответните неща.
По Интернет не става, за съжаление.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Въпрос към Birdie за отказ на бебето да суче
« Отговор #26 -: Април 21, 2010, 10:23:40 am »
Здравейте Доктор Birdie,

Благодаря Ви за отговорите до момента. Пиша за да споделя, че обиколихме няколко специалиста - д-р Маринова - алерголог в Поликлиниката на Педиатрията заяви само от пипане на кожата на коремчето и крачетата на бебо, че имало слабо изразени признаци на алергия към белтъци и ми наложи диета. Доктор Лазарова - гасто от Ткуда ни успокои, че няма сериозен рефлукс и ако има неразположение е от недоразвитата храносмилателна система на бебо. Масларса в Токуда каза, че детето е с чудесен тонус и да продължавам да го кърмя. Но детето не иска нито да суче нито шише. А е гладно и плаче. Като ми предложа гърда или венага заплаква или захапва и пуска, прави гримаса, че му е неприятно и се дърпа.

Вече съм сигурна,че аз съм предизвикала това отвращение с настояването си да наддава добре и яде с принуда макар и не ежедневно. Мисля, че е намразил вкуса на кърмата. Имате ли идея как да поправя грешката си, защото съм в безисходица. Педиатърката ми казва да го храня на 2 часа с по 50мл., но това е ужасно и той още почвече се отвращава, пък и е невъзможно да продължава и за мен и за него. Мислите ли ,че трябва да го оставя гладен и сам да се пренастрой. Има моменти когато се решава и засуква, но е за около 5-7 минути или по-скоро за приспиване и не винаги гълта. Дайте идея ако има някаква оправия.
Съзнавам грешката си, не так аме съветваше педиатърката и аз в стремежа си да не сгреша някъде си сасипах детето.

Предложих НАН АР и дори Пре НАН(имах от преди), но неиска. Не иска и в посънено състояние.

Не мога да го оставя на фотосинтеза. Незнам как да подходя и каво да опитам.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Въпрос към Birdie за отказ на бебето да суче
« Отговор #27 -: Април 21, 2010, 10:38:40 am »
Оставете го на 4.5-5 часа ( 5-6 хранения дневно).
За начало... .
Ако изобщо не иска кърма на 4.5-5 часа, може да опитате с биберони на НУК и Хумана АР. Ако няма в Бг Хумана АР, може да дадете обикновена Хумана с 1 мезурка бебешко оризово брашно (каша).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Въпрос към Birdie за отказ на бебето да суче
« Отговор #28 -: Април 21, 2010, 12:24:54 pm »
Оставям го, но той е раздразнителен и леко затваря очи и се унася. Педиатърката ми каза, че имало деца който като са гладни заспивали, а не плачели. Падала им кръвната захар от глад. Но той до сега се дереше като огладнее. Имам чувството, че нещо пропускаме, но може и просто да е от тези деца който се хранят в полузаспало състояние. Обаче той и тогава не засуква , а аз му слагам именно НУК и стискам за да глътне млакото в устат му. Нещата са трагични. Така го хранех в начлото, защото си го взехме с жълтеница и той само спеше. До скоро му жълтееха склерите. Вече "търса под вол теле", май?