0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #780 -: Май 23, 2021, 12:40:03 pm »
Ние всяка свободна минута сме на село. Дари тук си има люлки, пързалки, басейни, пясъчници и т.н. И на всички ни е много добре. По цял ден е на двора и винаги има с какво да се занимава. А и не ни е далече, на 40-50мин. Тя също казва все повече думички, наистина е много сладко. И като види снимка на мен или нейна и казва мама и бебе. На мен постоянно ми казва мама, ноо тати още е много далече в нейният речник и Митко много страда. Да не говорим, че не му дава да я гушка и целува. Но вече си е значително по - осъзната. Вчера я бях взела при мен към 6ч да си доспим и беше най - хубавото събуждане. Като видя, че си отварям очите, дойде и ме гушна и искаше да се излежаваме. Питам я, ще ставаме ли, казва не и пак се гушка. И така си лежахме 30 мин., което до сега не се беше случвало. Веднага като си отвореше очите започваше или да мрънка или да повтаря ам ам. Вече и постоянно идва да ме гушка и целува без причина, а по принцип изобщо не е любвеобилна. Абе изобщо, става все по - хубаво ❤️
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #781 -: Май 23, 2021, 14:28:18 pm »
Кристина също казва ам. Ама не като е гладна, а като е налапала нещо дето не трябва и аз ѝ го взема. Пищи, протяга се да си го вземе и вика амммм. Гостуваме в Априлци и вчера бяхме на бал. Имаше доста чалга, но на рокендрол и метал това дете куфя и се кефи много. Беше супер неочаквано за нас и много ѝ се изкефихме и ние. Обаче не иска да спи в сгъваемата кошара. Досега не я бяхме слагали в нея и тя сега се чувства несигурна там. В количката след смяната на бебешкия кош с този за по-голямо бебе също трудно заспива. Ще трябва да свиква.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #782 -: Май 24, 2021, 14:19:04 pm »
Ее,Мише,сутрините са ми най -хубави и на мен .Аз към 6 я взимам при мен ,понеже тогава яде и се гушкаме,събуждам се от нейното шумолене после и се гушкаме още.
Бая хапват,аз се уплаших :)
Ние продадохме един апартамент  и ще си търсим селски имот.
« Последна редакция: Май 24, 2021, 14:27:31 pm от Слънчицето »
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #783 -: Май 24, 2021, 15:04:34 pm »
Еха, тук много любители на селото се завъдиха. Ще обменяме опит за редовете домати и краставици :D
Танче, честита голяма покупка. Много щастие и по-малко ремонти ви пожелавам в новия дом.
(Докато аз пиша това, моят мъж шкури под и слага фибран в нашата бъдеща къща)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #784 -: Май 24, 2021, 15:07:39 pm »
В кое село търсите, Слънце?

Аз вече имам селски имот на 20 мин от Варна. Трябва да го вкарам в ред само. Или да го продам и да вземем нещо по-малко.
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #785 -: Май 24, 2021, 16:13:59 pm »
Дайте ги тия ящни деца да им се порадвам малко. Лазар е злояд от както е захранен. Но важното е, че качва.
Официално е наша, взехме ключовете в събота. И на есен с песен се почва ремонта, че майстора ни тогава ще е по свободен. Направихме и план кое какво ще е, и започваме по малко да купуваме материали.
Тери, аз съм си "селско момиче", винаги съм живяла в къща. Имам няколко години и в апартамент в града. Еми не е моето. Единствено ми беше хубаво в Гърция, ама там плаж, море на 200 от апартамента и си беше друго. Но къща с дворче, ако ще и малко да е, е най добре.
« Последна редакция: Май 24, 2021, 16:15:36 pm от Татяна Павлова »
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #786 -: Май 24, 2021, 23:50:44 pm »
Не ща да чуя апартамент,дано не ни се наложи да живеем там.
Павла ориентираме се към Изгрев,Зорница или Калиманци,за сега поне.Точно в Изгрев имаше една къща с двор,в прилично състояние,но за ремонт,беше 15 000 евро само,но като нямахме парите. .Засега може би ще търсим незастроено,по-натам като паднат пари от друго ще строим,заем не смятаме да теглим.Но ще видим какво ще стане .И моят окачва тавани,реди ламинати ,шпаклова ,прави бани и т.н.,работил е в строителството като е бил на 20 и поне е научил.
Мерак ми е да живея на село.Той си представя само да лежи на хамак ,да пие бира и да слуша Металика на райграс 😁 .
Зори сега е по цял ден на двора или навън по улиците,не че и вкъщи няма двор,но е прашен и шумен.
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #787 -: Май 25, 2021, 15:54:45 pm »
Как сте момичета и бебета? Аз съм на път да откача, при нас от месец и нещо времето е ужасно- много силни ветрове, дъждове, излизаме сигурно веднъж, два пъти седмично за по- малко и е ужасно. Не го помня да е било така през Май досега, миналата година със сигурност през Май вече си беше лято и беше много хубаво. Борис ще забрави какво е да си в количката, напоследък като излизаме спи там за малко и започва рев да го взема, та днес поръчах яке за бебеносене и се надявам това да подпомогне по- честото ни излизане и по- дългото. Уж го дават да се оправя най- сетне към края на седмицата времето,  а дано! Борко ме побърка снощи, будеше се с рев, което никога не се случва, и искаше да яде на два часа, не знам какво беше това чудо, спахме много зле. Сега си отспива. При тези, които е имало косопад след раждането колко време продължи? При мен е ужас, падат ми цели кичури, имам чувството, че ще остана без коса скоро, а аз имам много. Утре ще я подстригвам,  че е станала много дълга и някой ще се спъне и обеси на космите , които ръся навсякъде. 
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #788 -: Май 25, 2021, 16:37:26 pm »
Хелиантус, при мен продължи до около 6-ти месец. Обаче по едно време започнах да пия и някакви витамини уж точно за това и не знам дали от тях или просто си мина.
Има и много неспокойни нощи при бебетата. Дори и при такива, които по принцип спят добре. Просто са или моментни неразположения или периоди. Дано тази нощ да спи добре Борис. А за излизането е много неприятно. Ние,ако не излизаме, полудяваме и двете.
Момичета, искрено ви завиждам за къщите и дворовете. Ние поне имаме къде да отскочим отвреме навреме. Не е същото, но пак е нещо.
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #789 -: Май 25, 2021, 17:03:21 pm »
За излизането е ужасно, даже и това , че имаме двор не помага. Аз уж пия витамини, но няма ефект,  дано не продължи още дълго така, защото наистина ще остана без коса.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #790 -: Май 25, 2021, 17:18:18 pm »
Скоро гледах онлайн курс с една акушерка и тя каза, че косопада е горе-долу, колкото една бременност дълъг.  Защото често със забременяването спира падането на коса и след това всичко това трябва да изпада. Като при доста жени се случва, когато спрат да кърмят и така периода, в който се е застояла коса е доста по-дълъг.
Та май отговорът е: зависи колко бързо ще изпада косата, която е стара.
След това се очаква да станеш като пате и да ти поникне перушина там.
При мен е факт, косъм не пада от главата ми и за първи път през живота ни косата ни има обем без моя намеса. Като си помисля какво ще е като изпада...
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #791 -: Май 25, 2021, 19:20:49 pm »
Също до около 6м ми пада коса.
Хелиантус, Сими беше човекът слинг. До около 6-7м. Сега е най-самостоятелното малко човече.
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #792 -: Май 25, 2021, 21:16:55 pm »
Ох, ако пада толкова дълго време ще остана без коса , някакъв ужас е. През бременността нямах никаква промяна в косата, падаше си нормално...

Павла, аз мисля, че силно привързаните бебета, носени , спали до майките си и т.н. стават много самостоятелни, твоят Сими го доказва. Ще видим Борко как ще е.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #793 -: Май 25, 2021, 21:27:01 pm »
Аз съм напълно съгласна за ползата от спането заедно.Все го хваля като панацея.Не знам Зори колко ще е самостоятелна,но си играе сама и чат пат ми хвърля по едно око и не винаги даже.Не плаче като изляза без нея ,гледа след мен ,но не плаче.
Коса не ми е капала на мен,но на позната й окапа доста.Но наистина поникна нова.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #794 -: Май 25, 2021, 22:14:08 pm »
И на.мен до около 6 месец ми пада косата. Аз съм ощетена откъм коса, а падна много и още се намира по главата ми някой косъм. Минава и после се възстановява.
Яке за бебеносене и бременност си взех още декември с презумпцията когато вали да извеждам Криси в раница, за да нося чадър. Говорим за разходки до училището, за да взема батко ѝ и действително само толкова съм го ползвала.
Криси вече лази. У нас се пързаляше и никак не се получаваше, но днес в залата за тренировки по катерене тръгна и сега и у дома няма спирка. Даже през прагове минава. Стигна до един шкаф със стъклена витрина и си натресе главата няколко пъти там докато разбере, че през стъклото няма да мине. Ще трябва да реорганизирам къщата вече,че тя става опасна за подвижен човек. Лошото е, че почти всичко е на ниско и на рафтове и не знам как да я предпазя.

Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #795 -: Май 25, 2021, 22:33:36 pm »
За Борис не знам дали може да спи без мен, но аз, на този етап, вече без него не мога  :D,  а през деня спи в слинга върху мен. Вече будува мнооого повече, иска си забавления много обича да му чета, пея, голям смях пада, харесва играчки, хваща ги вече сам, голяма веселба е по цял ден. Той е голям смехурко, постоянно е усмихнат до уши.

Тери, това с кърменето и косопада явно не е вярно, аз още кърмя. За щастие мина периода, в който ревеше като види гърда, сега всичко е наред.

Лято, браво на Красимир, много са ми сладки като пълнят.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #796 -: Май 25, 2021, 22:51:07 pm »
Нашият ричен лекар ми казваше, че няма прекалена привързаност. С моя Борис аз не съм готова да го оставя сам в стаята. Искам да ми е бебешки. После ще порасне и това е. Онзи ден, двамата бяха със сополи, се събудиха и Сими дойде в леглото, взех и Бобо. Спяхме до 10ч. Беше чудесно. Лошото е, че мъжа ми го изритахме.
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #797 -: Май 26, 2021, 00:06:44 am »
И аз не мисля, че има прекалена привързаност. Роднини все ми казват трябва да го научиш да седи и списам, но като ги попитам защо  нямат отговор. Иначе при нас лошото е , че мъжът ми не спи при нас от Ноември, първо аз бях с болезнени стави и сърбежи и нищо и никой не търпят нощем докато не спях, а сега Борис продължава да се буди на 3 часа да яде нощем и той просто няма да се наспива за работа, дано скоро можем да си го приберем. Борис сутрин спи до 9 и 30- 10 и 30, чуден ми е, на майка си обича, обича да спи до късно 😁
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #798 -: Май 26, 2021, 07:57:19 am »
Хелиантус, Митко една година спа в хола. И всъщност по негово настояване преместих Дари в нейната стая. И аз първите нощи не можех да спя изобщо. Но пък сега ми е добре да мога да се обръщам (много се въртя нощем) и да ставам да пишкам  :D Защото тя като спи при мен, не спи до мен, а върху мен  :D
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #799 -: Май 26, 2021, 09:49:08 am »
Моника до 4 годишна спеше в нашата стая, нямаше къде другаде просто.беше залепена до мен.В момента в който я преместихме и заспа сама.Прекалената привързаност, която аз наблюдавам, не е защото сте гушкали детето като бебе или сте спали с него, а после като пораства. Какво му давате, до колко тичате и го предпазвате от ежедневни неща и т.н. Тогава идва и глезенето на децата, а не в бебешка възраст.
Пред очите ми е още една сценка, как водя Моника на градина и всички момичета ходят до майките си хванати за ръка, а всички момчета ги носеха на ръце и те плачеха.Много ни е криворазбрано родителството в БГ.

Хелиантус, с Моника спяхме тримата на спалнята, после залепих кошарата до нас и я преместих там да си я виждам.С близначките сме си още трите сами в стаята, като те вече са по кошарите, но се будят от зъбите.Та не си сама.

Лято, браво на Криси.Ако знаеш после каква веселба е.Аз вече всичко прибрах по гардероби и вдигнах на високо, няма как.