0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

РАБОТОХОЛИЦИ И БЕБЕПРАВЕНЕ
« -: Януари 08, 2010, 15:40:25 pm »
здравейте на всички
редовно чета форума ви ,но сега за пръв път ви пиша
моят проблем е следният със съпруга ми искаме да си имаме вече бебче ,но и двамата много работим , вечер сме много изморени и рядко напоследък ни се отдават възможности за любовни ласки
искам да попитам сексът около овулацията само достатъчен ли е за зачеване


*
Re: РАБОТОХОЛИЦИ И БЕБЕПРАВЕНЕ
« Отговор #1 -: Януари 08, 2010, 15:45:26 pm »
Да, няколко дни преди овулацията и по време на овулацията се прави секс за забременяване, а зачеването става непосредствено след овулацията. Важно е да се знае обаче кога е тя.
Колкото до многото работа - от една страна е добре, защото не се фокусирате прекомерно върху проблема, но от друга има опасност да превърне сексът за бебе в секс по необходимост, което не е никак добре, макар че по-голямата част от нас са се сблъскали с този проблем.
Успех!
« Последна редакция: Януари 08, 2010, 15:48:54 pm от cygnus »
*
Re: РАБОТОХОЛИЦИ И БЕБЕПРАВЕНЕ
« Отговор #2 -: Януари 08, 2010, 16:01:00 pm »
Желая ти успех Линда! Колкото и да работите, винаги може да отделите 20-30 минути, за да се отдадете на взаимни ласки, за да не се превърне сексът само в необходимост за създаване на бебе.
Желая ти скоро да се похвалиш с добра новина! Късмет!:balk_103:
Можеш да бъдеш каквото решиш,
ако егото свое ти победиш.

Re: РАБОТОХОЛИЦИ И БЕБЕПРАВЕНЕ
« Отговор #3 -: Януари 08, 2010, 16:47:32 pm »
ами да ви призная напоследък постоянно мисля за бебе започва даже да ме обзема страх защо не става , купихме си даже витамините на допъл херц вит.с, цинк и вит.е  приемаме ги със съпруга ми, подготвила съм си тестове за овулация и си следя от 2 месеца базалната температура
притеснява ме факта че съпруга ми е е доста възрастен на 38 години е , аз съм на 27 но ............
дано не сме закъсняли
благодаря ви за отговорите много сте мили че ми влизате в положение и ми вдъхвате вяра


*
Re: РАБОТОХОЛИЦИ И БЕБЕПРАВЕНЕ
« Отговор #4 -: Януари 08, 2010, 16:48:06 pm »

притеснява ме факта че съпруга ми е е доста възрастен на 38 години е , аз съм на 27 но ............
шшшшшшт :oops:
*
Re: РАБОТОХОЛИЦИ И БЕБЕПРАВЕНЕ
« Отговор #5 -: Януари 08, 2010, 16:57:29 pm »
Съпругът ти изобщо не е възрастен. Аз очаквах да кажеш, че е на 70.  :lol:

Желая ти успех!

*
Re: РАБОТОХОЛИЦИ И БЕБЕПРАВЕНЕ
« Отговор #6 -: Януари 08, 2010, 17:47:37 pm »
Здравей Линда, както са те посъветвали вече момичетата, конкретния период на овулация е най-важен, но.. Според това, което четох заради моя, идентичен с твоя проблем с работата е, че господа плувците трябва от време на време да се ре-фрешват, защото стават мързеливи и нетрудоспособни в най-критичния момент.
Та, моя съвет е поне 1 път на седмица след периода на ову, поне 1-2 пъти преди него, а по време - колкото може повече  :wink:
Успех, дано се похвалиш скоро :crossfingers: :crossfingers:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: РАБОТОХОЛИЦИ И БЕБЕПРАВЕНЕ
« Отговор #7 -: Януари 08, 2010, 18:34:41 pm »
Ако наистина искате бебе, все ще намерите време и желание да го направите, мисля си аз. Проблем може да имате след това - като сте такива работохолици, кой ще го гледа детето?
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: РАБОТОХОЛИЦИ И БЕБЕПРАВЕНЕ
« Отговор #8 -: Януари 08, 2010, 20:17:00 pm »
Съпругът ти изобщо не е възрастен. Аз очаквах да кажеш, че е на 70.  :lol:

 :lol: :lol: :lol: Ха,ха,ха!Паднах!Съпругът ти сега е в разцвета на сексуалната си мощ,така че възползвай се!Искрено ви желая успех! :goodluck: stork-boy stork-girl yahoo_17
Re: РАБОТОХОЛИЦИ И БЕБЕПРАВЕНЕ
« Отговор #9 -: Януари 08, 2010, 20:28:59 pm »
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=71442
ЕТО ТОВА Е ГРАФИКАТА МИ , ОВУЛАЦИЯТА МИ Е САМООПРЕДЕЛИНА
МОЛЯ НЯКОЙ ОТ ПО КОМПЕТЕНТНИТЕ ДА МИ КАЖЕ ДАЛИ ПРАВИЛНО СЪМ Я ОПРЕДЕЛИЛА
БЛАГОДАРЯ ВИ НА ВСИЧКИ ЗА ОТГОВОРИТЕ


Re: РАБОТОХОЛИЦИ И БЕБЕПРАВЕНЕ
« Отговор #10 -: Януари 08, 2010, 20:40:56 pm »

притеснява ме факта че съпруга ми е е доста възрастен на 38 години е , аз съм на 27 но ............
шшшшшшт :oops:
Ха-ха също като нас аз съм на 26,а той на 37 :balk_198:Щом решихме,че искаме дете забременях от първия път,но за съжаление претърпях аборт и сега пак отначало  :00001754:Въпросът е да хванеш момента! :crossfingers:

*
Re: РАБОТОХОЛИЦИ И БЕБЕПРАВЕНЕ
« Отговор #11 -: Януари 09, 2010, 01:36:13 am »

притеснява ме факта че съпруга ми е е доста възрастен на 38 години е , аз съм на 27 но ............
дано не сме закъсняли


 :D Моят днес прави 56 годинки, а аз съм на 35  :lol: :lol: :lol:

Късмет мили младежи и дано скоро се похвалиш  :D
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Re: РАБОТОХОЛИЦИ И БЕБЕПРАВЕНЕ
« Отговор #12 -: Януари 09, 2010, 09:48:45 am »


притеснява ме факта че съпруга ми е е доста възрастен на 38 години е , аз съм на 27 но ............
дано не сме закъсняли


Надявам се това не си го споделяла на глас пред него  :oops: Недей така момиче, сега е времето да се наслаждавате един на друг и да усещате по-често щастието от близостта си.
УСПЕХ!  :crossfingers:

П.П. Моичкият скоро стана дядо, ама не се дава и си иска още едно дете  :D
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: РАБОТОХОЛИЦИ И БЕБЕПРАВЕНЕ
« Отговор #13 -: Януари 09, 2010, 12:33:41 pm »
Сексът по време на овулация е най-вожен.Точно тогава се предполага,че става бебето.През останалото време колкото и да пробвате няма да се получи.
Късмет в бебе правенето и дано много скоро се похвалиш с положителен резултат.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*

    sonyas

  • ***
  • 224
  • Живота е хубав, защото е красив!
Re: РАБОТОХОЛИЦИ И БЕБЕПРАВЕНЕ
« Отговор #14 -: Януари 09, 2010, 18:55:12 pm »
Линда, мила :)  разликата в годините не трябва да те притеснява, ако искате бебе трябва да отделите малко време и за него, правете го с любов... :)

Това, което прави живота интересен е възможността да осъществим мечтите си! Животът не се измерва по броя на вдишванията, а по миговете, които спират дъха ти.
*

    sonyas

  • ***
  • 224
  • Живота е хубав, защото е красив!
Re: РАБОТОХОЛИЦИ И БЕБЕПРАВЕНЕ
« Отговор #15 -: Януари 09, 2010, 19:05:32 pm »
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=71442
ЕТО ТОВА Е ГРАФИКАТА МИ , ОВУЛАЦИЯТА МИ Е САМООПРЕДЕЛИНА
МОЛЯ НЯКОЙ ОТ ПО КОМПЕТЕНТНИТЕ ДА МИ КАЖЕ ДАЛИ ПРАВИЛНО СЪМ Я ОПРЕДЕЛИЛА
БЛАГОДАРЯ ВИ НА ВСИЧКИ ЗА ОТГОВОРИТЕ




Сигурна съм че Денис ще се справи по-добре, и аз не се оправям много добре, виж тук  http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=37385.920    :)

Това, което прави живота интересен е възможността да осъществим мечтите си! Животът не се измерва по броя на вдишванията, а по миговете, които спират дъха ти.
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: РАБОТОХОЛИЦИ И БЕБЕПРАВЕНЕ
« Отговор #16 -: Януари 11, 2010, 07:55:56 am »
Присъединявам се към казаното от момичетата.  osi_9 Мъжът ти изообщо не е възрастен, напротив.  :lol:

Може би работата и стреса ви пречат на бебеправенето защото винаги сте на педал, вероятно носите голяма отговорност и трябва всеки ден да се справяте с проблемите и текущите задачи.
Но се научи да разпознаваш сигналите на овулацията, вгледай се в тялото си, прави си графики или ако имаш време ходи на фоликулометрия. В дните около овулацията и 1-2 дни след това правете кекс всеки ден /ако мъжът ти си е в къщи и не пътува/ и ще видиш - скоро ще се получи.
Вярно е, че кекса трябва да е за удовилствие, а не по график, но такава е истината. Жената е фертилна /плодовита/ 5-6 дни през МЦ. Тези дни са най-важни. Ако имате възможност и желание правете любов точно тези дни и резултатът скоро ще е налице.
Е, изключвам вероятността да имате някакви репродуктивни проблеми, тогава ще трябва да се обърнете към специалист.
Re: РАБОТОХОЛИЦИ И БЕБЕПРАВЕНЕ
« Отговор #17 -: Януари 11, 2010, 09:22:47 am »
Сестра ми и нейния съпруг имат много по-малка от вашата разлика, но бебеправиха 2 години поради работохолизъм. :wink: И двамата много пътуват и рядко се засичаха вечер вкъщи, камоли по време на овуто.
Моя съвет е да минете и двамата на профилактичен преглед, да видите какво ви е състоянието и тогава спокойно да си беберавите без да се вкарвате в излишни психози.
Пожелавам ви успех и дано се похвалиш скоро с  :bfp1: .
Re: РАБОТОХОЛИЦИ И БЕБЕПРАВЕНЕ
« Отговор #18 -: Януари 12, 2010, 16:07:52 pm »
момичета снощи бях на фоликулометрия и се видя в десният яйчник фоликул с големина 15мм а е 13 ден от цикъла ми
според вас кога ще е така очакваната овулация и нармални ли са размерите на фоликула за дните от цикъла


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: РАБОТОХОЛИЦИ И БЕБЕПРАВЕНЕ
« Отговор #19 -: Януари 12, 2010, 16:54:22 pm »
направете инсеминация, щом няма възможност за секс. шансовете са по-големи...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!