0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #220 -: Февруари 07, 2008, 20:39:54 pm »
Мече, колко късно ти е полета?
Има късни частни автобуси до Габрово, има и влак, ама трябва да се провери точно кога тръгват.
Кацам в София в 21.45, а най-късния автобус до Габрово е 18.30.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #221 -: Февруари 07, 2008, 20:49:28 pm »
Ема, доколкото съм чела, във вашия край на света педиатричната школа препоръчва около 2-годишна възраст да се започва обучението на гърне.
аз лично още гърне не съм купувала. като се стопли времето - тогава. и също като боровинката, тогава ще се учим с чашката и лъжицата. пробвах, но сега няма никакъв резултат, а нямам нерви да пера и преобличам по 3 пъти на ден през зимата.
все някога ще се научат. не знам възрастен да ходи с памперс и да пие от шише с биберон.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #222 -: Февруари 07, 2008, 21:13:43 pm »
все някога ще се научат. не знам възрастен да ходи с памперс и да пие от шише с биберон.

абсолютно, и аз съм на това мнение. Свекито миналата седмица ме придумваше да съм й купувала гърне вече и аз й казах да й купи като има мерак :lol: аз на котка и мишка няма да си играя посред зима. Да ми търчи Десислава по голо дупе из цялата къща, въпреки, че тя много лесна, ака след всяко ядене, но това няма да е научаване, а просто ще я дебна...
« Последна редакция: Февруари 07, 2008, 21:20:22 pm от StefiZ »
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #223 -: Февруари 07, 2008, 21:57:00 pm »
Мече, колко късно ти е полета?
Има късни частни автобуси до Габрово, има и влак, ама трябва да се провери точно кога тръгват.
Кацам в София в 21.45, а най-късния автобус до Габрово е 18.30.

Хотел "Експо" и "Метрополитан" са по пътя за летището.
Alexandra
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #224 -: Февруари 07, 2008, 21:58:40 pm »
Мече, колко късно ти е полета?
Има късни частни автобуси до Габрово, има и влак, ама трябва да се провери точно кога тръгват.
Кацам в София в 21.45, а най-късния автобус до Габрово е 18.30.

Хотел "Експо" и "Метрополитан" са по пътя за летището.

Мисля, че са доста скъпи обаче :?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #225 -: Февруари 07, 2008, 22:49:24 pm »
Еми, трика при гърнето е да го затоплиш предварително, за да не се стряска от студеното гърне. Аз така започнах - духах го със сешоара малко, докато стане леко топло и след това слагам Алекс отгоре. До сега не е бягал :lol: А вече почти не иска да ака ако не е на гърне.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #226 -: Февруари 07, 2008, 23:22:56 pm »
Всичко си е до темперамент на детето, едни дъвчат без зъби, други само когато излязат всички зъбки. Едни заспиват без проблем сами, друго се тръшка ако не е в скута на мама. Едно привиква лесно на гърне, за друго е безкрайна игра или пък по лошо. Живот и здраве на есен, когато ще тръгнем на ясла и Тони се адаптира добре, ще се научи там на гърненце, мисля и на други неща ще се научи. За мен най важно е детето да е спокойно, затова съм го гушила толкова дълго и упорито. Щом спинкаше и се хранеше нормално след продължително гушкане, това означава че е имал нужда точно от това. Трудно бе заченат, трудно ми е и сега, ще ми бъде трудно още дълго време. Надявам се да успея да възпитам истински човек, не мамин глезльо.

Рожденният ден на Тони го празнувахме два последователни дни. На датата имаше възрастно парти в заведение с огромна торта. Горе долу, добре изтърпя данданията, за съжаления нямаше детски кът, то такива в Бургас май въобще няма. На другият ден в 10.30 ч. беше бебешкото парти в "Смарти Парти" клуб, за първи път го заведох за неговият ден и за мое най голямо изумление, детето се забавлява истински.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #227 -: Февруари 07, 2008, 23:28:53 pm »
Момичета, някой да знае нещо за Шаки и Лина?
Вчера сутринта им е била манипулацията!
Много ги мисля! yahoo_17Дано всичко е наред!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #228 -: Февруари 07, 2008, 23:32:28 pm »
Хей Мече,
ние сме били градски  :)
Съжалявам, отдавна не съм в София, идея си нямам за хотел. Нещо из нета не се ли открива?
Поздрави на Габрово. Не сме си ходили от септември 2006  :( Домъчняло ми е.


При нас  всяка вечер е различно заспиването. Понякога заспива съвсем сама, с другарчето :) в леглото си, друг път надува гайдата като я оставя, та я приспивам на спалнята. Да я люлея на ръце определено не и допада. Започва да се извива и върти. Да чукан на дърво де :).

Момичета, аз обмислям вариант да я изпратя вече в нейната си стая да спи. Майка ми обаче, все ми посочва примера с брат ми /11 год по-малък/. Как на 2 год възрас, вече спял при мен, повърнал жестоко и аз съм отишла да им кажа. Какво щяло да стане ако детето повърне???? Било много страшно да не се задави или да се върне храната. Тя нашата г-ца, не е от повръщащите засега, слава богу, но знае лли човек.......
От друга страна, те децата могат даповръщат и докато станат за женене..... няма да ги държим все да спят при нас я... :D
Поздрави

*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #229 -: Февруари 08, 2008, 09:36:50 am »
Ема спи сама в стая от първия си ден вкъщи. Но пък нейната стая е нещо като част от нашта стая - супер ми е удобно - 5 крачки ме делят от нейното легло - хем я чувам през цялото време като оставям вратата отворена, а ако е по-шумно при нас затварям за известно време, после пак отварям и така...Тъй като имахме тази възможност, реших още от самото начало да си е в нейно кътче.
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #230 -: Февруари 08, 2008, 09:49:07 am »
Момичета, някой да знае нещо за Шаки и Лина?
Вчера сутринта им е била манипулацията!
Много ги мисля! yahoo_17Дано всичко е наред!

Да,Шаки не е писала.Може вчера да не и е било до това.Само дано всичко е минало добре!
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #231 -: Февруари 08, 2008, 10:10:30 am »
Цветенце, нашият първи рожден ден беше вкъщи само с най-близките роднини и кръстницата на Мия. Тя се позабавлява докато й стана време за лягане и после дойде нашият ред за купон, та така.  :DИ аз смятах, че е много малка за детски клуб и за рожден ден с деца. Тази година живот и здраве, сигурно ще го направим с деца в детски клуб.
За приучването към гърне и аз смятам, че не трябва да се бърза, а да се изчака детето да е готово. Преди време докато бях студентка, четох едно антропологично изследване на едно племе от Борнео и там описваха как малките деца се приобщават към практиките на живот в племето и имаше и пример за приучването към ходене до тоалетна на определеното за целта място. Те пускаха малките деца да ходят с по-големите си братя и сестри и така по пътя на подражанието, което при децата на тази възраст е много силен подтик, постепенно се научаваха бързо и безболезнено. Решила съм да приложа същия метод -ще взимам Мия заедно с мен в тоалетната и тя да сяда на нейното гърненце, аз на моето, пък да видим...Мисля, че хем ще й е интересно, хем ще се научи, но сега още й е рано.
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #232 -: Февруари 08, 2008, 10:55:50 am »
Ох, аз да помрънкам  :(
Вчера Никола си лепна цялата длан на загасената преди 5 минути ютия. Стана за 2 секунди, аз бях до него... Последва писък, който не може да бъде сбъркан с нищо друго. Грабнах го, мушнах ръчичката под ледена вода, ама къде ти. Добре че бяхме напълно облечени - звъннах на мама да не ни чака, че тя трябваше да го гледа и хукнахме към Пирогов. Майка ми, естествено се изстреляла от тях(тя живее на 5мин пеша от в къщи) с 80км в час и ни пресрещна с туба дефламол в ръка :). Понеже сме много близо до Първа градска, мама вика, дай там да отидем, дане се мотаме. Добре! Видя ми е съвсем разумно
В това време горкото ми детенце пищи и реве неистово, търка си ръчичката, омазан със сополи - ужас.
Влизаме във въпросната болница, пред хирургията няма пукнат човек, викам си - ух, слава Богу! Излиза една сестра и само като ни вижда отдалече виква "Ааааа не, не, отивайте си направо в Пирогов. Хич не се занимаваме с деца тука" Никола продължава да пищи. На мен очите ми станаха сини от бяс (Мишанта поздрав :P) и с най-тихия си възможен глас през зъби изсъсках - "Проблем ли има просто да го погледнете"
Врата се затвори - явно се проведе кратко съвещание - след малко ни привикаха вътре, където над димящи чаши с кафе се бяха разположили уютно докторката и още една сестра. Докторката се развика (ама наистина се развика) "Хич не ми реви, изобщо няма да те пипам, отивайте в Пирогов, тука не можем нищо да направим - ние не сме специалисти 8O". Погледна го от 2 метра разстояние, като през цялото време му се караше, че плаче и че си стиска ръчичката, та тя не можела да погледне отдалече. Та в крайна сметка, аз го грабнах, извиних се като казах, че страшно съжалявам че съм нарушила спокойствието на ОФ клуба, че повече няма да се повтори и хукнахме с такси към Пирогов.
Там Колето вече се задъхваше от рев, надуха се едни прекрасни мехури - чудо! Слава богу там си свършиха работата, като  обаче през цялото време му се караха че плаче и го "утешаваха" по следния начин:
"Какъв мъж си ти бе, какво викаш майка си, какво ревеш...", "Млъкни бе, млъкни, че майка ти сега ще остави" - тука обаче аз нали съм обяснимо по-чувствителна  :lol:, не издържах и много кротко казах "Моля ви се не му говорете така, Никола, мама никога няма да те остави - моля ти се не слушай глупости". Последва - "Ееее много чувствителни станахте бе..." и се продължи с друг вид утехи:
"Млъкни, че ще ти взема ризата и ще си ходиш гол "....
Сега като пиша ми е смешно, ама вчера като се прибрахме - голям рев му дръпнах
В очакване ....
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #233 -: Февруари 08, 2008, 11:05:39 am »
:balk_144:Ех Почелительо, повелительо мека си била!
Прегръщам ви силно с професора любим, и дано всичко мине бързо!
 :bighug:

Аз съм преживяла нещо подобно на същата възраст-
включен котлон, оставили ме на дядо ми да ме гледа!
Станало за миг после съм ходела с две превързани лапички много дълго!
Милия бил полудял после от тревога и притеснение, че се е случило под негов контрол!
« Последна редакция: Февруари 08, 2008, 11:21:35 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #234 -: Февруари 08, 2008, 11:17:53 am »
Боже Фуси, и аз ще се разплача докато го чета :balk_145:...Горкото детенце. Що за хора са тия лекари?! Направо нямам думи. Откъде им дава сърце да отпратят едно страдащо детенце просто така с лека ръка...Нямам думи. Има едно страхотно лекарство за изгаряния, но не знам дали става за деца. Нарича се Flammazine -действа наистина вълшебно, но ще трябва да питам дали може да се прилага и при деца. Другото, което знам е да се сложи веднага кисело мляко.
Нацелувай малкото съкровище и дано повече да не се случват такива инциденти.
<br />[link=http:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #235 -: Февруари 08, 2008, 11:30:18 am »
О Фуси  :( горкото мъниче, жално е много. Криси оня ден се изплаши и квича като кученце, представям си твоето детенце :(
Много пъти тука сме обсъждали, че на простотията не трябва да се отвръща с простотия и скандали, но аз бих направила така - на онези от Първа градска, щях да им лисна димящите кафета на муцуните  :x Казвам си го съвсем сериозно.
Бързо възстановяване на детенцето.
Аз сега като написа - недай боже, но в аптечката нямам за изгаряне. Трабва да взема нещо.
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #236 -: Февруари 08, 2008, 11:38:50 am »
При изгаряне - винаги първо под течаща ледена вода. Така се намалява с една степен изгарянето. Това го потвърдиха и от Пирогов. Иначе дефламол или Пантенол - спрей
В очакване ....
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #237 -: Февруари 08, 2008, 11:50:22 am »
Фуси, нацелувай малкия юнак и от мен. Юнак без рана не може - нека това да е единствената му раната. Бързо да му минава ръчичката, за да се залавя отново с белите, ама този път по-полекичка.
А за лекарите в Пирогов, нямам думи. 8O Или по-точно имам - изроди.

Преди време докато бях студентка, четох едно антропологично изследване на едно племе от Борнео и там описваха как малките деца се приобщават към практиките на живот в племето и имаше и пример за приучването към ходене до тоалетна на определеното за целта място. Те пускаха малките деца да ходят с по-големите си братя и сестри и така по пътя на подражанието, което при децата на тази възраст е много силен подтик, постепенно се научаваха бързо и безболезнено. Решила съм да приложа същия метод - ще взимам Мия заедно с мен в тоалетната и тя да сяда на нейното гърненце, аз на моето, пък да видим...Мисля, че хем ще й е интересно, хем ще се научи, но сега още й е рано.

Това наистина помага. Наоблюдавала съм го върху племениците ми. Те имат разлика година и половина. Малкия вървеше подир брат си и правеше същото к'вото и той, играеше със същите играчки, ядеше по същия начин, сядаше и той на гърне с него, абе копираше всичко от брат си. Но не съм сигурна дали ще подражават на родител. Ако има ефект, и аз ще го пробвам.
Но пък вторите ни деца ще има на кого да подражават. :wink:
*
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #238 -: Февруари 08, 2008, 11:52:16 am »
Оле, Фуси :( Милото Коле :(
Трагично е положението в бг болниците, трагични сме отвсякъде.
И ние имахме наскоро неприятен инцидент, та се нагледах на простотия и се наревах от яд и гняв и аз. Симона докопала химикал, лапнала ги, залитнала и си раздра гърлото :( хич не бяхме и облечени, както си беше по чорапогащник, едно одеало метнах само и тръгнахме към исул след спешен разговор с личната. Да, ама там 15 човека - всички средна възраст, без видими спешни състояния, а детето ми повръща кръв :( Няма никой да ти даде ред да влезеш, стоят и гледат тъпо, заели всички пейки, а аз стоя с детето на ръце права :x чукам все пак да питам за там ли сме въобще, да не стане да чакам един час и да ни кажат отивайте еди къде си, не сте за нас. една злобна сестра ми вика - чакайте си реда, тогава ще ви кажем дали сте за тука :x веднага звъннахме в токуда да разкажем какво е станало и могат ли да ни приемат и след потвърждение на момента изхвърчахме.
да не стават злополуки, особено сериозни, че не знаеш на кого можеш да разчиташ, на късмета си само май :(

Как процедирам аз с ютията, щото и Симона проявява голям интерес - приключа ли с гладенето, веднага я изкарвам на терасата, докато изстине, после я прибирам. Никога не я оставям на дъската, за да не я придърпа за кабела, нито на земята, за да не допълзи до нея и да я пипне гореща.
« Последна редакция: Февруари 08, 2008, 12:05:52 pm от tzvetenze »
Re: Седмицата 04.02.-10.02. - седмица на хубави емоции!
« Отговор #239 -: Февруари 08, 2008, 12:14:47 pm »
Фуси, знам, че е късно за съвети, но на изгорено веднага някаква мазнина - масло, маргарин - мъжа ми го попари вряла вода от парното и денага го намазахме и не се вдигна никакъв мехур. После пръскахме с Пантенол.
Нацелувай малкото съкровище - а за лекарите, хм, мислех, че вече си наясно какви идиоти са повечето...

Аз да вече едва дишам, хрема, гърло - вече ми писна, от както съм родила - 5 месеца - съм да 5-ти път болна. До ся не помня да съм боледувала толкова. Никога. Кво ми стана. Добре че бабите този път спасиха положението, та взеха малката да не я заразя, че и без това беше с хрема до вчера :(