0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    svetlawoman

Моля всички,които искат да ми пишат ,за съвет -как да се справям с грубите намеци на някои хора,че немога да забременея?Имам една "приятелка",която непрекъснато ме вбесява с простотиите си-представете си и тя не знаела ,като реши да има дете дали нямала да има като моите проблеми-сякаш знае какви са!Аман от прости и нетактични хора!Всеки месец ми се обажда да пита имало ли нещо!Не искам да бъда груба с нея,но вече взе сериозно да ми писва!Моля ви кажете ми как вие се справяте с подобни "доброжелатели"?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #1 -: Септември 09, 2005, 15:24:27 pm »
Аз имах една такава приятелка, по нейните думи  с изпълнена на два пъти мисия в живота. Ми директно я отбих.
Да ти кажа, вече не ми пука за тия доброжелатели
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #2 -: Септември 09, 2005, 15:34:16 pm »
Аз пак да ви кажа имам една приятелка, която е бременна с второ вече и постоянно ми говори за състоянието си в момента. Мисля, че със сигурност се досеща, че имам проблем със забременяването, защото трябва да си малоумен да си мислиш, че след 7 години брак още не сме ришили да си имаме бебе, но не спира да ми говори за бременността си. Та аз си реших проблема с въпросната доброжелателка като не се виждам вече с нея. Може да е глупаво и да не е правилно, но аз не мога всеки път да се товаря затова, че тя е
малоумна и не се съобразява какво да говори и какво не пред мен.
Знам, че не е решение на проблема да я избягвам, но друго не ми идва наум, а иначе добре се разбираме и нямам нищо против нея.


*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #3 -: Септември 09, 2005, 15:46:00 pm »
Отписвам я от раз от сърцето и живота си.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #4 -: Септември 09, 2005, 15:51:14 pm »
Лали много ми харесва как действаш със замах, направо ме радваш!!!


*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #5 -: Септември 09, 2005, 15:55:01 pm »
Ами научих се да казвам - "Не".
По лесно се живее.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #6 -: Септември 09, 2005, 16:03:32 pm »
Трябва и аз да действам като теб, предполагам, че ще се чувствам много по-добре и няма да обръщам внимание на уж загрижени "приятелки" !!!


*
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #7 -: Септември 09, 2005, 16:04:23 pm »
Не се срещай с хора, които ти влиаят отрицателно.
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #8 -: Септември 09, 2005, 17:36:05 pm »
А дали все пак тези приятлки са наясно, че вас много ви обиждат такива теми.
Мен например не ме дразнят такива разговори. Аз как от време на време съм ги занимавала с моите проблеми, които не ги засягат. Иначе имах една колежка и една приятелка дето почнаха да питат разни доктори и светила за моя проблем и аз им казах, че не искам съвет от тях. Ако ми трябва ще им се обадя.
Иначе онзи ден срещнах една позната, която след две годишни опити + кухо яйце, сега е бременна в 5-ти месец. Да е жива и здрава. Та тя хиляда пъти ми обясни, че не съм била случила на доктор. /А нейният - вече съм пуснала тема по въпроса/ я е лекувал и са мислили за инсе без да им изисква спермограма. Е това е повече, което ме дразни. Човек минал по този път. На който едната му реплика е, колко му е тежала като са му давали съвети, а после прави точно това.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #9 -: Септември 09, 2005, 18:52:39 pm »
И аз да споделя нещо за "приятелките". Аз нямам много приятелки но си имах една с която бяхме не разделни близо 10години и когато разбра преди две години за това че имам проблем със забременяването започна да бяга от мен като от крастава но пък моя колежка която никога не ми е била приятелка разбра че може би ми оставя единствен вариянт донорски яйцеклетки и сама ми предложи да ми дари безвъзмездно такива.

*

    svetlawoman

Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #10 -: Септември 09, 2005, 19:35:39 pm »
Благодаря ви за съветите!Аз по принцип избягвам контактите си с нея,но понякога,както стана и одеве,буквално се натриса в къщи и аз не мога винаги да отбивам номера,че имам работа и трябва да излизам.Иначе никога не пропуска да ме захапе по въпроса за бебетата-е все някога,ако дадял господ ,можело и да стане ,не спира да върти разговора около това!Мисля си дали наистина е зла или просто не знае колко силна е болката,когато чоплят в раната ти!Признавам си ,че доста се разстроих,а тъкмо бях забравила,че и този месец нищо не се получи!Сега ще ми държи влага поне 4-5дни! :(
*

    Eli__

Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #11 -: Септември 09, 2005, 20:13:11 pm »
Много добре знам за какво става въпрос.Аз лично вече някак си "претръпнах".Не казвам на никого за проблема си за да не ме гледат,като прокажена.Усмихвам се колкото мога повече.Хората са много жестоки понякога.Седят си на пиедестала на своето щастие,гледат оттам и си казват "ох,слава богу,че не съм аз..."Разбира се има и много добри хора,но те са рядкост и най-вече се отнасят с разбиране ако имат или са имали такъв проблем,защото всеки е егоист,каквото и да говорим.Я си помислете ако имахте вече по едно-две дечица,дали щяхте да приемате точно така нещата.Ако при мен се беше получило от 1-2 пъти,сигурно и аз бих казала-"спокойно,ще видиш,че ще стане.."А колкото до съветите,които бих могла да ти дам : Лали го е казата с две думи малко по-горе много точно :Научи се да казваш - не !Това е ключа.Помни,че не си длъжна на никого за нищо.И не забравяй,че приятелите си личат точно в тези моменти-трудните.Приятелите плачат заедно с теб,а не те разплакват /не съм го измислила аз :oops: /За останалите - хич да не ти пука ! :cul2:
*

    Eli__

Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #12 -: Септември 09, 2005, 21:58:55 pm »
А ,сетих се и още нещо.Вече две колежки,като забременеят ми подаряват превръзките си - останали в шкафа,защото нямало да им трябват скоро...много смешно :? Та да съм ги ползвала аз,де/и двете знаеха за проблема ми/ Какво ще кажете,а?Аз просто онемях 8O
*
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #13 -: Септември 09, 2005, 22:07:02 pm »
Е тва е върха просто!
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #14 -: Септември 09, 2005, 23:42:34 pm »
Нямам думи. То си е казано простотията ходи по хората.
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #15 -: Септември 10, 2005, 00:01:04 am »
Абе,не знам...Това не е простотия,това е гавра :evil: И защо!!!!!!!!!!!!Аз мисля,че е адски нагло да се държиш така!!!Ще ми подаряват превръзки :evil: А не им ли хрумва,че е по-важно детето им да се роди живо и здраво...Боже,Господи......Ами ако нещо през бременността се обърка,не дай си боже,няма ли да ги изяде съвестта!!!!!!!!!!!!!!!!Ох,прекалих!Ама аз съм от тези,дето са препатили с нормално износено и накрая мъртвородено дете...........Момичета,дано всяка от нас да успее да сбъдне мечтата си!Радвайте се,че не сме от тези,които ще направим такъв "подарък",това е по-важно!УСПЕХ !!! ylinfant
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #16 -: Септември 10, 2005, 02:21:16 am »
Мисля си,че ниакои го правиат и от глупост,просто да се намират на приказка,дето има една дума!Отдавна сам свикнала да не обращам внимание на "доброгелатели",не ме валнуват!!!Честно казано,напоследак се улавиам ,че ме дразни малчанието и всяческиа стремеж да се игнорира "болната" ми тема!Например,миналиа месец си биах в Българиа и срещнах маиката на моиа добра позната,коиато от 5 години правеше опити за забремениаване(познатата ми,не маика и),та питам я как е дащериата,а тиа,с половин уста:амиии добре ээ,и не смэ да ме погледне в очите!А тиа вече в осмиа месец(пак познатата ми,не маика и)!!!Сиакаш предпочитам да се назовават нещата с истинските им имена,а е прозрачно иасно,кои е доброжелател и кои истински приател!!!
П.с.Това с превразките сигурно ще да е ниакои тапашки мурафет или проиава на дебелашко чувство за хумор!!!
Като сме БЕЗДЕЛНИЦИ,да не сме БЕЗ ПРАЗНИЦИ !!!
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #17 -: Септември 10, 2005, 02:50:57 am »
:balk_87:
Като сме БЕЗДЕЛНИЦИ,да не сме БЕЗ ПРАЗНИЦИ !!!
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #18 -: Септември 10, 2005, 02:54:20 am »
Sigurno e ot vremeto ili ot vazrastta,забражила сум горе да изпратиа мнение,виж по-долу
Като сме БЕЗДЕЛНИЦИ,да не сме БЕЗ ПРАЗНИЦИ !!!
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #19 -: Септември 10, 2005, 02:55:50 am »
Сещам се и за една друга моя позната,далбоко религиозна личност,та според неиа Бог определиа всичко,аз само да сам пиела витамини и да сам си поддаржала имунната система,това инсеминации,ин витро....Господ не го разрешавал!!!Тя е от ХАРД религиозните,на мен обаче от всевазможни глупости ми е писнало,само не религиа не ми го биаха избивали,та я запитах как според неиа sе е пракнал Иссус.Надявам се да не прозвучи като светотатство,но не споделяте ли мнението ми,че ,ако Мариа наистина не е"сагрешила",то синат и е роден след инсеминациа или ин витро?иначе всички приказки за "нэпорочно зачатие",пчелички,тревички,златен прашец и т.н.т.звучат доста наивно,още повече в ерата на науката и развитите технологии!!!А в приказките за щаркела днес не виарва даже и моиата костенурка.
А колко хубаво би било,ако беше така.........!
След изказването на гореописаната ми хипотеза сприах да получавам "ортодоксални"савети.
Като сме БЕЗДЕЛНИЦИ,да не сме БЕЗ ПРАЗНИЦИ !!!
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #20 -: Септември 10, 2005, 09:31:41 am »
Ох, ами кажете ми аз какво да правя, като колежката която седи срещу нен наскоро стана баба. С нея никога не сме били в добри отношения, но няма как трябва да се търпим. Тя много добре знае, че аз не мога да имам деца, само с чужда яйцеклетка може да стане. Обаче всеки ден ми приказва колко сладка е внучката и, колко е умна и т.н.т...И накрая завършва с изречението - Ще видиш колко е хубаво, когато имаш твое дете...Е направо ми идва да я ударя с чук по главата!!!!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #21 -: Септември 10, 2005, 09:33:26 am »
Ами кажи  и директно, че те боли.
Ако е човек и размисли, може и да се поправи.
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #22 -: Септември 10, 2005, 10:17:28 am »
Ами аз и го казвам, но тя го прави нарочно, за да ме дразни...
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #23 -: Септември 10, 2005, 10:21:09 am »
Ако повториш думите ми, сигурна съм, че никога няма повече да те дразни: "Аз имам проблем със забременяването и ти ми причиняваш болка, говорейки ми така. Човек трябва да е толерантен към чуждата мъка, защото ако нещо не се случи на него, може да се случи на децата му или на внуците му."
*
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #24 -: Септември 10, 2005, 11:14:34 am »
Lali, Lali, едни наши приятели знаят че от 4 години сме женени и непрекъснато като се видим момичето ми казва, айде няма ли да си направите едно бебенце. Сега вече се ожениха и имат дъщеричка на 2 месеца. Видяхме се скоро и през цялото време ни обясняваха и повтаряха колко е хубаво, че като и ние имаме ще разберем колко е хубаво и колко си заслужава. Явно не знаят, че ние това МНОГО ДОБРЕ ГО ЗНАЕМ. Върха беше като ни казаха колко скъпо струва да гледаш бебе - 90 лева за памперси, 20 за храна, 20-30 поне за лекарства и аксесоари - всичко това е на месец. И как никаква представа си нямаме ние ... И как сме си добре сега ама после ще видим.
Беше ми на устата да им кажа , че за последните 4 години толкова лева средно на месец ни струва само бензина за колата изразходен по пътуване за изследвания, прегледи, процедури и т.н за БЕБЕ, което още го няма ... И не се знае още колко време ще мине ...
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #25 -: Септември 10, 2005, 12:38:56 pm »
Всичко прочетено ми звучи доста познато, защо ли? Една позната-приятелка всеки път, когато се видим ме пита дали съм бременнта най-накрая?И не спира до тук... "А всичко на ред ли е?" и ...... още доста такива. Аз всеки път й казвам, че не съм, не защото не мога, а защото не искам. Все пак това си е моя живот. Какво я интересува нея дали съм бременна или не. Явно няма друга тема на разговор с познатите си.
Честно казано ми е писнало от такива "доброжелатели". Когато забременея сама ще си кажа, без да ме питат дори  :)
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #26 -: Септември 10, 2005, 14:48:33 pm »
Аз също имам 2 такива приятелки, които все ме питат:

- Няма ли да ставам леля вече?
- Няма ли да се похвалиш с нещо? (нещото е ясно какво)
- Ох, толкова се радвам че родих на 20 г. Синът ми е единствената радост и т.н.

А, като им кажеш че не се получава, те те гледат тъпо и мигат. и явно се усетиха, затова вече не питат
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #27 -: Септември 10, 2005, 15:26:14 pm »
Всички сме се сблъсквали с нетактичността, та дори и злобата на приятели и познати. Но от личния си опит мога да кажа, че ИСТИНСКИТЕ ни приятели, сякаш и без думи разбраха, че при нас проблем има и никога не отварят дума за деца.
Но виж тези, които уж ни се пишат приятели, не пропускат случай да ни жегнат с някое подмятане - уж така, случайно.
Познайте какво направих с последната такава приятелка:
Тя по телефона: - Искаш ли да пием по кафе. А, между другото - бременна съм. Ами вие какво още чакате?
Аз (преглътнах сълзите и й казах искрено): Браво - честито! Може да пием по кафе, някой път...(ама друг път-си мислех наум)!
С нея бяхме до тук - и по телефона не се чухме повече.  
Та си мисля - тези които ни обичат, макар и да не знаят какво ни е, не ни досаждат. И съм съгласна с Лали - с другите - до тук.
Намерихме нашето синче.
*

    marmotche

За "приятелките"
« Отговор #28 -: Септември 11, 2005, 11:52:51 am »
И аз прилагам метода на Лали. Имах една такава приятелка, която забременя месец след сватбата си, после не спря да пита "А вие кога?". А ние сме женени от 7г,  наистина трябва да си малоумен да не се сетиш, че може да не е само въпрос на желание...  Ами просто спрях да й вдигам телефона, не я канех у нас, измислях си причини да не се видим и навън. Като ме товари толкова и не проявява грам такт, имам избор или да плача 3 дни след всяка среща, или да си запазя нервите за далеч по-важни неща. Просто избирам второто.

От друга страна, приятелката ми от гимназията просто дойде един ден и ми каза, че ще повдигне темата само веднъж - да ми каже, че ако имам нужда от професионален съвет, с радост ще се заеме да търсим добри специалисти... Никога не бях споменавала нищо пред нея, тя се е сетила сама и понеже е лекар, решила да ми предложи помощ... Е, тя работи в съвсем др област, а по това време аз вече бях открила вас и инфо имах достатъчно, така че повече не сме го дискутирали, но бях страшно трогната от деликатността й.

Така че хора има всякакви, а така поне научаваме кои са инстинските ни приятели. Това обаче не решава проблема с "доброжелателните" колеги. Аз лично гледам винаги да сменя темата или да се изсмея, че още не мога да се прежаля. Не ми е весело, но просто не си представям да направя проблема си достояние на много хора.
*

    puhco

писна ми от "доброжелатели"
« Отговор #29 -: Септември 11, 2005, 14:49:06 pm »
И аз да се включа-нямам проблем с приятелките,а с роднините на мъжа ми-баба му взела че изплела дрешки чак на бъдещите деца на останалите си внуци.свекърва ми и зълва ми все разправят коя е забременяла и на коя детето какво направило.те имаха една позната която чакаше близнаци и все не пропускаха да ме "осведомят за състоянието на момичето и как щели да ходят по разходки/а това момиче взело че почнало родилни контракции и ги родило в 6 месец и за жалост починали/от много подмятания имам чувството че я урочасаха тази жена.тези двете се досещат че имам проблем/аз съм с една извънматочна/ и не пропускат да ми пожелаят едно бебе в най-скоро време/като се надяват това време да е далечно/е на това как се реагира.имаше подмятания и от рода на "вие нищо не правите по въпроса"те откъде знаят,да не ни светят в спалнята.на тях не искам да им обяснявам нищо ,защото са големи клюкарки и все по-рядко се виждам с тях.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #30 -: Септември 11, 2005, 20:05:13 pm »
Слава, я се стегни, точно пък от теб не очаквах да изпаднеш в такова състояние! Още повече, че с теб  си имахме конфликт заради Кирчев  си отстояваше мнението , пък и аз в последствие разбрах, че си била абсолютно права!
Приклещваш домашната помощница насаме /най гот е да я изловиш в издънка някаква/, обясняваш, че такива подмятания не ти харесват, защото ти определяш кога , кво и как ще направиш включително да забремееш и родиш дете и не ти е приятно някаква си домашна помошница, на която и се плаща да чисти, а не да разрешава семейни проблеми да прави такива вметвания по темата.
Незнам как се изразих до тук, но тактиката е : "Преброй си пагоните и си намери мястото в строя!"
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #31 -: Септември 11, 2005, 20:13:53 pm »
Говори с ваshите и им обясни как се чувстваш след злобните намеци на прислужницата им!Те биха те разбрали и биха иа поставили на мястото и!Народат ни го е казал:"които плаща,тои порачва музиката"!Българиа е пална с безработни "простовати и работливи жени"!А да и се вразваш на глупостите,просто не си струва!
Аз пак какво да ти кажа,като собствената ми прислужница неочаквано забремениа.....Иска ми пари на заем за аборт.......а аз самата се подлагам на какви ли не манипулации,вече трета година ,само и само да се докопам до заветното забремениаване!!!
Като сме БЕЗДЕЛНИЦИ,да не сме БЕЗ ПРАЗНИЦИ !!!
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #32 -: Септември 12, 2005, 10:39:38 am »
Момичета, от доста време ви чета и все си поплаквам, но не намирам сили и аз да пиша за проблемите си. Може би защото съм на работа и не ми се иска колежкте да ме гледат как плача пи пиша. За нетактичното отношение на близки, приятели и "доброжелатели" мога да напиша цял роман и ако започна трудно ще се спра. Но си мисля, че най-много боли от близките, които не могат да ни разберат. Още помня забележката на сестра ми по повод пожеланието на майка ми (на годишнина от сватбата ни) за бебе: "аз не знам дали някой въобще иска бебе". Замълчах си и преглътнах, но не мога да обсъждам с нея проблемите си. Тя никога няма да ме разбере. Омъжи се млада и сега има две деца, първото от раз, второто по погрешка, а можеше да има и трето. На всичко отгоре явно коментират с мъжа й по този проблем пред децата и те милите, без да разбират колко ме нараняват, всеки път като се видим ме питат кога ще си имат братовчедче. Аз се усмихвам и казвам "когато му дойде времето", а сърцето ми плаче. Благодарна съм на съпруга ми, който един ден по телефона я отрязал и српя поне намеците й всеки път, когато се чуваме с повод или без повод. Майка ми е по-тактична, но и с нея не смея да говоря, защото се страхувам от реплики от сорта "аз като ти казвах, че трябва да се ожените по-рано...", които с нищо не ми помагат. За съжаление е права, че късно се омъжих, но вината не е само моя.
А за нетактичните колежки просто не ми се говори. Те поне не са ми близки и мога да ги избягвам или да бъда по-рязка с тях, ако се наложи. За съжаление обаче става все по-тесен кръгът от хора, с които имам желание да контактувам. Съзнавам, че сама се изолирам, но до сега не съм намерила друг начин да си спестявам забележките на хората.
Май стана доста дълго. Ако е досадно, не ме четете. Просто сега набрах смелост и аз да си изплача болката.
*
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #33 -: Септември 12, 2005, 18:07:38 pm »
Момичета и аз ще споделя въпреки,че ви е писнало да четете.Случи се с моятя приятелка и честно казано не очаквах точно от нея.По едно и също време се заговорихме,че искаме да имаме бебенца.Дълго време и двете не можахме да забременеем.Сега тя има бебе и аз се радвам за нея.В момента и двете ми приятелки са с деца и се бяха чули да пият кафе и ми се обадиха и на мен.Към тях се беше присъединила и комшииката над мен също с бебе и така станаха 3 бебета.Това не ми направи особенно впечатление,защото както казах се радвам за тях,но въпросната ми приятелка с която си говорехме,че не можем да забременеем просто каза-АНИ КАКВО ЧАКАШ ВРЕМЕ ТИ Е :cry:   8O  :cry: Представяте ли си как се почуствах сред три колички и човешката простотия.Колко бързо забрави когато и тя нямаше деде.Другата ми приятелка беше крайно възмутена и ме попита,защо не съм я отрязала,но и това ще стане защото не ми казва такова нещо за първи път.Останалото го знаете :cry:
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #34 -: Септември 13, 2005, 10:15:59 am »
Ами хората очевидно много бързо забравят, че и те са имали проблеми. И аз имам една такава приятелка. Тя си имаше сериозни хормонални проблеми и си знаеше, че ще има проблем със забременяването, но си има дете все пак. Когато се опитах да поговоря с нея по въпроса (казах й, че и аз имам проблем), да я попитам как са я лекували, какви странични ефекти е имала от лекарствата, отговора й беше толкова лаконичен и с нежелание да говори по темата, че не посмях да питам повече. Не й се сърдя, но ми стана много криво, че точно човек с подобни на моите проблеми не иска да поговори с мен.
*
I AZ DA KAJA NESHTO
« Отговор #35 -: Септември 13, 2005, 12:04:30 pm »
zdraveite mili dami,
da kaja i az moeto mnenie,
po princip neznam za6to horata se otnasyat taka, tova e ne4ove6ko, za6toto si e gavra s ne6to tolkova sakrovenno i li4no. No, spored men, vsi4ko se vra6ta, bez ostatak, i Gospod zabavya, no ne zabravya.
takiva "priatelki" sa nikakvi priatelki, i az ako byah, 6tyah da gi otpisha, i dori kogato staneshe 4udoto na jivota, nyamashe da si napravya truda da im natria nosa, zashtoto dotogava ve4e shte im se e varnalo tapkano.

uspeh na vsi4ki, mili4ki!

Пиши на кирилица
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #36 -: Септември 13, 2005, 20:28:02 pm »
Ще напиша малко повече думи, но няма как да го изразя лаконично, за което моля да ме извините.

Първо за проблема стерилитет. Давате ли си сметка, че това е тера инкогнита, това е огромна празнота в здравната култура? Преди време го казах за мъжете - "дълбока, безпросветна тъма", а все повече си мисля, че важи за цялото общество. Дори за лекарите е нещо неизвестно. Имам колеги, които не са глупави, и не са безотговорни, не са и млади и неопитни, напротив, гледат си съвестно работата, четат, образоват се и въпреки това не знаят НИЩО за стерилитета. И как да знаят - няма книги, няма учебници, няма курсове, не се преподава в курса на обучение - откъде да научат? Ако директно не са се сблъсквали с проблема, просто няма как да знаят. А какво да кажем за хората, които не са лекари и изобщо не са в тази сфера. Ми те просто няма начин да научат, че съществува проблем. Особено пък ако говорим за мъжкия стерилитет.

Погледнете и какво се пише по пресата, какво се говори по телевизията, кек се експлоатира неправилно темата. Прибавете към това и вродената ни ориенталщина и картинката ще се проясни. Пък да говорим за съчувствие, за тактичност, да се поставиш на мястото на другия - е как да стане, като не знаеш какво му е.

Оставям настрана злите и лоши хора, има такива. Те обаче са много малко. Огромното мнозинство са просто невежи в тази ситуация. Тези хора, твърдя го с абсолютна убеденост, не знаят, че има "такова животно".  Те си мислят, че щом хората са добре видимо, явно не искат да имат деца. И затова нямат.

Сега вторият аспект. Когато човек е болен от диабет, от хипертония, боли го зъб или кашля, не се срамува да го сподели с околните. С какво тези болести са по - различни от ендометриозата или от варикоцелето? Защо хората се срамуват да си признаят, че са болни от едно, а не се притесняват да боледуват от друго? Не трябва ли именно вие, които сте умни, образовани, знаещи жени, да обяснявате на неуките, невежите и нищите духом, че болестта е еднаква, независимо дали те боли главата, скротума или палеца.

Аз разбирам, че това е трудно. Че е болезнено за вас. Но пък да се търпят подмятания не е ли също така болезнено?  Докато не се заговори в обществото за проблема така, както се говори за него примерно в Щатите - открито, ясно, много, на високо ниво, по цяла седмица на година, десетки години една след друга, докато това не стане, нещата у нас ще си седят на тоя просташки ориенталски етап.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #37 -: Септември 13, 2005, 20:34:58 pm »
Мели, много си права, напоследък ги намествам повсеместно, само нека ми влязат на темата отнякъде,  даже някои от моите колежки вече са доста напред с материала  :lol: Щом и теб те познават вече по телевизята  :lol:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #38 -: Септември 13, 2005, 20:51:36 pm »
Съпругът ми е анастезиолог-реаниматор.
Добър реаниматор.
Всеки ден спасява нечий живот.
Факт е, че до скоро незнаеше какво е инсеминация.
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #39 -: Септември 14, 2005, 11:41:15 am »
Мели много съм съгласна с теб.
Аз това искам да кажа, че мен не ме дразне, когато някой ме попита за бебе. Боли ме да, но отговарям нещо - дали, че просто чакаме, дали че имам проблем или просто отклонявам темата. А за тези, които знаят на които съм казала за проблема повечето мълчат, дразнят ме тези, които съм им казала, че не искам помощ или съжаление, но те продължават. Но и това е до време. Въпросът е човекът срещу теб да разбере, че те боли.
Не ме боли да си играя с на кумовете малката, която е на година и девет месеца. Не ме боли, че братовчедка ми вчера каза "Как се радвам, че този месец ми дойде"........ Та в крайна сметка не само ние имаме проблем. И защо решаваме, че всички трябва с нашето безплодие да се съобразяват и в същото време да не му обръщат внимание.
Просто трябва да се гледа на нещата философски.
Ами в крайна сметка не може приятелката ми да се откаже от детето си, защото аз нямам. Или комшийката да не ми говори, че цяла нощ  не е спала, че на бебето му излиза зъб. Да те имат проблеми, за които ние мечтаем. Въпросът е, че те искат да споделят проблемите си, а ние мълчим за тях.

Оф спирам, че много дълго стана.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #40 -: Септември 14, 2005, 17:40:55 pm »
Мели,чудесно си го казала,това за "просташко-ориенталскиа етап",в които се намира страната ни по тази тема ,е абсолютно вярно!И всашност защо да е "ДЕЛИКАТНА" темата за безплодието,а например за СПИН,Диабет и т.н.т да е нормална?!Никои не те гледа"КРАВЕШКИ",ако те оперират от апендикс,например....?А ние,здрави,прави хора в разцвета на фисическите и емоционалните си потенциали...но дават ли си другите сметка,че нас ни болят душите?Определено,трябва да се говори непрестанно за това,аз вече го правя,при наи-малкиа намек,започвам да обяснявам за клиниката,за лечението ит.н.т.И ми е някак си по-леко!Какво беше:"наи-добрата защита е нападението!",иначе казано,запуши устата на невежите с нормално,научно обосновано обяснение!
На това се научих тук,в Йoханесбург,кадето се говори и се знае много по тези вапроси!
Като сме БЕЗДЕЛНИЦИ,да не сме БЕЗ ПРАЗНИЦИ !!!
*

    Eli__

Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #41 -: Септември 14, 2005, 19:54:33 pm »
Здравейте!Темата е интересна и реших и аз да се включа...Мисля,че в съзнанието на българина още е много силно "селското" начало.Не ме разбирайте погрешно-няма нищо лошо да си роден на село :) Там е работата,че просто манталитета ни е такъв-определя го и цялата ситуация в държавата .Може да имаш две висши,но да си принуден да живееш при родителите си незнайно докога..Съответно роднините са си напъхали носа в личния ти живот и няма мърдане.Младите хора нямат самостоятелност=>нямат самочувствие=>нямат спокойствие.Сблъсквайки се проблема "безплодие" те изпитват срам.Защо?Защото не мога да оправдая очакванията на мама,татко,леля,баба и т.н.Защото ще се говори зад гърба ми,че съм "бездетна","ялова"  :twisted: и т.н.Разбира се на първо място е нашето желание да имаме детенце,но сме безсилни.Безсилни сме и съответно,като споделим проблема си ставаме уязвими на хорските приказки.Малко са тези,който наистина разбират проблема,защото в крайна сметка не сме толкова много тези,които неможем да забременеем.Дори имам чувството,че сме много малко.Аз като вървя по улиците имам чувството,че съм единствената,която не влачи дете със себе си...Нямате ли и вие такова чувство?Дори мисля,че се знае повече и се говори за предпазването от нежелана бременнност,като много по често срещан "проблем"...Вкоренено е в съзнанието на хората.че който не може да има деца е "половин човек" и винаги,ама винаги се шушука зад гърба му.Ей за това се правя,че няма нищо.И без това никой не може да ми помогне,защо да им давам тема за разговор на поредното "кафенце"..."Ох,знаеш ли,тя горката е бездетна.."Настръхвам.Нямам намерение да убеждавам целия свят колко ме боли и как темата не е срамна.Само знам,че откакто се сблъсках с това станах много повече Човек от преди.За добро или за зло.И съм много съгласна с това,че темата "стерилитет" е "тъмна Индия" за докторите!Знам от личен опит :) Всеки се спасява поединично-чете "Зачатие" и действа ! :lol: Предлагам всеки да даде адреса на сайта на гинеколога си :idea: Ми да се образоват хората!
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #42 -: Септември 15, 2005, 13:13:04 pm »
Много си права Ели за нашата ориенталщина. Мисля си, че проблемът е, че много хора смятат безплодието за проблем, който ние сами сме предизвикали. Много ме заболя, когато след като споделих с една колежка за резултатите от хормоналните ми изследвания, направи следния коментар: значи проблемът не е защото си си поживяла. Направо не можах да реагирам. Явно повечето хора смятат, че щом не можеш да забременееш, то е заради лек живот в миналото ти. И през ум не им минава, че проблемите може въобще да не зависят от тебе или от половинката ти. Именно затова не смеем да споделяме и крием проблема си от обществото.
otgowor
« Отговор #43 -: Септември 15, 2005, 14:24:53 pm »
Mila ne moge takuw 4owek da ti e priqtel,ako ti beshe priqtelka shteshe da se opita da te uspokoi,da ti pomogne,no ne i da ti narqkwa neprekusnato za problema.A i ti kato se uspokoish wsi4ko shte si dojde na mqstoto.Prosto sledwashtiqt pat kato ti se obadi prosto q otregi.

Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #44 -: Септември 15, 2005, 14:43:29 pm »
Моята "бивша"свекърва(не че бях женена-СЛВА БОГУ, но се ОЧАКВАШЕ) стигна с наглостта си до там че ми обясняваше че ако пия противозачатъчни хапчета после моге и да не мога да имам деца,пък тя много искала да стане баба.Тогава аз бях на 22,а тя на 43.Коя нормална жена иска да стане баба на 43?После пък ми досаждаше с идеята,която по късно осъществи да ме заведе на зъболекар да ми прегледал зъбите,че ако съм имала някои кариес можело да ми изпопадат, и да се сетя по време на бремеността да ходя по зъболекари.Тя не разбираше,че синът и просто не ставаше за баща на децата ми защото имаше проблеми с алкохола.И така веднъж просто ми писна и и казах,че от мен деца няма защо да чака и първо трябва да рехи проблема на нейното дете, чак тогава да се меси в чугди съдби.Разделих се с въпросния"бъдещ"баща и нахалната му майка.
НЕ ПОЗВОЛЯВАЙТЕ НА "СВЕКЪРВИЩАТА" СИ ДА ВИ СЕ МЕШАТ В НЕЩАТА!!!!!!!!

*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #45 -: Септември 15, 2005, 17:05:34 pm »
Здравейте!  :cry:
 Изчетох всичко написано по-горе и мога само да кажа че съм минала през всички тези неща и аз. Понякога се питах преди защо все на мен се случват всички тези неща но вече не се сещам да си задавам този въпрос защото сама си отговорих. И все пак ще ви разкажа една история която ми се случи пролетта. Една вечер отивах до магазина (който се намира в края на блока). По принцип никога не минавам зад блока но тогава незнам защо реших така. Почти се беше стъмнило а и беше доста студено. Спомням си че бях облечена с ватиран дебел анцунг и шушляково яке. Както си вървях и изведнъж чух детски плач все повече усилващ се. Една балконска врата се отвори и на терасата беше избутано едно плачешто сладко момиченце. Майка му с такава злоба гледаше детето че настръхнах цялата. След като го избута, с такава сила затръшна вратата че едвам не премаза ръчичките на момиченцето. А то беше около 2-3 годишно с руси буклички, пухкави бузки и огромни красиви очи. Дете като от картичка. Беше се залепило за стъклото на вратата и плачеше неудържимо. А майката след като наказа по този начин наследника си (като го заключи на студа на терасата си) демонстративно напусна и стаята. Видях всичко защото беше вече почти тъмно и в стаята беше светнато. Прибрах се вкъщи отначало бясна и разказах всичко на майка ми исках да звънна в полицията но тя ме разубеди. После плаках дълго сама.Какво толкова лошо беше сторило това дете че да заслужи такова наказание  :cry:  Помислих си че ако беше мое никога нямаше да постъпя така а щях да го гушкам и да му обясня ако е сторило беля.  Как може на такива "животни" които заключват децата си по терасите и в килерите господ да им даде деца а на нас тези които без дъх оставаме от желание да имаме поне едничко, не? Каже те ми?  :cry: Това не е справедливо!!!!! Никога няма да забравя това момиченце. Очичките му пълни с болка и сълзи и босите крачета на студа на терасата.  :cry: Съжалявам но това ме покруси до дъното на душата ми и трябваше да споделя. Това ме нарани повече от колкото подмятанията на приятелите или познатите. Тях мога да разкарам и ще си реша проблема но на това детенце неможех да помогна.  :cry:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #46 -: Септември 22, 2005, 16:37:50 pm »
Винаги чета с интерес какво пишат момичетата тук и определено съм мислила много по въпроса как може да се избегне нещо такова. Минах през много такива кризи. Обичам си повечето приятелки, които са с деца и на 2 от които съм кръстница даже. Открих даже, че всички, на които държа са с мен и не ми задават тъпи въпроси. А тези, които опитаха отрязах с това, че по пощата не се забременява. Все пак мъжа ми работи 3 години в чужбина. Единствено неразбиране и проблеми срещнах от страна на свекърва ми. От което ми стана по-болно. Ние сме хем с мъжки фактор, хем аз имам двурога матка. Понеже се оженихме за 6 месеца познанство и решиха, че съм бременна. Питаше ме на лягане и ставане като ям нещо - Да не си бременна??? В деня, в който направихме първата спермограма на мъжа ми и един мил доктор ни каза, че той няма шанс да има деца, при това андролог!!!!, мъжа ми се върна в къщи и каза на техните. Молих му се да не го прави, защото няма да има положителен резултат. Оказах се права. Свекърва ми, която все пак е медицинско лице, ревна като магарица. Вместо да се опита да помогне натовари още повече и двама ни. Резултата беше - съвети за баячки, за билкари и тем подобни съмнителни лекари. Пострезултат - мъжа ми отказа всякакво ходене по лекари. И подпитване от нейна страна по-нататък какво става с нашите изследвания. Ужас и безумие! Благодаря на Господ ли, на чудо ли, че баща ми и майка ми подходиха като нормални хора към това. Къде със смях, къде със съвет - баща ми все пак е гинеколог по професия. Приятелките ми - дойдоха с мен на контрастната снимка, на хистеросалпингографията, реваха с мен като не можех да ставам от болка. А другите - казах, че ми е трудно да съм типичната моряшка съпруга - мъжа ми на рейд, а аз да му покажа бебето :oops: Така че - не обръщайте внимание или казвайте, че не ги засяга. Кураж, търпение и ужасно много сила се иска за това, което ние правим!
Малко съм многословна, ама като ти тежи :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #47 -: Септември 24, 2005, 15:52:28 pm »
така си е-трябва ни голям запас от търпение с НЕТАКТИЧНИТЕ хора :!: да не кажа някоя друга дума.предполагам на всички ни е трудно да подминем тези намеци,засягащи болната ни тема.и на мен ми писна.много се ядосвах преди.още пожвече че постоянно ми се намеква за дете от свекърва ми все едно аз съм малоумна или че не го искам....от приятелите същата работа.все питат ли питат...боли ме,но се опитвам да отминавам тези неща с насмешка.казвам че за хубавите неща трябва да се работи доста и усърдно...защото бързата работа е срам за майстора.....какво да ви кажа момичета....не обръщаите внимание на простотията и това е....не се ядосвайте.....с глупака или с мълчание или с усмивка.ще дойде време и ще им затворим устите на всичките.убедена съм в това.свиркайте си и хич да не ви пука.той простака си е такъв-неможеш да го промениш.но вместо да падате на нивото му и да се ядосвате за нетактичността му-осъзната или не-затворете му устата по подобаващ начин и вървете напред. :wave: ще дойде време когато слънцето ще огрее и нашата улица :goodluck:
*
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #48 -: Септември 28, 2005, 12:21:03 pm »
Оох! Сигурно няма човек с нашите проблеми да не е преживявал безброй подобни случки! Тимата за психологическия вампир е моя, така че няма да се повтарям. Само ще припомня с две думи друга случка, която може би съм разказвала и друг път тук. Срещам един познат, с когото не сме се виждали от 10тина години, ама и преди само здрасти сме си казвали, в аптеката, на опашка. Той ме разпита как съм, що съм,омъжена ли съм, имам ли деца/този въпрос задължително слева/. На последното отговарям с "не" и толкова. И той изведнъж започна да ми разказва как неговата жена не можела да има деца и една баба и казала да вземе овчи л...на, да ги накисне в една кофа и да клечи над нея!!! Това- на опашката в аптеката - умрях права! :o Човешката простотия няма граници!
Мели, страшно си права, но не отчиташ факта, че и сред вашите редици има "мърша".  Може и да се повтарям, но пак ще го кажа за да се обоснова.
Личната ми лекарка ми каза, че понеже аз съм била единствен случай /подготвях документи за програмата на здравната каса за ин-витро/ нямало нужда да губи време, да се рови и да чете кое как става и къде трябва да се отиде. Като имало други с моя проблем/а при нас е мъжки фактор/ щяла да го праща при мен да ме пита!!!   :o
То за мен беше ясно, че така си мисли, ама да не го беше казвала поне!
Славоа на Бога, че поппаднахме на вас и след толкова години тръгнахме в определена посока и лутането спря! :)
*

    Dobbie

Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #49 -: Октомври 03, 2005, 16:54:48 pm »
Здравейте момичета,
И аз съм една от вас - дълго време чакаща да забременее, с неясни гинекологични и хормонални проблеми. И мен ме боли от това, че мечтата ми сякаш все повече се отдалечава. Болката понякога се усилва от това, че виждам как край мен все повече хора успяват да имат деца сякаш без усилия... Но знам, че всеки си има по някаква болка, някаква тъга, за която никой друг не подозира.

Колкото и да съчувствам на всяка една от вас и да виждам и собствената си болка, ще подкрепя напълно мнението на Василена. Да, трябва да разсъждаваме философски - не можем да изискваме от света да се преструва, че децата не съществуват или че никой не им се радва. Това, че нашите приятели споделят с нас радостта си във връзка с децата, едва ли е признак за дебелащина и едва ли някой нарочно бърка с пръст в раните ни. Това, че някой ни подарява дамските си превръзки, е просто защото не му е хрумнало, че може да ни нарани. Имам приятелка, която наскоро беше зарязана от гаджето си по отвратително долен начин. Сега обаче тази приятелка на всяка втора дума иска да й се съчувства, и какъвто и проблем да й споделя казва "абе нали не си останала сама", т.е. нищо ти няма. Буквално се принуждавам пред нея по никакъв начин да не употребявам думните "ние", "той" или "приятелят ми". Сигурно и за нея всяко споменаване на него е демонстрация от моя страна и нарочно бъркане в нейните рани. Просто за всеки човек неговият проблем е най-болезнен.
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #50 -: Октомври 04, 2005, 11:13:20 am »
Мили дами,
разискваната тема ми е доста позната. Преживяла съм намеци, подмятания, директни въпроси и т. н. от "доброжелатели" и роднини.
Съветът ми е да сте търпеливи, "коне с капаци" в такива ситуации, още повече, че след като забременеете, в което вярвам искрено, хората няма да спрат да говорят. Сега съм бременна. Не един и двама ми казват, че дълго сме го чакали това бебе. Аз си го пускам покрай ушите и не се тормозя с техните думи. Не вярвам, че мога да променя хората. Ако започна да ги ограмотявам, рискувам да не ме разберат правилно и да предадат думите ми грешно на други интересуващи се. И да чуя от трети лица неверни факти. Например 7-годишната дъщеря на брата на мъжа ми ме попита: "Вярно ли е, че ти си била бременна няколко пъти преди, а чак сега ще имаш бебе? Чух тати да казва това." Аз  :roll:  само й казах, че не е вярно. Как може да говори неверни неща  :twisted: . Преглътнах, но споделих с мъжа ми. А иначе роднините му са искрено доброжелателни, но невежеството по темата е поразително. Свекърва ми, която има 3 деца и 3 аборта по желание, не знае елементарни неща като овулация например.
Не си губете времето и енергията да се занимавате с такива хора. Бъдете твърди!
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #51 -: Октомври 07, 2005, 01:25:08 am »
Мила ,аз съм нова тук ,но си позволявам да ти дам съвет ! По -добре е да и кажеш в очите ,че не ти е приятно да говорите на тази тема и се надявам ,че ако е достатъчно грамотна ще престане ! Аз така правя ! Казвам и ако не им изнася -да се спасяват !!!
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #52 -: Октомври 28, 2005, 17:15:52 pm »
Ау момичета да ви се оплача ......... ПОЧВА СЕ!
Ето омъжих се преди три седмици и вече пред мен не се говори за ядене, не ми се дава да правя нищо, само ми се хилят всички и ме гледат в корема, само ми набутват разни кисели работи и ме тикат с кой каквото яде. Май ще психясам, ако се продължи в същия дух. Онзи ден обаче се накарах на мъжо на бабата. Ми викам й "вие кво си мислите, че Никола като ми вдигна булото да ме целуне в Ритуалния дом и аз в този момент заченах"
Кошмарът предстои!!! Колко беше хубаво като знаеха малцина за това, че правим бебе. Еееееееех минало свършено.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #53 -: Октомври 28, 2005, 20:01:25 pm »
Добре дошла в света на семейните двойки 8)
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #54 -: Октомври 29, 2005, 19:51:00 pm »
"Не живей в миналото, не мечтай за бъдещето, концентрирай се върху настоящия момент!"
Буда

и още нещо-живейте за себе си , а не заради другите хора и тяхното мнение :roll: изтъркна фраза ама е факт.свиркайте си и нещата да минават покрай ушите ви-не си го слагайте на душата да се затормозявате излишно.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #55 -: Ноември 01, 2005, 14:40:51 pm »
Цитат на: Starlet
Здравейте!  :cry:
 , не? Каже те ми?  :cry: Това не е справедливо!!!!! Никога няма да забравя това момиченце. Очичките му пълни с болка и сълзи и босите крачета на студа на терасата.  :cry: Съжалявам но това ме покруси до дъното на душата ми и трябваше да споделя. Това ме нарани повече от колкото подмятанията на приятелите или познатите. Тях мога да разкарам и ще си реша проблема но на това детенце неможех да помогна.  :cry:


Starlet, това което си разказала разкъса душата ми  :cry:,  как е възможно да има такива родители. И аз съм била свидетел на подобни сцени, които ме карат нощи поред да не спя. Най-тъжното е че тези дечица израстват в такава нездравословна среда и след това цял живот носят този товар, а ние - тези които гледаме и плачем с нищо не можем да им помогнем. Това е нещо, което непрекъснато ме кара да се чувстват тъжна и да си задавам въпроса, защо, защо, защо и най-вече защо не мога да помогна с нещо, да променя нещо. Ако имаше начин да можем да променим и да помогнем - това щеше да е най-хубавото нещо в живота...


*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #56 -: Ноември 01, 2005, 16:08:51 pm »
Цитат на: denito
Starlet, това което си разказала разкъса душата ми  :cry:,  как е възможно да има такива родители. И аз съм била свидетел на подобни сцени, които ме карат нощи поред да не спя. Най-тъжното е че тези дечица израстват в такава нездравословна среда и след това цял живот носят този товар, а ние - тези които гледаме и плачем с нищо не можем да им помогнем. Това е нещо, което непрекъснато ме кара да се чувстват тъжна и да си задавам въпроса, защо, защо, защо и най-вече защо не мога да помогна с нещо, да променя нещо. Ако имаше начин да можем да променим и да помогнем - това щеше да е най-хубавото нещо в живота...


Моята се къса и сега като си спомня за това. Но мисълта ми е че никой от приятелите или близките ми та дори и непознати, досега неможа да ме нарани с приказките или поведението си както тази случка. Може и някой да ме помисли за дебил заради следващите ми думи, но не ме интересува кой какво мисли за мен от обкръжаващия ме свят. Зачитам единствено мнението на хората които са ми ПРИЯТЕЛИ в истинския смисъл на думата останалите са ми просто познати. Но дори и тяхното мнение не винаги зачитам ако счета че не са прави от моя гледна точка. В повечето случаи на хората им е трудно да се поставят на наше място немогат да си представят какво е и съм склонна да простя донякъде точно заради това. Който не го е изпитал, той не е разбрал както има една приказка. Но като видя лошо отношение към дете граничещо с жестокост незнам направо не се събирам в кожата си. Е пробвах опитах да се поставя на мястото на тази майка и само стигнах до извода че е за лудница тая. Простете грубият ми език.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #57 -: Ноември 02, 2005, 09:59:11 am »
Да се включа и аз. Писала съм много пъти по този повод. Направи ми впечатление, че хората не се различават много по приказките и постъпките си. Аз например получавам като "подарък" вече 2 пъти от един приятелки превръзки. Е какво да се прави-знаят, че има пробем. Аз ги приемам превръзките, все пак ги ползвам все още. Но имам "приятели", с които нямам желание да се виждам точно поради непрекъснатите подпитвания: "Какво става?" или: "Много съжалявам, че не стана и този път!" ... Е аз нямам нужда да ми се пили на главата непрекъснато за този проблем. Казах на едната ми приятелка, че не ми е приятно непрекъснато да говоря по този въпрос, защото се товаря допълнително. Ще видя какъв ще е ефекта. Ако продължава-просто няма да се виждам с нея. Все пак на всички нас ни е нужно повече спокойствие. Ами това е за приятелките. А свекървата имаше 9 годишен стерилитет с дъщеря си и сега "бяга" от проблема като от чума. Прави се на "ударена". Аз не се виждам с нея и просто смятам да забравя за съществуването и. Коментарът на свекървата по повод инвитрата(или икситата незнам точно) на дъщеря и бяха: "То не трябвало въобще да и се бият инжекции." Ами тя забременя след поредната процедура и лежа в майчин дом в патологична бременност(многоплодна). Роди едно дете, но така и не разбрах защо толкова много се срамуват от това. Когато и казах, че синът и има проблем, тя направо ме прекъсна, каза нещо друго и буквално избяга- стана от масата и отиде някъде и не се появи 30 минути. После се върна и все едно нищо не беше чула. Затова предпочитам да стоя далеч. От тях не съм получила никаква помощ, а и няма да получа.
Отговор
« Отговор #58 -: Ноември 02, 2005, 11:13:58 am »
момичета ,да ви кажа и аз от своя страна какво правя в такива случаи ! Вече с три  от моите приятелки не говоря ! Дори не вдигам телефона когато видя че са те ! МАкар че те не са ми намеквали даже за проблема ми !  Аз сама си казвам на всички ,че не мога да забременея ! Не чакам някой да ме попита ! Така ми е по -лесно ! А що се отнася до свекърва ми -тя не е човека който да ми казва какво да правя или да ме обвинява ! Тя също се е омъжила на 17 но за разлика от мен 7 години е нямала деца а аз родих първото си на 19 ! Така че съм и казала да посъветва синът си че ако непременно иска дете да ходи да си търси друга жена -аз няма да се сърдя ! Имала съм пет лубовника досега и от всеки имам аборт ,само от синът и не мога да забременея вече 6 месеца ! Болно ми е че е така ,защото много го обичам но не мога да ритам срещу ръжена -божа работа ! Лекарите казват ,че и на двама ни всичко ни е на ред но не се получава и това е ! Аз се чувствам превъзходно ,нямам нито течения ,идва ми като по часовник ,не съм изпадала в стресови ситуации и не зная за какво да се хвана та да оправдая стерилитета ни ! НО е факт ,че станах доста агресивна спрямо подобни подмятания и не си поплювам с "приятели ",които се правят на интересни ! Тегля им по една М.............  и продължавам напред с нова надежда !! Успех момичета и не се тормозете  заради чуждата глупост .
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #59 -: Ноември 02, 2005, 11:23:52 am »
Пет лУбовника с пет аборта - не е много за хвалене.
И не се ли замисляш, че тук може  да е причината за стерилитета.
отговор
« Отговор #60 -: Ноември 02, 2005, 18:52:44 pm »
Аз не се хваля и наистина сериозно се притеснявам, че именно абортите може да са причина за стерилитета ми !! За съжаление не бях от късметлийките още първият път да улуча на свестен и отговорен съпруг и се наложи ,въпреки нежеланието и старанието ми да се разведа още на 22 години ! От тогава до сега не съм стояла сама !! Може би съм прекалила със търсенето на свестен съпруг ,но  аз наистина много желая семейство и деца ! Винаги съм си фантазирала като малка ,как ще се омъжа щастливо -по любов и ще имам поне 3 деца ,но уви съдбата ми не беше решила така ! Не се гордея със абортите си и съм доста засрамена и притеснена от този факт ,но не ми се искаше да родя още едно дете което да израстне без баща ! Съжалявам ако съм обидила някой с това мое изказване -не е било умишленно ! Просто се научих да не обръщам внимание на зласторници и завистници и ми се щеше да внеса малко ведра нотка в този  форум !А  що се относя до ЛУБОВНИКА -това е правописна грешка породена от бързане а не от невежество ! Още веднъж съжалявам  ако съм обидила някого ,макар и неволно !!! И между другото моето положение е ярък пример за това, че в живота всичко се връща и нищо не остава ненаказано !!! Господ забавя ,но не забравя !!! Сега си плащам за греховете и никого не виня за това !!!!!!
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #61 -: Ноември 05, 2005, 13:48:32 pm »
На мен ми се е случвало рядко някой да не се съобразява и да ми дотяга, но имах един случай , който моге да е комичен , ако не бе трагичен - тогава като се прибрах у дома много плаках- имах чувството , че някой там на небето се забавлява за моя сметка...
Бях поканена на рожден ден на моя приятелка, бе родила преди половин година имаше малко сладко бебче... но това не бе проблем , страшното стана , когато дойдоха останалите и гости - четири бяха с малки бебета и имаше още три бременни, само аз не бях с дете или бременна - това направо ме смачка чувствх се сякаш нарочно Господ ми причинява болка :(  :balk_146:  :balk_132:
Може да загубиш битката , но важното е да спечелиш войната.
*

    Eli_

  • ****
  • 516
  • Тъпа и упорита !!!
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #62 -: Ноември 05, 2005, 16:53:13 pm »
Звучи ми познато...Имаш чувството,че нарочно го правят,а то е съвсем нормално и по никакъв начин няма за цел да те нарани.Просто сме адски уязвими.Това е.Абсолютно нормално е.Даже аз в такива ситуации полагам вътрешни усилия да изглеждам супер щастлива и неискам някой да си помисли,че "тя горката,нали е без деца.." Старая се да съм силна и невъзмутима. :evil: Наревам се тайно.
Но правим какво то можем и ние да имаме тяхното щастие.Нали за това сме тук...
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #63 -: Ноември 19, 2005, 16:07:38 pm »
Не твърдя , че е нарочно , тя не би ме наранила , просто ситуацията бе като в гаден виц , как пък не се появи още някой който е без дете... :(  Но това е минало и аз се надявам , че след толкова болка и разочарование ще има късмет и за мен :lol:
Може да загубиш битката , но важното е да спечелиш войната.
*

    Eli_

  • ****
  • 516
  • Тъпа и упорита !!!
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #64 -: Ноември 19, 2005, 17:57:17 pm »
Разбира се,миличка,рано или късно и на нас ще ни се усмихне щастието !Само трябва да сме по-спокойни и да вярваме !Е,не само това,де.. :lol:
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #65 -: Март 08, 2006, 19:39:46 pm »
Моите приятелки вси4ките имат деца.Някои от тях ме предадоха и разправяли ,4е ходя на изследвания.Съжалявам,4е съм си споделяла мъката,ве4е ни6то не казвам.За мен говорят,4е съм си имала вси4ко,4е не равотя,ама деца съм нямала.А не знаят как пла4а постоянно.Други пък ми казват,4е ве4е мъжете им искали 2рои това все се казва.Толкова съм се променила,а преди бях много весела.Дано някой ден им затворя устите на вси4ки.
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #66 -: Март 09, 2006, 09:39:38 am »
Tina_K, напълно разбирам как се чустваш.Много се надявам че ще дойде най-хубавото време да се имаме дечица които да обичаме.По разни пречини в момента неработя и естествено ме изкараха мързелива,некадърна и дете неможе да роди.За съжаление човешката глупост няма край.Аз от извесно време спрях да споделям на така наречените ми "приятелки",защото го разправят наляво и дясно.Споделям с майка ми защото знам че ме разбира.
*
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #67 -: Март 09, 2006, 13:42:36 pm »
Ъхъъъъъъъ много гадно ... адски депресиращо ми звучи като ми обяснят колко съм си добре пък нали и деца нямам да съм направо щастлива, че ми е тихо в къщата. Или другото - щото работиме колкото може повече за да събираме парички за ин витро /но това другите не го знаят/ - ми обяснят, че поне финансово не мога да се оплача - а че другите си дават парите за лично удоволствие, пък ние сме стиснали бюджета и смятаме всяка стотинка по два-три пъти никой не го отбелязва - сигурно просто ни мислят за стиснати. Да мислят каквото си искат - важното е да не се предаваме!
*
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #68 -: Март 09, 2006, 19:23:07 pm »
Проблеми с "добожелателни" приятели и познати слава богу нямам. Леко нетактични изказвания - да, но не от лошотия. Истинският проблем обаче е моята любима мама. Имам чувството, че буквално се радва на моето нещастие. Знам, че звучи налудничево, но е факт! Само някои от подмятанията и ще спомена: "Прекалено дълго се пазихте - ти си се повредила (износила)" - това почти на всяко виждане ми го казва и колкото и да и обяснявам, че слава богу нямам никакви "механични" повреди не спира да го повтяря. Другото и любимо е: "Пак си надебеляла, защото си дебела за това не става бебето!"...от това наистина ме боли, защото може и да е вярно - винаги съм имала проблеми с килограмите. Трудно ми е - от нея очаквах пълна подкрепа, но уви - излъгах се! Просто сякаш се радва, че тя е имала деца, а аз нямам. Лошото е, че каквото и да и кажа ( а аз съм откровена и рязка ако се наложи) просто не спира, на всяко виждане ми повтяря едно и също, а ми е майка, не мога просто да я игнорирам :( !
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #69 -: Март 09, 2006, 22:02:16 pm »
Аз имам същия проблем с майка си. Понеже тя не е имала щастлив брак, не може да допусне мисълта, че аз мога да бъда щастлива. Боли ме, ама страшно ме боли че тя не ме подкрепя. Снощи се скарахме сериозно.. Това че аз не мога да имам деца - ами според нея това си е нещо нормално, аз това си заслужавам.  Виж, големия проблем е, че братовчедка ми, 12 години по-малка от мен, ще трябва да роди второто си дете със секцио.. Е за това вече трябва аз да се притеснявам. А иначе е работила 35 години в родилно отделение, познава повечето добри гинеколози. Ако беше ми помогнала в началото, може би щях да имам шанс, ама не... защо ще ми трябва на мен дете, така съм си била добре според нея. Мисля, мисля и не мога да я разбера.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #70 -: Март 09, 2006, 22:56:25 pm »
понякога майките упорито отричат проблема. сякаш ако продължат да се правят че няма проблем той наистина ще изчезне...някак така, от само себе си. не е правилно, но не мога и много да се сърдя (само се дразня). тяхното поколение (в болшинството си) така е израснало - с главата в пясъка.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #71 -: Март 09, 2006, 22:58:34 pm »
Аз пък си мисля, че майките изграждат завист и ревност спрямо дъщерите си.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #72 -: Март 09, 2006, 23:05:28 pm »
мели обясни моля те малко повече. не те разбрах съвсем добре а пък твоето мнение е много важно за мен
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #73 -: Март 09, 2006, 23:08:58 pm »
Ами не знам дали мога да го обясня съвсем ясно, но има нещо сбъркано в отношенията родители - деца. Синовете са замайчени (това мога да го обясня съвсем ясно, но едва ли има нужда). Докато спрямо дъщерите майките се отнасят с неосъзната и за тях самите ревност. Иначе не мога да си обясня защо една майка ще иззлобява така при проблемите на дъщеря си (и то не е единичен случай).


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #74 -: Март 09, 2006, 23:20:19 pm »
абе мойта не точно иззлобява ама прави доста често любимите ми изказвания, че трябва просто да се успокоя и да спра да го мисля и ще стане. и това е жена с няколко спонтанни аборта зад гърба си, операция която тя нарича "срязаха ми корема - беше тежка гинекологична операция", жена минала през доста злоба и подмятания по онова време. така и не знае какво са оправили по време на тази операция - никога не се е поинтересувала, но тя е успяла да забременее и да износи бременността си 2 год след това. и сега ако я питаш ще ти каже че се е успокоила и аз съм се родила. операцията е била... и тя не знае за кво е била.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #75 -: Март 10, 2006, 09:46:23 am »
В моя случай става дума за чист егоизъм. Майка ми е лекар с 35 години стаж в родилно отделение, помогнала е на много хора да осъществят мечатата си за бебе. Сега в момента е пенсионерка, но все още познава много добри гинеколози. Ако ставаше въпрос за някой друг, щеше да го свърже с най-добрите и да се опита да помогне, ама не, ама няма нужда, аз съм си добре и без деца...за какво са ми....на нея не и трябват. Ако се опитам да кажа нещо по темата ми се  отговаря - ама ти престани да се занмаваш с глупости и да ходиш по доктори, нали знаеш, че няма да имаш деца.  Това е вярно, понеже съм с ранен климакс, но това донякъде е и наследствено, защото при нея също се е случило рано. Все си мисля, че ако ме беше предупредила, можех да направя нещо по въпроса, да си замразя яйцеклетки или да потърся помощ , но тя все ме успокояваше, че ми е рано да раждам деца...А после изведнъж стана късно!!!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #76 -: Март 10, 2006, 09:52:25 am »
Аз мога да кажа само хубави неща за майка си. От както разбра за проблема, винаги ме е подкрепяла и помагала с каквото може. И ако имаше как - сигурно би отишла на нея да и правят процедури, само и само да ми спести болката. А сега се радва сигурно повече от всеки друг на света, че имам дете. И винаги е казвала - децата осмислят живота ти. Виж със свекървата нещата не са така, ама там е друго. Те винаги са на другия бряг на реката, особено ако не те харесат.
Колкото до отношенията майка-дъщеря - в психологията го има обяснено. Майките проявяват ревност към дъщерите си, че ще ги засенчат в очите на мъжете и поради тази причина се получават тея феномени. Съществува неосъзната конкуренция между тях. Ама това си е за мен поне чиста лудост.  :?  :roll:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #77 -: Март 10, 2006, 10:09:12 am »
И моето майче е страхотно - прави каквото може за мен и 100 % ме подкрепя във всичко....
Даже ми е казвала - "Ако мога ще ти го родя"...

Но милички, нали знаете - свят широк, хора разни. Просто не трябва да обръщаме внимание на злобните, обиждащи ни приказки и да продължаваме напред и да се борим за това, което най-много от всичко искаме - щастието да бъдем майки...

Една голяма  :bighug: за всички вас ....

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #78 -: Март 10, 2006, 10:44:45 am »
Боже, каква мъка има по тоя свят... Собствената ти майка да не те подкрепя 8O Предполагам, че е много тежко. Моята майка е най-добрата ми приятелка и не мога да си представя как щях да издържам психически, ако не можех да споделям с нея.
Чета теориите ви за ревността и честно казано ми е трудно да ги асимилирам. Трудно ми е и да приема, че някоя жена не иска да стане баба, когато достигне подходящата за целта възраст.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #79 -: Март 10, 2006, 10:56:39 am »
Цитат на: ultra
Боже, каква мъка има по тоя свят... Собствената ти майка да не те подкрепя 8O Предполагам, че е много тежко. Моята майка е най-добрата ми приятелка и не мога да си представя как щях да издържам психически, ако не можех да споделям с нея.
Чета теориите ви за ревността и честно казано ми е трудно да ги асимилирам. Трудно ми е и да приема, че някоя жена не иска да стане баба, когато достигне подходящата за целта възраст.

 Странното е, че досега винаги ме е подкрепяла във всичко, винаги всичко съм и споделяла, но и не съм преживявала особени сътресения! Просто си живея кротко и щастливо и точно сега, когато наистина имам нужда от нея я отбягвам, защото ме натоварва страшно много с изказванията си. Най-важното е, че се стреми да ме изкара виновна, сякаш това има някакъв смисъл :(. Не е проблемът в това, че не иска да става баба, просто явно не може да приеме, че съпругът ми ме подкряпя и обича, "въпреки че си ялова" - друг "любим" израз:(, а даже не сме сигурни, че проблемът въобще е в мен! (пък и според мен няма никакво значение в кой от двамата е, защото в крайна сметка си е общ)
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #80 -: Март 10, 2006, 11:04:26 am »
Цитат на: Meli
Аз пък си мисля, че майките изграждат завист и ревност спрямо дъщерите си.



И аз не мога да си представя у собствената ти майка да има такива чувства, дори и подсъзнателни...Това твърдение на Мели ме стресна, звучи направо "демонично"...
*

    balmi

Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #81 -: Март 10, 2006, 11:35:06 am »
Този израз "ялова",особено от устата на собствената ти майка звучи ужасно. На мен някои добронамерени колежки се опитваха да ми вменят подобно нещо. Мамето винаги е зад мен и дори ми казва да съм спокойна и че всичко ще се оправи, че изход винаги има !!!
Мила Лан, след като с мъжа ти се обичате и подкрепяте, не коментирай темата с майка ти. Кажи и, че първо ще направите кариера, ще си поживеете, а после - деца и в момента изобщо не мислите за това.
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #82 -: Март 10, 2006, 11:47:58 am »
Цитат на: ultra
Чета теориите ви за ревността и честно казано ми е трудно да ги асимилирам. Трудно ми е и да приема, че някоя жена не иска да стане баба, когато достигне подходящата за целта възраст.


Именно!

И аз нещо не мога да го асимилирам това ... Ревност  8O  конкуренция как изглеждаш в очите на мъжете  8O  8O  Това ми се струва много сбъркано :balk_160:

По-скоро съм склонна да повярвам, че е нещо проблем на общуването ...
Но пък майка ти да те нарича ялова  8O  8O  8O  8O  8O  Това може ли да е истина?
Благодаря ти, Бени!







*
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #83 -: Март 10, 2006, 12:08:33 pm »
Цитат на: balmi
Мила Лан, след като с мъжа ти се обичате и подкрепяте, не коментирай темата с майка ти. Кажи и, че първо ще направите кариера, ще си поживеете, а после - деца и в момента изобщо не мислите за това.

Опитах се, но тя подхваща пак темата, като усети че ме заболява, ми казва : "Аз съм ти майка, мен не можеш да лъжеш" и е права, не мога да я лъжа. После пак с удоволствие си чопли в раната. За сега просто гледам да се виждаме възможно най-малко и по възможност с други хора, за да не се подхваща омразната тема.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #84 -: Март 10, 2006, 12:11:23 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Това ми се струва много сбъркано :balk_160:


Сбъркано е. Но е факт, че родителите манипулират децата си. Понякога в течение на десетки години.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    balmi

Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #85 -: Март 10, 2006, 12:20:02 pm »
Права си Лан, майките си трудно можем да заблудим. А пред съпруга ти позволява ли си да говори така? Ако не, ходете заедно при нея и оставайте по-малко време само двете. Изпрала си правилен подход. Дано по-скоро да и премине това състояние. Вероятно е временно, защото не мога да допусна, че ще продължава да те измъчва така !!!
 :balk_144:
*
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #86 -: Март 10, 2006, 12:45:47 pm »
Цитат на: balmi
Дано по-скоро да и премине това състояние. Вероятно е временно, защото не мога да допусна, че ще продължава да те измъчва така !!!
 :balk_144:

Дано да си права, balmi, и наистина да е временно!
*
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #87 -: Март 10, 2006, 15:04:29 pm »
А защо не опиташ много спокойно да и кажеш "Виж, боли ме когато ме питаш по този начин. Дай си сметка, че страшно ме нараняваш, когато правиш подобни оценки. Болката от това, че нямаме дете ми е достатъчна, нямам нужда от критики и забележки. Борим се с този проблем, ходим на лекари, ако не можеш да ме подкрепиш или да ми помогнеш, нека изобщо не говорим за това. "

Кажи й го в прав текст, но спокойно без агресия. Много хора не могат да правят разлика между директно и грубо, между прямо и злобно. Най-често се оправдават с думи като "Ами аз съм си такава, предпочитам право куме в очи, отколкото да те лъжа". Побеснявам като чуя подобни глупости.
Има начин да кажеш всичко без да нараниш отсрещния

Съчувствам ти много, защото аз имам много силна връзка с моята майка и направо съм загубена без нея.
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #88 -: Март 10, 2006, 15:09:50 pm »
мда, хора всякакви... и явно титлата "майка" не превръща никого автоматично в светец или поне в добър човек.

като си помисля, как мечтата на болната ми от рак майка е била само да ме види омъжена и с дете... обаче единственото, което си позволи веднъж да намекне по въпроса (това по повод манипулирането!), беше да каже - много бих искала да съм жива докато родиш, че да ти помагам, защото знам какво е да гледаш бебе сама, без чужда помощ.

само дето аз тогава хал хабер си нямах за деца, нищо, че бях на 30 :(
е, сега ще разбера какво е...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #89 -: Март 10, 2006, 15:13:41 pm »
Цитат на: Meli
Аз пък си мисля, че майките изграждат завист и ревност спрямо дъщерите си.


И аз мисля така, но това е за някои майки. Аз съм свидетел на това как баба ми цял живот, до последния момент се опитваше да подтиска жената в моята майка. А като слушам разказите за детството на мама се убеждавам, че това е било още по-силно преди да се родя. Голям тормоз - непрекъснато приказки и натякване, че не достатъчно хубава, че не добра майка, че не е добра съпруга, че не е добра дъщеря. Ужас някакъв!

Моята майка, напротив, винаги ме е подкрепяла и обичала безумно. Макар, че ние сме доста различни като жени (аз съм си типична женка, мама е по-мъжко момиче), мама никога не ме е критикувала за връзките ми, за начина ми на обличане, за изборите в живота ми. Винаги е казвала когато не е съгласна с мен, но е подкрепяла избора ми дори когато е против него.

Спомням си, когато й казах, че искаме да имам бебе. Тя замълча и ми каза: "Това е много сериозно решение, трябва да си много сигурна, че си готова да пуснеш сърцето си да се разхожда извън теб." Никога няма да го забравя
В очакване ....
*
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #90 -: Март 10, 2006, 15:18:52 pm »
Цитат на: Fussii
А защо не опиташ много спокойно да и кажеш "Виж, боли ме когато ме питаш по този начин. Дай си сметка, че страшно ме нараняваш, когато правиш подобни оценки. Болката от това, че нямаме дете ми е достатъчна, нямам нужда от критики и забележки. Борим се с този проблем, ходим на лекари, ако не можеш да ме подкрепиш или да ми помогнеш, нека изобщо не говорим за това. "

.

Аз съм много спокойна и винаги се стремя да не я нараня, защото е с по-лабилен характер от моя. В началото точно така реагирах, още при първите намеци , Fussii, но нямаше резултат. Сега честно казано и го казвам доста по-рязко и тя известно време продължава да ми нятяква, после се обижда и заявява, че защото съм зла затова Господ не ме дарявал с дете. Предполагам, че се радва, че е открила тема на която и аз съм лабилна и от която ме боли. Незнам какво мога да направя вече.
*
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #91 -: Март 10, 2006, 15:28:08 pm »
Не, не! Недей така миличка. Сигурно ти е много тежко, ама едвали го прави нарочно.
Пробвай пак до кротце со благо - винаги има резултат

целувки
В очакване ....
*
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #92 -: Март 10, 2006, 15:36:33 pm »
Цитат на: Fussii
Не, не! Недей така миличка. Сигурно ти е много тежко, ама едвали го прави нарочно.
Пробвай пак до кротце со благо - винаги има резултат

целувки

Благодаря за подкрепата ,Fussii.
И аз се надявам "да и мине" , просто да и писне да обсъжда постоянно едно и също. Мисля, че не е нарочно и така се успокоявам.
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #93 -: Март 10, 2006, 15:45:45 pm »
Цитат на: Lan
.. после се обижда и заявява, че защото съм зла затова Господ не ме дарявал с дете.
.

 8O  8O  8O  8O

Цитат на: Lan
Предполагам, че се радва, че е открила тема на която и аз съм лабилна и от която ме боли.


Миличка Лан, искрено ти съчувствам - не ни стига останалото емоционално бреме, а пък и те разбирам, че човек не може да игнорира напълно родителите си.

Аз пък взимам да си мисля, че майка ти има доста сериозни личностни проблеми - явно се чувства нещастна и неосъществена. Нещо много дълбоко е наранило нея, предполагам. Аз бих опитала да изходя от такава мисъл - че по-скоро трябва да я съжаляваш, че е нещастна, и тези й приказки са някакви "компенсации" на изгубеното самочувствие...
Всъщност не знам как бих реагирала, щото аз много се паля на простотии и по-вероятно беше да спра да й говоря, докато се опомни. Понякога това е единствения начин да се прекъсне един порочен кръг :evil: [/quote]
Благодаря ти, Бени!







*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #94 -: Март 10, 2006, 15:51:00 pm »
Lan, майка ти да не е скорпион (да не се обиждат скорпионките, моля). Питам, защото баща ми реагира по същия начин, открие ли болно място, дълбае до кръв. Обижда и говори неща, които не са истина и той го знае, но след като е намерил нещо, от което вижда, че се засягаш, няма природна сила, която да го накара да спре. Ако му отвърнеш грубо, озлобява до краен предел и кълне на болни теми, единствения изход е игнориране. Не мислех, че ще съм способна, но се справям много добре.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #95 -: Март 10, 2006, 15:52:59 pm »
Цитат на: FreshBreeze

Аз пък взимам да си мисля, че майка ти има доста сериозни личностни проблеми - явно се чувства нещастна и неосъществена. Нещо много дълбоко е наранило нея, предполагам. Аз бих опитала да изходя от такава мисъл - че по-скоро трябва да я съжаляваш, че е нещастна, и тези й приказки са някакви "компенсации" на изгубеното самочувствие...
 
И аз мисля така, както казах тя е по-лабилна в емоционално отношение и точно за това мисля, че го прави неосъзнато. Аз винаги съм я подкрепяла, но сега просто нямам сили и така да се каже бягам от проблема. Виждам я възможно най-малко, но ме боли и това е, изобщо не ми е в характера да бягам или да игнорирам проблемите, но това просто е патова ситуация, нищо не мога да направя.
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #96 -: Март 10, 2006, 15:55:33 pm »
Лан, винаги ли е била такава майка ти или сега се провявява.
Просто да искам да ви разкажа с две думи за една моя позната. Майка й я хвана шизофренията или нещо такоав беше. Цял живот са се разбирали двете и когато тази ми позната се омъжи и те имаха малко проблем със забременяването на майка й станало нещо. Почнала да я гони от тях, да я нарича курва, ялова, бездарница.... Е нещата се влошили, та разбрали къде е проблема. Просто жената от пренатоварване с проблеми /майка й починала в същата година, нямала работа.../ ... мозъкът й е почнал да дава на късо.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #97 -: Март 10, 2006, 15:59:43 pm »
ultra,
не е скорпион, явно характерът не зависи толкова от зодията :( . Много се радвам , че си намерила сили да се справяш!
*
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #98 -: Март 10, 2006, 16:05:37 pm »
wassilena
как да кажа, като бях дете беше прекрасна мама. Много ме обичаше и разбираше. После като започнах да постигам разни цели сама, как да кажа - отдръпна се. Първо не вярваше, че ще завърша висше, аз се справих. После не вярваше, че някой ще ме вземе на работа, е взеха ме. Накрая не вярваше, че ще се омъжа (защото съм дебела), а аз се омъжих при това щастливо. Никога обаче не ми е натяквала или злобеела, просто казваше, че не вярва да стане. Сега е направо щастлива, защото нямаме деца, за първи път нещо не ми е наред. В нещо не съм успяла.
 :( през цялото време аз съм тази, която и казва:"Не се притеснявай за мен, животът си е мой и ще се справя" и това някакси я успокояваше. Аз го отдавах на прекалената и загриженост за мен всичкото и "неверие" и песимизъм. Сега обаче съм си на ръба на силите. :(
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #99 -: Март 10, 2006, 16:11:59 pm »
Мила Лан, виждам аз един изход от патовата ситуация - съвсем скоро да се появи едно бебче и искрено ти го желая :D

Васи, много си права. Можеш месеци/години да търсиш логика и обяснение за нечие поведение и да се терзаеш, а понякога неприятната истина е някоя психическа болест. После пък ти трябва известно време за да разбереш, че никой не е виновен, а причина е болестта. За съжаление средно 1% от популацията на земята страда от шизофрения - едно сериозно заболяване. Шизофренията обаче се отключва в по-млада възраст - 20-30г. Но понякога може с години да протича тихо, просто човекът изглежда малко странно и това е. Обаче има и много други психически разстройства, повечето по-леки.

Лан, това разбира се няма връзка с твоята майка - на нея й желаем крепко здраве и мноооого здрав разум :!:  А ти дано намериш някакъв начин за игнориране, защото на финия хормонален баланс на човека не му трябват допълнителни нерви. Ти си стабилен и разумен човек и ще намериш начин да се справиш :D
Благодаря ти, Бени!







*
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #100 -: Март 10, 2006, 16:19:41 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Мила Лан, виждам аз един изход от патовата ситуация - съвсем скоро да се появи едно бебче и искрено ти го желая :D

Аз желая на всички точно по този начин да запушим устите на мами, свекърви и всякакъв род други "доброжелатели"! :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #101 -: Март 10, 2006, 16:20:40 pm »
Цитат на: Lan
После като започнах да постигам разни цели сама, как да кажа - отдръпна се. Първо не вярваше, че ще завърша висше, аз се справих. После не вярваше, че някой ще ме вземе на работа, е взеха ме. Накрая не вярваше, че ще се омъжа (защото съм дебела), а аз се омъжих при това щастливо. Никога обаче не ми е натяквала или злобеела, просто казваше, че не вярва да стане. Сега е направо щастлива, защото нямаме деца, за първи път нещо не ми е наред. В нещо не съм успяла.


Lan, аз обикновено съм по-остра и ще бъда такава в съвета си и този път, за разлика от останалите момичета.
това, което описваш, ми говори за един човек с дългогодишен личностен проблем, който отразява в теб. нещата няма да се променят на стари години. напротив, както си установила вече, те ще стават по-зле.
според мен е време да спреш да инвестираш в отплата за майчините грижи на младини и да поемеш по своя път и в буквалния смисъл.
отдръпни се и не се опитвай да превъзпитаваш или променяш майка.
нещата явно са много дълбоки и сериозни, няма да успееш с промяната. според мен, най-много като забременееш, тя съвсем да се озлоби и да пренесе тая си злоба върху внучето!
тежко е, тъжно е, съзнавам го, но има такива хора. спасявай собствената си психика, ти вече си отделен човек, със свое семейство и приоритети - пази си него!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #102 -: Март 10, 2006, 16:46:58 pm »
Все още не съм намерила за необходимо да информирам роднини и близки за намерението да създадем поколоение. Рано е, и на това ще му дойде времето. От малко градче съм, където според хорското мислене трябва да имаш сключен брак, за да започнеш да мислиш за деца, а на нас това тепърва предстои (много скоро :) ) Та за сега ни е спокойно и никой не задва въпроси.
Преди няколко дни бяхме у родителите ми на гости. Те са мног тактични хора и никога не биха задали директен въпрос по случая. Нещо празнувахме, стана въпрос и за детенцето на сестра ми (вече е на 1 месец, на леля най-сладката :) ) и как до нова година вече ще можем да си „играем” с нея. Татко нещо се разчувства и думите му бяха „Не се знае до нова година дали няма да имаме вече и друга внучка” и усмивка грейна на лицето му. Стана ми тъжно :( Родителите ми, мен са чакали 2 години, представям си как ще приемат новината за нас :(
Що се отнася до свекърва ми и идея си нямам какво ще стане след сватбата, но тя също е тактичен човек и не вярвам да ми „забие” директно въпроса.
Има там един бъдещ чичо обчае (на половинката братчето му, което много уважавам) който непрекъснато задава въпроса „докога ще се мотаме”. В зависимост от периода на месечния ми цикъл приемам различно думите му - понякога ми става кофти, друг път ми става смешно и му опонирам. Ще взема някой ден да му призная истината, да да му видя реакцията.

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #103 -: Март 10, 2006, 16:57:32 pm »
И на мен ми стана малко тъжно като гостувахме предния път при родителите на половинката, как майка му ми каза два пъти "ти май нещо си напълняла" и очите й греят. Аз й викам, "от лакомия :wink: ". Сякаш като стане работата баш от тях ще крием :D  Те иначе не подхващат въпроса, нито нашите. Мен пък ми е малко неловко с този "вакуум" ама като чета тук, може би е по-добре.
Благодаря ти, Бени!







*
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #104 -: Март 10, 2006, 17:03:59 pm »
Цитат на: jam

според мен е време да спреш да инвестираш в отплата за майчините грижи на младини и да поемеш по своя път и в буквалния смисъл.
отдръпни се и не се опитвай да превъзпитаваш или променяш майка.
нещата явно са много дълбоки и сериозни, няма да успееш с промяната. според мен, най-много като забременееш, тя съвсем да се озлоби и да пренесе тая си злоба върху внучето!
тежко е, тъжно е, съзнавам го, но има такива хора. спасявай собствената си психика, ти вече си отделен човек, със свое семейство и приоритети - пази си него!

Благодря за съвета , jam,
Колкото и да е тъжно има вероятност точно така да стане.
*
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #105 -: Март 11, 2006, 04:35:19 am »
Lan не знам на каква възраст е майка ти, но замисляла ли си се че може да кара критическа - това което описваш като промяна съм го виждала в много от познатите си преминали през тази фаза - не 100% но е факт че при тях е налице сблъсъка с бъдещата старост, живота отминава, правят оценки и самооценки и понякога озлобяват и оглупяват, при някои от тях този период преминава бързо при други се проточва а някои го удължават медикаментозно с цел уж да е по-леко - при всички случаи няма гаранции какво ще имаш насреща си когато критическата отмине. Много е жалко но аз до сега не знам рецепта как да реагираш в такава ситуация - с такива хора и аз включвам на игнор ама не винаги работи и това че външно не ми пука не означава че вътрешно не го преживявам.
Лично аз точно с майка ми не съм коментирала въпроса - знам, че много ще я заболи и се опитвам да отлагам максимално сблъсъка. Но в опитите си да зачекне темата от някъде /белким се похвалиме с нещо/ постоянно ми съобщава с кой се чула кой ще ражда кой внуци гледа и на моменти ми идва и аз да кажа нещо злобно за да миряса и да не дърпа дявола за опашката ... за сега все още се въздържама, но не знам до кога - и както Таня беше написала според това как ме уцели в рамките на месечния цикъл съм или по-търпелива или по-цапната в устата. Иначе ми е най-близкия човек, приятелка и майка в едно, но въпреки това колкото по-късно разбере толкова по-добре.
*
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #106 -: Март 11, 2006, 11:36:56 am »
klia
Може и така да е. Чисто физически критическата я караше още докато беше на 33 - оперираха я и мога да кажа, че не се комплексира и депресира, напротив! Беше щастлива, че няма цикъл и може да прави секс както си иска :) . Емоционално обаче може би сега е моментът на преоценка на живота и затова да е станала още по-лабилна и дано да и мине скоро.
*

    Anonymous

Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #107 -: Март 11, 2006, 17:26:40 pm »
Ние сме споделили с много малко близки хора за опитити си за бебе - майка ми и родители на мъжа ми (наложи се да им кажем защото вече изнемогвахме с парите около изследвания, доктори, лекарства, манипулации) и още едно приятелско семейство. С майка ми много радко говорим за това - не искам да я натоварвам с подробностти, защото знам че колкото и да го крие от мен, много се тревожи и я боли. За това се правя че всичко върви добре - лекуваме се и чакаме скоро да стане. И .... моля се всеки ден наистина да забременея много скоро  :cry:
Свекърва ми и свекъра са супер - пу пу да не им е уроки. Подкрепят ни и казват, че ни обичат и да не се тревожим. Е не че сме спрели да се тревожим де  :P
Но не мога да се оттърва от приятелки и приятели, които постянно ни питат какво се моткаме още :( Всеки път когато забременее някоя приятелка се почва - ами айде и вие правете бебето, че да излизаме заедно с количките. Сърцето ми се къса, а се усмихвам и казвам - ами скоро може би, като му дойде времето. Иде ми да им се развикам че нищо не знаят и че ми е писнало вече от такива въпроси. Ама какво са ми виновни те че са успели да забременеят лесно - не искам да ги карам да се чувстват виновни и да ги товаря с моите проблеми. Просто искам вече да свърши този кошмар  :cry: Когато съм сигурна че съм бременна мисля че ще кажа на всички колко време, пари, сълзи и болка ни е струвало това безценно бебче.
Господи, дано само е по-скоро!
Писано от bebe_2006 Поради проблеми с влизането в Зачатие
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #108 -: Март 11, 2006, 18:35:00 pm »
На всички ни е писнало от "доброжелатели"-предполагам.
Ние със мойто съкровище,не сме споделили за нашият проблем.По точно,не сме казали на неговите родители,защото са толкова старомодни,че ми писна от тях.Добре че живеем на хиляди км.,но като се чуем по телефона свекъра ми не престава да пита"кво стана бе,бебе няма ли вече-писнами да чакам да стана дядо".Идвами направо да го мацна с нещо.Или пък "ПРИЯТЕЛИ" с които се събираме често-"вие какво чакате за бебе,да станете на 100 години ли,стига сте гледали тези животни(имаме куче и заек),бебе ви трябва,не спете ами работете по въпроса".
Как да обясниш на такива хора,че толкова нерви си пропилял,и толкова мъка има в сърцето ти,че се бориш ден и нощ без да спираш,и не спиш ами бебеправиш постоянно.
А пък скоро едни познати,съвсем случайно не се пазили и хоп,жената бременна , идват на гости в нас да ни съобщят новината и момчето вика на мъжа ми"вземаи пример от мен,аз ей таи от въздуха ги правя децата,ако искаш да ви помогна с нещо".Идиоти на всякъде има,та затова от доста време сме се затворили с мажа ми и не се виждаме почти с никoй,а само с хора,които в истинският смисъл на думата са хора.
КЪСМЕТ НА ВСИЧКИ МОМИЧЕТА



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #109 -: Март 11, 2006, 20:06:48 pm »
Ние правим опити от почти 2г.,но няколко месеца по-рано аз вече много исках да забременявам и все врънках любимия.Съответно на всички женски срещи с близките ми приятелки 1 от задължителните теми беше''готов ли е най-сетне той?''Та когато започнахме,аз не се забавих да раздухам добрата новина.Въобще не предполагах колко време ще отнеме и на какви погледи и въпроси ще се подложа.В началото някои при всяка среща ме питаха:''бременна ли си вече''twisted:Но постепено ги осветлявам по въпросите със зачеването.Сега вече оценявам,че като те са наясно за какво става въпрос мога да споделям.А тези,на които им предстои вече знаят доста неща и няма след 3 мес. неуспех да се чудят'ах,защо точно на мен,край,не мога да имам деца'и т.н.Странно е,че 1 от приятелките ми,която е имала ''проблеми с кисти''и спешно трябваше да забременее/вече е с 2 деца/,та тя онзи ден ми обясняваше,че сексът по график бил пълна лудост,аз да се успокоя,пък то и 1 ден от МЦ можело да стане...Тя знае,че съм като часовник,а и аз определено съм по-спокойна от всякога.Хора разни,но се радвам,че най близките знаят,а и знаят какво да питат и какво-не.
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #110 -: Март 14, 2006, 19:50:42 pm »
И аз да кажа:). Винаги съм била открит човек и всички мои близки и приятели знаят, че при нас бебето все още не става, споделям с тях, всеки дава свои съвети, като, предполагам се сещате, най-често срещаният е "успокой се и ще стане, съседката на бабата на моята съученичка от началното у-ще, например, или еди кой си, толкова години нямаше, а като се успокоил - и - хоп 2-3 броя поне", но мен това - по-скоро ме забавлява, отколкото да ме дразни. Но, определено, е факт, това, което Мели пише, че хората, които не са се сблъсквали с такъв проблем, просто не знаят, че действително има такъв. Например, една приятелка, неотдавна ми намекна, че може би, мъжът ми не се стараел достатъчно. Но аз вече отбивам такива некомпетентни мнения, като кажа, не, нищо подобно, просто имаме стерилитет, с неустановени, засега, причини, но имаме още не малко изследвания да проведем. Забелязала съм, че това, не рядко, стряска хората, кара ги да замълчат и дори да не повдигат повече темата, опитайте. Аз например нямам задръжки да кажа това и на не толкова близки хора,чиито коментари ме дразнят. А що се отнася до близки приятели - например, бременни оплакващи се приятелки, правя остра забележка, че не ми е приятно да слушам мрънкания, имайки предвид, че давам всичко да съм на тяхно място, обикновено се усещат. Има случаи, например, една много близка и любима моя дружка ми каза, така говориш, ама ще видиш като стане, няма да ти се ще, но като и обясних своята гледна точка, се съгласи с мен, че най-вероятно съм права и повече не се е оплакала, поне пред мен. Т.е. хората, които ни обичат и ги е грижа за нас ни разбират, останалите - опитвам се да не обръщам внимание на глупостите им, защото, ако не ме дразнят по този въпрос, ще е - за нещо друго, т.е. винаги ще има недоволни от това, което вършиш/не вършиш, важното е да си остава това тяхна работа. Що се отнася до съзнателно отправена злобна забележка, лично аз, поне досега, не съм се сблъсквала с такива. А що се отнася до питания на роднини - мисля си, че това го правят, в повечето случаи, от загриженост, аз например не се изморявам да обяснявам. Все пак, Мели е много права, това е вид заболяване, няма нищо срамно в това да си болен, не мислите ли, напротив; и тъй като според мен, повечето хора са добри и състрадателни - когато споделиш болката си - получаваш съчувствие и разбиране, когато не го направиш - няма как да те разберат правилно и да очакваш адекватна реакция. С това нямам предвид, че сядаш и на всеки срещнат обясняваш ситуацията си, достатъчно е само на тези, които правят намеци по въпроса или директно питат?Пробвайте с моята реплика - безплодна/стерилна съм, направо се смайват, даже започват да те убеждават в обратното:).Замислете се дори за себе си, мислели ли сте си някога, че ще имате такъв проблем, преди да се сблъскате с него, аз - не, дори не бях допускала, сега като се върна назад почти 2 години, имам познати, които нямаха дълго време дете и си мислех, че не искат:), а те са имали проблеми - сега имат близначета ин-витро, но като не съм знаела:), така че, сигурно и другите хора около нас - също не знаят, нека им обясним и ще страдаме по-малко:) от неадекватни коментари/забележки.
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #111 -: Март 14, 2006, 21:01:44 pm »
Цитат
Аз пък си мисля, че майките изграждат завист и ревност спрямо дъщерите си


Така е. Поне за ревността, защото завист не може да изпитва поне моята майка , тъй като е постигнала доста повече от мен в тоя живот и се е старала, както сама се е изразявала да ме направи нещо повече от нея. Но ревност - определено, дори и откровенно преди около 4 години ми го заяви /за ревността, а дори нямах никакви идеи за забременяване/ .
Всеки ден живея в този ад. Няма нищо по лошо от едно домакинство, състоящо се от зет ,  тъща  и жена-дъщеря по средата. Понякога се чудя докога ще издържа на простотииите и на двамата...Нещо като в поговорката трима са много, двама са много, ама тази липсваща половика ми разбива нервите, направо...