0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #680 -: Ноември 19, 2012, 15:32:54 pm »
marieta25, аз я използвах при последната си стимулация и съм доволна. Чуствах се добре, не изпитах почти никакви странични ефекти и имах 13 яйцеклетки. Това ми беше 7-ми опит, имах положителен тест, но за съжаление бях бременна за кратко. При следващ стимулиран опит със сигурност ще искам пак да съм с Елонва. Успех ти пожелавам!
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #681 -: Ноември 19, 2012, 15:53:59 pm »
Елонва и при мен даде повече от добър резултат. Това беше 5-мия ми трансфер и трета стимулация, успешни за сега. Направих около 12 яйцеклетки, което за мен е перфектното число - нито много, нито малко.
Късмет!!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #682 -: Ноември 19, 2012, 16:17:40 pm »
много ви благодаря момичета страхотни сте,дано и на мен да ми е на късмет...
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #683 -: Ноември 20, 2012, 09:51:43 am »
здравейте момичета,каква е цената на тази инжекция елонва?
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #684 -: Ноември 20, 2012, 10:59:23 am »
здравейте момичета,каква е цената на тази инжекция елонва?
1260 лв.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #685 -: Ноември 20, 2012, 11:50:20 am »
a kak протича стимулацията с нея,освен нея,използват ли се и други инжекции,колко такива са нужни ориентировъчно,нека сподели някой ,който има опит повече за тази инжекция.
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #686 -: Ноември 20, 2012, 11:59:20 am »
А тази Елонва поема ли се от Фонда или пациента си я заплаща?
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #687 -: Ноември 20, 2012, 12:23:15 pm »
А тази Елонва поема ли се от Фонда или пациента си я заплаща?
Поема се от ФАР -да, поне в клиниката на д-р Стаменов!


Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #688 -: Ноември 20, 2012, 12:46:11 pm »
Поема се от Фонда-да.
Също така замества инжекциите за 7 дни. Прави се преглед и хормони на 5-6 ден след поставянето на Елонва и доктора преценява дали и какво трябва да се включи допълнително. При всеки човек стимулацията е с различна продължителност.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #689 -: Ноември 20, 2012, 13:12:31 pm »
Момичета,някой знае ли дали има опция за безплатни генетични изследвания и ако -да,къде или поне по евтин вариант? Положението с парите вече е критично и не смея да се хвърлям директно да ги правя в клиниката , както досега. Също така за SDI теста мъжът трябва ли да спазва някакви ограничения преди да се изследва,някъде четох че една седмица не трябва да приема никакъв алкохол,така ли е?

Благодаря ви предварително за отговорите
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #690 -: Ноември 20, 2012, 14:01:49 pm »
Irina,ако вече веднъж си ги правила,те си остават,показателите не се променят.По принцип правят безплатни в Майчин дом.Доколкото си спомням от Малинов лекаря ти пише зелена бележка (защо са необходими),после се обаждаш и запазваш час.Стават за около 3-4 седмици,освен ако не ги улучиш по празници, и стига да ти запишат час веднага.Има отделна тема за тях,ако искаш порови се,там доста момичета са споделили.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #691 -: Ноември 20, 2012, 14:23:34 pm »
Момичета,някой знае ли дали има опция за безплатни генетични изследвания и ако -да,къде или поне по евтин вариант? Положението с парите вече е критично и не смея да се хвърлям директно да ги правя в клиниката , както досега. Също така за SDI теста мъжът трябва ли да спазва някакви ограничения преди да се изследва,някъде четох че една седмица не трябва да приема никакъв алкохол,така ли е?

Благодаря ви предварително за отговорите

здравей в майчин дом се обаждаш за генетичните,че и там се чака за час около 2седмици,и вече като имаш час в клиниката трябва да ти дадат зелен талон,за да са безплатни,а самите изследвания се чакат около месец....за SDI теста,само въздържание зависимост по-каква схема сте,ние бяхме по-някаква американска 5дена изхвърляш,2въздържание и тогава даваш материал и ни казаха само за тия два дена да не пие алкохол...успех
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #692 -: Ноември 20, 2012, 14:57:52 pm »
Благодаря ви за бързите отговори , момичета.Само не разбрах кои ми дава зеления талон-личния лекар  или  докторите в клиниката?
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #693 -: Ноември 20, 2012, 15:09:32 pm »
Благодаря ви за бързите отговори , момичета.Само не разбрах кои ми дава зеления талон-личния лекар  или  докторите в клиниката?
в клиниката от администрацията на 4 ет. ти го издават...ако искаш телефона на майчин дом ми пиши на лични да ти го пусна:)
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #694 -: Ноември 20, 2012, 15:10:57 pm »
Момичета, а какво се изследва с тези генетични изследвания? Кариотип и хромозомни аномалии ли или товА е различно изследване?
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #695 -: Ноември 20, 2012, 15:17:58 pm »
Момичета, а какво се изследва с тези генетични изследвания? Кариотип и хромозомни аномалии ли или товА е различно изследване?

Да точно това и евентуално при мъжа и микроделеции.

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #696 -: Ноември 20, 2012, 15:28:11 pm »
Момичета, а какво се изследва с тези генетични изследвания? Кариотип и хромозомни аномалии ли или товА е различно изследване?
Кариотипа показва наличието/отсъствието на генетични аномалии!Някъде бях чела преди време, че в Нац.генетична лаборатория, на не помня  :oops: :oops:кой етаж, студентите безплатно правят Кариотипа :wink:


Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #697 -: Ноември 21, 2012, 00:22:50 am »
Здравейте, аз ще стартирам вторият си опит другата седмица. Да ви попитам, бях чела някъде за безплатни изследвания за спин, хепатит и т.н преди ин витро, но след като вече си ги бях направила в клиниката. Някой скоро да е правил и ако е да, къде и за колко време стават?
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #698 -: Ноември 21, 2012, 00:40:22 am »
Здравейте, аз ще стартирам вторият си опит другата седмица. Да ви попитам, бях чела някъде за безплатни изследвания за спин, хепатит и т.н преди ин витро, но след като вече си ги бях направила в клиниката. Някой скоро да е правил и ако е да, къде и за колко време стават?
За София четох, че в Националния институт по виросология, за другите градове, вижте в ХЕИ, но май там е на кампнаии и са анонимни. И все пак, ако споменете, че са за инвитро процедура, може би, няма да е проблем да ви впишат имената! Успех :P


Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #699 -: Ноември 21, 2012, 07:11:21 am »
Информация от вчера:в центъра за сексуално здраве в София на ул.Цар Самуил 111 вече безплатни са само спин и васерман ,ХЕПАТИТ Б и С не правят вече.За да не ме боцкат на сто места,пуснах всичко в цибалаб за 50 лв.


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!