0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #640 -: Ноември 15, 2012, 18:47:50 pm »
Здр!Аз отскоро съм пациентка на клиниката и правим инвитро на естествен цикъл.Доктор Персенска иска утре да си пусна хормони и евентуално в неделя пункция.Бяха много заети днес и не ми обясниха подробно ами е за първи път и съм много притеснена.Ще има ли други изследвания и може ли партньора да занесе материал,че е малко притеснен за тези неща.Освен хормоните искат ли и други изследвания?Много момичета пишат,че правят пункцията без упойка-да направя ли и аз така?
Колко струват всички тези изследвания?
Извинявайте за многото въпроси,но ще се радвам да споделите опита си с мен :oops:
Задължителните са васерман и кръвна картина.На прегледа ще ти напишат за кои хормони да пуснеш,и ако,нямаш другите изследвания е хубаво и за тях да дадеш кръв.Мъжа ти също трябва да даде кръв за васерман.
Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ...
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #641 -: Ноември 15, 2012, 22:21:41 pm »
Здр!Аз отскоро съм пациентка на клиниката и правим инвитро на естествен цикъл.Доктор Персенска иска утре да си пусна хормони и евентуално в неделя пункция.Бяха много заети днес и не ми обясниха подробно ами е за първи път и съм много притеснена.Ще има ли други изследвания и може ли партньора да занесе материал,че е малко притеснен за тези неща.Освен хормоните искат ли и други изследвания?Много момичета пишат,че правят пункцията без упойка-да направя ли и аз така?
Колко струват всички тези изследвания?
Извинявайте за многото въпроси,но ще се радвам да споделите опита си с мен :oops:
Ако няма промяна, хормоните са по 18 лв. всеки. След като пункцията евентуално е в петък са ти поискали естрадиол и ЛХ. Трябва ти вирусология за теб и партньора ти (около 120 лв.; може да ги пуснете и в друга лаборатория за по-малко пари) и ПКК с време на съсирване и време на кървене за теб (18 лв.).
Относно упойката - аз съм правила 7-8 пункции без упойка (аз съм с висок праг на търпимост на болка и въобще не ги усещах), но в крайна сметка лекарят, който ще прави пункцията ще реши дали в случая при теб може. Зависи от много неща. Напр. къде е разположен фоликула, дали имаш тлъстинки по корема  :wink:и т.н. Хубавото е, че веднага разбираш дали сте извадили яйцеклетка.
Относно материала от партньора ти - моето мнение е, че е най-добре да се даде на место. Освен всичко друго, ако не сте извадили яйцеклетка, за него ще е безсмислено упражнение. Успех!
« Последна редакция: Ноември 15, 2012, 22:26:45 pm от Bogi »
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #642 -: Ноември 15, 2012, 22:43:02 pm »
myrky, и аз утре ще пускам хормони и в неделя най-вероятно ще съм на пункция. Утре като пуснеш хормоните, трябва да изчакаш и да ти кажат в колко евентуално ще трябва да си биеш инжекцията - Прегнила (6 лв.) или Овитрел (75 лв.). Двата хормона утре са по 18 лв. Ще пиеш и 2 дни капки К-Вит, които са около 12 лв.
В деня на пункцията трябва да имаш и ПКК (18 лв.), вирусология за двамата (спин, васерман, хепатит) - 2х71 лв.
Пункцията е 250 лв. без упойка, с упойка е 350 лв.
Утре ще ти дадат да попълните с партньора ти и информирано съгласие и ще ти кажат кога трябва да си в клиниката.
Успех и сигурно ще се видим там  :P


Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #643 -: Ноември 16, 2012, 09:33:39 am »
момичета днес ми дойде :balk_146: незнам как да постъпя,като се обадих онзи ден да ми запазят час за неделя ми казаха,че няма да има доктори,като се чух с д-р Шефкетова ми каза да си запазя час за понеделник,и ако сме испуснали момента ще пробваме на естествен цикъл...дали да звъня днес пак да настоявам за неделя?или наистина д-рката няма да я има,неискам и да ставам нахална,моля ви дайте ми съвет...
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #644 -: Ноември 16, 2012, 09:36:07 am »
аз съм започвала на 3ти ден. не се тревожи. успех!
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #645 -: Ноември 16, 2012, 09:54:36 am »
Както ти писах и на предната страница и аз започнах на 3-ти ден!
Май не четеш добре какво ти се отговаря-вкарала си се в някакви филми и не чуваш.Спокойно няма да е късно да се започне!Късмет и се успокой малко,последното което ти е нужно в момента са излишни нерви!
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #646 -: Ноември 16, 2012, 10:01:11 am »
момичета аз знам,че може на 3 ден,но в понеделник ще ми е 4 ден...аз затова се притеснявам,дали не е късно 4 ден???
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #647 -: Ноември 16, 2012, 10:05:37 am »
Доколкото разбрах в неделя докторите ще работят, както и в събота до обяд.
Обади се пак по телефона и питай.
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #648 -: Ноември 16, 2012, 10:12:10 am »
marieta25, аз съм чувала за момичета, които са почвали на 4-ти ден. Ако се притесняваш се обади или пиши смс на д-р Шефкетова и я питай нея как да постъпиш. В неделя ще работят лекарите, ако тя смята, че трябва да се започне точно на 3-и ден, ще ти каже да дойдеш, дори и да нямаш записан час.
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #649 -: Ноември 16, 2012, 10:19:51 am »
Второто си успешно ИКСИ започнах на 5ти ден от МЦ. Бях по къс протокол, а и по принцип съм с дълъг цикъл, тогава беше на 34-36 дни. Но по-добре питай...
Успех, момичета!
« Последна редакция: Ноември 16, 2012, 10:21:35 am от Жабче »
  09.11.2007
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #650 -: Ноември 16, 2012, 10:23:08 am »
момичета аз знам,че може на 3 ден,но в понеделник ще ми е 4 ден...аз затова се притеснявам,дали не е късно 4 ден???
Обади се и искай час за неделя,като обясниш на секретарките те ще те разберат.Още повече като им се постреснеш малко,че доктора ти така е казал.Ако ли не обади се на доктор Шефкетова тя ще ти каже как ще действате!
Успех!
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #651 -: Ноември 16, 2012, 10:31:40 am »
благодаря ви момичета сега ще звънна само дано не ме сиктердосът секретарките.. :lol: ще пиша след малко да ви кажа какво е станало,неискам да звъня пак на д-р Шефкетова,че неискам да ставам нахална...
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #652 -: Ноември 16, 2012, 10:49:21 am »
момичета успях в неделя започвам,колко съм щастлива немога да ви опиша...много благодаря за подкрепата незнам,ако ви нямаше какво щях да правя...прегръщам ви и ви целувам много силно успех ви желая на всички и се извинявам,че бях толкова напрегната и ви изнервих малко тия дни,но ме разберете как се чувствах,дано ми простите..... :youwoman:
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #653 -: Ноември 16, 2012, 10:50:23 am »
А така браво!
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #654 -: Ноември 16, 2012, 13:57:03 pm »
Здравейте!Днес ми се обадиха за резултатите от кръвните изследвания-лоши са и няма да има пункция,но не мога да ги разчета:
LH-52.89
E2 107
Знаете ли какво означават?
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #655 -: Ноември 16, 2012, 14:12:57 pm »
Здравейте!Днес ми се обадиха за резултатите от кръвните изследвания-лоши са и няма да има пункция,но не мога да ги разчета:
LH-52.89
E2 107
Знаете ли какво означават?
ЛХ-то е високо, а естрадиолът е нисък. С това ЛХ фоликулът ще се спука и затова няма смисъл да правите пункция. Естрадиолът трябва да е около 150-200 за един фоликул, за да са доволни докторите, че ще има хубава Я. Не го мисли много. На ЕЦ е така - дебне се правилния момент. Другия път!
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #656 -: Ноември 16, 2012, 14:16:11 pm »
Много благодаря!!! :D
А колко трябва да е LH?
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #657 -: Ноември 16, 2012, 16:48:36 pm »
LH е хормон, свързан с овулацията, т.е. пукането на фоликула.
И аз днес пусках изследвания и също на естествен цикъл - при мен LH e 5.11 mlU/mL, a E2 e 142 pg/mL.
Довечера Прегнил 5000, в неделя пункция.


Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #658 -: Ноември 16, 2012, 16:49:34 pm »
Нека съм първата, която ти пожелае успех!
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #659 -: Ноември 16, 2012, 17:00:39 pm »
LH е хормон, свързан с овулацията, т.е. пукането на фоликула.
И аз днес пусках изследвания и също на естествен цикъл - при мен LH e 5.11 mlU/mL, a E2 e 142 pg/mL.
Довечера Прегнил 5000, в неделя пункция.

Успех и много стиснати палчета!