0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #40 -: Септември 14, 2012, 17:03:54 pm »
Avallon, аз за оплождане заплатих миналия месец 250лв.В тези 1000лв. които си заплатила са ти вкл.стимулацията, пункцията и оплождането.Поне аз бях така. :)
Винаги има изход!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #41 -: Септември 14, 2012, 19:51:58 pm »
Това с таксата оплождане,нещо не ми е ясно.Как,за едни е 250,а за други е 350?По какви критерии ни оценяват?Някой може ли да ме светне?Аз,бих разучила по-подробно,но напоследък съм по-рядко в клиниката и все нямам време да попитам.Предполагам в администрацията ще ми отговорят на питанката.Следващия  път,като съм там, ще попитам.
Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ...
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #42 -: Септември 15, 2012, 09:02:38 am »
Здравейте,
Мога ли да попитам, каква е горе-долу цената на ин витро без стимулация. Не мога да се ориентирам колко струва стимулацията, иначе щях да си го сметна и сама :oops:
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #43 -: Септември 15, 2012, 12:20:26 pm »
Здравейте момичета!
Първо да ни е на късмет новата тема!

А сега да се отчета-мина първия ми преглед при доктор Стаменов , след загубата на бебетата ми в 6 месец и започваме да се борим с пълни сили отначало.Най-странното е ,че поставената диагноза от варненската болница не съответства на това,което ми се е случило и ще търсим истинската причина за преждевременното раждане.Надявам се най-после да получа отговор на въпроса си "защо се случи?".Сега чакаме да се появи цикъл и започваме с изследванията.Също така успяхме да подадем документи и във ФАР. И сега ми остава да се въоръжа с търпение и да изчакам да мине необходимото време от 6 месеца след раждането,за да мога да започна опит.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #44 -: Септември 15, 2012, 15:16:42 pm »
Здравейте и от мен!mimata_79 ,много съжалявам.
Имам питане:някой пил ли е Естрофем(3 месеца)+Дуфастон по схема,преди започване на опит?Юни месец д-р Стаменов ми изписа тази схема за да си починат яйчниците преди процедура.Изпих си лекарствата,но не разбрах кога да отида на преглед,а и вече спрях Естрофема,дали не сбърках???
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #45 -: Септември 15, 2012, 18:23:43 pm »
На мен днес ми беше пункцията-нормално ли е да ми тече бледа кръв след това? Предполагам,че да, но все пак реших да ви питам;)
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #46 -: Септември 15, 2012, 19:32:08 pm »
На мен днес ми беше пункцията-нормално ли е да ми тече бледа кръв след това? Предполагам,че да, но все пак реших да ви питам;)
Не се притеснявай,нормално е. Даже може да продължи и още ден-два. По-скоро е зацапване нали?
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #47 -: Септември 15, 2012, 19:54:41 pm »
Афродита, ако е зацапване е нормално. Ако обаче кървиш и имаш други оплаквания, се обади на спешния телефон. По-добре да те консултира лекар.
Иначе и аз съм имала зацапвания след пункции.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #48 -: Септември 15, 2012, 20:04:35 pm »
Здравейте,
Мога ли да попитам, каква е горе-долу цената на ин витро без стимулация. Не мога да се ориентирам колко струва стимулацията, иначе щях да си го сметна и сама :oops:
Стимулацията е строго индивидуална, респ. излиза различна като цена. Инвитрото също излиза различно. Най-добре попитай Дани или Ани от администрацията.
Бочке, разлика няма. Просто едните говорят за такса оплождане, а другите за пункция - 250 лв. (без упойка) и 350 лв. (с упойка).
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #49 -: Септември 15, 2012, 21:31:42 pm »
Да,зацапване е по-скоро,благодаря:) иначе съм добре,нямам болки,та предполагам всичко е ок:)
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #50 -: Септември 15, 2012, 22:06:43 pm »
Здравейте,
Мога ли да попитам, каква е горе-долу цената на ин витро без стимулация. Не мога да се ориентирам колко струва стимулацията, иначе щях да си го сметна и сама :oops:
Стимулацията е строго индивидуална, респ. излиза различна като цена. Инвитрото също излиза различно. Най-добре попитай Дани или Ани от администрацията.
Бочке, разлика няма. Просто едните говорят за такса оплождане, а другите за пункция - 250 лв. (без упойка) и 350 лв. (с упойка).
Да,бе.Като чета на верев,така съм се объркала.Да разбирам ли,че всеки път като съм на ЕЦ,ще плащам тази такса?Само като си помисля,лошо ми става.Този опит ще ми излезе попресолен.
« Последна редакция: Септември 15, 2012, 22:10:44 pm от bochka »
Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ...
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #51 -: Септември 16, 2012, 00:56:40 am »

Моят съвет е да се информирате предварително, за да не се чувствате изненадани после. Иначе цените на процедурите в клиниката са едни от най-ниските. Преди нямаше такса оплождане, но съгласете се че ембриолозите не може да работят безплатно всеки път, когато не се стигне до трансфер. Разбира се, това е просто мое лично мнение.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #52 -: Септември 16, 2012, 07:58:09 am »
Много благодаря, Боги. В интерес на истината попитах, но ми казаха ориентировъчна цена с лека стимулация, която явно няма да правим. Честно казано, в момента започвам да се паникьосвам заради самите процедури и резултата от тях :)

Пожелавам успешен месец на всички, а на бременните момичета, лека и спокойна бременност.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #53 -: Септември 16, 2012, 09:10:45 am »
Не се паникьосвай, Пипи! Знам, че е труден път, но по-леко е, когато си спокоен. Аз съм правила две ИКСИ-та със стимулация, едно с т.нар. лека стимулация, имам и един ЗЕТ, а последният опит беше ЗЕТ+ЕЦ, общо около 10-11 пункции. Вече и аз им изгубих бройката. :lol: Осем без упойка. Правех всеки месец и вярвах, че ще се получи. След неуспешния опит през м. февруари, д-р Стаменов ми предложи да си почина, но аз му викам: „Давайте да вадим и тази яйцеклетка! Как така ще я губим!?” 8) И добре, че я извадихме тази Я през март, тъй като през април като опитахме с лека стимулация, извадихме само 2 Я и втората беше без зона и въпреки, че се оплоди, не се хареса на ембиолозите. Върнахме едната от март и тази от април и двете чудеса сега ме ритат отвътре  :wink: и спя, когато те решат. Така че, спокойно в добри ръце си. Екипът в клиниката си знае работата. Била съм и при други лекари, но спокойствието, което ми донесе екипа в Надежда, според мен, допринесе нещата да се получат.
Стискам палци за всички нас!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #54 -: Септември 16, 2012, 10:37:59 am »

Моят съвет е да се информирате предварително, за да не се чувствате изненадани после. Иначе цените на процедурите в клиниката са едни от най-ниските. Преди нямаше такса оплождане, но съгласете се че ембриолозите не може да работят безплатно всеки път, когато не се стигне до трансфер. Разбира се, това е просто мое лично мнение.

Аз,не се изненадвам лесно.И много добре знам какви са цените в другите клиники,имам база за сравнение.Просто при мен работата е,че ще правя прединплатационна диагностика,за което ми трябват поне 10 ембриончета.А,при ЕЦ,не всеки път е коледа.Най-много да се пропусне таксата оплождане,а понякога и нея си я плащам и резултат няма.Затова,казах,че този опит ще ми излезе солен.Но,това си е мой проблем.
Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ...
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #55 -: Септември 16, 2012, 11:02:22 am »
Бочке, преимплатационната генетична диагностика сама по себе си е скъпа. Дано успеят да помогнат. В твоя случай би могла да попиташ лекаря ти за специална цена. Секретарките нямат такива правомощия. Д-р Стаменов често прави отстъпки в цените за момичета с многобройни или сложни процедури. Успех!
*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #56 -: Септември 16, 2012, 11:46:27 am »
Да се включа и аз,ако мога да помогна с инфо- при последния ми 3-ти опит април аз също правих ПИД и за целта събирах ембриони в 5 поредни цикъла без и с лека стимулация( с клостилбегит и меногон)- няма да навлизам в подробности - описала съм го в дневника си.Като край имахме 7ембриона,6 се размразиха,5бяха годни за изследване и от тях 3 добри за трансфер.Преди да започним този опит в разговора с д-р Стаменов аз споделих какви са ни финансовите възможности и че трудно ще се справим с ПИД + всички пункции,замразявания и трансфер и тогава той каза,че ще ни помогне и наистина го направи- спести ни доста разходи,за което съм му много благодарна.Така,че Боги е права- всеки случай е индивидуален и е добре да се обсъждат нещата- варианти винаги се намират.
Друг е въпроса,че и ПИД не е гаранция за успех ,но човек никога не може да е сигурен без да опита.
Успех на всички борбени момичета в процедурите!!!
Аз на 20-ти имам час за започване на процедура с донорска яйцеклетка- стискайте палци да не се наложи да чакаме много за донор и дай боже да се получат нещата :)
*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #57 -: Септември 16, 2012, 12:14:15 pm »

инфо от facebook:

Ин витро клиника за Надежда
На вниманието на пациентите на Д-р Стаменов

Д-р Стаменов ще участва в конгрес в чужбина и няма да присъства в клиниката от 17.9 -19.9.2012г. и от 26.9 - 28.9.2012г. На 17.9. ще приема пациенти до обяд , а на 28.9 - след обяд.

екип Надежда
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #58 -: Септември 16, 2012, 16:14:38 pm »
Не се паникьосвай, Пипи! Знам, че е труден път, но по-леко е, когато си спокоен. Аз съм правила две ИКСИ-та със стимулация, едно с т.нар. лека стимулация, имам и един ЗЕТ, а последният опит беше ЗЕТ+ЕЦ, общо около 10-11 пункции. Вече и аз им изгубих бройката. :lol: Осем без упойка. Правех всеки месец и вярвах, че ще се получи. След неуспешния опит през м. февруари, д-р Стаменов ми предложи да си почина, но аз му викам: „Давайте да вадим и тази яйцеклетка! Как така ще я губим!?” 8) И добре, че я извадихме тази Я през март, тъй като през април като опитахме с лека стимулация, извадихме само 2 Я и втората беше без зона и въпреки, че се оплоди, не се хареса на ембиолозите. Върнахме едната от март и тази от април и двете чудеса сега ме ритат отвътре  :wink: и спя, когато те решат. Така че, спокойно в добри ръце си. Екипът в клиниката си знае работата. Била съм и при други лекари, но спокойствието, което ми донесе екипа в Надежда, според мен, допринесе нещата да се получат.
Стискам палци за всички нас!
Ох, Боги, ти си герой. Заболя ме главата само докато четох през какво си минала. Нека да ритат малките душички. Сега това им е работата - да растат и да ритат :D
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #59 -: Септември 16, 2012, 16:54:44 pm »
Вчера бях в клиниката, доктора ми назначи стимулация. Започнах с таблетки Аримидекс 1мг. 2х1 за 5 дни и инжекции Фостимон по 3бр. дневно. Пак ми се видя доста коварно. Не знам защо доктора избра точно такава комбинация за мен. Във вторник съм на преглед, любопитно ми е какво ще се получи. Миналия път бях с много тежка стимулация, а в крайна сметка имах само 3 фоликула за пунктиране. Бях много разочарована.
Дано този път е по-различен.
Стискайте палци.