0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #20 -: Септември 12, 2012, 10:38:19 am »
anajens, аз четох за Елонва в нета, след като Ива сподели, че са й го предписали. И на мен ми стана интересно. Сигурно и ти си го намерила: http://www.ema.europa.eu/docs/bg_BG/document_library/EPAR_-_Summary_for_the_public/human/001106/WC500074787.pdf
Останах с впечатление, че е по-ефективно. Освен, че 5 дни се спестява боцкането,  :D
rtf благодаря за инфото, не бях чувала за този препарат, аз се интересувам, защото реагира трудно на стимулация, ще се консултирам с докторите за въпросният препарат, незнам при Ива поради какво причина е изписано точно това!?
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #21 -: Септември 12, 2012, 10:45:31 am »
Хайде и аз да се запиша в новата темичка. Успех на всички борбени момичета  :bighug:
Пожелавам до края на годината тази тема да се изпълни само с  :bfp: тестове, придружени с леки :cloud9: и красив пухкав финал :bori_002: :bori_015:
Успех милички

Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #22 -: Септември 12, 2012, 10:48:00 am »
Много късмет на всички ни и само хубави новини.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #23 -: Септември 12, 2012, 11:02:28 am »
Момичета,на мен ми изникна още един въпрос. Аз съм пред пункция (лека стимулация) и утре трябва да ходя на преглед, да пусна хормони и доки каза,че ще бием прегнил и в събота действаме. Въпросът ми е-кога да пусна хормоните- рано сутринта, за да са готови по обяд, когато ми е прегледа, или да изчакам дам ина прегледа, и след това хормоните, за да са готови вечерта за инжекциите? Защото на прегледа ми в неделя ми казаха да ги пусна преди прегледа, а вчера ми казаха след и сега се чудя как да си планирам ходенето до клиниката...
Хубаво е да ги пуснеш преди прегледа! Ако са готови предварително, още на прегледа като ги види док може веднага да ти каже какво следва!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #24 -: Септември 12, 2012, 11:10:38 am »
Благодаря vvi, май така ще направя. Аз се сетих,че така и така мога да питам довечера, т.к. съм на инжекции:)
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #25 -: Септември 12, 2012, 12:33:26 pm »
Момичета да питам - на кой ден да си взема час за преглед за естествен цикъл и да пусна ли някакви хормони на първия преглед и кои? МЦ ми е 28-30 дни. И другия ми въпрос е трябва ли кръвна картина за пункция на 1 фуликул без упойка. Май трябва. Вече в тия лаборатории трябва да ни дават карти за отстъпка като редовни клиенти.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #26 -: Септември 12, 2012, 12:34:32 pm »
Запис  :D


*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #27 -: Септември 12, 2012, 13:25:13 pm »
Момичета да питам - на кой ден да си взема час за преглед за естествен цикъл и да пусна ли някакви хормони на първия преглед и кои? МЦ ми е 28-30 дни. И другия ми въпрос е трябва ли кръвна картина за пункция на 1 фуликул без упойка. Май трябва. Вече в тия лаборатории трябва да ни дават карти за отстъпка като редовни клиенти.

Най-добре 7-8 ден от цикъла, хормони не се пускат, докато не ти каже док (веднъж се пускат Естрадиол и ЛХ). Мисля, че трябва ПКК (важи един месец), плюс още два показателя (време на съсирване е едното, др. не помня) ПКК може от джи пито да говориш да ти пусне - безплатно.
По слънчевата страна на улицата
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #28 -: Септември 12, 2012, 13:32:34 pm »
Най-добре 7-8 ден от цикъла, хормони не се пускат, докато не ти каже док (веднъж се пускат Естрадиол и ЛХ). Мисля, че трябва ПКК (важи един месец), плюс още два показателя (време на съсирване е едното, др. не помня) ПКК може от джи пито да говориш да ти пусне - безплатно.
Време на кървене и време на съсирване и ПКК. С едно минах два пъти, два поредни месеца стимулация (юли и август), но пункцията беше с упойка. Сега като няма упойка се надявах, че мога и да мина без такива кръвни. За това ше питам когато отида на преглед. Пак ли през ден се ходи след първия преглед?
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #29 -: Септември 12, 2012, 13:37:46 pm »
На мен и за пункция без упойка са ми искали ПКК, не се знаело дали няма да се наложи упойка. И абокат слагат, изобщо всички екстри.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #30 -: Септември 12, 2012, 13:42:10 pm »
Ок, мерси. Значи няма да се размина и да атакувам личната, че каквато скръндза, още повече, че преди само един месец ми даде направление.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #31 -: Септември 12, 2012, 15:22:57 pm »
Ами при мен не, доста по-леко се оказа, с два, максимум 3 прегледа, ама другото е въпрос мнооогооо на късмет, дано имаш този на начинаещия  :wink:
По слънчевата страна на улицата
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #32 -: Септември 12, 2012, 15:30:38 pm »
Ами при мен не, доста по-леко се оказа, с два, максимум 3 прегледа, ама другото е въпрос мнооогооо на късмет, дано имаш този на начинаещия  :wink:
Де да бях начинаеща - едни ИКСИ април , една стимулация с 3 замразени август, още една септември (събота - 08.09.) - 8 извадени , всичките оплодени, но некачествени, до днес се деляха. И сега като удавник поисках да видя какво ще се получи от естествен цикъл. Отказах трансфер този месец на замразените. Инсетата не ги коментирам въобще.
 
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #33 -: Септември 12, 2012, 15:38:54 pm »
Авалонче, начинаеща си в ЕЦ, така че аз ти желая успех!!!! Човек наистина никога не знае кога, и какво го чака ...
По слънчевата страна на улицата
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #34 -: Септември 12, 2012, 15:43:08 pm »
Авалонче, начинаеща си в ЕЦ, така че аз ти желая успех!!!! Човек наистина никога не знае кога, и какво го чака ...
Е, да за това съм начинаеща. Благодаря. Да ти се връща.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #35 -: Септември 13, 2012, 12:31:40 pm »
Здравей те,да се запиша и тук.От вчера започна шестия ми опит.Искаше ми се да е с по лека стимулация,но Стаменов така прецени,ще се доверя.Сутрин и вечер по 1 армидекс + 4 меногона вечер.Дано пораснат повечко за да ги изчакаме до пети ден.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #36 -: Септември 13, 2012, 14:14:31 pm »
Записвам се и аз с мноооого вяра и надежда! :bighug:
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #37 -: Септември 13, 2012, 14:26:43 pm »
Здравей те,да се запиша и тук.От вчера започна шестия ми опит.Искаше ми се да е с по лека стимулация,но Стаменов така прецени,ще се доверя.Сутрин и вечер по 1 армидекс + 4 меногона вечер.Дано пораснат повечко за да ги изчакаме до пети ден.
Това се води лека стимулация, аримидекс + 3 мерионала - на това бях до миналата седмица.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #38 -: Септември 14, 2012, 13:54:55 pm »
Авалон,каква цена заплати за пункцията.Опитах на ЕЦ,цялото ми лято мина в прегледи на петия цикъл успяхме да извадим 2-Я,едната незряла,другата се разви до 4 ден и спря.Изнервих се много с това ЕЦ и реших лека стимулация за по сигурно.Април имах стимулация пак с меногон но бяха по 3 на ден.Тогава извадих ме 5-Я,2 върнахме на четвърти ден,но явно проблема е,че не достигат до бластоцист.      Момичета,имам огромна молба,ако някои има меногон и няма да ползва моля ви пишете ми.В клиниката няма меногон,а тоя с който започнах ми е подарък от една прекрасна дама и тук отново и благодаря.   
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #39 -: Септември 14, 2012, 14:15:46 pm »
jo-joo и за двете пункции с упойка(август и септември)заплатих по 350 лв. След първата (клостилбегит + мерионал)извадихме, оплодихме и замразихме 3. Платих за оплождането 1000 лв и 400 за първо замразяване. След втората пункция (аримидекс + мерионал), в същия ден отидох да платя и за оплождане, но ми казаха, да платя само лекарствата и пункцията, а сумата за оплождане ще се включи в трансфера. До трансфер не стигнахме. Сега не знам - дължа или не дължа тези 1000 лв.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.