0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #160 -: Април 01, 2009, 20:26:09 pm »
Zlatulka, да в една и съща лаборатория ги правя, пращам ги в Плевен.
А дозата ми е 25мг. Сигурно трябва да пия по 100 8O та току виж се повлияло :x
Побърква ме това, че просто трябва да седя и да чакам да спадне и дори надждата, че няма да ми дойде я няма, защото май пазенето ще продължи доста дълго :x
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #161 -: Април 01, 2009, 20:39:18 pm »
Натали, д-р Тодорова, ако не се лъжа от края на март трябва да пътува някъде, но не знам в България или в чужбина... може би за това не ти отговаря. Ако искаш звънни на телефона в частния кабинет, ще ти кажат.
Искам да те успокоя, че ТСХ-то ти ще тръгне надолу, няма къде да ходи. Моето отначало направи такива странни ходове, че и аз се бях намерила в чудо. От 3,7 падна за 1 месец на 2,3, после пък се качи на 2,9, после падна и се застоя на 1,9... (по-горе съм писала точните стойности, тук ги пиша по памет...)
Със сигурност ще ти увеличат дозата...
« Последна редакция: Април 01, 2009, 20:41:38 pm от ognyana »
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #162 -: Април 02, 2009, 01:07:49 am »
Офф, утре ще се обадя в частният кабинет, дано да е в БГ, че иначе какво ще правя? Кой ще ми вдигне дозата?! :?
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #163 -: Април 03, 2009, 01:40:35 am »
Свързах се с Тодорова и ми вдигна Еутирокса на 50мг. Но ме озадачи нещо, което каза, че има нещо което пречи на Еутирокса за да не се е повлиял хормона въобще и дори да се е вдигнал 8O. Та въпроса ми е освен Еутирокса пия и бета блокери(Атенолол 25мг), не си спомням да ме е питала за него, спомням си че казах само на Конова, че го приемам. Смятате ли, че може едното да притъпява действието на другото?
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #164 -: Април 05, 2009, 13:48:30 pm »
Прочети упътванията към лекарствата. Там би трябвало да пише. Със сигурност знам че естрогенни препарати повлияват действието на еутирокса/л-тироксина.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #165 -: Април 29, 2009, 19:41:26 pm »
Здравейте,може да не е в темата,но интересувам се колко време след прием на Ел тироксин се възстановява нормата на хормоните?Месец-два?!
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #166 -: Април 29, 2009, 22:54:23 pm »
Възстановява не е точната дума...  :)
Много зависи от това колко над нормата е ТСХ. Как организмът ти индивидуално реагира на лекарството.
Обикновено на 45 дни се изследва нивото на хормона. За тези дни, дори и за по-малко, нивото на хормона в кръвта се променя. Ако нивото му не е задоволително се преминава към друга доза, ако да, остава същата.
Възможно е да се случи да се спре л-тироксинът/еутироксът, това много зависи от индивидуалния случай, при Хашимото се случва. При трайна хипофункция на щитовидната жлеза приемът е дългосрочен.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #167 -: Април 29, 2009, 23:49:27 pm »
И аз искам да попитам нещо :D
Успях да смъкна ТСХ-то на 1.71 от 4.78 за 25 дни с увеличената доза на Еутирокса. Но сега не знам през колко време да проверявам нивото на хормона да не се повиши отново.
Тодорова ни даде зелена светлина и ме остави на същата доза. Но аз не знам през колко време да го проверявам и има ли вероятност да започне отново да се вдига след като продължавам да си приемам същата доза?
Re: Л-Тироксин
« Отговор #168 -: Април 30, 2009, 00:26:27 am »
по принцип не би трябвало да се повиши по време на приема.мисля че е най-добре да го проверяваш всеки месец
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #169 -: Април 30, 2009, 11:11:50 am »
 :? Добре, аз съм с отстранена около 70% жлеза.Тя няма да се възстанови тази част,която е останала,но ме интересуваше след колко време хормоните ми влизат в нормите.С други думи... надявам се скоро да имам коремче и ме интересува всичко как и защо. :D Благодяря за отговора.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #170 -: Април 30, 2009, 11:50:28 am »
И аз искам да попитам нещо :D
Успях да смъкна ТСХ-то на 1.71 от 4.78 за 25 дни с увеличената доза на Еутирокса. Но сега не знам през колко време да проверявам нивото на хормона да не се повиши отново.
Тодорова ни даде зелена светлина и ме остави на същата доза. Но аз не знам през колко време да го проверявам и има ли вероятност да започне отново да се вдига след като продължавам да си приемам същата доза?

Следи се на 45 дни.
Няма основание ТСХ да започне да се вдига отново на тази доза понастоящем.
НО 100 % в медицината няма. Затова се налага да се следят нещата.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #171 -: Април 30, 2009, 11:59:30 am »
:? Добре, аз съм с отстранена около 70% жлеза.Тя няма да се възстанови тази част,която е останала,но ме интересуваше след колко време хормоните ми влизат в нормите.С други думи... надявам се скоро да имам коремче и ме интересува всичко как и защо. :D Благодяря за отговора.
Mieli, при теб случаят е по-особен. Не можем да ти кажем. А и всичко е много индивидуално. Какво всъщност ти отговориха лекарите на този въпрос - колко време след прием на Ел тироксин може да се очаква хормоните да са в норма... И не бързай излишно, дали ще се почака 2 или 4 месеца не е толкова от значение, по-важно е постигането на целта, нали?!  :)
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #172 -: Април 30, 2009, 12:16:42 pm »
О, да! Важна е целта.Аз и не бързам - просто го искам :D
А лекарят ми каза,че след месец и половина прием да отида да направим изследванията и да види дали това е правилната доза.Само това.И аз помислих,че може би за този период хормонът влиза в нужните границите.Та другата седмица съм на преглед и ще видим какво ще каже лекарят.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #173 -: Април 30, 2009, 13:54:14 pm »
Хормонът може и да не е влязъл в референтни граници, но за това време поне ще се види накъде се движи. Това, от своя страна ще каже на лекаря ти дали е определил правилната за теб доза медикамент.

Re: Л-Тироксин
« Отговор #174 -: Април 30, 2009, 17:40:23 pm »
 :balk_144:Ох,да питам и аз нещо,че съвсем се обърках вече! :balk_144:
С Хашимото съм,но от 1.5г.насам ТСХ ми е в норма,като варира от 1.5-2.00.В момента е 1.15,а ФТ4 е 9.30/9.2-23/т.т почти на долна граница и д-р Тодорова отново включи 0.25 Л-тирокс.Тук прочетох,че е противопоказано да се приемат йодсъдържащи добавки и храни при Хашимото,а приемането на Л-тирокс,не противоричи ли на това твърдение?И така седя и се чудя на размислите си! :(
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #175 -: Май 01, 2009, 00:13:23 am »
Disi, л-тироксинът не е йодосъдържаща (хранителна) добавка, а лекарство. При Хашимото се изписва л-тироксин. Слушай док, не се обърквай!
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #176 -: Май 22, 2009, 15:08:06 pm »
Хей сладурааанки  :D Искам да се похваля...пия ел-тироксин вече 2 месеца почти и от онзи ден имам резултат от това.TSH ми е 0,78 след тази употреба.Щастливааа и доволна съм мноого...Желая на всички добри нива на хормоните...и усмивки!!!
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #177 -: Май 22, 2009, 18:07:17 pm »
Хей сладурааанки  :D Искам да се похваля...пия ел-тироксин вече 2 месеца почти и от онзи ден имам резултат от това.TSH ми е 0,78 след тази употреба.Щастливааа и доволна съм мноого...Желая на всички добри нива на хормоните...и усмивки!!!

Браво, Mieli!
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #178 -: Май 23, 2009, 12:43:30 pm »
 :D :D
Re: Л-Тироксин
« Отговор #179 -: Май 29, 2009, 11:43:11 am »
Здравейте всички! Имам един въпрос - мислите ли, че л-тироксина може да обърка други хормони в мен? имам редовна менструация, винаги на 28 ден, но този месец ме пропусна. Правих си 5 теста за бременност, за жалост отрицателни :(аз така или иначе ще ходя на лекар за това закъснение, но ми беше интересно дали от приема на този медикамент се повлияват други хормони. Извинявайте за глупавия въпрос :)
Успешен ден на всички :rockon: